Eurovíziós Dalfesztivál
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Zenék
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petros
Moderátor
Moderátor
1413 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#91068 Üzenet linkje2009-02-24 20:26:56  Eurovíziós Dalfesztivál

Sziasztok!

Már a fórumon szóba került ez a "vitatható elismertségnek örvendő" zenei esemény, ami évről évre, idén már 54. éve megrendezésre kerül.
A versenyek helyszínét mindig az határozza meg, hogy az előző évben melyik ország előadója lesz a győztes.
Részletek az alábbi linken (is) olvashatóak:

https://hu.wikipedia.org/wiki/2009-es_Eurov%C3%ADzi%C3%B3s_Dalverseny

Szóval itt kitárgyalhatjuk a dolgokat, feltehettek régebbi, nektek tetsző dalokat, esetleg amelyek beírták magukat a zenei "történelembe"...

És hogy a honlaphoz - és persze magamhoz is icon_rolleyes.gif icon_lol.gif - hű maradjak, itt van az idei görög induló:


SAKIS ROUVAS: This is our night / Ez a mi éjszakánk


Link



Legutóbb petros szerkesztette (2009-02-24 20:52:34), összesen 2 alkalommal
# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petros
Moderátor
Moderátor
1413 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#91069 Üzenet linkje2009-02-24 20:28:34 

És akkor itt az idei magyar induló:

ÁDOK ZOLI: Dance with me / Táncolj velem


Link

Harmadik jelöltünk remélhetőleg biztosan eljut Moszkvába icon_rolleyes.gif

Bár ez a "felmelegített" TÁNCLÉPÉS című dal angol változata nem vall valami nagy kreativitásra icon_lol.gif



Legutóbb petros szerkesztette (2009-02-24 20:52:57), összesen 3 alkalommal
# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petros
Moderátor
Moderátor
1413 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#91070 Üzenet linkje2009-02-24 20:37:15 

Ő lesz a norvég versenyző:

ALEXANDER RYBAK: Fairytale / Tündérmese


Link


Több fórumon azt olvastam, hogy sokak esélyesnek látják a győzelemre...
Bevallom, a hegedű szólók nagyon jók és megadják azt az "egyediséget" a dalnak, amit Sakis-nál hiányolnak sokan.
De maga a nóta... hát eddig az általam feltett 3 induló dal attól vetélytársak, hogy egyik sem nyújt olyan igazán kiemelkedőt, amitől Európa népe igazán se**re ül - szerintem icon_rolleyes.gif

# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csöppvagyok
Aktív fórumos
Aktív fórumos
280 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#91076 Üzenet linkje2009-02-24 21:31:22 

Hmm...nekem nem tetszik,h mindenki angol dallal indul.Úgy értem,szerintem sokkal jobb lenne,ha mindenki a saját nyelvén énekelne.Én szeretem Sakist,de ez a szám nem tetszik.Semmi különleges görög dolog nincs benne! :S
A magyaroknál nekem Nox tetszett legjobban,azt hiszem 2005-ben indultak ők,és olyan igazi magyar volt!
Ezt az Ádok Zolit nem is ismerem icon_biggrin.gif Mondjuk a tavalyi magyar indulót se ismertem... icon_biggrin.gif

# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Josza2
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1775 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#91086 Üzenet linkje2009-02-25 08:00:22 

Sziasztok!
Igazából egyik dal sem kiemelkedő, és igaza van Csöppnek, hogy nem helyes, hogy a nemzeti kultúrák és nyelvek kimaradnak a versenyből. Valóban a NOX volt szerintem is a legnívosabb magyar résztvevő volt a dalfesztiválok történetében.
Ádok Zoli egyébként nagyon tehetséges énekes, de a szám vacak és tucat, rengeteg zenei közhellyel. Nem is nagyon ad lehetőséget az előadói kvalitások megcsillantására. Egyszerűen unalmas a szám.
Eddig a görög résztvevők mindig valami sajátosan görög dalt adtak elő, kár, hogy Sakis most megszakítja ezt a sort.
A norvég fiú nagyon tehetséges és átütő személyiségű, meghökkentően jó előadó. Lehet, hogy ezt az egyébként kicsit gagyi nótát mégis sikerre tudja vinni.
Üdv: Josza

# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dias
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
85 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#91276 Üzenet linkje2009-02-28 07:02:18 

A 2007-es Eurovision-on induló, Sarbel- Yassu Maria című számával nálam a toppon van. icon_biggrin.gif
# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dias
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
85 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#91277 Üzenet linkje2009-02-28 07:24:33 

Bocs,rosszul írtam a szám címét: Yassou Maria icon_lol.gif
# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kyra
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
736 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#91440 Üzenet linkje2009-03-02 07:56:45 

Helló mindekinek!

Úgy látom, hogy a tavalyi "versenyzőnk" csúfos kudarca idén is meg fog ismétlődni! ( Őszintén szeretném, hogy ne legyen igazam! ) Nem vitatom Ádok Zoli tehetségét de ez a dal katasztrófa!
A norvég srác viszont esélyes a döntőbe jutáshoz. A hangja kitűnő, dal ritmusos, magával ragadja az embert és a koreográfia is nagyon jó! A személyes kisugárzásáról már nem is beszélve!
Nos a mi versenyzőnkről ezek sajnos nem mondhatók el!
A NOX óta nem volt nívós előadónk. Tavaly szerintem esélyes lett volna Szekeres Adrienn de helyette az azóta süllyesztőbe került dalos pacsirtát küldték ki. icon_rolleyes.gif
Hát, "izgatottan" várom az idei show-t! icon_confused.gif

# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jorgos
Moderátor
Moderátor
515 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#92957 Üzenet linkje2009-03-18 19:35:04 

En is, Kyra!


Azt mondtak hogy teljesen mas lesz, de... atalakitas utan, szerintem nem sokat valtozott a gorog szam:

icon_arrow.gif http://www.youtube.com/watch?v=QDZVFlgR1g8&fmt=18

A ciprusi szam pedig sokat valtozott:

icon_arrow.gif http://www.youtube.com/watch?v=4B5HdhKID6I&fmt=22

# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petros
Moderátor
Moderátor
1413 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#92981 Üzenet linkje2009-03-19 01:37:33 

Pár fórumon olvastam, hogy sokaknak bejön a török dal...
Nem rossz és törökös vonásokat is felvonultat, de valahogy nekem nagyon "hajaz" Elena Paparizou győztes dalára... icon_rolleyes.gif


Link



Legutóbb petros szerkesztette (2009-03-19 01:47:38), összesen 1 alkalommal
# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petros
Moderátor
Moderátor
1413 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#92982 Üzenet linkje2009-03-19 01:46:17 

Egy kis emlékeztető:

2007-ben SARBEL barátunk indult Görögország színeiben.
Sokak hiányolják Sakis dalából a "görögös" feeling-et...
Hát a Jaszu Maria-ban benne van... de sokra nem mentek vele... icon_rolleyes.gif icon_confused.gif


Link

# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#92984 Üzenet linkje2009-03-19 06:26:02  Válasz a #92982. hsz-ra Előzmény #92982

Amíg a szláv népcsoport minden évben egymásra szavaz, addig itt más ország dala nem igen lesz győztes. IdénUkrán vagy Fehéroroszország dala lesz az első, esetleg Bulgár, bár fogalmam sincs, hogy ki mivel indul.
A finnek győzelme anno egy csoda volt. icon_biggrin.gif Tavaly a Csézy dala az szerintem jó volt Kyra, csak az a baj, hogy az az 5 millió magyar aki szavazhatott volna rá, azok országai a másik csoportba volt.
Sakis dala nekem nem tetszik, ennél sokkal jobb dalokat énekelt már el.

# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
AgniTolo
Törzstag
Törzstag
661 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#93009 Üzenet linkje2009-03-19 12:24:55  Válasz a #92981. hsz-ra Előzmény #92981

Jo lenne ez a szam, ha igy ebben a formaban adna elo, ahogy a klipen van, de en mar lattam mas formaban is a gorog teveben, olyan ruhaban volt az enekesno ahol a mozgasa sem ervenyesult, es igy mar nem volt akkora szam...
Sakis dala viszont a kisebb-nagyobb atalakitasok utan egyre jobb lesz...igaz kicsit limonade, de pont egy olyan dal, ami erre a fesztivalra kell szerintem.

# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petros
Moderátor
Moderátor
1413 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#93014 Üzenet linkje2009-03-19 12:54:32 

Bár nekem mind a három Sakis dal tetszik, azért nem ezek lesznek tőle a kedvenceim... Most is azt mondom, hogy a "Kai se thelo"-t kellett volna egy tuti koreográfiával kiküldeni, nem lelőni a múlt nyáron... icon_confused.gif De ez a hajó sajnos már elment... icon_cry.gif
Igazából - és ezt sajnos be kell ismernem - elég gyenge dalocskák... Azt nem értem, hogy Euró milliókat, energiát és hasonlókat ölnek bele a görögök és ennyire futja csak??? Van egy jó hangú énekes, egy tehetséges és jó kiállású előadó és írnak neki 3 ilyen langyos dalt???
Mondjuk a hozzáállásuk és az előkészületük sokkal profibb a magyarokénál, ez tény! Felmelegítünk és lefordítunk egy gyengécske dalt... és talán a harmadik jelölt ki is jut Moszkvába... icon_lol.gif

Viszont belehallgattam több ország idei dalába és ezek fényében egész esélyesnek látom a "This is our night"-ot icon_rolleyes.gif
Sajnos ezek az Eurovíziós dalok sosem a felejthetetlen világslágerekről szóltak icon_confused.gif

# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Koveti
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
81 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#93728 Üzenet linkje2009-03-27 23:43:15 

Egy kis érdekesség. Elképzelhető, hogy hallottátok már valamelyik görög rádióadón a következő dalt, amelyik az egyik nemzeti döntőn indult:

http://www.youtube.com/watch?v=6rYrUYT2Jns
http://www.youtube.com/watch?v=qnOVgFCRPxg&fmt=22

Mit gondoltok, melyik nemzetén? Hát persze, hogy a svédekén, honnan tudtátok? icon_lol.gif
Jó erős kis dal szerintem, kár hogy nem nyerte meg, mókás lett volna, ha a döntőkön Svédország képviseltette volna magát görög nyelvű dallal, míg Görögország és Ciprus angolul prezentálja a magáét.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Zenék
1 2 3 4 5 6 7   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu