Kos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
Hozzászóló Üzenet
# 1486
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gabyca85
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
21 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#86477 Üzenet linkje2008-12-11 19:06:09 

Szia Gyöngyi,

Hidd el, hogy közelebb van az Esperides mint a Zephiros. A tengerparti sétányon kívül is be lehet jutni a központba, majd kitapasztaljátok.

# 1487
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsokri
Aktív fórumos
Aktív fórumos
381 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#87484 Üzenet linkje2009-01-10 15:52:28 

Sziasztok icon_smile.gif Hű jól látom, én vagyok az idei első hozzászóló icon_biggrin.gif
Hát gondolom mindenki mással van még elfoglalvan, nincsenek még aktuális prospektusok stb.
Végigolvastam a topicot, s eldöntöttem: idén Kos-ra megyünk! Ez nem is lehet kérdés. Annyi mindent megtudtam már, és meg is rendeltem többek tanácsára a Tőzsér-féle könyvet.
Engem leginkább az érdekelne, hogy Kos melyik települését válasszuk, (s persze nagyon örülnék, ha utazási irodát-apartmant is ajánlanátok ezzel együtt) Mi azt részesítjük előnyben ha viszonylag nyugisabb (de nem háromházas település, ahol az apartman a pusztában van és nincs két étterem sem) a hely, de azért könnyen elérhető legyen minden, s mivel általában fele-fele arányban szoktunk strandolni és nézelődni, ezért szép homokos tiszta rész legyen. Ha jól figyeltem a legtöbb látnivaló Kos városában van, viszont ott nem olyan szép a part, a legszebb part meg Tigaki és Marmari. Ezek mekkora települések? És ott melyik apartmant ajánlanátok? (Én még csak a Dias Zeus és az Apollón ajánlatát néztem meg, az is tavalyi, és ott Kos város és Lambi szerepel csak) Megnéztem az ajánlott linkeket is, ott voltak ezen településeknél felsorova szállások, dehát nem egyénileg, hanem Utazási Irodával mennénk, nem tudom ki értékesíti őket. Ja és apartman érdekelne, mindig önellátóan oldjuk meg az étkezhéseket, nem szeretjük ahol muszáj az ellátást is befizetni.
Köszönöm, remélem ez a fórum is beindul majd idén és jönnek a válaszok!

# 1488
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#87504 Üzenet linkje2009-01-10 23:18:47 

Szia Zsokri!


Nagyon jó választás Kos sziget.
Kicsi a sziget, ezért könnyn elérhető minden. Kis település mindkettő, de azért nem 3 házas.
Szervez Kosra utat még az Aeulos és a Neckermann is. Az utóbbinak már kijött az idei prospektusa. www.neckermann.hu
Az Aeolusé még nem jelent meg, de állítólag hamarosan meglesz az is.

# 1489
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kristin1
Törzstag
Törzstag
501 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#87519 Üzenet linkje2009-01-11 17:49:48  Válasz a #87484. hsz-ra Előzmény #87484

Szia zsokri!

Én tavaly előtt voltam Koson, Lambiban. Ez azért volt jó, mert Kos város nagyon közel van Lambihoz, gyalog át lehet sétálni.
De, ha megint Kosra mennék, akkor én Tigakiban szállnék meg. Itt nagyon jó a tengerpart, és a falu is, van minden. Az Aeolus utaztat ide, én a Byron apartmant választanám, nagyon jó helyen van. Csak kimész és ott a tenger. Azt nem tudni, benne lesz-e az Aeolus idei kínálatában, de szerintem 90% hogy igen, mert nagyon közkedvelt apartman.
http://www.aeolus.hu/10-h-350/Kos

Marmarit nem választanám a helyedben, elég jellegtelen. Viszont Mastichari települést is ajánlom, szintén Aeolus utaztat ide (legalábbis tavaly még igen). Mastichari azért is jó, mert innen indul komp Kalymnos szigetre. Bár tavaly ide csak hotel szállás volt, de hátha idén lesz megint apartman is.

Nagyon jó döntés, hogy apartmanban szeretnétek megszállni, ezzel mi is így vagyunk, mert nincs is jobb dolog, mint az esti séta alkalmával beülni egy szimpatikus tavernába. icon_biggrin.gif És nem vagy időhöz kötve, akkor vacsorázol, amikor akarsz, és ott, ahol akarsz.

# 1490
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#87526 Üzenet linkje2009-01-11 18:44:17 

Szia Kristin!

Te láttad a Byron appartmant?
Én láttam egy Byron-de az messze volt a tengertől, de az lehet Hotel volt.

# 1491
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ian
Aktív fórumos
Aktív fórumos
432 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#87542 Üzenet linkje2009-01-11 21:02:48  Válasz a #87526. hsz-ra Előzmény #87526

Sziasztok!
A Byron közvetlen a tengerparton van, csendes nyugodt helyen. A földszinten egy kis üzlet is van.
http://www.nostalgia.gr/hotels-byron.html
Gondolom erről van szó icon_smile.gif A Kos városból induló út itt kanyarodik a tengerpartra. Bár mi nem itt voltunk, de szívesen választanánk szállásul, bár Kos várost csak járművel lehet innen elérni.

Zsokri:mi mindig Kos várost választottuk, mert itt van a legtöbb látnivaló. Lambi Kos város elővárosának tekinthető, az egyik oldalt, míg a másik részén a Psalidi strand. Lambi strandja nem vészes, homokos és lassan mélyül. Bár a parttól pár méterre egy köves sáv található a vízben.
http://www.aeolus.hu/
http://www.diaszeustravel.hu/
http://www.neckermann.hu/
http://www.neckermannborze.hu/
http://www.tui.hu/
Itt esetleg megkeresheted ha van az adott szállásról értékelés:
http://www.rhodes-kos.web44.net/1_64_Utaz-s-irod-n-kereszt-l.html
Jó választás, ha önellátással vagytok, még esetleg a reggelis megoldás is jó lehet.
Jó készülődést!
Üdv icon_smile.gif

# 1492
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsokri
Aktív fórumos
Aktív fórumos
381 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#87544 Üzenet linkje2009-01-11 21:18:12 

Hű mennyi hozzászólás lett icon_smile.gif Nagyon jó! Köszönöm, hogy ennyien válaszoltatok.

Sajnos görög-szigetes tapasztalatom nincs, eddig még csak Stavrosban és Sartiban voltunk. (Megmondom őszintén pihenésre, strandolásra, este egy vacsora egy tavernában bőven elég ekkora település szerintem, persze, ha az ember nem az állandó bulizást részesíti előnyben)
Elhelyezkedésileg egyértelműen Lambi lenne a nyerő, de nagyon fontos a szuper part, és azt hiszem a legtöbb pozitívumot -part/település/távolság- eddig Tigakiról olvastam. (No de persze még nincs a kezemben a Tőzsér könyv)

Első blikkre nagyon tetszett a Byron apartman, de képek alapján mintha a puszta közepén lenne. A parti fekvés tökéletes, de az, hogy 2 km Tigaki központja... Háááááááát nem tudom.... Igazából a többi távolság annyira nem érdekes, mert az ember busszal megy, van szervezetten, vagy mocit bérel, de azért minden este begyalogolni a központba.. (eddig ahol voltunk ott 500 m volt ez a távolság az is bőven elég volt) De úgy tűnik nagyon maximalista vagyok Tigaki, meg part mellett, meg nem túl közel de nem is túl távol a központttól..... icon_smile.gif))))

Nagyon köszönöm, nézem az ajánlott linkeket, de úgy látom például a Neckermannbörzés dolognál még nem ajánlják Kost, és sajnos a nagyobb utazási irodák általában a drágább hoteleket, all inclusive kínálják (ez persze érthető).

# 1493
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kristin1
Törzstag
Törzstag
501 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#87550 Üzenet linkje2009-01-11 22:55:08  Válasz a #87526. hsz-ra Előzmény #87526

Szia ferrari!

Igen, láttam a Byron apartmant, szinte közvetlen a tengerparton van. Nagyon klassz szállás lehet. icon_smile.gif

# 1494
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ian
Aktív fórumos
Aktív fórumos
432 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#87586 Üzenet linkje2009-01-12 12:12:34  Válasz a #87544. hsz-ra Előzmény #87544

Szia Zsokri!
Jól látod, a Byron tényleg nem a település központjában van. Ebből a szempontból akkor már inkább Lambi. Innen 25-30 perc sétával elérhető Kos város központja. De Tigaki sem rossz választás.
Igazából a kefalosi öböl lenne szerintem Neked a legjobb, mert itt a legszebb a part. Homokos és lassan mélyül, a szél szinte egyáltalán nem érvényesül itt, mert ez a sziget déli felén van. A kis sziget az öböllel szemben (Agios Nikolaos) pedig a legtöbb képeslapon felbukkan, mert valóban nagyon festői.
A javaslatom az, hogy keressetek egy elfogadható szállást, béreljetek járművet. A sziget akár kismotorral is 1,5 óra alatt hosszában megjárható. Így nem vagytok a szálláshoz kötve és kirándulni, strandolni is bárhová könnyedén el tudtok menni. Arról nem is beszélve, hogy mivel önellátással lesztek, a bevásárlás is megoldódik. Érdemes a nagyobb üzletekben (pl. Dia%) vásárolni, mert ott 20-30 %-al is olcsóbb szinte minden.
Üdv icon_smile.gif

# 1495
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsokri
Aktív fórumos
Aktív fórumos
381 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#87596 Üzenet linkje2009-01-12 15:11:15  Válasz a #87586. hsz-ra Előzmény #87586

Köszönöm nagyon a tippet!
Tavaly előtt voltunk Sartin és ott tökéletes volt a part, a párom azóta is emlegeti, hogy mindenképpen überelni kell (a Narancs-partól nem is beszélve) Előtte Stavroson sajnos nem jött be, nem is fürödtünk igazán, és amitt nem akarunk robogóra szállni, tehát az elsődleges szempont, hogy a szálláshoz közel szép part legyen. NÉzegetem a településeket, hát leggyakrabban Kos várost és Lambit ajánlják. Nem gond járműbérlés, de strandolni minél közelebb szeretnénk. Köszönöm nézegetem, sajnos még mindig nem igazán vannak aktuális katalógusok, gondolom január végére azért csak lesznek már, és Kost se sok utazási iroda értékesíti, illetvi aki igen, és nagyobb iroda, ott sajnos hotelek vannak All inclusive ellátással, nem valami nagy a választék. Azért figyelek erősen hátha... (még nem jött meg a Tőzsér könyv, szerintem holnap itt lesz, lehet az is sokat segít majd)

# 1496
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gabyca85
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
21 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#87600 Üzenet linkje2009-01-12 16:18:32 

Szia Zsokri,

Tigaki kellemes csalódás volt. Ha nem akarsz járművet bérelni, akkor is olcsón eljuthatsz bárhová mivel a helyi utazási irodák a termához, Ziába és más helyekre is kedvező áron szerveznek utat. Már június elején is nagy nyüzsi volt este, nagyon hangulatos városkának tűnt.

Üdv,
Gabyca

# 1497
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ian
Aktív fórumos
Aktív fórumos
432 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#87601 Üzenet linkje2009-01-12 16:23:41  Válasz a #87596. hsz-ra Előzmény #87596

Nincs mit szívesen icon_smile.gif
A Dias-nak már van több ajánlata is:
http://www.diaszeustravel.hu/index.php?id=uticelok/kos
Mi tavaly velük utaztunk Rodoszra és nem volt semmi gond.
De az Aeolus oldalán is van pár érdekes:
http://www.aeolus.hu/10/Gorogorszag_/Kos
Ezek ált. 10/11 és 11/12 napos utak.

A Necki-nek is van már több ajánlata is és most akció is van:
http://www.neckermann.hu/topme.....Ibe%2Fview
Ők 1-2 vagy többhetes icon_smile.gif utakat szerveznek.
Üdv icon_smile.gif

# 1498
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Margitka
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
27 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#87610 Üzenet linkje2009-01-12 19:19:56 

Marmari valóban elég kicsiny falu (itt voltunk augusztus végén, szeptember elején), a part ugyan homokos, de a vízparton sokszor halmozódik a hínárfű, ami elég gusztustalan. Éttermek itt is vannak szép számmal, de az egész falut bő tíz perc alatt be lehet járni. Tigaki sokkal hosszabb, szép, homokos, lassan mélyülő a partja. A legszebb strandok azonban valóban a kefaloszi-öbölben vannak. Akármelyik kisebb településen foglalsz apartmant, mindenütt szép számmal vannak járműkölcsönzők, jármű is dögivel (akár kisautó, akár motor, akár gokart szerű homokfutók), tehát a legjobban tetsző tengerpartra bármikor könnyűszerrel eljuthatsz alig fél óra alatt. Nekünk is a Kefaloszi-öbölben levő Paradishe Beach tetszett a legjobban, de mellette számos apró, kicsi homokos, lassan mélyülő kis strand is található, ahol nincsen tömeg. Kos nagyon jó választás, unatkozásra nem lesz idő!
# 1499
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsokri
Aktív fórumos
Aktív fórumos
381 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#87614 Üzenet linkje2009-01-12 20:23:51 

Köszönöm, köszönöm icon_smile.gif))))
Nos ahogy nézem, csak az Aeolus-nak van Tigakiban apartmanja, neckinek többnyire hotelje van kötelező ellátással.
Kiváncsi vagyok mikor jön ki az idei katalógus, és hogy ők szoktak-e kedvezményt adni előfoglalásnál. Esetleg aki utazott velük, az talán többet tud róluk.

# 1500
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#87615 Üzenet linkje2009-01-12 20:34:42 

Szia Zsokri!

Utaztam már az Aeolus-sal is és a Neckermannal is.
Az Aeolus az Utazás kiállításig ad kedvezményt (talán 7-8 % nem emlékszem pontosan) , van nála ezenkívül törzsutas kedvezmény is, de ahhoz legalább 3-szor kell velük utazni.
Nem volt gondunk az Aeolussal, egy 3*-os szállodát fizettünk be, a szálloda ennek megfelelő volt.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
<   1 2 3 ... 99 100 101 ... 144 145 146   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu