Legszebb helyek, útvonalak
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Peloponnészosz
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2158 Üzenet linkje2005-09-22 18:57:30  Re: ..

hadnagy írta:
A Peloponészoszon. Nem messze a tengerparttól már a legtöbb helyen elég magas helyek vannak, kopasz sziklafalakkal, amin csak azok az istenátka tüskés cserjék nõnek... icon_smile.gif
Ezt sziklamászsá közben gyakran megtapasztaltam. icon_lol.gif


Merre is jártál a Peloponnészoszon?

# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Hadnagy
Aktív fórumos
Aktív fórumos
144 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2159 Üzenet linkje2005-09-22 18:59:59  ..

Elsõsorban az Argoszi öböl környékén és fent Patrasz környékén (az valóban kevésbé hegyes), de az Olympia közeli tengarparton is. (ami szintén sikabb) De az összkép nekem akkor is sziklá, kissé kopár. icon_lol.gif
# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2161 Üzenet linkje2005-09-22 19:08:31  Re: ..

hadnagy írta:
Elsõsorban az Argoszi öböl környékén és fent Patrasz környékén (az valóban kevésbé hegyes), de az Olympia közeli tengarparton is. (ami szintén sikabb) De az összkép nekem akkor is sziklá, kissé kopár. icon_lol.gif


Pirgosz környékén és végig a Peloponnészosz nyugati partján szép pinea erdõk vannak, szerintem egyáltalán nem kopár. Olympia környéke meg kifejezetten erdõs vidék, Kalavrita erdeirõl nem is beszélve, gyönyörû a táj. Szerintem inkább csak a Mani vidéke kopár.

# 19
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2177 Üzenet linkje2005-09-23 08:55:13 

Szia Hadnagy!
Én sem igazán osztom a véleményed, hogy kopár Peloponnészosz. Emlékeim szerint gyönyörû pinea erdõkön, és olajfa ültetvényeken keresztül mentünk keresztül.

# 20
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Hadnagy
Aktív fórumos
Aktív fórumos
144 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2193 Üzenet linkje2005-09-23 12:24:03  tévedés

Ezexerint eddig éppen a legszebb tájakat hagytam ki a Peloponészoszon... icon_sad.gif icon_cry.gif
# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2422 Üzenet linkje2005-09-29 12:24:24  Re: tévedés

hadnagy írta:
Ezexerint eddig éppen a legszebb tájakat hagytam ki a Peloponészoszon... icon_sad.gif icon_cry.gif


Pótold, ha tudod, mert szerintem az egyik legszebb, és leghangulatosabb része Peloponnészosz a görög szárazföldnek. icon_biggrin.gif

Üdv.:

# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dzsudika
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
34 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#2428 Üzenet linkje2005-09-29 13:15:14 

A legszebb helyek: a narancs- és olajfa ligetek Argosz körül. A Tajgetosz. Epidaurosz környéke. Az út Olympia és Tolo között, át a hegyeken. Mani. És még sorolhatnám.

És különben is: a Peloponnészosz Görögországban van. Tehát csak szép lehet. icon_wink.gif

# 23
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2431 Üzenet linkje2005-09-29 16:09:58 

Szia Dzsudika!
Nem csak azért szép, mert Görögországban van, hanem mert tényleg fantasztikus tájak vannak Peloponnészoszon. Én egy fényképemet ki is nagyíttattam A3-as formátumúra, ami a Mistrán lévõ várban készült, mögötte a Tajgetosz gyönyörû csúcsával.

# 24
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2824 Üzenet linkje2005-10-13 09:51:43 

Szia Jox!
Köszi a képet!!! Nekem Napflion az egyik kedvencem Görögországban. Gyönyörû fekvésû, nagyon hangulatos város.
Üdv.:

# 25
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#3221 Üzenet linkje2005-11-10 21:46:27 

Dimitsana hegyi falu, a Peloponnészosz szívében, Árkádia megyében, mélyen a hegyekben, a Lousios folyó völgye felett fekszik. A szûk utcákban sétálva egy tucat templomba és 17. századi házba botlunk. A falu óratornyát a visszatérõ amerikai kivándorlók adományozták szülõfalujuknak. Néhány ház roskadozik már. A Charalambos templom és az iskola mellett áll a 19. századi Moni Philosophou kolostorból kialakított könyvtár. Itt egy kis helytörténeti kiállítás is látható. A meredek hegyoldalban a Lousios-szurdok felett található az Ydrokinissis szabdatéri múzeum. Még lejjebb a hegyoldalban érhetõ el a Moni Aimialon kolostor, ami félig a hegyoldal szikláiba van beépítve és 17. századból származik. A Lousios-szurdok sziklafalából kiugró teraszon áll az új Moni Philosophou kolostor, ezt 1641-ben építették, kis keresztkupolás temploma van, 17. századi ikonokkal és freskókkal. Ide gyalog jutunk el Dimitsanaból, Paleochori falun keresztül, egy vékony, pirossal jelzett ösvényen (kb. 8 km). Autóval Arachova falu felé kell menni, majd kb. 6 km. után Markos irányába kell lekanyarodni. Az új Philosophou kolostortól egy ösvényen jutunk el a már félig leomlott régi Philosophou kolostorhoz. Ez a 12. századból származik!

vojandi

# 26
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#3227 Üzenet linkje2005-11-11 17:53:58 

A Lusziosz-szurdok kapujánál fekvõ város házai amfiteátrum szerûen épültek a környezõ hegyoldalba. Négy jellegzetes harangtornya közül az Ajia Kiraki-templomé éjjel is ki van világítva. Két és háromemeletes polgárházai az 1700-as 1800-asévekbõl származnak, amikor a város fontos kereskedelmi központ volt
# 27
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#3340 Üzenet linkje2005-12-06 20:49:47 

Az Argoliszi -öböl szépséges városkája volt a független Görögország elsõ fõvárosa. A Palamidi-erõd tövében épült, szûk utcáit velencei stílusú házak és neoklasszikus villák szegélyezik.
A város nevét alapítójáról , Poszeidon isten fiáról , Nauplioszról kapta. az Õ fia volt Palmédész , a görök mítoszok feltalálója. Neki tulajdonították az ábécé, a súlyok és mértékek megalkotását , a diszkoszvetés és kockajáték bevezetését.

# 28
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5077 Üzenet linkje2006-02-16 11:31:43  Út Spárta és Kalamata közt át a Taigetoszon


# 29
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5078 Üzenet linkje2006-02-16 11:56:00 

A Spárta és Kalámata között húzódó autóút a Taigetosz hegy hatalmas sziklái között vezet keresztül, a környék egyik legfestõibb vidékén.A gyönyörû Lagada szurdok Tripi falunál kezdõdik, s az út egy darabig követi a Lagada folyó vonalát., majd éles hajtûkanyarokkal kapaszkodik fel a Taigetosz félelmetes sziklái közé. A szurdok északi részén volt az a hely , ahonnan a spártaiak a nem elég erõsnek ítélt gyerekeket a mélyba vetették.
# 30
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Buteo
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
12 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#5454 Üzenet linkje2006-03-06 19:05:33  Elafonisi (Peloponesos vs. Kréta)

Sziasztok!
Járt már valaki közületek a Peloponnesosnál lévõ Elafonisi szigeten? Érdemes ide egy kitérõt tenni? A krétai Elafonisivel összehasonlítva milyen? (nekem az eszméletlenül tetszett)

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Peloponnészosz
<   1 2 3 ... 12 13 14   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu