Kamena Vourla
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 31
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jucma
Aktív fórumos
Aktív fórumos
78 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7369 Üzenet linkje2006-05-22 21:55:09 

Szia Estella!

Ha pörgõs helyre szeretnétek menni, akkor szerintem nem éppen Kamena Vourla a legjobb hely. Ez inkább nyugis hely, és nem nyüzsögnek a fiatalok. Van élet, de alapvetõen nyugis, pihenõs hely. Mi azért választottuk tavaly az egyik szálláshelyünknek, mert a szárazföldi kirándulásokhoz elég jó kis kiindulópont. Szerintem, ha Paralia bejött nektek, akkor Kamena Vourla nem feltétlenül fog, teljesen más, mint Paralia.

Sajnos más pörgõs helyet nem tudok ajánlani, de reméljük a többiek igen.

Jucma

# 32
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Estella
Aktív fórumos
Aktív fórumos
402 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7370 Üzenet linkje2006-05-22 22:05:38 

Szia Jucma!
Köszi, h válaszoltál.Hmm.. nem tudom még mi lesz a célpont, mert az, h Görögországba megyünk az tuti,de azon belül hova.... icon_question.gif icon_question.gif
Remélem sikerül idén is valami szuper helyet kiválasztani..

# 33
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Glika
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
24 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7371 Üzenet linkje2006-05-22 22:08:43 

Estella! Paralia tökéletes hely icon_razz.gif de hát ez neked nem fexik ugyebár icon_biggrin.gif sztem Sarti is megfelelne... sõt az a best:D
de szigetre ne menj, mer az tul drága icon_biggrin.gif

# 34
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7383 Üzenet linkje2006-05-23 08:53:27 

Szia Esztella!

Amennyiben fiatalokkal és szórakozóhelyekkel teli helyre szeretnél menni akkor ajánlom Neked Korfu déli részén fekvõ Kavos városát. Ide azonban csak magánúton tudsz menni, mert magyar utazási iroda nem szerez utakat.

# 35
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Glika
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
24 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7391 Üzenet linkje2006-05-23 12:03:14 

Estella! Korfura kell mennünk!! muszáááj!!! ugyhogy most azonnal keress magadnak melót icon_razz.gif icon_twisted.gif
# 36
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Juhi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
818 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#8122 Üzenet linkje2006-06-07 10:16:15 

Szia Estella !
Ugyan már sokan válaszoltak de azért még én is írok. Mi tavaly voltunk Kamena Vourlában. Azt az apartmant amit mi befizettünk nem tudták adni, mert festették. Kaptunk helyette egy szállodát, félpanzioval. Nagyon jó és szép volt, de csak pihenésre ajánlom. Eddig mindig mozgalmas helyen voltunk mi is. Mi fakultativ programként voltunk Athénba, Szkiathosson, és az Agorai köruton(Mûkéne,Epidaurus, Korinthoszi csatorna...). icon_lol.gif Ha nyüzsgõ életre vártok akkor Sartit, Paraliat, vagy Stavrost tudom ajánlani.
Juhi icon_razz.gif

# 37
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#8474 Üzenet linkje2006-06-12 14:47:49 

Kamena Vourla az Égei-öböl mentén, Athéntól 175 km-re északra, az ókori Lukrion területén fekszik, és Közép-Görögország egyik legnagyobb üdülõközpontja. A tenger és a hegyek közé épült város igazi színpompával büszkélkedhet. Kristálykék ég, smaragdzöld táj, tiszta levegõ és ragyogóan csillogó tenger. A város híres gyógyforrásairól, amelyek alkalmasak a reumatikus panaszok, börbetegségek valamint nõgyógyászati problémák gyógyítására. A városban két nagy gyógyfürdõ mûködik, valamint néhány szabadtéri, ingyenes fürdõ is a vendégek rendelkezésére áll. Mivel agyógyforrás az öbölbe is beáramlik, így a tengervíznek is van egy kevés gyógyhatása.
Kamena Vourla éghajlata ideális, egész éven át süt a nap, az igazi tél nem igen ismert. A tengerpart apró kavicsos, néhány helyen köves és vannak durva homokos partszakaszok is. A város évrõl évre terjeszkedik, új kikötõ, parti sétány, számtalan üzlet, szupermarkett, tavernák, szabadtéri mozi, vidámpark, bárok, diszkók várják a túristákat.

A város jó kiindulópont a kirándulásokhoz. Thermopüle és Delfi közelsége az ókor nagy birodalmának titkait kínálja, a Meteórák pedig páratlan természeti szépségével, lélegzetelállító látványával kiváló célpont lehet. Athén a fõváros is csak 2 órányira található. Evia, Szkiathosz, Szkopelosz szigete is könnyen megközelíthetõ.

# 38
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rekuc
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
417 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#8489 Üzenet linkje2006-06-12 17:42:14 

a leírásod alapján csodás hely lehet:)
# 39
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Manda
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
26 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#9149 Üzenet linkje2006-06-19 21:11:01 

Sziasztok! icon_smile.gif
Megjöttünk múlt héten szerdán Kamena Vourlából, és nem csalódtam, még szebb, mint 10 éve volt. Nem akartam hazajönni, nehéz szívvel hagytam ott ezt a gyönyörû várost, de megígértem magamnak is és másoknak is, újból visszamegyek!!!!!!!!!!! icon_lol.gif

# 40
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Estella
Aktív fórumos
Aktív fórumos
402 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#9162 Üzenet linkje2006-06-20 02:21:57 

Szia Manda!

Nincs kedved mesélni róla, hátha megjön hozzá másnak is a kedve icon_biggrin.gif icon_question.gif
Én idén Korfura m1ek, de mivel K.V-ben még nem voltam érdekelne..
és terveim között szerepel, h.oda is eljutok..

# 41
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#9164 Üzenet linkje2006-06-20 06:27:50 




# 42
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Juhi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
818 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#9208 Üzenet linkje2006-06-20 12:50:57 

Manda írta:
Sziasztok! icon_smile.gif
Megjöttünk múlt héten szerdán Kamena Vourlából, és nem csalódtam, még szebb, mint 10 éve volt. Nem akartam hazajönni, nehéz szívvel hagytam ott ezt a gyönyörû várost, de megígértem magamnak is és másoknak is, újból visszamegyek!!!!!!!!!!! icon_lol.gif


Szia !
Majd irj egy pár szót milyen volt. Mi tavaly voltunk, nem a központban hanem kb.4-5 km-re, de Kamenához tartozik. Nagyon jó volt, és sokat kirándultunk.

# 43
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Manda
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
26 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#9271 Üzenet linkje2006-06-20 20:18:29 

Estella és Juhi!
Sziasztok! icon_biggrin.gif

Estella
Próbálok írni róla, csak nem vagyok olyan jó mesélõ!

Juhi
Csak nem a Hotel Levendiben voltatok?


Szóval: nagyon szuper volt!!!!!!!!!!!!!!!!! Férjem készített rengeteg fotót, majd szeretnék belõle feltenni a fotóalbumba. Nekem Kamena Vourla, olyan, mint egy kis menedék. Igaz, én még nem voltam máshol csak itt, de számomra ez a number one!
(Remélem senkit nem sértek meg!)
Én amúgy nem szeretem a túl zajos helyeket és Kamena nyugis, pont nekem való! Az emberek nagyon kedvesek, a part kavicsos, de nagyon szép tiszta a tenger. És az a kékség (égbolt és tenger), ami ott van, az gyönyörû! Biztos kicsit nagyon elfogult vagyok! icon_lol.gif
25-27 fok meleg volt, idõnként jött egy kis felhõ, de csak egyszer lett belõle napközben egy kis esõ.
De azért fürödtünk is és kis színük is lett!

Amirõl Jucma (Szia Jucma!) írt, a hegyoldalban található kis kápolnához mi is felmentünk gyalog, sajna be volt zárva a vasajtó (gondolom csak engedéllyel lehet bemenni, ha be lehet), de a kilátás kárpótolt mindenért!

Az apartmanunk nem a falu központjában volt, hanem onnan pár száz méterre, ahol a halas vendéglõk vannak a kishajós kikötõ mellett, de nagyon jó helyünk volt.

Mire lennétek kiváncsiak? Nem akarom untatni a topikot! Én csak áradozni tudok Kamenáról!!! icon_lol.gif

Az biztos, ide csak az menjen nyaralni, aki pihenésre vágyik és nem nyûzsgõ életre!

Jucma icon_smile.gif
Ha erre jársz, képzeld, nem tudtunk bemenni a kápolnához közeli tavernába. A lovasra gondoltál? Nem volt ott senki, pedig már kinyitottak, de mi nem találtunk egy cicán kivül ott mást!


Jox icon_biggrin.gif
Remélem, nem gond, hogy ennyit írtam! Nagyon jók a képek, sokat sétáltunk a fõutcán! Köszi õket!

# 44
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#9272 Üzenet linkje2006-06-20 20:27:54 

Manda!

"Mire lennétek kiváncsiak? Nem akarom untatni a topikot! Én csak áradozni tudok Kamenáról!!!"

Akkor írj le mindent! Ezért van a topik.icon_wink.gif
És jöhetnek a képek is! https://www.hellasz.hu/forum/viewtopic.php?t=38

# 45
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Manda
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
26 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#9273 Üzenet linkje2006-06-20 20:32:53 

Jox!

OK.
Értettem!!!

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3 4 ... 10 11 12   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu