Mit vigyünk magunkkal?
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Általános tapasztalatok
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#320 Üzenet linkje2005-05-02 06:40:54  Mit vigyünk magunkkal?

Kinek mi a tapasztalata, mit érdemes magunkkal vinni (vagy mit nem) egy görögországi nyaralásra? (Pl: élelmiszer, ruházat, stb.)
# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Mia_
Aktív fórumos
Aktív fórumos
338 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#321 Üzenet linkje2005-05-02 08:37:34 

szerintem kaját csak mérsékelten. zöldséget-gyümölcsöt semmiképp nem érdemes, tartós kenyeret sem, mert kint ugyan drágább, de annyira finom, hogy nem szabad kihagyni.
aki feltétlenül felvágottakat szeretne enni, az vigyen magával olyat, ami eláll, de mi kint csak péksütit reggelizünk, mert annyira finom. a tejjel együtt, amit veszünk hozzá. icon_smile.gif
mi egy kisebb rúd szalámit szoktunk, hogyha kirándulni megyünk, akkor azért 1-2 szendvicset tudjunk csinálni.

# 3
Rebeka
Figyelmeztetve
Vendég



Nincs beírva úticél.
#323 Üzenet linkje2005-05-02 16:17:13 

Naptejet rengeteget, mert tavaly írtó drága volt odakinnt. Jó ha van napozás utáni spray, netán leégésre némi gyógyír. Azt a tippet kaptam, hogy leégés esetén kiváló az intim mosakodó, persze gondolom nem pakolásra, hanem tusolásra icon_lol.gif .
Kávét szerintem nem tudnak jót fõzni, még eszpresszó néven sem, így én mindig viszek kávéfõzõt, kávét amit szeretek( apartmannak ez is az elõnye). Persze a jegeskávéjuk finom, csak megkérik az árát, plusz nekem reggel az kevés.
Aki ragaszkodik a napi leveséhez (mint mi) vigyen levesport, de zöldség féle akad hozzá kinn is jó áron.
Ha van otthon napernyõ szerintem nélkülözhetetlen, de ha most kell venni itthoni árban van ott is a többi strandcikkel egyetemben.
Meteorákhoz hosszú szoknya a nõknek, hosszú nadrág a férfiaknak olyan anyagból, hogy közben bizony nagy a meleg. De a templomokban is szólnak, ha fedetlen vállal akarsz bemenni (más országban is).
Egyszer már irtam: nem szeretem a boraikat. Az esti beszélgetésekhez viszek magammal mindig egy pár üveggel.

# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#331 Üzenet linkje2005-05-05 11:49:33  Mit vigyünk magunkkal?

Sziasztok!
Csatlakozom az elõttem szólókhoz. Napolajat, napozás utáni bõrápolót, zacskóslevest, vákuumcsomagolt felvágottakat érdemes itthonról vinni. Ne felejtsétek el a ruhaszárító csipeszt sem, mert a szél könnyen lefújja a száradó ruhákat a kötélrõl. Nem árt, ha ébresztõóra is van, hiszen néhány fakultatív kirándulás hajnalban indul.

# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Fireman
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
34 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#1217 Üzenet linkje2005-08-18 11:01:34 

Mi vittünk egy rúd téliszalámit, de ránkrohadt!

Kinek van kedve ilyet enni Görögországban amikor ott az a sok finom gyros icon_lol.gif

Naptejen kívül szerintem semmit nem érdemes vinni, csak sok-sok pénzt és amig kint van az ember kirándulni, fürdeni meg sem állni icon_lol.gif

fm

# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1232 Üzenet linkje2005-08-18 15:36:44 

fireman írta:
Mi vittünk egy rúd téliszalámit, de ránkrohadt!

Kinek van kedve ilyet enni Görögországban amikor ott az a sok finom gyros icon_lol.gif

Naptejen kívül szerintem semmit nem érdemes vinni, csak sok-sok pénzt és amig kint van az ember kirándulni, fürdeni meg sem állni icon_lol.gif

fm


Szia Fireman!

Túl korán jöttetek haza, ha maradtok még egy évet akkor talán elfogyott volna a rúd téliszalámi. Az a tippem, hogy a szabi és a pénz fogyott el a szalámi helyett.

Üdv.:

# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Htimi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
60 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1237 Üzenet linkje2005-08-18 19:49:00 

Sziasztok!
A naptejekhez meg annyit, hogy aki vilagos boru, az legalabb 30-as faktorosat vigyen ki. bar, ha gyakran kenitek magatokat, akkor talan nem lesz gaz!
iden mi Kretan iszonyatosan leegtunk. Szerencsere vittunk magunkkal Fenistilt, meg Panthenolt, de meg igy is el kellett menni a gyogyszertarba es venni kemeny 10 euroert valami szuper jo leeges utani kremet! tenyleg nagyon jo volt! marmint a krem! icon_smile.gif
azota a labfejemrol egyben lejott a bor...! ize! bendzsak voltunk! icon_cry.gif icon_redface.gif icon_redface.gif

ui.: bar, mivel elfogyott a napozonk, ott kint vettunk 30 faktoros Niveat, es 12 euro volt. szerintem itthon sem olcsobb.

# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1738 Üzenet linkje2005-09-12 13:52:37 

Sziasztok!
Mi szúnyogriasztót is viszünk mindíg magunkkal, mert nem tudunk aludni, ha zümmög a fülünkbe, pláne ha csipked. Egy VAPE elektromos beltérit és egy spirálos kültérit a teraszra nem árt elpakolni.
Üdv:

# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Chriszso
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#6046 Üzenet linkje2006-03-31 04:29:32 

Sziasztok!

Mi tavaly voltunk paralián apartmanban.

Én javaslok még apartmanba utazóknak hogy vigyenek magukkal:
-mosogatószert
-cukrot
-sót
ha busszal utazol egy kis aprót (Forintot) az utra

ezekkel egészíteném ki az elõttem szólókat.

Mi az idén is oda megyünk icon_smile.gif

# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6064 Üzenet linkje2006-03-31 19:16:49 

Engem kiváncsivá tettél, minek az apró Ft? Mit csináltok vele??
Én hiába próbáltam az 1 eurot 100 Ft-tal helyettesíteni nem ment, a gépek nem fogadták el.
Tudod a parkokba vannak olyan ütögetõs játékok, és ott próbáltunk szerencsét de hiába.
Szóval huncut magyar lévén, próbáltam volna kicsit csalni, csak itt nem jött össze. icon_redface.gif

Szió

# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka
Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6067 Üzenet linkje2006-03-31 21:20:04 

Tudom a kérdés nem nekem szólt, mármint minek az apró... icon_lol.gif
Szerintem a buszon vásárolni kávét és üdítõt. Anno amikor még busszal utaztunk a sofõrök megkértek minket, ha lehet tõlük vásároljuk meg ezeket, mert ebbõl állják a repi ajándékokat a határokon és esetleges rendõri ellenõrzések során. ( Panorama Tours) Minden alkalommal nagyon jó fej sofõrjeink voltak és tényleg szemtanui voltunk a kis csomagok helycseréjének és mivel jó volt a kávéjuk és a hideg üdítõbõl is nagy volt a választék, megfelelõ áron, természetesen náluk vásároltunk forintért. A második út során már eleve úgy készültünk, hogy legyen nálunk apró és tudtuk hogy a buszon mindig kapunk hideg italt, jó kávét. icon_lol.gif Már pár éve saját autóval utazunk, nem tudom azóta is ez a szokás, de szerintem igen. icon_wink.gif

# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6098 Üzenet linkje2006-04-01 17:03:42 

Szia Rebi!

Nem baj, ha válaszoltál, de nálunk 10 eurot szedtek össze, az ilyen jellegû költségkre, most újat hallottam tõled. Lehet igazad van, és azért kell az apró.
Én ettõl függetlenül is vittem forintot kintre, "sose lehet tudni" miatt. A másik pedig még Magyaroszágon megálltunk ebédelni, így kellett a pénz, és visszafelé is jó, hogy volt.

Mi úgy oldottuk meg a hideg üditõt, hogy éjszakára fagyasztóba tettük, és egésznap jó kis jégkockák voltak az üvegbe. A kávét pedig a sofõröktõl vettük, illetve, a benzinkútnál.

# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6114 Üzenet linkje2006-04-01 20:34:12 

10 Euro? A 90-es évek végén, sõt a 2002-es thassosi útnál is tölünk 2 DM-et szedtek. Jól megemelkedett icon_smile.gif
Azért egy buszban van jópár ember, úgy 50? Annyiszor 10 Euro az már egész szép kis pénz.

# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
HJudit
Aktív fórumos
Aktív fórumos
306 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#6202 Üzenet linkje2006-04-05 13:00:32 

Mi apartmanba megyünk és saját autóval, viszünk elõkészített, fagyasztott étkeket is.
Ha vki ott kinnt akar egy-egy friss zöldségleveshez valót összeszedni, nem árt tudni, ritka a fehérrépa és a petrezselyemzöld a zöldségeseknél. Minden mást megkaptunk. Ja és Olaszországhoz hasonlóan nincs tejföl. Tejszín, joghurt, kefir van, túrót is hiába kerestünk, ha jól emlékszem. Ha csak egyszer-egyszer mennétek el vacsizni, v. ebédelni egyébként fõzõcskézést terveztek, nem árt ha elõre összeírjátok az étrendet, melyik nap mi lesz a menü és ahhoz mi kell pontosan.
Így elkerülhetõ, h. késztetésünk legyen a fél konyhát és kamrát elpakolni, mondván, h. azt már nem kell ott kinnt megvenni..... icon_lol.gif

# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
édes
1000. Fórum tag
1000. Fórum tag
273 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6203 Üzenet linkje2006-04-05 14:12:23 

Sziasztok,
A 10 euro az Eurotoursnál volt szokás,lehet másnál is,de arról nem tudok.De azt gondolom,hogy amelyik iroda erre vetemedik,ott valami nincs rendben.Azt elfogathatónak tartom,hogy a buszon vásároljunk ilyen céllal,de ne gyûjtögessenek.Egy emeletes busznál ez 700 ! euro,ennyibe nem kerül az "ajándék".Ha igen,akkor a sofõrök nagyon bénák.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Általános tapasztalatok
1 2 3 ... 58 59 60   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu