Sziget vagy Szárazföld
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Úticélok, tervek
Hozzászóló Üzenet
# 31
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#11868 Üzenet linkje2006-07-18 12:18:26 

Továbbra is szigetrajongó maradtam! A szamoszi nyaralás során már olyan mondatok hangzottak el a párom szájából, hogy soha többet nem akar olyan koszos partokat és olyan baratságtalan embereket látni, mint tavaly a Peloponnészoszon. A táj ott is csodaszép volt, de ez az igazi görög atmoszféra...én is azt mondom, ahhoz, hogy erre ráleljünk a még szinte érintetlen szigetekre kell utaznunk....Így a felmerõlõben tervezett esetleges szárazföldi körutazásunkból már nem lesz semmi sem, mert legalább tíz szigettel gyarapodott az útiterveink listája. icon_smile.gif

Andi

# 32
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#11870 Üzenet linkje2006-07-18 12:24:51 

Szia Andi!

Csatlakozom Hozzád , én is szigetimádó vagyok és szerintem maradok is.
Teljesen más...ezt látni és érezni kell.

# 33
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Estella
Aktív fórumos
Aktív fórumos
402 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#17757 Üzenet linkje2007-01-01 16:08:26 

Görögországban eddig 2*voltam szárazföldön és 1*szigeten, Korfun. Ez még szerintem kevés tapasztalat ahhoz, hogy valamelyik mellett nagyon elkötelezzem magam.
Ami viszont nekem kellemetlen volt, hogy idén 60centtel jöttem haza Korfuról. Míg ellenben ez az elõzõ években közel-távol nem fordult elõ.
Persze helyszíne válogatja, de úgy érzem ameddig nem leszek önfenntartó, addig maradnak nekem az olcsóbb szárazföldi helyek.
Persze nekem elég fontos a pezsgés is, és az pedig sokszor megfizethetetlen 1 szigeten, meg fõleg.. icon_confused.gif

# 34
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rekuc
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
417 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#17760 Üzenet linkje2007-01-01 17:09:33 

Estella!

Bár én még nem voltam szigeten, de az biztos hogy ahogy hallom hogy milyen áraik vannak sztem eléggé változó.
pl. Rodosz v. Mykonos nagyon, nagyon drága de pl Thassos annyira nem húzós.
Én Paraliát sem találtam annyira olcsónak amikor a pincér vigyorogva 6 Eurot elkért 2 frappéért ... Sztem ez sem vmi akciós..

# 35
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#17763 Üzenet linkje2007-01-01 20:07:11 

Szia Estella és Rekuc!

A szigetek valóban drágábbak sokszor, de nem feltétlenül. Ez részben annak köszönhetõ, hogy az élelmiszert és italokat és minden egyebet (építõanyagot, bútort, amibõl felépõl egy szálloda) hajóval kell odaszállítani. De szigetek között is nagy különbségek vannak, mint ahogy Rekuc is írja, Mykonos pl. pokoli drága, míg pl. Samoson abszolút normális árak voltak.
Én azért imádom a szigeteket, mert én "látni" megyek oda, és minden szigeten van valami új, valami jellegzetes látnivaló. Mindnek más a tengerpartja...Mindekinek meg van a maga oka, hogy miért, hova utazik (anyagi, vagy érdeklõdés), de az tény, hogy a szigeteken más a hangulat, mint a szárazföldön, és minél kevésbé ismert az a sziget, annál erõsebben él rajta a régi hagyomány, annál tipikusabb, annál görögebb. Én azt mondom, hogy a szigeteken ismerhetitek meg az igazi görög népet, illetve a szárazföldön is inkább az eldugodtabb helyeken.
Andi

# 36
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rekuc
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
417 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#17767 Üzenet linkje2007-01-01 23:14:48 

Abban biztos igazad van Andi hogy a szigetek sokkal hangulatosabbak, ez az összes fotóról látszik, csak hát a repcsis utak kicsit drágák is, szóval nem mindenki teheti meg, meg fiatalként még inkább a pörgõs helyekre vágyom, majd ráérek idõsebb koromban a nyugis szigeteken süttetni a hasamat icon_smile.gif icon_smile.gif
Éppen ezért még egyszer vissza szeretnék menni Paraliára, meg be van tervezve Thassos és Parga is majd a jövõben...

# 37
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#17770 Üzenet linkje2007-01-01 23:21:12 

Rekuc, teljesen igazad van. Én egy kicsit különc vagyok, sosem voltam bulizós, én az elsõ pillanattól kezdve szigetõrült lettem (hiszen Korfu volt ez elsõ utazásom). A repülõs utak valóban nagyon drágák Magyarországon, de itt Németben a legtöbb sziget már olyannak számít, mint otthonról Paralia. Szóval elég olcsók a repcsis utak is, persze azért keresgélni kell jobb ajánlatok után. De nagyon nagy a választék itt a fapados repcsikben is. Innen Rodoszra és Mykonoszra utazni a legdrágább. De nemakrok eltérni a fórum témájától (bocsánat, ez nem az a topik) icon_smile.gif
Andi

# 38
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Estella
Aktív fórumos
Aktív fórumos
402 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#17777 Üzenet linkje2007-01-02 09:59:57 

Az igaz, hogy Thassos nem olyan húzós, de ha jól tudom az kevésbé nyüzgõ.(erõsítsetek meg, ha így van!) Igazából szívem szerint Mykonosra és Rodoszra vágyom, de ha Korfun anyagi csõdbe mentem mi lenne ott? icon_eek.gif icon_sad.gif
Mondjuk én nagyon élveztem Korfut, de azért eléggé megpecsételte a nyaralás utolsó napjait, amikor szó szerint minden cent számított. Nem mintha olyan nagy igényeim lennének, de a mai napig a szívem összeszorul, hogy nem tudtam megvenni 1 korfus fotóalbumot icon_redface.gif
Amugy mondjuk ha kifogok 1 jó last minute-t, ami manapság 1re kevesebb van, akkor jó áron ellehet utazni Rodoszra, csak az illeték is hozzájön, ami nem kevés, és akkor az a jó ajánlat, már nem is olyan jó icon_confused.gif

# 39
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rekuc
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
417 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#17798 Üzenet linkje2007-01-02 17:27:21 

Elég sok Thassosos honlapot elolvastam (németeket+angolokat is), mert nagyon érdekel a sziget de ahogy írták annyira nem lehet kihalt. Jó persze nem Paralia, de a fõváros Limenas tele van barokkal+discok is vannak, meg még a déli Limenaria városáról is azt írták hogy pezseg ott az élet. Egy német honlapon azt olvastam, hogy nem egy Ibiza vagy Mallorca de azért megvannak a szórakozási lehetõségek.
Szerintem Mykonos az szörnyen drága és ahogy néztem tavaly az utazási irodák ajánlatait Rodosz is utószezonban kb 60 ezer ft volt de erre még számold rá a 20 ezres illetéket, az ottani kajálást, buli stb..
Ha Korfun nem jöttél ki a pénzbõl akkor sztem Rodoszon sem nagyon fogsz. Persze ez az én véleményem, akik jártak már ezeken a helyeken azok biztos jobban tudják a témát.

# 40
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Estella
Aktív fórumos
Aktív fórumos
402 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#17834 Üzenet linkje2007-01-03 23:54:19 

Kedves Rekuc!

Nem kérdõjelezem meg, amit olvastál Thassosal kapcsolatban, de 1 kicsit félve fogadom már ezeket az információkat. Ugyanis mi most Moraitikarol minden katalógusban azt olvastuk, hogy nagy élet discok!!!, ehhez képest, 1disco volt, ám az igazából discoként csak hétvégén funkcionált.Azonkívül volt 1 beach bar, és ennyi. Nem azt mondom, hogy rossz volt, de kellett pár nap, amíg hozzászoktunk ehhez és akkor már nagyon jól éreztük magunkat icon_biggrin.gif
Mondjuk én Sartin is gondolkodtam, de nem tudom Paraliahoz képest, mire számítsak. Félek, hogy esetleg csalódás lenne, és bánnám, hogy olyan közel van Paralia és nem ott vagyunk icon_redface.gif
Visszatérve a topikhoz és most a szárazföldek mellett kampányolok icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif

# 41
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rekuc
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
417 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#17867 Üzenet linkje2007-01-04 14:53:00 

Szia Estella!

Persze megértem hogy miért vágytok annyira vissza Paraliara, idén (vagyis tavaly..) nekem is sikerült átélnem a paraliai pörgõs feelinget icon_smile.gif
Egyszer én is szeretnék mféleképp visszamenni Paraliara, de ha lesznek az irodáknak kedvezõ ajánlataik Thassosra akkor azt hiszem inkább azt választom.

Esetleg ha vki tudna felvilágosítást adni a limenasi v limenariai éjszakai életrõl azt szívesem venném ( ja bocsi ezt majd inkább a Thassos topicba).

üdv

# 42
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Estella
Aktív fórumos
Aktív fórumos
402 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#17871 Üzenet linkje2007-01-04 15:21:21 

Kedves Rekuc!

Én Thassora nyáron találtam nagyon kedvezõ ajánlatokat, szeptemberben pedig hihetetlenül olcsó áron lehetett utazni. Idén nem tudom mi lesz a helyzet, de a BELLA TOURS-nál voltak ezek a kedvezményes utak.
Thassos amugy tetszik nekem, de oda inkább a barátommal mennék, mint a barátnõimmel.

# 43
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#17874 Üzenet linkje2007-01-04 15:31:24 

Sziasztok !

A szigetek kicsit drágábbak, mint a szárazföld, de a hangulatuk egészen más. Sokkal "görögösebb ".

# 44
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Banyaveron
Aktív fórumos
Aktív fórumos
222 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#17875 Üzenet linkje2007-01-04 15:52:25 

Hát akkor hadd csatlakozzam a szigetesekhez én is
annál nincs jobb tenger minden oldalról... icon_cool.gif icon_cool.gif
igaz még csak Korfun voltam egyszer de lekörözte a szárazföldet
jó nagy túrák nem voltak ugyan de ami egy hétbe belefért azt láttuk
álom nyár egy déli szigetes túra lenne, annyit megnézni amennyit csak lehet
jó kiugranék akkor Szantorinire is ha már ott lennék mer azt nem kéne kihagyni az életembõ. asszem kéne egy görög hajómágnás ismerõs aki furikázna ott velem icon_razz.gif
gondolom lennének rá jelentkezõk még icon_biggrin.gif

# 45
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#17883 Üzenet linkje2007-01-04 16:40:22 

Rekuc, olvasd át légyszi visszameõleg a Thassos topikot tavaly nyár végéig, mert amit kérdeztél, azt tavaly többen is kérdezték és ennél jobban már nem lehet kivesézni, kétszer meg ha ne kelljen már leírni. icon_smile.gif
Andi

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Úticélok, tervek
<   1 2 3 4 ... 10 11 12   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu