Kos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
Hozzászóló Üzenet
# 1561
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Firkamano
Törzstag
Törzstag
1840 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#92374 Üzenet linkje2009-03-13 12:30:40  Válasz a #92372. hsz-ra

Szia Csz75!

Megkérdezhetem mi alapján esett a választás Kos szigetre? icon_smile.gif

# 1562
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#92375 Üzenet linkje2009-03-13 12:54:49 

SZia csz75!
Mi voltunk Nissiroson saját szervezésben és Kalymnoson is, benne vannak az árak a beszámolómban, de kikeresem és bemásolom neked ide.

"Kos város kikötőjébe megyünk és megvesszük a Laumzis társaságnál a jegyet holnapra Nissirosra. Nissirosra nincs minden nap hajó (bár Kardamenából lehet, hogy van, de oda mi többet vissza nem megyünk). 25 Euro a jegy oda-vissza egy főre, és ha igénybe akarja venni a turista a buszt, ami a vulkánhoz visz, akkor még a hajón kell fizetni ezért fejenként 5 Eurót....
6:45-kor kelünk és motorral megyünk be a városba, a kikötőbe. Sajnos az idő nem lett jobb, sőt ma már a nap sem süt. A hajóút Nissirosra kb. másfél órát tart ...."

"Én jobban szeretnék valami menetrendszerű hajóval átmenni Kalymnosra reggel és este hazajönni. Ilyen csak Mastichariból megy, és ahhoz meg nincs kedvünk, hogy még oda is elmotorozzunk kora reggel. Bemegyünk egy hajótársaság irodájába és megkérdezzük, hogy lehet csak Kalymnosra menni. Minden nap jár a Dodekanisos Seaways Express, ami egy gyors katamarán. Ez a hajó minden nap végigjárja a Dodekániszosz-szigeteket, csak hétfőn nem jár. Sajnos a menetrendje ennek sem a legkedvezőbb, de nem marad más választásunk. Visszamegyünk még a kopaszhoz (a kikötőben van egy csomó hajó, amik minden nap mennek, de főleg fürdőzéssel telik az idő), megkérdezzük, mennyi időt marad Kalymnoson, sejtelmem beigazolódik, 1 órát. Teljesen ki van bukva, minek akarunk mi ott tovább maradni, azt hajtogatja, hogy ott nincs semmi látnivaló a szivacsokon kívül, csupán házak vannak ott. Na erről inkább nem mondanék most kommentárt. Visszacaplatunk a hajótársasághoz és megvesszük másnapra a Dodekanisos Expressre a jegyet, oda-vissza fejenként 29 Euro. Közben vesszük csak észre, hogy a szél teljesen elállt. Hazafelé a motoron viszont elkap az eső, ami nem kellemes."

# 1563
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csz75
Törzstag
Törzstag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#92378 Üzenet linkje2009-03-13 13:25:32  Válasz a #92374. hsz-ra Előzmény #92374

Szia!

Tavaly júliuasban Rodoszon nyaraltunk és abban a szerencsében volt részünk, hogy nappali órákban utaztunk haza, így megcsodálhattuk a környező szigeteket a repülőút során.
Nagyon tetszett Nissiros, bár akkor még semmit sem tudtam róla. Hamarosan kiderítettem, hogy Kosról a legkönnyebb oda eljutni.
Jól éreztük magunkat Rodoszon, így jó ötletnek tűnt egy hozzá kicsit hasonló sziget felkeresése. Ezt Tőzsér János könyve is alátámasztotta.
Ez 14. görög utam lesz, így van viszonyítási alapom. Bár szívesen visszamentünk volna Zakinthosra és Rodoszra is, de inkább egy általunk még ismeretlen sziget mellett döntöttünk.

Röviden ennyi a választásunk oka. icon_smile.gif
Üdv.:
Sz.

# 1564
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csz75
Törzstag
Törzstag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#92379 Üzenet linkje2009-03-13 13:29:26  Válasz a #92375. hsz-ra Előzmény #92375

Szia Vojandi!

Nagyon köszönöm a válaszod.
Korábban már olvastam az élménybeszámolód.

Még egyszer köszönöm.
Sz.

# 1565
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Firkamano
Törzstag
Törzstag
1840 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#92383 Üzenet linkje2009-03-13 14:12:42  Válasz a #92378. hsz-ra Előzmény #92378

Köszönöm a választ, csak kíváncsiskodtam.
Hátha olyat hallok, ami engem is befolyásolna icon_smile.gif

# 1566
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szanna
Törzstag
Törzstag
519 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#92394 Üzenet linkje2009-03-13 17:06:15 

Szia csz75!
Mi két évvel ezelött nyaraltunk Kos szigetén(last minute).A szállásunk Lambiban volt, aminek a partja nagy csalódást okozott nekem. Az apró kavicsos strand alatt kisebb kavicsokat értettem. Ezt leszámítva szuper volt Koson(kár, hogy csak 1 hétig tudtunk maradni). Részünkről egy fakultatív útra sem fizettünk be, mivel sokaltuk az árakat. Egy esti sétám alkalmával (Kos város kikötő) jöttem rá,hogy a kirándulóhajóknál direkt is be lehet fizetni. Ráadásul olcsóbb és válogathatsz a hajók közt. Ez egy 3 szigetet érintő hajókásás volt(köztük Kalymnos-remélem jól írtam), amiből a valamiért csak 2 lett. Kaptunk ebédet is, ami benne volt az árban. Az italokért fizetni kellett, de mi vittünk bőségesen magunkkal. A kirándulás ha jól rémlik 20euróba került(de tuti nem volt több 25-nél). Eszméletlen jól éreztem magam! Azóta is ilyen hajókázásra vágyom! Bodrum miatt is kérdezősködj a kikötőben.
Kos városban sok ókori rom található. Ezekről elmondhatom, hogy 1 kivételével (valahogy elkerültem) mindegyiket megnéztem.
Szóval klassz volt Koson!
Üdv:Szanna

# 1567
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#92397 Üzenet linkje2009-03-13 17:55:09 

Amit Szanna ír, azok az árbócos-vitorlás hajók (kb. 15 ilyen van) direkt egymás mellett sorakoznak a kikötőben. Mindegyik a három-sziget túrát csinálja, és ugyanannyi pénzért. Valamelyik bbq-t kínál a fedélzeten, valamilyeik pedig Kalymnosban ebédeltet meg, de oda csak az ebéd miatt kötnek ki, a fő programjuk a másik két kis szigetnél való fürdőzés (most ezeknek sem jut eszembe utánanézés nélkül a nevük). Mi pedig Kalymnosból többet akartunk látni. Már nem emlékszem, mennyi volt a kirándulás velük, úgy rémlik, hogy mindegiyk 20 Euróért kínálta (ugyanis végigkérdeztük egy este az összeset).

Csz75, a beszámolómban a saját élményeim mellett igyekeztem mindenféle szolgálatatásról pontos infót is adni. Bodrumba mi nem akartunk át menni, arról itt ferrari és kvalcsi írtak régebben.

# 1568
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szanna
Törzstag
Törzstag
519 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#92400 Üzenet linkje2009-03-13 18:13:54 

Hali!
Nekünk az első megállónk Kalymnos volt, ahol vagy megnézted a szivacsosokat vagy fürdőztél. Mi az utóbbit választottuk és a csapat 5-8 méter magas szikláról vetette magát (kíveve engem) a mélybe. A vízben jó néhány tengeri sün élte világát, de mivel az ember lába le se ért nem okozott problémát. icon_biggrin.gif
Szívesen betekintettem volna a szivacsosok világába, de nem értettük, hogy mi a sziget neve és így lemaradtam róla(igaz, nem is bánkódtam miatta).
Nálunk bbq volt a menü, amit a hajón fogyasztottunk el. Míg a kaja készült mi a lakatlan öböl vizét élveztük és élővilágát csodáltuk.
A kikötő pont úgy néz ki, ahogy Vojandi leírta. Az árakban előfordultak némi különbségek(az egyik lealkudta nekem.), de úgy általában egyformán kínálták.
Szanna icon_biggrin.gif

# 1569
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#92406 Üzenet linkje2009-03-13 19:32:33 



Kos város kikötője. Innen áthajózhatsz Bodrumba szárnyas hajóval vagy "rendessel", Rodoszra szintén szárnyassal, vagy válogathatsz a sok hajó kínálta 3 szigettúra kínálatából. Kalymnoszra is lehet menni, de oda Mastichariból van a leggyakrabban járat. Nisszírosz gyönyörű! Oda Kardaménából mennek hajók, de természetesen érintik a 3 szigettúra alkalmával is.

# 1570
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#92410 Üzenet linkje2009-03-13 20:18:18 

Na ennek is utánakerestem a beszámolómban:
"Előbb a kikötő ívén megyünk végig, ahol minimum húsz hajó horgonyoz és mind ugyanazt kínálják: fürdés Platinál, Pserimosnál és egy kis Kalymnos, ja és kaja a hajón 20 Euróért. Borzasztóan erőszakosak." - kól emlékeztem a 20 Euróra.

A gyorskatamarán meg 35 perc alatt ment át Kos-városból Kalymnosba.

# 1571
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Margitka
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
27 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#92413 Üzenet linkje2009-03-13 20:51:46 

Kedves csz75!
Mivel a többiek írtak már a három sziget túráról (Kalymnosz, Pati és Pserimos), illetve Bodrumról és a Nyssiros vulkánszigeti kirándulásról, én inkább Patmosz szigetéhez szeretném meghozni a kedvedet. Kos városból indul a szárnyashajó (a Laumzis társaságnál lehet rá jegyet venni a városközpontban, Vojandi pontosan leírja hogy hol), ezzel az út 1 óra 50 percig tart. A partra szállva buszokba terelik az embereket (nyelvtudás alapján érdemes a buszt kiválasztani), aztán rögtön indul a menet a hegyi szerpentinen János evangelista barlangjához, azt követően pedig a kolostorhoz. A buszsofőr mindig jelzi,hogy az adott helyszínen mennyi idő van a nézelődésre, mikor kell pontosan visszatérni a járműhöz. A busz másik szerpentines úton tér vissza a fővárosba, ahol aztán a szárnyashajó visszaindulásáig bőven marad idő a településen szétnézni és a homokos öbölben akár fürdeni is egy jó nagyot. Arra készüljetek fel, hogy ezen a szigeten sokkal melegebb van, mint más helyeken!
Egyébként a többi programról az általam készített útleírásban bővebben olvashatsz e weblap beszámolók oldalán (Két hét Kos szigetén), de kaphatsz bő felvilágosítást az alábbi oldalakon is:
www.index.hu/forum Utazás Kosz sziget nevű topikjában, valamint a
www.rhodes-kos.web44.net (a Kos sziget tanszék ajánlásával)
www.rodosz-kos-forum.freebb3.com/index.php oldalakon is.
Üdv: Margit

# 1572
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
S.Andi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
23 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#92532 Üzenet linkje2009-03-15 11:27:38 

Szia Szanna!

Olvastam, hogy a Ti szállásotok Lambiban volt.Mi június 1-től megyünk 2 hétre Kosra és nekünk is ott lesz a szállásunk,a Blue Lagoon Resort szállodában.A kérdésem az lenne, hogy Lambiból gyalog hány percre van körülbelül Kos város?A katalógus 2 km-t ír,de van olyan fórumos, aki szerint van az 5 km is.
Válaszodat előre is köszönöm.Ha esteleg tudsz valamit a szállodáról, vagy netán láttad szívesen fogadom a véleményedet róla!
Üdv: S.Andi

# 1573
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#92538 Üzenet linkje2009-03-15 12:01:00 

Ne haragudj, S. Andi, hogy beleszólok, de kérlek szépen hidd el nekem, hogy az a szálló nem Lambiban van, hanem kb. 3 km-rel kintebb. Ha Lambiban lenne, valóban elég lenne 2 km-et Kos városig gyalogolni. icon_smile.gif icon_wink.gif
# 1574
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#92549 Üzenet linkje2009-03-15 12:33:25 

Szia S.Andi!

Javaslom, menj fel a Google Earth-re és nézd meg.
Szerintem ugyan nincs 5 km-re Lambitól, de 2-nél talán messzebbre van, bár a kis mellékutcákon nem tűnik olyan messzinek.

# 1575
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#92551 Üzenet linkje2009-03-15 12:41:41 

Én megnéztem a google earth-ön már régen írtam is itt. A mi szállsunk volt 3 km-re Kostól, Lambi határán, ez meg még 2-vel kintebb van, tehát Lambitól 2, Kostól 5 km.
De figyelem! a Goggle earth-ön kettő pont jön ki erre a szállodára. Az egyik valóban sokkal közelebb ábrázolja, de az szerintem valami tévedés lehet, mert megnéztem a szállás honlapját és a képek alapján ismertem fel, hogy ez ott kint van a parton, ahol én írom. Ott nincsenek kis utcák, csak az országút!
De mindegy. Nem akrok okoskodni, csak eléggé biztos vagyok az emlékeimben, majd ha S.Andi hazajön, elmondja (remélem), hogy végül is hol volt. icon_wink.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
<   1 2 3 ... 104 105 106 ... 144 145 146   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu