Görög filmek, könyvek
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Görögország
Hozzászóló Üzenet
# 31
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5373 Üzenet linkje2006-03-03 20:32:32 

Az Opa Opa mániámat végleg kimerítsem, még lefordítottam a következõ dalt.
Nekem Notis után nem tetszik a szövege, de szerencsére Stratos megosztotta velünk az eredeti Opa Opa szövegét, ami görögnyelven íródott, és szerintem nagyon jó. icon_wink.gif


Despina Vandi: OPa OPa


Ohhhhhhhhhhh(x4)

You are the one that I desire,
You are to me so irresistible,
Your touch can set me right on fire
And I can be so unpredictable

oh, oh, oh passion, yeah passion
I feel it deep inside when you're so close to me
passion, yeah passion
take me in your arms and I will make you sing

Chorus:
Opa Opa, Opa Opa
Opa let's get together
Opa Opa, Opa Opa
let's dance in sunny weather
Opa Opa, Opa Opa
this time we'll stay forever
Opa Opa, Opa Opa
Oh you make me oops oops

All that I feel is this attraction
That is moving me so close to you
Now is the time I need some action
Come over here show me the best of you

oh, oh, oh passion, yeah passion
I feel it deep inside when you're so close to me
passion, yeah passion
take me in your arms and I will make you sing

Chorus (x2)

Instruments

Opa Opa, Opa Opa
Opa let's get together
Opa Opa, Opa Opa
let's dance in sunny weather
Opa Opa, Opa Opa
this time we'll stay forever
Opa Opa, Opa Opa
Oh you make me oops oops

Ohhhhhhhhh(x3)

Valahogy így szólhat:

Ohhhhhhhhhhhhh4x

Te vagy az egyik vágyam,
Nekem így ellenállhatatlan vagy,
Az érintésed tûzet gerjeszt bennem,
És így kiszámíthatatlan vagyok.

Oh Oh Oh szenvedély, igen szenvedély
Érzem, az mély belül, amikor te így közel vagy
a szenvedélyemhez, igen szenvedély
Válassz engem fegyvereddel, és én majd énekelek.

Kórus:

Opa opa, opa opa
Opa hagyd összeszed
Opa opa, opa opa
napos idõben hagyd tánc
Opa opa, opa opa
ez alkalommal, nos marad örökre
Opa opa, opa opa
OH Te csinálod nekem oops oops

Érzem mindazt a vonzást,
a mozgatást, így közel vagy,
Most idõ kell nekem, néhány akció
Átáll, mutasd meg a legjobb formádat.

Opa opa, opa opa
Opa hagyd összeszed
Opa opa, opa opa
napos idõben hagyd tánc
Opa opa, opa opa
ez alkalommal, nos marad örökre
Opa opa, opa opa
OH Te csinálod nekem oops oops

ohhhhhhhhhhhhhhhhhhh3x

Ha nem jó, javítsatok ki!

# 32
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5825 Üzenet linkje2006-03-24 14:34:21 

"Amikor Olaszország 1943-ban kilépett a második világháborúból, a németek Kefállinián hideg kegyetlenséggel mészároltak le egy rövid ellenállás után a magát megadó olasz hadosztály 10.000 katonáját és tisztjét. Ennek a megrázó eseménynek állított emléket Venturi a „Fehér zászlók Kefalonia felett“ c. regényében, valamint egy 2000-ben itt forgatott film témáját is ez adta (a film címe: Corelli mandolinja és Nicolas Cage és Penelope Cruz játszotta a fõszerepet)."

Most, hogy Kefalloniáról leírást készítettem, hallottam elõszér errõla filmrõl.
Látta már valaki?

Andi

# 33
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5876 Üzenet linkje2006-03-26 20:28:54 

Szia Andi! Én már láttam azt a filmet. Szép volt a hely miatt, de nekem túl sok volt benne a háború. Bár volt romantika is, a vége meg eléggé meglepõ volt, de kicsit happy and-es. Szóval ha gondolod, akkor nézd meg valahol. Nekem tetszett. Én is gondolkoztam már Kefallónián, de Magyarországról nem nagyon indítanak oda utat. legalábbis még nem találkoztam ilyen ajánlattal. A könyv, amit említettél az kapható mostanában?
# 34
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5917 Üzenet linkje2006-03-27 12:04:38 

Szia Anikó!

A könyvrõl még nem hallottam, csak a kefallóniás útikönyvben olvastam ezt a beidézett említést.
Azért 1-2 utazási irodának van oda is útja. De a legjobb lenne biztosan magánszervezésben. Én ha egyszer eljutok oda, mindenképpen egyszerre akarom Zakynthoszt, Kefalloniát és Lefkaszt 1-1- hétre, így ez egy csodás három hetes nyaralás lenne...egyszer majd icon_smile.gif

Andi

# 35
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5929 Üzenet linkje2006-03-27 17:30:09 

Szia Andi! Nagyon jó terv az a három hét. Szólj, ha majd ezt tervezed, hátha nekünk is összejönne, és akkor együtt nyaralhatnánk. Bár bonyolult lenne megszervezni, mert Ti Németben, mi meg itthon. Csak úgy lehetne összehozni, ha egy helyen fizetnénk be. De érdekes lenne. Három hét az már gyönyörû! Elsõ nyaralásomon Görögben három hétig voltam. Bár abból utazással is eltelt kb. 4 nap, de a többi Athénban és Nea Plagián. Akkor szerettem bele Görögországba. Írtam neked e-mailt is.! Szia.
# 36
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5930 Üzenet linkje2006-03-27 18:33:04 

Szia Jox! Most találtam meg a tavaly nyár óta keresett számot. Xryspa: Feygw gia to epta. Nem tudom van-e még tõle valami számod, de ez nagyon jó. Ajánlom a zenék közé.
# 37
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5945 Üzenet linkje2006-03-27 20:24:23 

Szia Anikó!

Bár ez már nem ide tartozik, de ha ez ésszejénne, akkor biztosan nem irodával mennénk...a többit majd mailben. icon_smile.gif

Andi

# 38
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5946 Üzenet linkje2006-03-27 20:26:02 

Szia Andi! Oké. Majd e-mailben megbeszéljük.
# 39
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5967 Üzenet linkje2006-03-28 16:16:41 

Sakis Rouvas


1972. január 5.-én született Korfun. Nagyon hamar kezdett énekelni, zenélni. Szenvedélye volt még a torna. Különbözõ nemzeti díjakat szerzett. Kivételes tehetség volt, és a Hellenic National csapat tagja volt. 1991.-ben Athénban készített egy lemezt. A Polygramm volt az elsõ aki szerzõdést kötött vele, és megcsinálták az elsõ felvételeket. Csak néhány hónap után csinált egy kiemelkedõ dalt, és debutált vele a Thessaloniki Song Festiválon. A dal a Par’ ta volt és elsõ díjat nyert vele. Ez volt az elsõ tapasztalata, lelkes volt, és egy új Star született.
A 4. évben a Hellenic Music Awards díjakat nyerte meg: a legjobb énekes, a legjobb dal, és a legjobb színpadi teljesítést díjait, valamint sok egyéb díjat

1997. május 19.-én Sakis szervezett egy fellépést a török barátjával Burat Kuddal, kibékülési erõfeszítéseket tettek Törökország felé, Ciprus miatt. A hírekben akkor fõcímként mondták be.

2004-ben az Eurovision Song Conterten indult a Shake it dalával, amivel a 3. helyet érte, és az Antique után õ volt a legeredményesebb 2004-ig.

9 év elteltével is õ Görögország egyik legkeresetebb, és legszeretettebb mûvésze.

Az én kedvencem tõle az Ola Kala, ajánlom Nektek is.

http://www.sakisrouvas.com/v02/content/main/


Idén ha jól tudom 2006.május 18-20 ig tart az Eurovízios dalfesztivál az Olympic Indoor Arenaban Athénban. Anna Vissi képviseli Görögországot.

# 40
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5992 Üzenet linkje2006-03-29 16:26:33 

Akkor most jöjjön a tavalyi nyertes, és az én kedvenc énekesem.

Elena Paparizou

Görögországban elsõ számú pop star. Görög szülõk gyerekeként Svédországban született. Elena mûvészi tehetsége már kiskorában kitûnt a szüleinek.
Különösen tehetséges volt az éneklésben, táncolásban, és a színészetben. Az iskolai évei alatt már kezdte ezeknek a mûvészeti ágaknak az elsajátítását.

A 17 éves Elena életében forduló pont volt, amikor gyermekkori barátjával Nikoval létrehozták az Antiquet. Az Antique elsõ szerzõdését Svédországban kötötték meg. Az Opa Opaval debütáltak. Ez nagyon jó választás volt, mert a sláger listákon egyedülálló helyet értek el, és arany lemez lett. Az Opa opa utáni következõ siker 2001-ben volt az Európában megrendezett Eurovízion Song Contest. Részvettek rajta egy gyönyörû dallal a I would die for you-val, nagyon jó benyomást tetettek, és elérték a harmadik helyezést. Ez a siker vezetett egy ígéretes jövõ felé, több platina albumhoz, és egy európai koncert turnéhoz. Kedvelték õket Görögországban, és külföldön egyaránt.

2003-ban az Antique feloszlott, Elena életében nehéz döntés volt, de eldöntötte, hogy szóló karriert akar csinálni. A Sony kiadó kötött vele szerzõdést, és elkezdõdött a szóló karrierje.

2003. decemberében Christos Dantis írt neki egy dalt a Anapatites Kliseis /Unanswered Calls/. Nagy sikere lett a zenei listákon, hosszú ideig játszották, és arany lemez lett belõle.

2003-2004 telén 25 alkalommal lépett fel, egy híres éjszakai klubban Görögország legjobb férfi énekesével Antonis Remossal. 2004. tavaszán pedig kiadta elsõ szóló albumát Proteraiotita /Prioritites/, egyedülálló, dupla platina lett.

2005. május 21.-én Elena másodszor indult a Eurovíziós Dalfesztiválon, Görögországot képviselte és az elsõ díjat megnyerte a My Number One dalával. Görögországban platina, Svédországban arany lemez lett.

2005. novemberében megjelent a Mambo 10 héten át a slágerlisták elején volt, és platina lett.
Most stúdióban dolgozik új albumán, ami júniusban jelenik meg.

A webcímét nem írom ide le, mert az oldalon, a zenék részben le van írva.

Az ouzo rádión nagyon sokat játszák a dalait, és nemcsak neki, hanem Sakisnak is.

# 41
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6063 Üzenet linkje2006-03-31 19:08:16 

Idén az Eurovíziós Dalfesztiválon, Anna Vissi képviseli Görögországot, és nemrég olvastam Agni írását a Greekcafen, hogy az Everything dal kapta, nem tudom ugyanaz a dal-e, ami 2000-ben jelent meg??

Anna Vissi

Anna 1957. december 20-án született. 6 évesen indult zenei pályája Cipruson. 13 évesen nyerte meg elsõ díját a Best Voice versenyen Cipruson. Édesanyja, ekkor gyõzõdött meg róla, hogy lánya milyen tehetséges, az egész családját átköltöztette Athénba, így a zenei lehetõségeket ki tudta használni, hogy elinduljon a karrierje.

Késõbb már dolgozott a legtöbb híres görög zeneszerzõvel mint. Pl. Theodorakis, Kouyoumtsis, és énekessel George Dalarassal, és Haris Alexionnal. 1977-ben elsõ díját nyerte meg a Music Festiválon Szalonikiben a As kanoume apopse mia archi dallal. Majd indult az eurovízióas dalfestiválon Cipruson. 5 helyezést érte el a Mono i agapi dallal.
1983-ban indult egy lehetõsége férjével Nikos Karvelassal együtt, duót alkottak, és óriási sikereket értek el, és egyfajta kultuszt teremtettek. Minden felvételük Best seller lett, és arany, platina lemez. Anna a legnépszerûbb énekes lett Görögországban, és Cipruson, egy pompás hang, és kivételes színpadi teljesítést nyújtó.
Látszódott már, hogy valami új szokás, erõs, eredeti tervet találnak ki. Anna és Nikos színpadra hozott Görögországban egy elsõ rock operát Demons címmel, hatalmas sikerrel.
De nemcsak ez volt az egyetlen, 3 évvel késõbb énekelt Anna egy angol operából Cipruson a Ode to the gods.
1997ben a Fravma albumok háromszoros platina lett. 1997-ben felvették elsõ angol cdjét Forgive me this. Néhány kritikus azt írta, hogy Anna Madonna és Celin Dion kombinációja, és Melina Merkouri kecsessége. Új nemzetközi Star született, és a demokrácia óta a legjobb görög export.
2000. október 23.-án felvették a második angol nyelvû albumot Everything i am.

Az evertything i am, Anna elõtt kinyitja az összes ajtót, és híres lesz a világ minden táján.

http://www.geocities.com/anna_vissi_superstar/biographie.htm

# 42
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6066 Üzenet linkje2006-03-31 20:17:44 

Szerintem Anna Vissi a legjobb görög énekesnõ.
Nagyon jó zenié vannak és nagyon tud énekelni.

De meglepõdnék, ha evvel a dallal megnyerné a dalfesztivált.

# 43
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6101 Üzenet linkje2006-04-01 17:42:09 

Szia Jox!

Nem tudom, nem is merem a dalt, és mivel én nem szeretem Anna Vissit, így a mûvészetét se ismerem, de a hír az igaz, Everytinggel indul, hogy ez a 2000 ben kiadott, vagy új nem tudom.

Sajnos amit az oldalra Te belinkeltél weboldala nem mûködik ezért néztem meg máshol mit is írnak róla, és a Biografhie idáig volt írva.

Szóval ha tetszik, ha nem õ indul idén, és így muszáj volt róla is írni icon_wink.gif , remélem nagy esemény lesz.
Ami picit engem elkeserít nem látok magyar elõadó nevezését, pedig nálunk is vannak igen jó hangú elõadók, példa erre a Megasztárban induló fiatalok.
Valaki aki más tud, kérem tájékoztasson, hogy rosszul olvastam, és mi is részt veszünk ebbe a Paneurópai énekésbe. icon_cry.gif

http://www.eurosong.nl/NieuwsDetailUK.aspx?ID=407&Landcode=GR&Artiest=128

Ami érdekes, hogy az egyik házigazda Sakis Rouvas.

# 44
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6102 Üzenet linkje2006-04-01 17:50:02 

Most találtam meg, az ERT-n, a video klipjét, a Everthingnek.

http://www.eurovisionathens.gr/en/main.asp

az oldal alján van.

# 45
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ágni
Aktív fórumos
Aktív fórumos
316 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6109 Üzenet linkje2006-04-01 19:07:24  Everything

Sziasztok,
az Everything új dal, Nikos Karvellas speciálisan Anna-nak írt dala (illetve Annanak írta, az Eurovízióra szánva). Jox-al egyetértek, én is nagyon meglepõdnék ha ezzel dalfesztivált nyerne, ugyan a dal jó, de a balladák mintha általában nem lennének túl kedveltek az Eurovizión.
Azza is egyetértek, hogy Anna V. nagy énekesnõ - annak ellenére, hogy én sem kedvelem, fõleg a keleti stílusu dalait.
Az egyik házigazda tényleg Sakis Rouvas - aki Franciaországban is énekel pár éve, mert õt ebben ott Nana Mouskouri felkarolta - , a másik házigazda Maria Menounos, görög származású amerikai bemondónõ és színésznõ.
Most volt a belföldi énekfesztivál, az Arion, ennek házigazdája évek óta Nikos Aliagas, aki görög származásu, francia showman, és évek óta õ csinálja ezt. Sajnos nem tudtam végignézni, voltak meglepetések, jó dalok. De biztos ha rákerestek a neten (már ha valakit érdekel), találtok róla infót, dalokat.

Azt én is szívesen venném, ha valaki szólna arról, benevez-e Magyarország az idén és kivel, mivel.
Sziasztok

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Görögország
<   1 2 3 4 ... 61 62 63   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu