Aegina
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : A Száróni-öböl szigetei
Hozzászóló Üzenet
# 46
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Babar
Törzstag
Törzstag
594 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#150226 Üzenet linkje2010-08-26 10:32:09  Válasz a #150185. hsz-ra

Nagyon várjuk a képeket!!!! icon_lol.gif
# 47
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Gabako
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#151075 Üzenet linkje2010-09-02 20:57:51  képek Előzmény #150226

Sziasztok,

elkészültek aképek, amiket meg tudtok nézni a párom weboldalán. Remélem tetszik nektek, és néhányan kedvet kaptok ehez a kicsiny szigethez is

# 48
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#152290 Üzenet linkje2010-09-21 16:16:25  Re:

Sziasztok!

Én is hazatértem Aegináról, és Gabakot kiegészítve mesélek pár szót:
Aghia Marinában laktunk, és így, utószezonban minden, csak nem nyüzsgő nyaralóhely. (Hozzáteszem, mi ennek örültünk icon_biggrin.gif ) Esténként már szinte semmi élet, sok szállás nincs is nyitva, a boltok, tavernák elég üreskések - ám jön a hétvége, és minden kicsit megtelik. A városka maga nekem nagyon tetszett (főleg a kikötői része hangulatos), ám csak az válassza, aki szereti a kis helyeket. A homokos part engem hidegen hagyott, ellenben van egy gyönyörű sziklás öble - és hála a kevés vendégnek volt olyan nap, hogy egyedül lehettünk ott (is).
A város mögött magasodnak a hegyek, meredek gyalogút visz föl az Aphaia templomhoz, ahonnan az egész öblöt belátni. (Kár lenne kihagyni!)
A sziget északi partján remek öblök vannak, illetve Perdikában egy fantasztikus sziklás part, és Perdikától kb. 2 km-re két homokos öböl (Sarpa ill. Egnitissa). Ami nekem csalódás volt, az Souvala, számomra nem volt semmilyen hangulata. icon_redface.gif
Mivel tömegközlekedő-gyaloglók vagyunk, így sajnos nem tudunk minden öblöcskét megnézni, pedig nagyon igyekeztünk. icon_lol.gif
A buszok Aeginából indulnak a három nagy település felé viszonylag gyakran (másfél-két óra), össze lehet hangolni a kirándulásokat - ami utószezoni hátrány volt, hogy az utolsó járat este 8-kor elment...
Pireuszból megy komp a fővároson kívül Aghia Marinába és Souvalába is (van, amelyik kocsit nem, csak motort szállít).
Mi nagyon jól éreztük magunkat, abszolút nyugalomban pihenhettünk - gondolom, főszezonban teljesen más a hangulat.
Kirándulni az idő rövidsége miatt csak Agistrire mentünk, arról a másik topicban írok.

# 49
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Gabako
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#152310 Üzenet linkje2010-09-21 21:10:08  Válasz a #152290. hsz-ra Előzmény #152290

szia,
örülök, h lett még egy Aegina "rajongó"..bár nekünk Souvala is bejött, szerintünk kicsi hangulatos falu volt. Nem béreltek kocsit? Pedig Perdika felé fel kellett menni..onnan a látvány...nézd meg a honlapunkat mit is láttunk onnan. Igaz megszenvedtem a fotóért, kimászni a templomhoz a dzsndásba, visszafelé eltévedtünk, ott kóvályogtunk a fiammal, mire visszértünk akkocsihoz.párom már aggódott...de megérte!!

# 50
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#152322 Üzenet linkje2010-09-22 08:07:40  Válasz a #152310. hsz-ra Előzmény #152310

Én már évek óta plátóian rajongtam a szigetért (fogalmam sincs, miért), tavaly egy napra eljutottam, idén végre sikerült többre.
Sfendouriba föl akartunk menni a beszámolód nyomán, de gigantikus méretű vérebek visszafordítottak. icon_redface.gif Jogsi meg nincs. icon_sad.gif De ez legyen a legnagyobb baj. icon_smile.gif

# 51
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Gabako
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#152359 Üzenet linkje2010-09-22 18:31:14  Válasz a #152322. hsz-ra Előzmény #152322

pedig volt ott fennt egy olyan ház...h s..re ültem...a kilátás, medencével...na ez az élet "Babolcsai néni" icon_smile.gif
# 52
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#152366 Üzenet linkje2010-09-22 20:34:51  Válasz a #152359. hsz-ra Előzmény #152359

Áááá, az ilyet én is mindig megcsodálom, aztán úgy döntök, hogy szép-szép a kilátás, de mégiscsak jobb (lenne) karnyújtásnyira lakni a tengertől. Még ohne medence is! icon_lol.gif
Gabako, ti nem találtátok soknak az elhagyatott, pusztuló épületet? Kisebb házak, nagyobb komplexumok félbehagyva, vagy éppen már használaton kívül. Nekem ez furcsa volt.

# 53
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Gabako
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#152397 Üzenet linkje2010-09-23 19:04:50  Válasz a #152366. hsz-ra Előzmény #152366

azért ennek is megvan a "fílingje" icon_smile.gif
Dehogynem...pl ott, ahol ti voltatok is volt egy hatalmas beton szálloda kezdemény. Az nagyon csúnya volt, meg a "mi" oldalunkon Perdika fele volt egy öbölben egy tönkrement szálloda. Amúgy a görögökre jellemző, h hagyják "összedőlni" a házat..több helyen van ilyen.

# 54
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#152497 Üzenet linkje2010-09-26 19:22:16  Válasz a #152397. hsz-ra Előzmény #152397

Hú, és az a perdikai nem is kis komplexum volt... szálloda, kis házak, medence, sportpályák, minden, mi szem-szájnak ingere. Csak a partja nagyon kicsi. Lestünk mi is, mekkora hodály, és nincs gazdája.
# 55
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#152577 Üzenet linkje2010-09-29 13:15:32 

Sziasztok!

Pár kép Aegináról és Agistriről.

# 56
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Gabako
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#152587 Üzenet linkje2010-09-29 21:05:13  Válasz a #152577. hsz-ra Előzmény #152577

nagyn jó képek!! és azokat mi is láttuk élőben icon_smile.gif
# 57
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#172818 Üzenet linkje2011-08-11 09:36:59  Aegina-Agistri túra 2011.

Sziasztok,

pár napja jöttünk meg a nyaralásból és mivel rengeteg hasznos infót és ötletet kaptam erről a fórumról, gondoltam megosztom veletek az élményeket.

8 éjszakás nyaralás volt, 3 Aeginán 5 Agistrin
(utóbbiról majd a megfelelő topicba).

Athénba repültünk és mivel jó korán lefoglaltuk, nem is volt túl drága (80K HUF/fő). Amint kiléptünk a reptérről meg is láttuk a buszt Pireuszba (X96 - 5 EUR). Ügyelni kell rá, hogy itt a buszon nem kapsz jegyet, ezért előtte kiosk-ban megveszed, aztán a buszon az automata nyom rá dátumot. Nappal 20 percenként jár és kb 1 órás út alatt ér ki a kikötőbe. Ott Aegina-Agistri vonatkozásában az E8-as kaput kell keresni. A rengeteg hajó-jegyiroda közül megkerestük azt az egyet, ahol az Alexandros nevű hajóra lehet jegyet venni (11 EUR), na az a hajó volt a leghangulatosabb az összes közül (menetrendje fent van a neten), amiket próbáltunk. Nyitott teraszú sétahajó, kb másfél óra alatt értünk Agia Marina csodálatos öblébe, ahol már ment le a nap 9 előtt pár perccel.

Itt volt a legolcsóbb szállásunk (35EUR/2ágyas szoba/éj). Semmi flanc, egyszerű puritán szállás, de olcsó és a homokos strand kb 150 méter.
Nagyon fáradtan érkeztünk és mivel nagyon tetszett az öböl ezért nem kirándulgattunk a szigeten, ebben a faluban töltöttük az időnket. Itt még 2-3 magyar párral is találkoztunk, ennek és a főszezon ellenére azt kell mondjam, egyáltalán nem volt tömeg, sőőt!
Bőven nem voltak tele sem a szállodák, sem a szórakozóhelyek, sem a strand. A vendéglátósokat kérdeztük, de ők is komolyabb szezonra számítottak. Mi persze nem keseregtünk sokat ezen, így volt kellemes!
Az árak is tetszettek, 2.50EUR egy sör vagy 2dl bor vagy 1 gyros,
a 2 napágy a strandon+1 napernyőért 6EUR-t fizettünk egy napra,
ahogy egy kiadós világbajnok görögsali is 6.10EUR.
Persze ez az átlag, a jól láthatóan bulis-mutatós-modern turistás helyeken, mint a parton a Barracuda bárban már 4EUR-ért ittam a Heinekent (nem szentségtörés, ittam Mythost is icon_lol.gif )
A falu meglehetősen kicsi, van egy "komolyabb fő'-utcája tele szuvenírboltokkal, szállodákkal, bárokkal és kávézókkal és ezen utca szűk kis sikátorszerű utcácskákkal van összekötve a az öböl peremével, ami a Sandy beach.
2 teljes (és gyönyörű) nap elteltével átbuszoztunk Aegina town-ba (1.70EUR), a buszból láttuk az Aphaia templomot és az Agios Nektarios kolostort. Persze, ha lett volna plusz 1 napunk, akkor béreltünk volna quadot és megnéztük volna alaposabban is, nem baj, majd legközelebb.

A kirándulás folyatása az Agistri topicban fog folytatódni!

Képek:
https://picasaweb.google.com/114411550150954134297/GreekSummer2011

Üdv,
David[/u]

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : A Száróni-öböl szigetei
<   1 2 3 4


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu