Pireus
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikötővárosok
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#176932 Üzenet linkje2011-11-03 16:40:21  Válasz a #176931. hsz-ra

Még pár apróság:
- lift van, csomagot nem kell cipelni
- nincs hűtő
- van légkondi, de, legalábbis a miénk, csak kb 18 fokon üzemelt, nem tudtuk melegebbre állítani, ami a kinti majd' 40 fokhoz képest hideg volt.

# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#176931 Üzenet linkje2011-11-03 16:37:45  Válasz a #176753. hsz-ra Előzmény #176753

Amióta visszajöttünk, készülök megírni a hotellel kapcsolatos infókat, hátha valaki hasznát veszi.
Szóval:
HOTEL PHIDIAS ***
Pozíció: nagyon jó helyen van, a kikötő gyalog 10-20 perc (attól függően, hogy melyik részére akarunk eljutni), metróállomás, állomás kb. 20 perc, reptér busz végállomása 15 perc (ez utóbbit kipróbáltuk).
Nem közvetlenül a kikötő mellett van, hanem a Zea Marina yahtkikötőh9z közel, normális környéken, pireuszi viszonylatban kimondottan csendes utcában.
Épület: a lakóházak között keskeny, magas épület. A szobák egy része udvarra néz, lakóházakkal közös udvarra (száradó ruhák, stb. icon_wink.gif icon_smile.gif).
Recepció: nagyon elegáns, a hall is modern, ragyogó tiszta, stb, számítógép internethasználattal, nyomtatóval, valamint reggelizősarok is van itt.
Szoba: irinyó-pirinyó. Kb. 6 nm. És ezen a területen van egy franciágy (nem a legszélesebb fajta, természetesen, mert be se férne), az ágy két oldalán két éjjeliszekrény. Az ágy körül oldalazva lehet közlekedni. A teret tágítandó felszereltek egy jókora tükröt a falra, szemben az ággyal (a tükör srégen volt felcsavarozva, a mester valahol elvesztette a vízszintezőjét icon_wink.gif. A szoba kissé leharcolt volt: a tapéta kopott, a padlószőnyeg szintén. Az ágynemű viszont ragyogó fehér.
Továbbá a kb 2 nm előszobában van egy pici gardróbszekrény és egy keskeny fésülködőasztal. Ez utóbbin pedig alig van tenyérnyi szabad hely a nagy tálcától, amint poharak, bögrék, vízforraló, tea, kávé, cukor van.
A fürdő is kb pici, kb másfél nm, zuhanyzóval, WC-vel. Egy testesebb ember nemigen tud mozogni benne icon_biggrin.gif A minifürdő frissen felújított volt, nagyon szép csempével, minden csillogott villogott.
Szolgáltatások: a reggelit nem próbáltuk, mert hajnalban továbbutaztunk. Transzfert biztosítanak, odafelé szólni kell előre, hogy a metróhoz vagy a buszállomáshoz menjenek és hányra. Elfele pedig a recepción lehet egyeztetni: a hajnali-reggeli csúcsidőben félóránkánt megy egy mikrobusz a kikötőbe, érdemes előre lefoglalni a helyet a buszban, ami egyébként a megfelelő komphoz visz (a sofőr tudja, mi honnan indul icon_smile.gif).
A legjobb persze az, hogy a Zea Marina öblétől csupán pár percre van, oda ki lehet ülni vacsizni (számos étterem, kávézó van) és sétálni is, 1 percre van több bank is (ATM-mel), valamint vásárlási lehetőség.

# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#176753 Üzenet linkje2011-10-26 22:33:57  Válasz a #176746. hsz-ra Előzmény #176746

Szia BoAt!

Igen, megszálltunk, mert a repülő délután érkezett Athénba és nem akartunk esti hajóval indulni, mert éjfélre értünk volna Milosra, és akkor még megkeresni a szállást, lecuccolni...
Meg ha a repülő késik, akkor lemaradunk a kompról.
Meg ha a komp késik, akkor hajnalra kerülünk ágyba, és én már öreg vagyok ehhez.
És nappal jobb kompozni, mert lehet nézelődni!

A hotel megérne egy külön bejegyzést, lehet, hogy meg is fogom tenni.

# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
BoAt
Aktív fórumos
Aktív fórumos
254 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#176746 Üzenet linkje2011-10-26 18:19:56  Válasz a #176300. hsz-ra Előzmény #176300

Szia Medi:) Végül megszálltatok a kikötő környékén vagy nem volt szükség rá?
# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#176300 Üzenet linkje2011-10-06 19:50:23 

Kora reggel Pireuszban:

[img][/img]

# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#166731 Üzenet linkje2011-06-22 06:48:05  Re:

Verka írta:
Igen, emlékeztem, hogy van még pár más kisebb néznivaló, gondoltam is, hogy este majd megnézem az LP-ben, de még nem jutottam odáig, azért nem válaszoltam eddig. De sejthettem volna, hogy feltalálod te magad! icon_wink.gif

A vicc az, hogy a LP ott van a polcon, de abban túl egyszerű lett volna megnézni icon_wink.gif Meg persze megnéztem már régebben, amikor átutaztunk Pireuson, és nem emlékeztem semmi átütően fontosra.
Így legalább többet tudtam foglalkozni a témával icon_lol.gif

# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#166722 Üzenet linkje2011-06-22 00:11:18  Válasz a #166714. hsz-ra Előzmény #166714

Igen, emlékeztem, hogy van még pár más kisebb néznivaló, gondoltam is, hogy este majd megnézem az LP-ben, de még nem jutottam odáig, azért nem válaszoltam eddig. De sejthettem volna, hogy feltalálod te magad! icon_wink.gif
# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#166714 Üzenet linkje2011-06-21 23:28:08  Re:

Verka írta:
Pireusnak - azt olvastam több helyen is -, nagyon jó kis régészeti múzeuma van, amit feltétlenül érdemes megnézni, csak sztem erősen sanszos, hogy az délután már nem lesz nyitva, kiindulva ezeknek a helyeknek a szokásos nyitvatartási rendjéből...


Én is utánanéztem, és tényleg, mindenhol csak nagyon jó értékelést olvastam Pireus régészeti múzeumáról.
Aztán, ha már úgyis benne voltam a dologban, megnéztem a neten, mi minden látnivaló van még.
így találtam rá a Tengerészeti Múzeumra, ami a yahtkikötő mellett van. Sajnos a nyitvatartás itt is görögös:
9:00-14:00, vasárnap és hétfőn fél úrával előbb zár.
Belépő felnőtteknek 1,5, gyerekeknek 1 euró.

Ezen kívül szerepel még a látnivalók közt egy templom, az állomás, egy gyalogos felüljáró ahonnan rálátni a kikötőre és persze a kikötők: a kompkikötő, a yahtkikötő, a régi halászhajó-kikötő.
Mivel a múzeumok úrarendje olyan amilyen, mi a kikötőknél maradunk icon_cool.gif

# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#166604 Üzenet linkje2011-06-21 16:11:48  Válasz a #166603. hsz-ra Előzmény #166603

Nos, kiderítettem: nyitvatartás naponta 8:30-15:00 közt, hétfőn zárva.
Belépődíj: 3 EUR.
Háááát, erről lemaradtunk icon_sad.gif

# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#166603 Üzenet linkje2011-06-21 16:06:45  Válasz a #166588. hsz-ra Előzmény #166588

Köszi, Verka! Remek lenne, mert érdekel és mert Miloson nemigen lesz ilyen élmény. Megpróbálom kideríteni az órarendet!
# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#166588 Üzenet linkje2011-06-21 14:16:14  Válasz a #166579. hsz-ra Előzmény #166579

Szia Medi!

Pireusnak - azt olvastam több helyen is -, nagyon jó kis régészeti múzeuma van, amit feltétlenül érdemes megnézni, csak sztem erősen sanszos, hogy az délután már nem lesz nyitva, kiindulva ezeknek a helyeknek a szokásos nyitvatartási rendjéből...

Nekem anno ez keltette fel az érdeklődésemet, úgyhogy Pireust emiatt egy délelőttre tartogatjuk, ha egyszer majd úgy hozza a sors, hogy átutazóban leszünk arrafelé.

# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#166579 Üzenet linkje2011-06-21 13:21:41  Válasz a #166549. hsz-ra Előzmény #166549

Szia Babar!

Athénbe nem mennénk be, részben, mert már jártunk ott párszor, másrészt mert visszafelé jövet megállnánk kb. 2 napra. Pireuszban is jártunk már, egy többórás séta keretében derítettük fel, végigsétáltunk a kompkikötőtől egészen a yahtkikötőig, nagyrészt a tengerparton.

De ettől függetlenül abban reménykedtem, hogy lesz valakinek valami szuper tippje Pireusra nézve - de nincs icon_sad.gif

Sebaj, kompjegyszerzés, nagy séta és vacsi a tengerparton - ez pont elég lesz icon_smile.gif

# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Babar
Törzstag
Törzstag
594 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#166549 Üzenet linkje2011-06-21 09:05:59  Válasz a #166368. hsz-ra Előzmény #166368

Medi!

Mi is a hotelszoba elfoglalása után úgy döntöttünk, hogy bemegyünk metróval az Akropoliszhoz. Sajna későn értünk oda és már nem volt megtekinthető. De azért jót sétáltunk, nézelődtünk és metróztunk.

Üdv.:babar

# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#166368 Üzenet linkje2011-06-20 12:07:25  Válasz a #166336. hsz-ra Előzmény #166336

Köszi, Babar, emléxem még, hogy eléggé sötét képet festettél a hotelról és környékéről.
És arra is emléxem, hogy mennyi gyanús alak van arrafelé, a kikötő-metrómegálló környékén.
Mi a Phidiast láttuk kívülről, amikor legutóbb (2 és fél éve) a yahtkikötő felől sétáltunk vissza a metrómegállóhoz. Mivel szimpi volt, a párom bement és kért egy prosit. Aztán most rákerestem a neten is, a Trip Advisoron is. De vágülis egy éjt ki lehet húzni akárhol. A környék meg rendezett, autót nem viszünk, a transzfert ők adják, azaz értünk jönnek a reptér buszhoz és reggel kivisznek a komphoz - ezt ígérik, hát majd meglátjuk.
Autó miatt nem kell aggódnunk icon_lol.gif
A terv az, hogy a reptérről egyenesen Pireusba megyünk, lecuccolunk a hotelban, beszerezzük a kompjegyet, aztán, ha van valami látnivaló, akkor azt megnézzük, ha nincs, akkor sétálunk a tengerparton, korai vacsi és eltesszük magunkat másnapra.

# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Babar
Törzstag
Törzstag
594 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#166336 Üzenet linkje2011-06-20 09:04:34  Válasz a #166243. hsz-ra Előzmény #166243

Medi!

Mi egy ötvenest adtunk a szállásért Pireusban, (közvetlen a kikötő mögötti utcában) úgyhogy árban, amit ti találtatok, nagyon jónak tűnik.
A metró onnan is csak 500 méter volt. Viszont közvetlen a kikötő környéke nem valami bizalom gerjesztő, főleg nem késő este. Nem is a látnivalók terén, inkább az a sok vendégmunkás, azokkal a bizalomkeltő arcokkal.
Az autónkat féltettem, hogy reggelre nem lesz ott, ahol parkoltunk vele.
Ezért kötöttem rá 1 hónapra Casco-t.

Üdv.:babar

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikötővárosok
1 2 3   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu