Utazás busszal
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
Hozzászóló Üzenet
# 1441
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kiss.peter5
Aktív fórumos
Aktív fórumos
111 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#227660 Üzenet linkje2015-03-18 08:08:59 

Kedves caputo és Vicosz !
Kitől hallottátok ezt a marhaságot?
15 éve járok busszal Görögországba. Soha még egyszer sem nézték meg a csomagokat . Nemhogy leálltak volna méricskélni.
Mellesleg itt az Ibusz buszos szabályzata.http://ibusz.hu/sites/default/files/ibusz_catalog_item/372/hasznos_info_008_009_2015.pdf
Szó nincs ilyesmiről benne.
Olyan van ,hogy az irodák kikötik , hogy személyenként egy csomag vihető + 1 hűtőtáska . Valaki mindig trükközik . Azt sem láttam , hogy ezért valakinek a cuccát otthagyták volna a földön emiatt. Ilyenkor telepakolják a wc-t pl.
üdv. Péter

# 1442
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rep
Aktív fórumos
Aktív fórumos
216 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#227666 Üzenet linkje2015-03-18 08:54:07 

Caputo,igaza van Péternek,a sofőr nem mérlegel,az megvan szabva hogy 1 bőrönd és egy kézi /per fő,és 1 hűtőtáska busz csomagtér/család.Én közel 20 éve járok Görögországba,Apollon Travellel többnyire,a sofőrök csak azt nem szeretik,ha 2 ajtós szekrény méretű bőröndöt pakolnak tele,ők azt kérik,hogy közepes bőrönd,és akár kettő is lehet 1 embernek,soha nem hagytak ott bőröndöt,és náluk még a hűtőtáska is felvihető.Mi személy szerint egymásba pakolunk plusz 1 bőröndöt,vagy 1 majdnem üreset külön,mert mi annyi mindent hozunk vissza Görögországból,kevesebbet viszünk oda,mint amit hozunk vissza fele,a kutya nem szólt még,hogy 3 emberre 4 bőrönd,napernyőt is szoktak külön vinni.Az Apollont fuvaroztató cég sofőrei nagyon szimpik,de Ibusznál se mérlegelnek szerintem.Inkább tényleg a Wc-be pakolnak.Vissza az emberek többsége több cuccal jön,ilyen táska olyan táska,Paraliáról bunda-bőrkabátok,láttam már ilyet.Úgyhogy nyugi,ez nem repülő.
# 1443
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vicosz
Törzstag
Törzstag
688 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#227668 Üzenet linkje2015-03-18 10:28:18 

Sziasztok! 1 csomag és 1 hűtőtáska. Ez pont annyi. Ibusznál ezt komolyan veszik. A "szerintem" szóval pedig nem segítetek!! Persze, nem Ti estek kellemetlen helyzetbe- ugye???
# 1444
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AGICA2
Törzstag
Törzstag
674 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#227669 Üzenet linkje2015-03-18 11:29:32 

Tőlem is megkérdezték tavaly a Grandosok, "ugye 20 kiló alatt van a bőrönd???" mondtam, persze, hogyne:) Apollonnál még ilyen sem volt a 15 év alatt, ismerős met Ibusszal tavaly, nem kötöttek bele.
De! Én is hallottam ilyet, hogy belekötöttek, bár szerencsére nem személyes tapasztalat. Akkor is a wcben kötött ki a többlet csomag:(

# 1445
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Chivas
Aktív fórumos
Aktív fórumos
51 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#227670 Üzenet linkje2015-03-18 11:38:03 

A Grand-osok tavaly tőlem is megkérdezték,"ugye ez megvan 20 kiló"? Mondtam,még 23 is! Ahol kötözködnek,csak annyit kell kérdezni:hol a harmadik sofőr? Rögtön összébb húzzák a szájukat,mert ugye két sofőrrel nem mehetnének!
# 1446
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AGICA2
Törzstag
Törzstag
674 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#227672 Üzenet linkje2015-03-18 11:47:55 

Miért? Én ezt nem tudtam. Sokmindent nem tudok:)
# 1447
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ettika
Aktív fórumos
Aktív fórumos
467 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#227680 Üzenet linkje2015-03-18 19:19:10 

Sziasztok,
Anett Tours-os buszos tapasztalata van valakinek?

# 1448
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kiss.peter5
Aktív fórumos
Aktív fórumos
111 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#227682 Üzenet linkje2015-03-18 20:45:58 

Ez a Grand Toursos szabályzat része :Az Ibusz meg se említi !
Autóbuszunk csomagterében csak korlátozott hely áll rendelkezésre, így személyenként egy csomag (kb. 20 kg) engedélyezett. Amennyiben a bőröndöt túlpakolják és ennek következtében sérülés (kiszakadás, fülleszakadás, kerék kitörés) történik, ezért felelősséget nem vállalunk. Csak az olyan sérülésekért fizetünk kártérítést, amit a károsult hitelt érdemlően, szemtanúval, a helyszínen, az esemény bekövetkeztekor tud igazolni. Utólagos reklamációt a poggyászsérülésre nem tudunk elfogadni.
Tehát kb !!! A lényeg az 1 csomag. Próbáljátok lemérni . Normál körülmények között bőven a súlyhatár alatt maradsz. A sofőrök csak viccelődnek , próbálkoznak. Soha senkinek a csomagját nem hagyják ott .
Hihetetlen miket visznek az emberek. Néha hajóládákat tele kajával + nyugágy 2 hűtőtáska 3 napernyő és 3 bőrönd . Volt olyan , hogy visszafelé hozott 2 db villanymopedet is még . Azzal poénkodnak akin látszik , hogy lehet . Aki tényleg " bepakol ", annak nem mernek szólni . üdv.

# 1449
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kiss.peter5
Aktív fórumos
Aktív fórumos
111 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#227683 Üzenet linkje2015-03-18 20:58:15  Válasz a #227680. hozzászólásra Előzmény #227680

Kedves Ettike ! Ha már itt vagyok akkor van.
2 x voltunk velük.Az biztos , hogy készülhetsz arra , hogy már kifelé menet elmesélik a fakultatív programokat és be is szedik rá a pénzt. Talán még jobb is . Akár hol vagyok , az első este egy rémálom , amíg meghallgatom a 2 órás beszédet és aztán még egy órát sorba állok , hogy fizethessek. Itt a buszon elintézik. Mert nekik van kint saját irodájuk .
Attól nem kell tartanod , hogy átvernek. Sőt még olcsóbbak a többieknél. Csak egyszerűen nem engedik , hogy szétszéledjen a nép és máshol foglaljanak. Persze ha végkép nem akarsz , megvárhatod a megérkezést és bemehetsz az irodába is foglalni.
A busz út olyan mint bárki másnál . Mennek ,4 óránként megállnak. este filmeket nyomnak . Ha bármi közbejön arról nem tehetnek.

üdv.
Péter

# 1450
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ettika
Aktív fórumos
Aktív fórumos
467 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#227684 Üzenet linkje2015-03-18 21:03:22 

Köszönöm kiss.peter5,
Ismerem őket, többször foglaltunk szállást amikor autóval megyünk. icon_smile.gif

# 1451
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kiss.peter5
Aktív fórumos
Aktív fórumos
111 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#227688 Üzenet linkje2015-03-19 06:16:57 

Kedves ettika !
Bocsi ! Rosszul írtam a nevedet .
Ha ismered őket az jó !
Szerintem jó csapat . Biztosan megyünk még velük.

üdv.

Péter

# 1452
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Caputo
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
8 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#227689 Üzenet linkje2015-03-19 07:13:12 

Köszönöm a válaszokat és a segítséget a csomag témában akkor nyugodtan viszek fel akár két csomagot személyenkét az ibuszos buszra.
# 1453
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AGICA2
Törzstag
Törzstag
674 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#227693 Üzenet linkje2015-03-19 10:06:14 

Szia Ettika!

Mi is mentünk Anettékkal. Volt benne jó is, rossz is. A jó , hogy valóban a buszon elmondott az idegenvezető hölgy mindent, nem kellett este infókat hallgatni, pénzezni. Jó volt az is, hogy a gyerekek tudták a wc-t használni a buszon, nem volt bezárva, nem volt megtiltva.
Ami nem tetszett, az volt, hogy mi 5 en mentünk. 2 felnőtt, 3 gyerek,nem testvérek. Alulra raktak minket, és az ötödik személyt, ( amit a mi leosztásunkban elég nehéz volt kisakkozni, ki legyen) betették a 4 fős asztalos helyhez, egy 3 fős idegen családhoz.
Konkrétan a gyerek egyedül ült a busz másik felén, egy idegen családdal... hiába kértük, nem módosítottak, pedig voltak, akik egyedül utaztak, de kettes ülésben utaztak...
A szállásuk jó volt, szerettem, Platamon csodás volt, a 12 napos turnus pedig sokkal jobb , mint a 10 napos. Összességében, igen, utaznék velük újra. Bár, nekünk csak a gyerekekkel volt jó árban.... kedvezmény nélkül szerintem az Apollon jobb.

# 1454
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ettika
Aktív fórumos
Aktív fórumos
467 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#227697 Üzenet linkje2015-03-20 06:11:40 

Köszönöm Ágica,
busszal még nem mentünk egyik irodával sem. Apollonal is egyénileg voltunk, de ott az idegenvezető nem sok minden segítséget adott, míg Anettéknál minden kérdésemre kaptam választ. Ezért döntöttünk mellettük icon_smile.gif

# 1455
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gáborpapo
Aktív fórumos
Aktív fórumos
204 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#227704 Üzenet linkje2015-03-20 18:19:04 

Sziasztok!

Régi busszal utazók vagyunk. egyszer Anettékkal mentünk. Az utolsó turnussal jöttünk haza. A csomagok bepakolásánál már kicsit szégyelltem magam mások helyett is.Most komolyan???????????? Muszáj 3 ajtós szekrényekkel utazni 10 napra???? Kicsit el gondolkoztunk a számokon amit a sofőr mondott. Egy 72 férőhelyes autóbusz fullig töltve utasokkal.Átlagban számolva 1fő 70 kg + személyenként 20 kg-os bőrönd ha azt mindenki be is tartja. Ugyan számoljunk már utána , hogy mennyi is az annyi???? Egy hirtelen fékezésnél mekkora tömeg az ami megindul. Ezek a buszok szezon végére jó pár ezer km-t lefutnak. Érdemes egyszer meg nézni a gumik futó felületét! ( vannak olyan irodák ahol nagyon oda figyelnek erre is de bizony sok irodában ezen is spórolnak. Egy lejtős , szerpentines,nedves csúszós nyálkás úton bizony nem könnyű az így meg pakolt autóbuszokkal tartani a sebességet és biztonságosan közlekedni. Én úgy gondolom, hogy aki azon töpreng, hogy a 20 kg-os bőröndön felül mennyit vigyen még magával az egy kicsit gondolkodjon el azon is , hogy mi van akkor ha minden utas úgy gondolja áááááá úgy is elviszik a cuccom és ilyen megfontolásból bepakolja a fél hűtőt meg a teljes téli nyári ruhatárát!

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
<   1 2 3 ... 96 97 98 ... 104 105 106   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu