Utazás gyerekekkel
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
Hozzászóló Üzenet
# 31
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
édes
1000. Fórum tag
1000. Fórum tag
273 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4727 Üzenet linkje2006-01-23 15:29:45 

Gabi ezt saját maga oldotta meg-igaz mi busszal voltunk-,mindenkit" felkeresett" a buszon,aztán talált egy 10 éves kislányt ,a kezébe nyomott egy képregényt -a STAR Wars-és olvastatta .Ez a film a mai napig leköti,hiába tudja már kivülrõl.
# 32
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka
Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4734 Üzenet linkje2006-01-23 17:25:45 

Kriszta!
Nekünk a nyáron a törökök miatt összejött a 20 óra utazás, de azért ennél remélhetõleg hamarabb le lehet jutni. Bár kérdés meddig akartok menni. De egy 3 éves amúgy sem bír 20 órát fenn lenni, tehát az út egy részét átalussza. Szokták ajánlani az esti indulást, hogy a gyerkõcök aludjanak, de nem mindig jó ismeretlen utakon éjszaka vezetni. Ráadásul nincs is ehez mindenki hozzászokva.
Egyetlen dologgal nem valószínû, hogy lekötöd az út folyamán, ezért össze kell szedni az összes játékot amivel szeret játszani és az autóban is megoldható.
Nálunk mint tudod lányok vannak. Õk babát hoztak, rajzeszközöket, társasjátékot, újságokat. Többször meg szoktunk állni az út során, lehetõleg hangulatos helyeken, pl. patak mellett.
A saját "terroristádat" te ismered, nálunk különösebb gond nélkül telnek az utak. Egy 3 éves pár hónap alatt is sokat változik, esetleg hosszabb utakon lehet számára "edzést" tartani.

# 33
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4735 Üzenet linkje2006-01-23 17:33:25 

Szia Kriszta!

Igen voltam egy 3 és egy 5 éves gyerekkel autóval. Igazán nem volt nagy gond, le tudtam õket kötni, de ettõl függetlenül kényelmesebb a repülõ.

# 34
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6403 Üzenet linkje2006-04-12 13:44:04 

Jó lenne itt több tapasztalatot, hasznos tanácsot olvasni... icon_wink.gif
# 35
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mandy78
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
7 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#7373 Üzenet linkje2006-05-22 23:23:41 

Szia Anita!Mi Június 19.én indulunk kocsival Paráliára!Mi is most megyünk elõször.Mi is sokat filóztunk,hogy mivel menjünk végül is a kocsi mellett maradtunk.A gyerekek két 4 éves fiú , 7éves a lányom.Mi este 21 körül indulunk,már nagyon várom:-)Szerintem ti is jobban járnátok ha autóval mntek,egyszerûbb,és az éjszakát a kocsiban könnyebben átvészelik.Nem tudom ti mikor indultok,de ha mi elöbb érkezünk(29.én)Akkor írok,hogy milyenre sikerült az utunk!!
# 36
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Stani
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
11 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#8409 Üzenet linkje2006-06-10 21:15:54 

Sziasztok!

Mi augusztus 18-án megyünk Görögbe kocsival, most elõször. 3 felnõtt és egy gyerek. Van valaki, aki szintén akkor megy, szívesen csatlakoznánk. Kicsit tartunk az úttól.

# 37
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#8410 Üzenet linkje2006-06-10 21:23:41 

stani!

Van erre a témára topik itt:
Közös utazás, szálláshely / Autóval megyünk https://www.hellasz.hu/forum/viewtopic.php?t=28

# 38
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Stani
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
11 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#8411 Üzenet linkje2006-06-10 21:26:38 

Köszi!!!!!!!!44
# 39
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#8576 Üzenet linkje2006-06-13 19:33:02 

Sziasztok!

Mi két kicsi gyerekkel megyünk nyaralni, és gondoltam összeírom mi mit szoktunk vinni. Nem vagyok egy gyógyszertár, de a legszükségesebbeket viszem amik esetleg kellenének egy hosszú nyaralás alkalmával.

A nap tej az természetes, minél nagyobb faktorszámút vinni.
Ezen felül, már elmentem a doktornéninkhez és kértem írjon fel, erõsebb megfázásra, torokgyulladásra antibiotikumot. Ezt meg iskaptuk.
Orrspray ami gyereknek való, lázcsillapító, fájdalomcsökkentõ tabletták.
Lázmérõ, és lázkúp.
Betadin fertõtlenítõ, neogranormon hámosító, kötszerek.
Fenistil gél, csípésre, napégésre. Calcium Sandoz, esetleges allergiákra.
Valamilyen hasfogó, szén tabletta.

Ha esetleg valami kimaradt, akkor ötleteket szívesen veszek.

Remélem segítettem azoknak akik picikkel indulnak útra.

# 40
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Marta
Aktív fórumos
Aktív fórumos
58 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#8579 Üzenet linkje2006-06-13 20:02:16 

Szia Kriszta35! Szerintem elég ez a gyógyszer. Az esetleges allergiákra én a Calcimusc injekciót javasolnám, beleöntöd a vízbe az ampullát és szerintem ez jobb és hatásosabb. Mi viszünk magunkkal Cataflam 1,5%
cseppet ez fül és fogfájásra kimondottan jó, Tavaly is vittük a cseppeket, nekünk nem, de a barátunknak a gyerekének iszonyatos fogfájása lett. Tíz perc múlva megszünt, ezért tudom ajánlani.
Márta

# 41
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
édes
1000. Fórum tag
1000. Fórum tag
273 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#8582 Üzenet linkje2006-06-13 20:15:00 

És mivel a gyerekek sokat vannak vizben-vagy inkább víz alatt-ne felejtsétek el a szemcseppet.
Az antibiotikummal vigyázzatok,én azt mondanám,hogy ha lázas is ne kezd el azonnal adni nekik,várj 2napot.Ha nem javul az állapota csak akkor adjad.Egyébként többet árt mint használ.

# 42
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#8583 Üzenet linkje2006-06-13 20:15:21 

Amiket felsoroltatok gyógyszereket, azok mind csak receptre kaphatók?
# 43
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
HJudit
Aktív fórumos
Aktív fórumos
306 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#8591 Üzenet linkje2006-06-13 21:44:42 

A calcimusc injekció csak receptre kapható, nálunk is kurrens, mivel nagyobbik lányomon néha igen erõs allergiás roham jön ki, ödémákkal meg óriás vörös foltokkal. Az ampulla tartalmát ivással hamarabb lehet a vér és nyirokkeringésbe juttatni ezért gyorsabban hat, mint a pezsgõtablettás calcium, de recept híján az is jó. Rekedtségre, torokfájásra is remek szer. Allergiára mostmár reklámozzák a claritine nevû vény nélküli gyógyszert, ennek a receptes változata olyan esetben is használ, ha rovarcsípés helye gyullad be. Nem tudom, pici gyerkõcöknél alkalmazhatók-e a torokfertõtlenítõ szopogatós gyógyszertári "cukorkák". Felnõtteknek mindenképp tudom ajánlani a tantum verde nevû dolgot. Fájdalomcsillapító is van benne, igen hatásos, lehet, hogy van gyerekváltozata is. Hát, az én csibéim már igencsak jércék, 12 és fél meg 15 és fél évesek... icon_cry.gif rég nem picik már. De visszatérve a gyógyszerekre, én mindig felpakolok és szerencsére nagyon ritkán kell használni ezeket. A nap és a tenger jótékony hatása utolérhetetlen icon_smile.gif . Csak legyen jó idõ. icon_rolleyes.gif
# 44
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka
Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#8594 Üzenet linkje2006-06-13 22:03:17 

Jox!
Szinte fogadni mernék rá, hogy eddig nem nagyon foglalkoztál ezzel a témával! Mi mindent hoz ki az emberbõl ha szülõvé válik! icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

Mi is minden évben kisebb patikával indulunk neki az útnak. Mióta a kicsi allergiás még több gyógyszer van ott, bár kinn a tenger mellett minden panasza megszünik.
Nos az említetteken kívül nálunk van emésztést elõsegítõ gyógyszer, görcsoldó és Algopyrin rengeteg, mert elég fejfájósak vagyunk. Mindig bontatlanul hozzuk haza a gyógyszeres csomagot, de engem megnyugtat, hogy bármi gond adódik ismerõs készítményeket tudok alkalmazni. Az idén arra számítok, hogy lesz velünk egészségügyis, akit ismerve akár egyetlen szem gyógyszer nélkül elindulhatok, nála az is lesz amire nem is gondolok. icon_wink.gif

# 45
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#8622 Üzenet linkje2006-06-14 06:30:07 

Rebeka!
Mindíg szoktunk vinni magunkkal gyógyszereket, de most kicsit jobban tájékozódom ezügyben.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
<   1 2 3 4 ... 48 49 50   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu