Dodekániszosz-szigetek kombinációja
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Sziget-kombinációs utazások
Hozzászóló Üzenet
# 31
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csz75
Törzstag
Törzstag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#134967 Üzenet linkje2010-05-19 09:17:11  Válasz a #134951. hsz-ra

Igen, ez biztosan így van. Kalymnos-Telendos esetén is ezt az információt kaptam egy ismerősömtől.
# 32
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cucuka
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
23 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#134977 Üzenet linkje2010-05-19 10:54:45 

Kalymnosról pontosabban Myrties városkából minden félórában indulnak hajók Telendos szigetére, az út kb. 10perc, ha jól emlékszem, és kb. 2-3 euró a díj, amit a hajósnak kell odaadni a hajón. E szigetecske nagyon pici, úgyhogy furdéssel, szigetfeltérképezéssel és tavernázással egyutt is untig elég 1nap icon_smile.gif
Kos és Kalymnos kozott is szinte órákénti a hajó és kompkozlekedés icon_smile.gif
Leros szigetére is indul azt hiszem naponta hajó Myrties kikotojébol, mi 3 éve így mentunk át erre a szigetre.De nemtudom, hogy ez még aktuális e idén. Patmosra pedig Pothiából induló hajó-komppal mentunk,ami reggel 6kor indult, megállt Leroson utána Lipsin és 9 - fél 10 korul értunk Patmosra. Vissza pedig ugyanez a hajó délután 5-6 korul indult és kb 10re értunk vissza Kalymnosra. Van egy jó barátom,aki Kalymnoson él, megkérdem tole, hátha tud segíteni az aktuális menetrendekkel.

# 33
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csz75
Törzstag
Törzstag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#134979 Üzenet linkje2010-05-19 11:03:46  Válasz a #134977. hsz-ra Előzmény #134977

Szia Cucuka!
Nagyon köszönünk minden infót, bár Verka is, meg én is max. jövőre
tervezzük ezt a körutazást.
A 23-as hozzászólásomba betettem a tavaly fotózott menetrendjeimet, de azért az aktuálisakat is szívesen vesszük. icon_smile.gif
Ti anno magánszervezésben voltatok Kalymnoson?

# 34
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csz75
Törzstag
Törzstag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#134980 Üzenet linkje2010-05-19 11:05:32  Válasz a #134977. hsz-ra Előzmény #134977

Cucuka, ha esetleg vannak fotóid Lerosról, Patmosról, illetve a környező szigetekről, örömmel fogadjuk azokat is. icon_smile.gif
# 35
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cucuka
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
23 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#134987 Üzenet linkje2010-05-19 11:21:53 

Szia csz75!
Igen,mi magánszervezésben voltunk Kalymnoson 3éve és ha tehetném idén is visszamennék icon_smile.gif
Igen,van pár képem Lerosról,Patmosról és Lipsirol is...megpróbálom feltenni oket egy albumba, ha sikerul icon_smile.gif..ja és Telendosról és Pserimosról is icon_smile.gif
Ti tavaly Kalymnoson nyaraltatok?

# 36
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csz75
Törzstag
Törzstag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#134990 Üzenet linkje2010-05-19 11:27:39  Válasz a #134987. hsz-ra Előzmény #134987

Szia Cucuka!

Előre is nagyon köszönöm a képeket.
Hogy mentetek Kalymnosra, repülővel/hajóval?
Írtál élménybeszámolót erről az utazásról? Minden részlet érdekelne... icon_smile.gif

Mi tavaly 2 hetet Koson voltunk + egy-egy napot töltöttünk Nyssirison, Kalymnoson, Patmoson és Bodrumban.
Sajnos szeptemberben oda-vissza egy napon belül nem volt Lipsi megoldható, pedig nagyon szerettem volna, így csak a hajóról láttam + Lerost is.

# 37
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cucuka
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
23 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#134994 Üzenet linkje2010-05-19 11:51:22 

Élménybeszámolót nem írtam, ugyanis nem vagyok "fogalmazós" tipus icon_smile.gif ..de persze bármilyen kérdésre válaszolok,ha tudok icon_smile.gif... bár sajnos egyre jobban halványolódnak az emlékek icon_sad.gif
Kosra repultunk és Mastichariból pedig komppal mentunk át Kalymnosra,így volt a legegyszerubb nekunk. De sokan ezt az útvonalat választják...gondolom ti is így jutottatok át Kalymnosra:-)
Szerintem Kalymnos elég jó kiindulópont a tobbi sziget felfedezéséhez, Kos egy picit már távolabb van ehhez.

Mi tavaly Kefalónia-Ithaka-Zakyntos útvonalat jártuk be:-)...ezt is csak ajánlani tudom icon_smile.gif

# 38
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csz75
Törzstag
Törzstag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#134996 Üzenet linkje2010-05-19 12:11:37  Válasz a #134994. hsz-ra Előzmény #134994

Én is arra jutottam, hogy vagy Kosra, vagy Lerosra lehet az Olimpic Airlines-sal eljutni. Lehetne az egyikre érkezni, a másikról pedig hazautazni, vagy akár csillagtúrát is lehetne csinálni Lerosról, ahogy Verka is írta ezt korábban.
Igen, mi is Mastihariból mentünk Kalymnosra, Kosra nem tervezünk visszamenni.
Egy-két képet majd én is beszúrok - főleg, hogy Verka kiokosított, hogy hogyan is kell icon_smile.gif -, kedvcsinálónak.
Elhiszem, hogy ez a Jón sziget kombináció is nagyon klassz. Mi idén Zakynthosra megyünk, egy napos kirándulással Kefalóniára. Sajnos több időnk nincs rá. Elnézést az off-ért.
----
Üdv.
Szilvi

# 39
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#135002 Üzenet linkje2010-05-19 13:03:53 

Sziasztok!

Cucuka, örülök, hogy Te is idetaláltál, és nagyon várom én is a képeidet és a tapasztalataidat! icon_smile.gif Én most arra a következtetésre jutottam, hogy ha mondjuk két hetünk lenne jövőre, akkor azt kb. úgy oldanám meg, hogy a következő négy szigeten töltenénk 3-3 éjszakát: Leros, Lipsi, Arki, Patmos. (Ha sikerülne több szabadidőt kisajtolni, akkor mondjuk még két sziget hozzájöhetne, de akkor már három hétre lenne szükség.) Patmoson és Leroson kölcsönöznénk autót, Arkiról azt olvastam, hogy ott nincs is autó, de nem is hiányozna, hiszen olyan pici az egész sziget. icon_smile.gif Viszont innen át lehetne menni egy napra Marathi szigetére hajóval kirándulni.

Abban esetleg tudsz segiteni, hogy Lipsin lehet-e autót kölcsönözni? A távolságok mondjuk ott sem tűnnek nagynak, úgyhogy most arra gondolok, hogy oda sem szükséges az autókölcsönzés, még akkor sem, ha van rá lehetőség. Három nap alatt gyalog is sokat lehet látni az egész szigetből.

# 40
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#135007 Üzenet linkje2010-05-19 13:25:54 

cucuka írta:
Mi tavaly Kefalónia-Ithaka-Zakyntos útvonalat jártuk be:-)...ezt is csak ajánlani tudom icon_smile.gif


Cucuka, engem ez is borzasztóan érdekel, irok Neked erről a másik topikban, légyszi majd kukkants át oda is! icon_smile.gif

# 41
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#135015 Üzenet linkje2010-05-19 14:05:08 

cucuka írta:
Élménybeszámolót nem írtam, ugyanis nem vagyok "fogalmazós" tipus icon_smile.gif ..de persze bármilyen kérdésre válaszolok,ha tudok


Akkor kérdeznék, ha lehet. icon_smile.gif Kb. ugyanazok a kérdéseim, amiket már a másik topikban is feltettem az előbb. icon_wink.gif
Az érdekelne, hogy melyik szigeten hány napot voltatok, miket néztetek meg, mely strandokon jártatok, gyalog vagy autóval vagy tömegközlekedéssel mentetek? Ha béreltetek kocsit, akkor helyben vagy előre? Szállást foglaltatok előre? Ha igen, akkor tudsz tippeket adni? De ha nem, akkor is arra vonatkozóan, hogy melyik környéken érdemes keresgélni?

Most hirtelen ennyi... aztán majd lehet, hogy még lesz... icon_redface.gif

# 42
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#135017 Üzenet linkje2010-05-19 14:17:08  Re:

csz75 írta:
Én is arra jutottam, hogy vagy Kosra, vagy Lerosra lehet az Olimpic Airlines-sal eljutni. Lehetne az egyikre érkezni, a másikról pedig hazautazni, vagy akár csillagtúrát is lehetne csinálni Lerosról, ahogy Verka is írta ezt korábban.


Én most arra gondolok, hogy Lerosra mennénk inkább, Kosra nem. Nem birnám ki, hogy ott vagyok Koson és nem nézhetek körül rendesen, mégha csak egy-két napot is. icon_biggrin.gif Úgyhogy inkább visszamegyünk Lerosra és onnan haza. icon_smile.gif

De egyébként tegnap éjjel még gyorsan lecsekkoltam a mostani repülő- és kompmenetrendet, és azt találtam, hogy ha most kéne idénre szervezni, akkor a mostani indulási és érkezési időpontok alapján csak hazafelé jönnénk Lerosról repülővel, viszont odafelé kompoznánk Athénból. Azért, mert repülő csak reggel van, viszont a Malév gépe délután érkezik, tehát egy éjszakát Athénban kellene tölteni és utána hajnalban kimenni a komphoz. Ennél már szerintem jobb, és árban nem drágább, ha az éjjeli kompon veszünk akár kabinos jegyet is, és reggelre mire felébredünk, akkor már ott vagyunk Leroson. Vagy akármelyik másik szigeten, akkor még csak nem is muszáj Lerosra menni, hanem maradhat az utolsónak. icon_smile.gif

# 43
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Babar
Törzstag
Törzstag
594 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#135661 Üzenet linkje2010-05-26 17:49:21  Válasz a #134996. hsz-ra Előzmény #134996

Szia Kónyu!

Mi eredetileg egy Karpathos-Santorini útra szerettünk volna menni (lehet, hogy megyünk is) de jelenleg egy Symi-Kalymnos-Telendos-Psérimos-Leros-Lipsi-Arki került a bűvkörünkbe.
A kérdés az, hogy Kalymmnosról megy-e helyi komp Lerosra, kb milyen gyakorisággal, ha igen szállít-e gépkocsit és milyen árban van egy ilyen út, vagy csak a nagy kompok járnak? Érdemes-e megnézni Psérimos szigetét?
Ezek a helyi kompok Kalymnosról pontosan honnan indulnak, esetleg Leroson kívül más közeli szigetekre is el lehet velük jutni? Mert a nagy komphajók ehhez a szigetugrálgatáshoz nagyon drágák.
Előre is köszi a választ!
Babar

# 44
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Babar
Törzstag
Törzstag
594 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#135671 Üzenet linkje2010-05-26 18:50:57  Válasz a #135661. hsz-ra Előzmény #135661

Sziasztok!

Esetleg a fentiekkel kapcsoltban valakinek van-e infója?

Babar

# 45
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Gabako
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#135681 Üzenet linkje2010-05-26 19:32:02  Re:

babar írta:
Sziasztok!

Esetleg a fentiekkel kapcsoltban valakinek van-e infója?

Babar

Én a fentiek közül Symi-Kalymnos-Telendos-Leros-Lipsi-n voltam... icon_razz.gif
Ha arra jártok, ki ne hagyjátok Halki-t ki ne hagyjátok, nekem jobban tetszett, mint Symi...de ez én vagyok
nagyon limitált számú (tán 5-6) képet szintén lelhetsz a honlapon

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Sziget-kombinációs utazások
<   1 2 3 4 5 6   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu