Kiklád-szigetek kombináció
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Sziget-kombinációs utazások
Hozzászóló Üzenet
# 466
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Mia_
Aktív fórumos
Aktív fórumos
338 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#194323 Üzenet linkje2012-08-22 16:45:42 

bár bevallom az AEGEAN SPEED LINES jóval barátibb menetrendet ad (szintén csak hasraütés szerű dátumokkal), de tényleg 100 euroval drágább. a 3 gyerek miatt eldöntendő, hogy ér-e ennyit a kényelem... első nekifutásra mondjuk azt mondom, hogy igen, csak a tavalyi krétai út után úgy a szívemhez nőtt az anek. icon_biggrin.gif (első komolyabb hajós utunk volt)
1. PIRAEUS-MILOS 08-09-2012, 07:30 08-09-2012 , 11:55
2. MILOS-PIRAEUS 21-09-2012, 21:00 21-09-2012 , 23:55

# 467
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Mia_
Aktív fórumos
Aktív fórumos
338 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#194325 Üzenet linkje2012-08-22 16:49:40 

az A.S.L. egyébként a Pireus-Serifos-Sifnos-Milos (és ugyanez vissza) útvonalon megy, ha jó látom idén júniusban szerdán, pénteken és vasárnap. szóval elképzelhető mondjuk hogy Milos mellé a fenti szigetek közül mégegyet beválasztani, hogy kettőn is tanyázzunk... utánanézek, hogy hol van kemping. icon_smile.gif)
# 468
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Babar
Törzstag
Törzstag
594 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#194356 Üzenet linkje2012-08-22 20:48:21  Válasz a #194325. hsz-ra Előzmény #194325

Sifnos és Serifos nagyon szép a kompról!

Én 151 €-ért találtam Pireus-Milos utat 2 felnőtt 3 öt év alatti gyerek és egy 4.25 méternél hosszabb autó a Deck-en. F/B Prevelis hajó Aegeon Pelagos társaság. Mindez augusztus 31-én indul Pireusból 18.00-kor és Miloson van 22.50-kor.
Milos-Folegandros: Szeptember 8-án 7.oo-kor indul és 9.30-kor van ottFolegandroson a Nel-Lines Aqua Jewel hajója 2 felnőtt 3 öt év alatti gyermek Airplane type seats üléseken és az autó 55€-ért összesen.

babar

# 469
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#194407 Üzenet linkje2012-08-23 10:10:22 

Sziasztok,

jövőre mi is Kikládokban gondolkodunk, sok-sok képnézegetés után az elsődleges célpont Serifos, vagy Ios.
Mivel mindenképp low-season (Sep) a terv így nekünk tuti nem lesz 2, max 1 bő hetünk, így 1 szigetes nyaralás valószínű.

Serifos sima ügy, Aegeannel Athénig repülő,
aztán Piraeusból hajó (Aegean SL-lel 43EUR/fő/út).
Vagy olcsóbb hajó, ennek még nem néztem utána.

Iosnál már több a verzió, vagy közvetlen repülő Bécs-Santorini és onnét hajó.
Vagy ugyanez, csak Pestről Athéni átszállással, vagy Athénig repülő és onnét hajó
.... még szerencse, hogy van egy évünk mindent kitalálni.

Persze Milos és Folegandros is a listánkon van, de Serifos chorája nálam mindent üt (a képek alapján),
Ios tán ebben csak második, viszont a strandjai szebbnek tűnnek, mint Serifosnak ...

Tervezgessetek csak itt mindenki előtt, jó sok hasznos infó és ötlet halmozódik és válik közkinccsé !! icon_smile.gif

Köszi,
David

# 470
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#194412 Üzenet linkje2012-08-23 10:30:13  Válasz a #194407. hsz-ra Előzmény #194407

nem tudom ez szempont-e, és ha igen, akkor pozitívum vagy negatívum, de én úgy tudom (aztán majd az expertek megerősítenek vagy cáfolnak icon_smile.gif ), h ios afféle bulisziget, telis-tele angol tinikkel, ennek következtében meglehetősen élénk éjszakai élettel. vagyis, a nyugodt pihenés ott kevésbé biztosított.icon_smile.gif
# 471
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#194418 Üzenet linkje2012-08-23 13:31:47  Válasz a #194412. hsz-ra Előzmény #194412

Néhány beszámoló szerint a buli inkább Gialosban és a Choraban van,
Mylopotas felé már kevésbé hangos ...
De ezen is segíthet valamennyit az említett utószezon, szeptember.

https://www.flickr.com/photos/destore/6273742886/



Serifos pedig gondolom inkább a másik véglethez van közelebb:
nem angolok, hanem skandinávok, nem fiatalok, hanem idősebbek,
míg nem annyira piálnak, inkább nudiznak icon_biggrin.gif

Alábbi képen látható kiklád-feeling mozgatja nagyon a fantáziámat:
https://www.flickr.com/photos/39062710@N03/5230064360/

# 472
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Babar
Törzstag
Törzstag
594 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#194419 Üzenet linkje2012-08-23 14:24:56  Válasz a #194418. hsz-ra Előzmény #194418

Ez a Serifos nagyon durva!!!!!!!!!!!!!!
A belinkelt fotó csodálatos!!!

Hogy miért nem szálltunk ki ott 4 éve?????????????

Nagyon szép sziget, bogár van a fülemben, ráadásul csendes és nyugodt lehet. Akkor, amikor arra voltunk a komppal, alig néhány ember szállt ki és be. Úgyhogy tuti, igazi görög feeling van még ott.

# 473
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#194420 Üzenet linkje2012-08-23 14:30:47  Válasz a #194418. hsz-ra Előzmény #194418

ez okés, na de minek kockáztatni ha tuttira van jó pár egyéb sziget vagy szigetecske, ami meg tuttira jó és tökéletes, méghozzá mindig ?icon_biggrin.gif (na, de ez persze maszek vélemény csak. egy biztos, nekem is megindult a fantáziám efféle kis szigetes ügyre icon_biggrin.gif)
# 474
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Mia_
Aktív fórumos
Aktív fórumos
338 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#194423 Üzenet linkje2012-08-23 15:00:54 

Babar, ugyanazt írtuk, csak én az oda-vissza árat írtam. Az általad említett társaság viszi azt a hajót, amire én néztem a jegyet (most megnéztem újra). icon_smile.gif de ez a járat rendesen fent van az ANEK honlapján a menetrendek között.

férj úgy gondolja egyébként, hogy jobb szeretne egy helyen letáborozni 10-12 napra, és onnan max 1-1 napra elruccanni ide-oda. ha Milos a választott sziget, akkor természetesen Kimolos lenne az egyik kirándulás, aztán majd még megnézzük, mire lenne lehetőség...

érzésre viszont a leírások alapján úgy gondolom, hogy lehet Folegandros a mi helyünk?? a hangulatos esti séta, tavernázás, igazi-görög-falusi-feeling melyik helyen érezhető inkább?

közben Sifnostól el is ment a kedvem, azt írja (azt hiszem az) LP, hogy felkapott sziget. icon_sad.gif

jól itt vagyok "bajban": kedvet kaptam Miloshoz, eltelik 3 nap, és az összes szigetre el akarok menni, sajnálnám kihagyni talán bármelyiket is. icon_sad.gif

# 475
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Mia_
Aktív fórumos
Aktív fórumos
338 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#194424 Üzenet linkje2012-08-23 15:15:05 

Serifos-t néztem a trekearth.com-on (erre eléggé rá lehet kattanni, mármint az oldalra! icon_biggrin.gif), hát hűűű meg haaa! :-O ráadásul van egy kis híd-mániám, ott meg van egy amit mindenképp le KELL fotózni... rá azért nem mennék. icon_smile.gif))

ha viszont Serifos, akkor adja magát Milos mégis... icon_smile.gif

# 476
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Mia_
Aktív fórumos
Aktív fórumos
338 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#194425 Üzenet linkje2012-08-23 15:18:49 



icon_cool.gif

# 477
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#214851 Üzenet linkje2014-04-04 10:58:15 

Sziasztok,

végre megvan a harmadik repjegyünk is, így már a dátumok is fixáltak.

Örömömben prezentálom nektek a vázlatos terveinket icon_biggrin.gif ,
hátha van ötlet, felvetés, comment a tapasztaltak részéről.

Igyekszünk mindent kicsit túltervezni, inkább abból húzunk le párat, minthogy olyan helyen időzzünk terv hiányában, ahol kevésbé érezzük jól magunkat:

1 nap repülés Athénba, szállás a kikötőben
2 nap hajóval Folegandrosra, Agali beach
3 nap Katergo, Vardia, esetleg Pountaki
4 nap Fira, Agali, Galifos, A. Nikolaos
5 nap Voreina, A. Meria, Livadaki, esetleg +1 beach északon
6 nap Kastro, délután hajóval Milosra, Adamas, esetleg busszal Plaka
7 nap Plaka, Tripiti, Klima, Plathiena
8 nap Firopotamos, Mandrakia, Sarakiniko
9 nap Pachena, Papafragas, Kastanas
10 nap Paleorema
11 nap Firiplaka, Tsigrado (ha van kint kötél…)
12 nap Pollonia, Kimolos sziget
13 nap Paleochori, Agia Kyriaki
14 nap Agios Ioannis, esetleg Vani bánya
15 nap reggel Olympic-kel Athénba, onnét délután repülővel haza,
napközben esetleg ebéd és séta az Akropolisz közelében

Mindhárom szállás is le van foglalva, egyedül a hajójegyek (ATH-FOL, FOL-MIL) vannak hátra + a milosi kocsibérlés.
Szerintetek ezeket érdemes lefoglalni, vagy június második felében ráérek minden a helyszínen megoldani kisebb alkuval (itt a kocsira gondolok)?

Sajnos a szigetek közti lassú, de sokkal olcsóbb hajók menetrendjei később lettek publikusak, mint ahogy a szállást foglaltuk, ezért "drága" hajóval megyünk (flying cat), 2 főre a 2 jegy kerek 200EUR lesz.

Mindent összevetve ez a kompozíció (utazás+szállás) magánszervezésben 2 hétre kb annyira jön ki, mint a nemrég leírt santorini utazás irodával 1 hétre.
+ kis szerencsével (repjegyek és hajó jegyek) még ennél is olcsóbb lehetett volna ...

# 478
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#214852 Üzenet linkje2014-04-04 11:29:30  Válasz a #214851. hsz-ra Előzmény #214851

én autót feltétlenül foglalnék előre.
# 479
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Balazsbea
Aktív fórumos
Aktív fórumos
301 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#214862 Üzenet linkje2014-04-04 17:02:18  Válasz a #214851. hsz-ra Előzmény #214851

Szia Hidalgo!

Minden sorodból érezni az örömödet, még a felsorolásból is! icon_wink.gif Remek kis terved van, jó már olvasni is, nemhogy végigjárni! icon_smile.gif Gondolom, a sorrend még változhat a szélviszonyok miatt: ha erős a meltemi, akkor délre érdemes indulni, ill. Palthiena és Firopotamos az a két strand Milos északi partján, ami védettebb pozíciót élvez, azaz ha szelesebb időszakot fognátok ki, akkor itt még lehet próbálkozni. Bár júniusban ennek még jóval kisebb a valószínűsége, csak azért írom, ha mégis úgy alakulna a helyzet, legyen erre is ötletetek.

Hogy döntöttetek: minden napra lesz autótok vagy csak a távolabbi célpontok megközelítéséhez? Az első esetben érdemes előre foglalni, mert olcsóbb az ár és általában az autó is újabb, míg a második esetben jobban jártok, ha csak ott béreltek, hiszen ott fog kiderülni, a szélviszonyoktól függően mikor hová érdemes menni, főleg ha esetleg terepjárót is akartok bérelni.

Amit a helyetekben én még nem hagynék ki, az Hivadolimni, legalább megnézni, ha nem is akartok ott úszni. Szélcsendben gyönyörű kristálytiszta a víz és csodás a kilátás Plaka felé, erős északi szélben viszont szörfösöket csalogató a hullámzás s lenyűgöző a látvány, érdemes végigsétálni az öböl nyugati partján, mert majd leviszi az ember fejét a szél, s ha napokon át nem is kellemes, párszor ezt is jó megtapasztalni, hozzátartozik a kykládi életérzéshez! icon_wink.gif Még csak kitérőt sem kell érte tenni: Agios Ioannis és Vani felé útba esik, illetve akkor is be tudjátok illeszteni, amikor Firiplakára és Tsigradora mentek, mindössze 1-2 perc kitérő, ha a provatasi elágazásnál először jobbra fordultok. Provatas is megfontolandó lehet, ha erős a szél és szeretnétek egy szép homokos partot, csak itt hűvösebb a víz, mint máshol, ennyi hátránya van. Júniusban még biztosan nem lesznek sokan, de ha néptelenebb részre vágytok, menjetek az eggyel nyugatabbi öbölbe, a déli parton vezető úton kell továbbmenni és letérni egy taverna felé, aminek van parkolója, onnan lépcső vezet le a partra, itt mindig kevesebben vannak.

Örülök, hogy Folegandrosra is mentek, így még különlegesebb lesz a nászút! icon_smile.gif

# 480
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#214923 Üzenet linkje2014-04-07 14:29:33  Re:

Szia Bea,

köszönöm, tényleg nagy az öröm icon_smile.gif

Ahogy mondod, a napok sorrendje szigeten belül persze változhat, csak összeírtam, hogy kb mi férhet bele 1 napba és mik azok, amiket mindenképp meg akarunk nézni.

Mind3 szigeten vannak strandok, amik sajnos nem fognak beleférni, nem lesz időnk mindenre. Talán Tsigrado-n le sem tudunk mászni a partra, ha nem lesz kötél, akkor ott lesz közeli B terv is, ahogy említetted.

Az autóbérlésről pedig még nem döntöttünk pontosan, talán a legjobb a 2 véglet között lenne, vagyis 4-6 napra bérelnénk autót (abból 1-2 nap terepjáró) a 9 napból. Szerzek be ajánlatokat és azt is megosztom majd veletek icon_smile.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Sziget-kombinációs utazások
<   1 2 3 ... 31 32 33 34 35   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu