Zakynthos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
Hozzászóló Üzenet
# 6706
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dettix
Törzstag
Törzstag
623 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224769 Üzenet linkje2014-09-30 10:24:45  Válasz a #224764. hsz-ra

Szia!

Mi 2 éve voltunk a Villa Mariaba. Azóta teljesen felújították, de nekünk úgy is tetszett. Annyi probléma volt, hogy nagyon kicsi volt a wc-ben a víz nyomása. Ezt nem tudom javították-e.
A Jenny-t mindenki dícséri. Mi csak kívülről láttuk, de nagyon szépnek tűnt. A koukláról nem tudok véleményt mondani.
Viszont Agios Sostis nagyon kicsi, ha nyüzsire vágysz akkor ott van Laganas mellette, de oda igencsak sokat kell sétálni. Vagy a parton, néha vízben és sötétben, vagy kerülővel a kövesúton. Buszjárat nincs.
Nekem maga a sziget nagyon tetszett, tervezem hogy visszamegyünk, de nem Agios Sostisba.

# 6707
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Puma
Aktív fórumos
Aktív fórumos
200 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224790 Üzenet linkje2014-10-01 15:18:34  Idézet innen: #223946

Aure1ius írta:
Sziasztok!
2 éve voltunk Agios Sostisban Laganas mellett. Saját autóval mentünk, és rengeteg quad-os turistát láttunk mindenfelé. Tudja esetleg valaki, hogy Laganasban kb mennyiért lehet quadot bérelni? Csak kíváncsiság..
Amúgy mindenkinek nagyon jó nyaralást kívánok, aki még készülődik.
Gerakas tengerpartját ne hagyjátok ki, meg a teknősmúzeumot se! Vigyázzatok a tekikre!!
icon_smile.gif


Szia Aure1ius !
Szeptember közepén 20 euro volt a quad és 10 euro a bicaj (ha valakit ez utóbbi érdekelné) nap. Persze nem tudom, hogy mindenhol ugyan ennyi volt, de gondolom azért főszezonba kicsivel drágábbak. Az átjavított ár miatt gondolom icon_razz.gif

Egyébként a teknősmúzeum az merre felé van ? Esetleg valami pontosabb infót tudnál mondani ? icon_smile.gif Mi szeretnénk visszamenni a közeljövőben, az idei egy hét kevésnek tűnt. icon_razz.gif

# 6708
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Puma
Aktív fórumos
Aktív fórumos
200 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224791 Üzenet linkje2014-10-01 15:23:45  Idézet innen: #224769

Dettix írta:
Szia!

Mi 2 éve voltunk a Villa Mariaba. Azóta teljesen felújították, de nekünk úgy is tetszett. Annyi probléma volt, hogy nagyon kicsi volt a wc-ben a víz nyomása. Ezt nem tudom javították-e.
A Jenny-t mindenki dícséri. Mi csak kívülről láttuk, de nagyon szépnek tűnt. A koukláról nem tudok véleményt mondani.
Viszont Agios Sostis nagyon kicsi, ha nyüzsire vágysz akkor ott van Laganas mellette, de oda igencsak sokat kell sétálni. Vagy a parton, néha vízben és sötétben, vagy kerülővel a kövesúton. Buszjárat nincs.
Nekem maga a sziget nagyon tetszett, tervezem hogy visszamegyünk, de nem Agios Sostisba.


Sziasztok !
Ahogyan Dettix is írja Agios Sostis valóban csendes. Ez azoknak jó akik teljesen el akarják zárni magukat a külvilágtól icon_smile.gif és max. bérelt járművel mozgolódnának. Viszont előnye, hogy Sotirost a tegnőst a kikötőbe könnyedén meg tudják lesni. Mi Laganasból korán reggel kutyagoltunk az úton (bátrabbak a könnyebb utat választva némi vízbemártózás, nyilván csak a lábukig) egészen a Laganas/Agios Sostis kikötőig, de megérte. Mert olajfák mellett masíroztunk el és a visszafelé vezető út sokkal rövidebbnek tűnt, még úgy is, hogy a mi szállásunk Laganas központjától jó messze volt.

# 6709
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Marcsi52
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
34 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224794 Üzenet linkje2014-10-01 16:35:20 

Most már az Ibéria apartmanon is gondolkodom (az irodában ezt ajánlották ha a Laganas távot többször is meg akarjuk tenni gyalog, na persze nem naponta, hanem a 2 hét alatt többször) . Azt mondták és olvastam többtől is , hogy ehhez közel van a sostisi kikötő melletti strand. A sostisi tavernák milyen messze vannak? A part, stand mennyire messze? Ahogy most nézem (igaz 2014.évi árak egyenlőre) a Grand van legjobb árban szept elején (ekkor akarunk menni) és ő indít csak egyedül buszt a városunkból (Szombathely), de nekik meg csak Sostisban van apartmanjuk.. Ha nem muszáj nem utaznánk ezért Bp.-re. Bocsi, hogy ennyit kérdezek, de most mennénk először Zakynthosra és szeretek jó előre tájékozódni mindenről a kiválasztott nyaraláshoz. Előre is köszi, aki válaszra méltat.
# 6710
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zolmesz
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
29 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224926 Üzenet linkje2014-10-10 09:16:17  Válasz a #224794. hsz-ra Előzmény #224794

Ezen a linken van egy térkép, amit adnak a Grand Tours-os utasoknak a helyszínen:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/11083459/2014-06-21%2011.44.21.jpg

A #219568 és a #222776-os hozzászólásban is írtam az apartmanról és képeket is találsz.

# 6711
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Borkaandi
Fórum tündér
Fórum tündér
310 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224928 Üzenet linkje2014-10-10 10:42:26 

Helló Marcsi!
Igen sajnos a Grandnak leginkább Ag.Sostisba vannak csak szállásaik, illetve idén úgy láttam a prospektusban, hogy volt már 1 Tsilivi ajánlatuk is, hátha a jövő évi turnusokra jobban terjeszkednek majd még a szigeten.
Mi nagyon imádjuk Zakynthost, másfél hete jöttünk haza, és idén is csodás 2 hetet töltöttünk ott. Most voltunk már ott 5. alkalommal, és laktunk már többfelé, többek között Sostisba, illetve Tsilivin is. Nagyon különbözik a 2 hely. Még Sostis egy nagyon kicsi, nagyon nyugodt hely, addig Tsilivi pont az ellenkezője. Ott van esti nyüzsi, pezseg az egész nyaralóhely, és ezerszer jobb a partja, mint Sostisnak, ott ugyanis nagyon-nagyon keskeny a part. Ettől függetlenül mi anno szerettük Sostist is, úgymond bázishelynek használtuk csak, fürdésre nem, és mivel kocsival voltunk ott, így mindig máshol fürödtünk.
Anélkül, hogy bárki érzéseibe akarnék gázolni itt a fórumozók között (hiszen lehet, hogy sokan imádják Sostis keskeny partját is), így én busszal, úgy, hogy mondjuk kint nem lesz esetleg bérelve se kocsi, se robogó, nem biztos, hogy Sostist választanám. Illetve csak abban az esetben, ha nagyon-nagyon jók a lábaitok, és sűrűn bevállaljátok így akár Laganas partjait, akár Kalamakit (bár az oda már elég kemény séta, de, ha jó kondiba vagytok, akkor az sem kivitelezhetetlen). Mert az a baj, ha az ellenkező irányba indulsz el Sostison, Porto Koukla felé, ott ugyanúgy elég keskeny a part. Szóval mindent összevetve mi nagyon szerettük Sostist, tetszett pl. az, hogy nincsen sűrűn beépítve, nekünk csak a partja nem tetszett. Bár mi ezt tudtuk mielőtt foglaltunk ott szállást, mert megfordultunk már ott előző kirándulás alkalmával is.
Persze nem akarok én itt ebből semmiféle vitát kreálni, ezért hangsúlyozom, hogy ez csak az én véleményem. Hiszen nem vagyunk egyformák, mindenkinek más tetszik, más körülmények között érzi jól magát a nyaralása alatt, csak gondoltam megosztom veled az én gondolataimat is a helyről.
Egy biztos a sziget gyönyörű, én mindenkinek azt kívánom, hogy legalább 1-szer életébe jusson el oda, utána majd úgy is arra vágyik, hogy visszamenjen máskor is. Még többszöri alkalom után is mindig tartogat nekünk újabb és újabb csodákat a sziget. És szerintem, vagyunk ezzel még így jó páran, sokan nem véletlenül térünk oda vissza újra, meg újra. Én mindenkinek azt kívánom, hogy varázsolja el őket a sziget annyira, mint ahogyan azt anno velünk tette.
Szia: Andi

# 6712
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Marcsi52
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
34 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224951 Üzenet linkje2014-10-11 13:50:44  Válasz a #224928. hsz-ra Előzmény #224928

Köszi szépen az infót, azt láttam, hogy nagyon keskeny a strand ott, de azt is nézegettem, hogy az Ibéria apartmantól egy kicsi sétával (450-500 m) lejutunk a sostisi kikötőhöz, és ott mellette Laganas irányába már szélesebb a strand. Éjszakára meg kifejezetten nyugalmas helyet szeretnénk ( legalábbis a párom éjszaka alváskor a néma csendet favorizálja icon_smile.gif ). De még van egy kis idő gondolkodni, tervezgetni, amíg lehet foglalnia jövő évi nyaralást icon_smile.gif De már most eldöntöttük, hogy irány Zakynthos icon_smile.gif Természetesen robogó vagy autó bérlés az lesz !!! 2 hétre tervezzük a nyaralást icon_smile.gif
# 6713
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Borkaandi
Fórum tündér
Fórum tündér
310 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225000 Üzenet linkje2014-10-14 11:36:51 

Helló Marcsi! Ha nagy nyugira vágytok, akkor ebből a szempontból biztosan nem fogtok csalódni Sostisban.
# 6714
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Debi81
Aktív fórumos
Aktív fórumos
377 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225002 Üzenet linkje2014-10-14 12:56:42  szállás

All. incl. szállást egyénileg tud valaki ajánlani?
Egyénileg gyerek centrikusat?(2015.júli)

# 6715
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gemike
Aktív fórumos
Aktív fórumos
336 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225003 Üzenet linkje2014-10-14 14:05:09 

szia debi

sg.sotison a Hotel Zante Sun , esetleg ezt nézd , mi nagyon meg voltunk vele elégedve.
bár mi irodával voltunk.
üdv
gémike

# 6716
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dettix
Törzstag
Törzstag
623 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#225020 Üzenet linkje2014-10-16 11:04:03 

Sziasztok!

Ahogy olvasom már elég sokan voltak a Blue Waves szálláson. A Holiday lines-nek melyik oldalon vannak a szállásai? Vagy melyik oldalra érdemes foglalni? Lehet választani? Ha jól gondolom az utca felől reggel süt a nap. Van belső udvarra néző szállásuk is? Mindegyik apartmanból látható oldalról a tenger?
Bocsi, hogy ennyit kérdezek, de ezekről nem olvastam eddig.

Köszi.

# 6717
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gáborpapo
Aktív fórumos
Aktív fórumos
204 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225025 Üzenet linkje2014-10-17 15:15:17 

Szia Dettix!
Mi júniusban voltunk a Blue Waves-ban 27.-es apartmanban és az oldalt tengerre néző volt. Nem minden apartman ilyen mert vannak olyan szobák amik a "beugró részben " vannak és onnan nem látható a tenger. Ha megnézed a honlapjukon a képeket akkor ez jól látszik is.Udvarra néző szoba viszont nincs mert a belső udvaron csak a folyosó van ahonnan a szobák nyílnak. A szobák kellemesen tágasak, viszont csak alap felszerelés van ( vagy még az se).Mi pl vettünk merőkanalat meg fakanalat meg bögréket mert az sem volt.Naponta takarítanak, de pl nincs egy partvis vagy feltörlő mint egyébként az apartmanokban azt megszoktuk így ha kiömlik valami vagy esetleg a homokot szerettük volna össze seperni akkor úgy kellett kérni a recepción. Ott viszont mindig volt valaki.

# 6718
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gáborpapo
Aktív fórumos
Aktív fórumos
204 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225028 Üzenet linkje2014-10-18 08:01:52 

Bocsánat! 217-es apartmant akartam írni icon_smile.gif
# 6719
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Emőke1
Aktív fórumos
Aktív fórumos
174 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225029 Üzenet linkje2014-10-18 15:22:15 

Sziasztok, Blue Sky Travelnél foglalnék 2 hétre vagy a Nathalie vagy pedig az Alex apartmanházba Laganasban.Szeretném megkérdezni, van-e értelme 12.000,-/hétre reggelit kérni, ez 48.000,- lenne kettőnknek, vagy egyszerűbb megvenni valamilyen kisboltban. Vinni nem nagyon tudok, mert a 2x15 kg-os súlykeret a repülőn véges icon_smile.gif Másik kérdésem: Olympia, szigettúra stb. foglalható-e kinti irodánál, ha igen, tudtok-e kb. árat mondani. Végül pedig: mit gondoltok mennyi költőpénzt vigyek 2 hétre ?
Köszi előre is: Emőke

# 6720
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gemike
Aktív fórumos
Aktív fórumos
336 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225032 Üzenet linkje2014-10-19 07:14:16  Válasz a #225029. hsz-ra Előzmény #225029

szia Emőke

nehéz tanácsot adni, ált. ha beülsz étterembe reggelizni kb 5 euro fejenként,
az ebéd kb 8-10 euro fejenként plusz az üdítő ,sör ,2-3 euro, a frapé 2-2,5 euro ,
vagy megveszed a reggelinek valót a közértben ,a felvágott az előre csomagolt 2-3 euro ,
mindenki mást szeret ,van aki imádja hogy reggel lesétál a kisboltba ,megveszi a hozzávalókat, dumál az eladóval, és a teraszon reggeliznek,
másnak meg inkább az lényeg hogy legyen reggeli és után lehet menni felfedezni a sziget.
én összeadogatnám a reggeli és a vacsi költségét , megnézném hogy a fakultatívok kb mennyibe kerülnek , plusz a kocsibérlés, vagy a közlekedésre mennyit szántok,
ajándékra stb. és azért tartalék legyen nálad vagy egy bankkártya .

üdv
gémike

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
<   1 2 3 ... 447 448 449 ... 490 491 492   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu