Utazás busszal
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
Hozzászóló Üzenet
# 1381
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vadevezõs
Aktív fórumos
Aktív fórumos
373 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223037 Üzenet linkje2014-08-11 01:43:08 

Szia!
Nyugi nem indulnak azonnal,legalábbis az ismertebb irodák buszai pihennek picit mielőtt visszaindulnak.Igaz sok idejük nincs,de pár óra pihi eddig mindig volt.Nagyon sok mindent bele kell kalkulálni,a vissza útba,a pihenő idő attól is függ mikor ér le a busz,a kedves utasok betartották-e a sofőrök által mondott visszaérkezést,kicsi dolgok ezek de összeadódik és ezekből van a gond.Ezek az emberek profik,hisz a határokon se mindegy hogy 1,vagy 10 busz van előtted,rendbe vannak az utiokmányok,szb.Jó utat,ne aggódj

# 1382
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ancur2004
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
5 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223161 Üzenet linkje2014-08-12 15:31:25 

Sziasztok!

Bár már másik fórumon érdeklődtem, itt is megtenném, mert belémverték a frászt.

Hűtőtáskában a fagyasztott húsok, kolbászok ki bírják-e a közel 1 napos utazást úgy, hogy nem olvadnak ki.

Pár nap és indulunk, ráadásul pont gyomorrontást kaptam, így egy kicsit felzaklatott a téma.

Várom a válaszotokat

ancur

# 1383
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gudli
Törzstag
Törzstag
1067 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223167 Üzenet linkje2014-08-12 16:06:00 

Ancur204!
Mi szinte mindent, készen lefagyasztva szoktunk vinni - töltött káposzta, pörkölt, töltött paprika, milánói alap. Igy csak a szükséges köretet kell elkészíteni. Rengeteg időt spórounk vele. A nyaralást nem a konyhában töltöm. Eddig soha nem olvadt ki semmi. Szépen kibírta a 24 órát, sőt volt, hogy többet is. Olyan dobozokat használj a hűtőtáskába, amelyek jól passzolnak. Szorosan illeszkednek. Optimális a hely kihasználtsága. Előre próáld bele a dobozokat a hűtőtáskába. Utána tedd bele a kész ételt és így fagyaszd be. Alul,és felül legyen ami jobban birja, mint pl. a töltött káposza v. húsos káposzta. Közé kerüljön ami neccesebb. Legfelül a szalámi, füstölt kolbász. Ennek nem lesz baja. Ügyesen kell pakolni és csak indulás előtt egy fél órával kerüljenek a hűtőtáskába.

# 1384
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Chivas
Aktív fórumos
Aktív fórumos
51 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223176 Üzenet linkje2014-08-12 17:56:20 

Sziasztok!
Távol áll tőlem,hogy okoskodjak,de bizony elég nagy gond van abból,hogy csak két sofőr van oda-vissza útra! Kamionosként azért van némi rálátásom a dolgokra,tisztában vagyok a vezetési idő,a munkaidő,a pihenő idő fogalmaival. Sajnos,el kell keserítenem mindenkit,aki azt gondolja,a megérkezés utáni egy-két óra elég a sofőröknek pihenni és már indulhatnak is vissza! Ez nem így működik,meghatározott pihenő kell(ene) álló járművel,tehát egyik sem vezethetne! Három sofőr tudná szabályosan megcsinálni a kört. A GRAND-dal voltam,egy hete jöttem haza Neos Marmarasról! Mikor felszálltam,rögtön kiszúrtam,csak két sofőr van. Alkalmam beszélni a görög határt átlépve az első pihenőnél volt az egyik sofőrrel,aki miután megtudta,hogy láttam már autót egy párat életemben,meg a szabályokat is ismerem,nem is kertelt,bevallotta a simlit! Persze,gondoljatok bele,a Grand-nak talán 12 busza is van,mindre egy harmadik ember,fizetés,járulékok,stb,vagy esetleg a nagy számok törvénye alapján havi szinten egy megbukik és kifizetik a 4-600 ezres büntit,plusz leáll a busz a kiszabott pihenőre! Világos,ez utóbbi jobban megéri a cégnek! Mind addig,amíg egy fel nem csavarodik valahol egy szalagkorlátra és ott marad mondjuk tíz ember! Senkit nem idegesíteni akarok,de sajnos ez a valóság. Persze,ha a sofőr nem vállalná be,jönne helyette húsz másik,aki igen,hisz rákényszerítik a munkáért kuncsorgókat a csalásra! Persze mindenkinek nagyon jó és főleg szerencsés utat kívánok!

# 1385
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ancur2004
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
5 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223226 Üzenet linkje2014-08-13 14:32:43 

Kedves Gudli!

Megnyugtatott válaszod!

Köszönöm szépen

ancur

# 1386
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gudli
Törzstag
Törzstag
1067 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223228 Üzenet linkje2014-08-13 14:41:39 

Kedves ancur2004!
Még egy nagyon fontos dologra hívnám fel a figyelmedet.A hűtőtáskát széles celluxal, szigszalaggal vagy leokplasztal ragaszd le! Egyik alkalommal a csomagtérban elég kevés csomag volt. Gondolom az egyik kanyarban v. fékezésnél felborultak a hűtőtáskák. Azok amelyek nem voltak jól lezárva, azok kinyíltak és a tartalma mind a csomagtérben landolt.

# 1387
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dettix
Törzstag
Törzstag
623 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223229 Üzenet linkje2014-08-13 14:51:40  Válasz a #223176. hsz-ra Előzmény #223176

Chivas!

A Granddal utaztunk Spanyolországba és oda-vissza 3 sofőr volt. Reggel 3/4 8-ra érkeztünk meg és csak délután 1/2 4-kor indultak vissza.

# 1388
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dettix
Törzstag
Törzstag
623 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223230 Üzenet linkje2014-08-13 14:53:09 

Ja és nem mellékesen odafele kiszedtek a szlovén rendőrök, ellenőrizték a buszt, aztán az olaszok is kivették, de ők gyorsan el is engedtek.
# 1389
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Chivas
Aktív fórumos
Aktív fórumos
51 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223236 Üzenet linkje2014-08-13 18:38:49 

Dettix!
Mint írtam,három sofőrrel rendben van,akár egy spanyol út is,persze kérdés,milyen messzire! Nyilván a görög útnál tudják,kisebb a kockázat,kevesebb kontrol van,megéri! Jártam eleget a szlovén pályát meg az olaszt(kb 100-szor),ha kontroloznak,akkor nagyon komolyan csinálják,így nyílván nem éri meg kockáztatni,meg egy Neos Marmars 1200km,egy Madrid 3000km, egy Barcelona 2200km.

# 1390
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Chivas
Aktív fórumos
Aktív fórumos
51 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223237 Üzenet linkje2014-08-13 18:45:56 

Egyébként meg csak még annyit,én is örültem,hogy este 7-kor elindultunk a görög határtól és másnap 10 óra 05-kor Szolnokon voltunk a két sofőrrel,de ha esetleg valahol ott feküdnék még pár emberrel együtt kiterítve,nem biztos,hogy a hozzátartozók is örülnének! A biztosító fizetne,később perelné az utazást végző céget,de nem ez a megoldás!Ha pedig én,vagy valaki azt mondja induláskor-kérem,én nem szállok fel,ha csak két sofőr van,mert nem biztonságos és nem szabályos,akkor azt mondják neki:itthon maradsz,így jártál!
# 1391
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Foxymaxy
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223273 Üzenet linkje2014-08-14 10:41:15 

Nekem a következő kérdéseim lennének.
Szeptember 5-én utazunk busszal Paraliára a Niki apartmanba. Mivel a szobákat elméletileg csak 14.00-tól lehet elfoglalni. Mit lehet csinálni, mikor megérkezünk, van csomagszoba, el lehet menni már sétálni? Tudom, hogy több mindentől függ, de mikori érkezésre számítsunk? Mert ugye ott vannak a hazaindulók, akiknek 9-ig el kell hagyni a szobát, és ott vannak azok akik megérkeztek a nyaralásra.
Illetve hazainduláskor mit tudunk csinálni 9 órától a busz indulásáig? A busz nagyjából mikor indul hazafelé? Ikarosz utazási irodával megyünk. Ez a busz is visz illetve megy máshol nyaraló utasokért?
Köszi a választ.

# 1392
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gudli
Törzstag
Törzstag
1067 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223303 Üzenet linkje2014-08-14 17:17:22 

Kedves Foxymaxi!
Szinte valamennyi utazási irodánál így jelenik meg, hogy a szobák 14 órától foglalhatók el. Szerencsére legtöbb helyen ezt nem veszik ilyen szigorúan. Általában, ahogy készek a szobák takarításával, úgy azonnal beköltözhetőek. Egyes helyeken meg folyamatosan történik ez. Persze vannak helyek, ahol betartják a 14 órás időpontot. Ez persze apartmanonként változik. Csomagszobákat szoktak biztosítani. Ide le lehet pakolni. Az utasok egyrésze nem igen szokott a beköltözés előtt elmászkálni, úgy hogy mindig marad ott valaki. Közben el lehet menni a környéket felfedezni.
Paráliára a buszok viszonylag korán meg szoktak érkezni. A rutinosabb irodáknál úgy intézik a visszautaztatást, hogy az új utasokat lepakolják és a haza utazók csomagjait már reggel bepakolják a buszba. Ahol nem igy van, ott marad a csomagszoba. Szerintem az előző eset szerencsésebb. Igy csak azt kell magadnál tartani, amire visszaindulásig feltétlenül szükséged lesz. Parálián jól el lehet ütni az időt 14 óráig. Letöbb busz du. 2 - fél 3 körül indul vissza. Akár strandolhattok is, mivel a parton van zuhanyzó, így indulás előtt le lehet zuhanyozni. Be ülhettek megebédelni undulás előtt.

# 1393
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ok
Aktív fórumos
Aktív fórumos
89 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223401 Üzenet linkje2014-08-16 18:34:46 

Üdv. Mindenkinek!
Utazott már valaki a Budapest-Athén menetrendszerinti buszjárattal? Ha igen nagyon örülnék, ha megosztaná a tapasztalatait ezzel a járattal kapcsolatban!

# 1394
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szgi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
36 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223410 Üzenet linkje2014-08-16 21:07:25  Válasz a #223273. hsz-ra Előzmény #223273

Mi mindig azt csináljuk, hogy az indulás reggelén megvárjuk míg az idvez. megmondja honnan, mikor indul a busz, a csomagokat vagy a buszba vagy a csomagszobába berakjuk, azután megyünk a strandra. Ekkor már napágyat, ernyőt foglalunk, így viszonylag tiszta marad a cucc. Indulás előtt gyors zuhany, átöltözés és irány a busz.
# 1395
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Riella
Aktív fórumos
Aktív fórumos
77 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223887 Üzenet linkje2014-08-27 13:51:08 

Sziasztok,
Jövő héten megyünk busszal korfura az Ibusszal, és a feltételek között az szerepel ,hogy fejenként 1 db 18 kg-os csomag vihető. A kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy ezt mennyire tartatják be velünk? Ha valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata kérem, hogy írja meg.

Köszi

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
<   1 2 3 ... 92 93 94 ... 104 105 106   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu