Szép falvak :-)
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Fontosabb látnivalók
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#9204 Üzenet linkje2006-06-20 12:38:01  Edessza

EDESSZA

A Thesszalonikitõl 84 km-re fekvõ Edessza az ókorban, sõt még a bizánci idõkben is hadászatilag jelentõs település volt. Mint Makedónia északnyugati védõbástyájáért, a középkorban a bolgárok és a bizánciak vívtak érte öldöklõ csatákat. A bizánci korban Vodezza volt a neve, amely szláv nyelven vizet jelent, s valószínûleg a város vízbõségére utal.
Edessza festõi utcácskáival egy magas platón fekszik, a Vermion hegység kifutásánál. Keleti szélén a városon keresztül folyó patakok, erecskék összetalálkoznak, és a víztömeg több mint 20 méter magasból zúdul alá a völgybe. A vízmosáshoz leereszkedhetünk a vízesés páráján át. Az ösvény elhalad egy, a sziklafalban nyíló barlang mellett. Odafönn a szirtfokon egy római vagy bizánci híd vezetett a Via Egnatiára.
A város kedves, de eredetiségébõl sokat veszített a német megszállás pusztításai nyomán. A fasiszták még a bizánci templomokat sem kímélték, valamennyi a lángok martaléka lett. Még sem érdektelen megtekinteni az érseki palota melletti Kimiszisz tisz Panajiasz-templomot (az országútról a városba jövet jobbra kell fordulni). Szépen faragott ikonosztáza mellett legfõbb érdekessége, hogy sok antik épületelemet építettek bele. A közeli Ajiosz Theodorosz-kápolnában még festett antik sírsztéléket is láthatunk.
Edesszában minden év májusában virágfesztivált rendeznek.
A város nyugati részén a kivezetõ úttól balra térve, a XV. századi Yeni mecsetben múzeumot rendeztek be, ahol római emlékek és V. századi mozaikok láthatók.

# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Juhi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
818 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#10203 Üzenet linkje2006-06-30 12:04:22 

Szia kvalcsi!
Paraliából át lehet menni Edesszába? Nincs autónk, igy hát csak busszal tudunk menni. icon_confused.gif

# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#10209 Üzenet linkje2006-06-30 12:44:12 

Kedves Juhi!

Sajnos nem tudom megmondani, hogy tömegközlekedéssel hogyan lehet eljutni Edesszába. Sajnálom. Talán Parálián az idegenvezetõ tud választ adni, ha addíg más nem.

# 19
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#10210 Üzenet linkje2006-06-30 12:47:35 

juhi írta:
Paraliából át lehet menni Edesszába? Nincs autónk, igy hát csak busszal tudunk menni. icon_confused.gif


Szalonikibõl megy menetrend szerinti busz Edesszába is.

# 20
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Juhi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
818 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#10220 Üzenet linkje2006-06-30 13:03:27 

Köszönöm. icon_lol.gif
# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#16168 Üzenet linkje2006-10-12 15:01:48 



Arachova

# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#16169 Üzenet linkje2006-10-12 15:02:53 



Arachova

# 23
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#16170 Üzenet linkje2006-10-12 15:04:03 



Arachovai üzlet

# 24
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rekuc
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
417 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#16217 Üzenet linkje2006-10-14 10:55:25 

Edessával kapcsolatban csak annyi jutott eszembe hogy Katerinibõl indul közvetlen vonat Edessába.
# 25
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csutek
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1801 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#20325 Üzenet linkje2007-02-12 20:43:08 

Idén a következõ helyeket szeretnénk meglátogatni: Vereia(tartományi székhely romjai), Vergina(II. Fülöp sírhelye), Palatitsia(fejedelmi palota), Pella(Nagy Sándor szülõvárosa), Rendina(Aristotelés iskolája), Stagira(Aristotelés szülõvárosa) és Dio(Zeus szentély). Állítólag mindegyikben van látnivaló.
Ha valaki járt már ezeken a helyeken, írjon már róluk valamit. Nem szeretném a gyerekeket olyan helyre vinni, ahol nem tudok nekik valami szépet és fontosat mutatni, mert akkor inkább keresek más kirándulási lehetõségeket.

# 26
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#20365 Üzenet linkje2007-02-13 12:23:11 

Szia Csutek! Veriáról és Vergináról tudok írni neked, mert tavaly voltunk ott, de most nincs idõm, délután, ha leülök, akkor fogok neked írni róla. Az biztos, hogy nagyon érdemes odalátogatni, gyönyörû hely, szerintem.
Ígérem, még ma leírom, amit mi láttunk. icon_biggrin.gif

# 27
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csutek
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1801 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#20366 Üzenet linkje2007-02-13 12:25:19 

Köszi Anikó!
Amíg várok, addig nézelõdök kicsit a neten is.

# 28
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#20380 Üzenet linkje2007-02-13 16:24:45 

Szia Csutek! Visszaértem, és rávetettem magam a gépre, mielõtt a fiam megelõz. icon_lol.gif

Olvastam a másik topicban mi történt a kutyusoddal, nagyon sajnálom, bár én most cicás idõszakomat élem, de imádom a kutyusokat is, és nagyon-nagyon gyûlölöm, aki bántja az állatokat! Megértem a felháborodásodat és remélem rendbejön szegény és hamar elfelejti ezt az egészet!?

Bocsi, ezért a kis "off"-ért!

Tavaly, tudod Makrigialoson nyaraltunk, és onnan voltunk autóval Veriában, Verginában, tavalyelõtt pedig Edessában és Naoussában. Ezeket azért írtam ide, mert ha tervbe vettétek, hogy odalátogattok, akkor szerintem Veriából elõször menjetek fel Edessába, és visszafelé Naoussán keresztül Verginába, mert gyönyörû helyek, érdemes megnézni, és egy egész napos programba belefér szerintem.
Edessáról már biztos olvastál, hogy rengeteg vízesés található ott, természetesek, és mesterségesek egyaránt, Naoussában egy gyönyörû Nemzeti Parkot lehet találni, én mindkét helyet nagyon élveztem.
Veria maga nem kimondott turistaparadicsom, de nagy város, rengeteg templommal, van egy török negyede, ahol jellegzetes török épületek, minaretek vannak, amiket folyamatosan újítanak fel.
Mi a folyónál találtunk egy hangulatos kis tavernát, közvetlenül a folyó felett, ahol nagyon jó hûvös volt a folyó miatt abban a nagy melegben is!
Van egy hatalmas tér a városban, ahol templom, taverna, szökõkút stb. található és esténként a görögök kedvelt szórakozási helye is! Valahol olvastam, hogy található itt egy több, mint 600 éves fa amire valamikor egy püspököt akasztottak fel, és mai napig látható, de mi nem találtuk meg, sajnos! Egyébként egy nyüzsgõ görög város, talán, mint Katerini, de lehet, hogy nagyobb, nem tudom.

Vergina nekem nagyobb élmény volt! Itt találták meg a 70-es években Nagy Sándor apjának sírját, és több másik síremléket is, a bennük lévõ gyönyörû, mesés kincsekkel együtt, aminek nagy része szintén itt van kiállítva. Egy domb alatt van a múzeum, ahol a kripták eredeti állapotukban vannak meghagyva, persze a kincsek már más vitrinekben. De nagyon lenyûgözött az egész. Sajnos sem fotózni, sem videózni nem lehetett benn, de nagyon szép katalógust kaptunk a faluban fotókkal, leírásokkal, magyarul, úgyhogy az kárpótolt a fotókért.
Maga a falu nem nagy, de van benne pár taverna, üzlet, és hatalmas parkoló. A belépõ elég borsos, 8 euró fejenként, a gyerekekét nem tudom, de azzal a többi helyre is be lehet menni, van még ott palota romok, római sírok stb. amiket szintén érdemes megnézni! icon_lol.gif

Bocsi, kicsit hosszúra nyúlt, de még a mai napig lenyûgöz, ha rágondolok, hogy ott jártam, annyira szép volt minden hely!

Az út nagyon egyszerû odajutni, bármelyik térképet használva is, el sem lehet téveszteni!
Remélem nektek is tetszik, ha odalátogattok!? icon_biggrin.gif

# 29
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#20381 Üzenet linkje2007-02-13 16:41:32 

Próbáltam fotókat is idetenni, hogy lásd mirõl írtam, de nem sikerült. Viszont a fotóalbumomban az ideiben vannak róluk képek, Edessáról, Naoussáról pedig a tavalyi beszámolómban itt a hellaszon. Ha lesz idõd keresd meg õket! Bocsi, de nem tudom miért nem lehet fotót iderakni?! icon_biggrin.gif Ill. lehet, de nekem nem sikerült.
# 30
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csutek
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1801 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#20383 Üzenet linkje2007-02-13 16:50:34 

Egy ideje én sem tudok fotót berakni a hozzászólásomhoz. icon_confused.gif
Idõközben eszembe jutott a tavalyi beszámolód és újra beleolvastam.
Köszi az infókat!
A neten keresgélve találtam valami beszámoló félét, de elég gyengus volt. Vereia-t teljesen lényegtelennek jellemezte.
Köszi mégegyszer a segítséget!

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Fontosabb látnivalók
<   1 2 3 4 5 6 7   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu