Dodekániszosz-szigetek kombinációja
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Sziget-kombinációs utazások
Hozzászóló Üzenet
# 46
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Babar
Törzstag
Törzstag
594 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#135694 Üzenet linkje2010-05-26 20:24:08  Válasz a #135681. hsz-ra

Szia Gabako!

A felsorolt szigeteken melyiken hány napot voltál?
Megnézhetnénk a többi képet is?


(a 2010 év eleji nyaralásod képeit 2008-as dátummal látom az oldalatokon, ez hogy lehet?) Vagy 2008-ban is jártatok F......án

Üdv: Babar

# 47
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Gabako
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#135698 Üzenet linkje2010-05-26 21:07:57  Re:

babar írta:
Szia Gabako!

A felsorolt szigeteken melyiken hány napot voltál?
Megnézhetnénk a többi képet is?


(a 2010 év eleji nyaralásod képeit 2008-as dátummal látom az oldalatokon, ez hogy lehet?) Vagy 2008-ban is jártatok F......án

Üdv: Babar

Kalymnos kivételével mindegyiken csak 1-1 napot voltam. Telendos, Leros és Lipsi (ez már nagyon rég volt) Kalymnosi túra része, Symi meg Halki Rhodos-i nyaralás része volt
Telendos nagyon picike, ott nincs semmi, csak egy két édes ház, arra fél nap még sok is. Symi gyönyörű, olyan, mint a képeken, de sztem a sziget kicsisége mellett zsúfolt. Halki viszont egy gyönygyszem. Beleszerettem egy perc alatt. csendes, nyugodt, a házak hasonlítanak Symire kissé, és sztem szebb a sziget. Lipsiről sokat nem tudok, mert ott csak pár órát voltunk, de ott se túl sok minden van a csodás part kivételével
Nade Leros...Leros a legjobb mind közül..1 nap alatt bejártuk keresztül-kasul és az a sziget, ahova holnap kiköltöznék! Még kevés túrista volt 2005-ben, és minden megvan, ami kell...nyugalom, szépség, csend
Sajnos csak annyi képet tudok megmuttani, amennyit látsz, de, ha adsz egy ftp server elérést fel tudok tölteni neked. A minőség még nem az igazi, mert régi gép volt és csak tanultuk a fotózást (még ma sem vagyunk profik, de azért haladgat...)
Fuertén 2x voltunk, egyszer 2008-ban 1 napra, de vissza kellett menni egy hétre idén. Ezért van ugyan abban a folderben.

# 48
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#135703 Üzenet linkje2010-05-26 21:21:19  Válasz a #135698. hsz-ra Előzmény #135698

Szia Gabako!

Lerosra elég volt egy nap ahhoz, hogy mindent bejárjatok? Én valamiért úgy számoltam, hogy 3 napot töltenénk ott, hogy mindenre legyen elég idő. Lehet, hogy az túl sok lenne...?

# 49
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#135704 Üzenet linkje2010-05-26 21:23:10  Válasz a #135661. hsz-ra Előzmény #135661

Szia Babar!

Hogyhogy meggondoltátok magatokat ilyen rövid idővel az indulásotok előtt? icon_smile.gif Eddig olyan határozottnak tűntetek. icon_smile.gif

# 50
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Gabako
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#135717 Üzenet linkje2010-05-26 22:21:56  Re:

Verka írta:
Szia Gabako!

Lerosra elég volt egy nap ahhoz, hogy mindent bejárjatok? Én valamiért úgy számoltam, hogy 3 napot töltenénk ott, hogy mindenre legyen elég idő. Lehet, hogy az túl sok lenne...?


NEM! Ha ott leszel, beleszeretsz, 3 nap is kevés, én egy életet szeretnék ott..icon_smile.gif)

# 51
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kónyu
Törzstag
Törzstag
3614 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#135719 Üzenet linkje2010-05-26 22:35:04  Válasz a #135661. hsz-ra Előzmény #135661

Heló, Babar!
Régen volt már, és öregszem, de megpróbálok emlékezni: szóval mi Kalymnoson jártunk, 17 éjszakát töltöttünk ott, és nem volt sok, az albumomban van 'pár' kép róla, meg Lerosról is, ahova fakultatíve mentünk, sajna már nem emlékszem, honnan. Úgy rémlik, csak a fővárosból mennek kompok, de nem ismerem a lerosi kompjáratokat:-( A fővárosból mentünk át Pserimosra is, ami csak egy strandból áll, semmi látnivalót nem találtunk rajta. Szürke, álmos, unalmas hely. Leros annál szebb, mi beleszerettünk, egyszer még visszamegyünk oda, arról is van pár fotó a Kalymnos-albumban (2006).
Sorry, hogy nem sok infóval szolgálhattam icon_sad.gif
Üdv: Kónyu

# 52
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kónyu
Törzstag
Törzstag
3614 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#135720 Üzenet linkje2010-05-26 22:41:19  Válasz a #135671. hsz-ra Előzmény #135671

Babar!
Töröltem az összes privimet, hátha helyhiány miatt nem jött át a Tiéd, és épp akkor kaptam értesítőt a mélemre, hogy privim érkezett, de ezek szerint épp egy pillanattal előbb töröltem a többivel. Ha Te írtál, légyszi ismételd meg (bocs az OFF-ért, priviben is megpróbálom elküldeni).

# 53
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csz75
Törzstag
Törzstag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#135745 Üzenet linkje2010-05-27 08:45:55  Válasz a #135671. hsz-ra Előzmény #135671

Szia Babar!
Tavaly ezeket a menetrendeket fotóztam le, talán segítenek:
http://picasaweb.google.hu/cssz75/DodekaneszosziMenetrendek2009Szeptember#

# 54
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csz75
Törzstag
Törzstag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#135746 Üzenet linkje2010-05-27 08:49:40  Válasz a #135661. hsz-ra Előzmény #135661

Babar, Patmost kihagyjátok?
# 55
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Babar
Törzstag
Törzstag
594 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#135825 Üzenet linkje2010-05-27 14:58:59  Válasz a #135746. hsz-ra Előzmény #135746

Szia Kónyu!

A privi tárgytalan, már meg is válaszoltad.

Szia Csz75!

Most már azt sem tudom mit csináljak! Szó szerint gondot okoz a választás.
Psérimos törölve, de Patmoson gondolkodom. Végül is csak egy ugrás. A végén annyit fogok ugrálni, hogy elugrálom a szabadságomat, meg az összes spórolt pénzünk elmegy. Későn vettem észre a lefotózott menetrendet, sok infó van benne, nagyon köszönöm. Csak nekem tudnom kéne, hogy melyik szállít autót, mert mi azzal mennénk. Talán, sőt biztos, hogy Arki csak gyalogosan és lehet, hogy Lipsi is. Láttam én is egy oldalt, ahol hidrofil és katamarán hajókról írnak, még menetrend is van, csak azt nem tudom visz-e autót és hogy a menetrend melyik évi.
Lehet, hogy 2002-es. Valszeg sok minden ott fog eldőlni, a helyszínen.

Szia Gabakó!

Te pedig Halkit sztárolod. Most aztán ember legyen a talpán aki dönteni tud!A feleséged pedig profi fotós, nem kell szerénykedni. Megnéztem a képeiteket szinte mindet. Halki nekem is tetszik!!

Szia Verka!

Sajnos mi is ilyen "határozottak" vagyunk. Januárban még Santorini-Ios-Paros-Antiparos volt a cél, márciusban már Karpathos-Santorini és most ez a legújabb. Már mindenhova küldtünk e-mailt, minden helyen van már szállásunk, elvileg, ha lenne 60 nap szabadságom és kirabolnék egy bankot ebben a sorrendben el is kezdhetnénk végigjárni a fent felsoroltakat. A baj az, hogy minden nyaralást úgy fogok fel, mintha ez lenne az utolsó. A másik probléma, hogy mindent egyszerre akarok. Ha ezt a hülye szokásomat valóssággá tudnám változtatni már az első évben bejártam volna egész Görögországot és vége lenne a további vágyakozásnak. Tehát így jó ahogy van! Tervezgetni, változtatni.
A Karpathos-Sanorini még nincs teljesen elvetve.
Jelenleg ezt a Dodekániszosz-kombinációs utat a legnehezebb megtervezni. Sajnos a kompok idétlen menetrendjei döntötték el a
szigeteken töltendő időt és nem én. Jelenleg úgy néz ki, hogy Symi 8 nap 7éj, Kalymnos 10nap 9éj, (ebben benne van Telendos) 5 nap 4éj pedig Leros és innen kellene átjutni Lipsire és Arkira egy-egy napra. Most pedig Patmost is (csz75) meg Halkit (Gabako) ajánlgatják . Ezzel szemben mi úgy akartuk, hogy Symi 6 nap/5éj, Kalymnos/Telendos 9nap/8éj, Leros 3nap/2éj Patmos 3nap/2éj, Arki és Lipsi 1-1 nap ott alvás nélkül.
Úgyhogy jelenleg még tervezés alatt, de már vannak elküldött e-mail-ek.
Egyedül Symivel van gond, szállás ügyben 40€ az alja, ettől pedig felfelé a csillagos ég a határ.(Tiszta Mykonos) Próbálok alkudni, itt a válság, talán soha jobbkor.
Egy szó mint száz, a kis kompok menetrendjének tudatában talán még sokat tudok variálni.
Off: Tavaly sem Milosra készültünk, aztán valaki a hellaszon megemlítette a nevét. Ránéztünk a neten és kész, tátva maradt a szánk, Folegandrossal egyetemben.

# 56
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Babar
Törzstag
Törzstag
594 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#135826 Üzenet linkje2010-05-27 14:59:18  Válasz a #135746. hsz-ra Előzmény #135746

Szia Kónyu!

A privi tárgytalan, már meg is válaszoltad.

Szia Csz75!

Most már azt sem tudom mit csináljak! Szó szerint gondot okoz a választás.
Psérimos törölve, de Patmoson gondolkodom. Végül is csak egy ugrás. A végén annyit fogok ugrálni, hogy elugrálom a szabadságomat, meg az összes spórolt pénzünk elmegy. Későn vettem észre a lefotózott menetrendet, sok infó van benne, nagyon köszönöm. Csak nekem tudnom kéne, hogy melyik szállít autót, mert mi azzal mennénk. Talán, sőt biztos, hogy Arki csak gyalogosan és lehet, hogy Lipsi is. Láttam én is egy oldalt, ahol hidrofil és katamarán hajókról írnak, még menetrend is van, csak azt nem tudom visz-e autót és hogy a menetrend melyik évi.
Lehet, hogy 2002-es. Valszeg sok minden ott fog eldőlni, a helyszínen.

Szia Gabakó!

Te pedig Halkit sztárolod. Most aztán ember legyen a talpán aki dönteni tud!A feleséged pedig profi fotós, nem kell szerénykedni. Megnéztem a képeiteket szinte mindet. Halki nekem is tetszik!!

Szia Verka!

Sajnos mi is ilyen "határozottak" vagyunk. Januárban még Santorini-Ios-Paros-Antiparos volt a cél, márciusban már Karpathos-Santorini és most ez a legújabb. Már mindenhova küldtünk e-mailt, minden helyen van már szállásunk, elvileg, ha lenne 60 nap szabadságom és kirabolnék egy bankot ebben a sorrendben el is kezdhetnénk végigjárni a fent felsoroltakat. A baj az, hogy minden nyaralást úgy fogok fel, mintha ez lenne az utolsó. A másik probléma, hogy mindent egyszerre akarok. Ha ezt a hülye szokásomat valóssággá tudnám változtatni már az első évben bejártam volna egész Görögországot és vége lenne a további vágyakozásnak. Tehát így jó ahogy van! Tervezgetni, változtatni.
A Karpathos-Sanorini még nincs teljesen elvetve.
Jelenleg ezt a Dodekániszosz-kombinációs utat a legnehezebb megtervezni. Sajnos a kompok idétlen menetrendjei döntötték el a
szigeteken töltendő időt és nem én. Jelenleg úgy néz ki, hogy Symi 8 nap 7éj, Kalymnos 10nap 9éj, (ebben benne van Telendos) 5 nap 4éj pedig Leros és innen kellene átjutni Lipsire és Arkira egy-egy napra. Most pedig Patmost is (csz75) meg Halkit (Gabako) ajánlgatják . Ezzel szemben mi úgy akartuk, hogy Symi 6 nap/5éj, Kalymnos/Telendos 9nap/8éj, Leros 3nap/2éj Patmos 3nap/2éj, Arki és Lipsi 1-1 nap ott alvás nélkül.
Úgyhogy jelenleg még tervezés alatt, de már vannak elküldött e-mail-ek.
Egyedül Symivel van gond, szállás ügyben 40€ az alja, ettől pedig felfelé a csillagos ég a határ.(Tiszta Mykonos) Próbálok alkudni, itt a válság, talán soha jobbkor.
Egy szó mint száz, a kis kompok menetrendjének tudatában talán még sokat tudok variálni.
Off: Tavaly sem Milosra készültünk, aztán valaki a hellaszon megemlítette a nevét. Ránéztünk a neten és kész, tátva maradt a szánk, Folegandrossal egyetemben.

# 57
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csz75
Törzstag
Törzstag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#135833 Üzenet linkje2010-05-27 15:44:11  Válasz a #135826. hsz-ra Előzmény #135826

Szia Babar!
6 nap nem sok Symire? Igaz, mi anno csak egy kirándulás erejéig voltunk ott, nagyon tetszett is, de valahogy a 6 napot sokallom.
Ezt az oldalt ismered? http://www.hidden-greece.co.uk/destinations/Dodec.html
Találtam egy témába vágó könyvet is: http://utikonyv.eu/spd/k_606800/Samos_Patmos_the_Northern_Dodecanese_EG_21E
(Már megrendeltem, remélem, hamarosan meg is kapom.)

# 58
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csz75
Törzstag
Törzstag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#135834 Üzenet linkje2010-05-27 15:45:24  Válasz a #135826. hsz-ra Előzmény #135826

Én Kalymnosra is sokallom a 10 napot.
# 59
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csz75
Törzstag
Törzstag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#135836 Üzenet linkje2010-05-27 15:48:42  Válasz a #135826. hsz-ra Előzmény #135826

Látom Tom Stone-tól van az idézeted. Gondolom, olvastad a könyvét is.
# 60
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#135840 Üzenet linkje2010-05-27 16:52:25  Válasz a #135826. hsz-ra Előzmény #135826

Szia Babar!

A kis helyi kirándulóhajók és kompok szerintem biztos vannak ott bőven mindegyik szigeten, de az az érzésem, hogy azok valószinűleg nem visznek autót. Persze ez csak tipp, biztosat csak ott fogtok majd megtudni.

De egyébként egy ilyen szigetezésnél sokkal könnyebb autó nélkül menni, ez nálatok szóba sem jöhet? Időben nyernétek pár napot, amit autózás és kompozás helyett is nyaralásra lehet forditani, anyagilag meg nem hiszem, hogy olyan nagy lenne a különbség.

Én is meglepődtem egy kicsit azon, hogy milyen sok napot terveztetek (már eredetileg is, nem csak a menetrend miatt) az első szigetekre. Ha azokból még lejjebb vennétek, akkor maradna idő Patmosra vagy Halkira is.

Bármelyik variációtok fog megvalósulni (akár ez a szigetes, akár a Santorinis), mindenképpen szuper és irigylésreméltó nyaralásotok lesz! Tudom, hogy tervezéskor minden időmennyiség kevésnek tűnik, de azért amit itt felsoroltál, az oda- és visszaúttal együtt mégiscsak szűk egy hónap Görögország! icon_smile.gif Szerintem nem is nagyon van más, aki még ugyanennyi időre el tud menni, úgyhogy nagyon jól tudjátok hasznositani a szabadságotokat, ha ez igy nektek összejön!

Egyébként ezt a foglalás dolgot hogy csináljátok? Azt irod, hogy már van mindenhol szállásotok, ez azt jelenti, hogy ahová nem mentek majd, azt lemondjátok? Akkor sehol sem kellett előleget fizetni?

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Sziget-kombinációs utazások
<   1 2 3 4 5 6   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu