Mit vigyünk magunkkal?
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Általános tapasztalatok
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka
Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6207 Üzenet linkje2006-04-05 15:01:07 

Mi a kinn "fõzõcskélõs" tipusba tartozunk, annál is inkább mert a párom nagyon szeret fõzni. De nem ragaszkodunk a hazai ízekhez, sõt! Így a sok ennivaló kivitelérõl már régen leszoktunk. Persze mi is viszünk levesporokat, mert azt nem igen kapunk éttermekben sem és az így gyorsabb. De igyekszünk a kinti dolgokat megfõzni, hisz itthon hol veszel a halászoktól friss tengeri halat, tintahalat, kagylót? Talán tényleg nehezen kapható tejföl. Még soha nem kerestem megmondom õszintén, de a túrós csusza sem került még szóba. Kapható viszont finom feta sajt, több félébõl is válogathatsz, valamint jó kis krémek: padlizsán krém, halikramártás - taramosalata és társai. A friss zöldségek árai pedig alacsonyabbak mint itthon, ráadásul szerintem másabb az íze is. A nagy melegben amúgy sem esik jól a nehéz, zsíros étel. Szóval én személy szerint mindenkit lebeszélnék a sok hazai kicipelésérõl, az árak ott sem sokkal drágábbak. Persze aki kimondottan csak a hazai ízeket szereti nyílván viszi magával, mi inkább a kikapcsolódáshoz azt is hozzá vesszük, hogy az ízekben is mást vállalunk be. És ebben az én két finnyás lányom is partner szerencsére. icon_lol.gif Bár szerintem õk az idén nyáron is két hétig csak tintahalat ennének ha engedném, bár már a polipot is eléggé emlegetik. icon_wink.gif Tény hogy a mussaka nem a kedvencük, de két giros vagy souvlaki között azt is bevállalják.
# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6209 Üzenet linkje2006-04-05 15:15:50 

Sziasztok!

Az elsõ korregcióm, hogy a 10 euro-hoz elfelejtettem, írni, / 2 fõ szóval 5 eurót szedtek össze ajándékokra, rendõrre.
Elnézést kérek, a félre írásomhoz, figyelmetlen voltam.

Édes, ha még nem utaztál, a Sipiékkel, akkor légy szíves, ne ilyen véleménnyel lenni róluk, mert én még ilyen korrekt irodával, és sofõrökkel nem találkoztam, és sértõ, hogy le bénázod õket!!!
Egyébként ez máshol is szokás, nem egyedüli esett az országban.


Az itthonról vitt ételekkel kapcsolatosan, tavaly vittem rántotthúst fagyasztva,csak ott kellett volna kisütni, és pörköltet, brassót, hogy legyen. De nem kellett senkinek, mivel a jó görög ételek illata nagyon vonzó, és ha nem is étterembe menni minden nap, de finom dolgokat a boltba lehet kapni, a salátákra, sajtokra gondolok. Én biztos idén nem fõzök nem azért megyek ki. A fagyasztott dolgainkatt, elajándékoztuk, mert nem volt szívünk kidobni, de nagyon nem is kellett senkinek. Amíg a kiadós gyrost, pedig 1.5 euroért adják, addig meg, fölöslegesnek is tartom a fõzöcskézést.

Szóval egyetértek Rebivel, az itthoni elõkészület nem biztos, hogy a legjobb ötlet, a téliszalámival együtt, fél rúdat haza hoztunk, a többit csak azért ettük, hogy fogyjon, ne kelljen már visszacipelni a rúdat icon_lol.gif

# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
édes
1000. Fórum tag
1000. Fórum tag
273 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6220 Üzenet linkje2006-04-05 19:25:34 

Kriszta,
Nem irtál iroda nevet,honnan tudnám kirõl beszélsz?És tényleg nem utaztam velük,de még sok más irodával sem.Miért is tenném ha megfelel az eddigi,aki mellesleg nagyon rendes akár csak a sofõrjei ! Annyira,hogy õk SOHA nem gyûjtögettek még 1 eurót sem!

# 19
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka
Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6221 Üzenet linkje2006-04-05 20:09:48 

Nos, az említett kiadások azt tapasztaltam valósak a sofõrök részérõl. Bár autóval minket eddig egyszer sem állítottak meg a rendõrök, de anno a busz elég gyakran megállt az autópálya szélén, ekkor rendszerint kisebb-nagyobb csomag vándorolt a rend õrei irányába. Nem tudhatom biztosra, de gondolom egyes irodák akár elõre beépítik az árba, mások ott gyûjtik össze, mások (mint a Panorama) a buszon való értékesítéssel oldja ezt meg. Valójában mi az etikus és mi nem? Az általam tapasztalt azért szimpatikus, mert egy plusz szolgáltatást kaptam a pénzemért, nem ott szembesítettek a plusz költséggel. Nem tudom a Sipi elõre szólt, hogy ez a költség még várható? Igazából nem tudom mi lett volna a reakció, ha valaki nemet mond, mert azért valljuk be ott helyben erre senki nem kötelezheti az utasokat. Persze nem hiszem, hogy sokan mondanának nemet, de elvileg benne van a pakliban.
Azért tartom rázósnak ezt a dolgot, mert ha én ott helyben tudom meg, hogy még fizessek 5 euro/fõ összeget ( ez nálunk 20 eu. = több mint 5000 HUF) nem biztos hogy kellemes szájízzel távozok, mégha a nyaralás költségeihez képest ez elenyészõ is. icon_confused.gif Kérdésem, vissza felé is beszedték a pénzt, vagy ez oda-vissza szólt?
Egyébként értem én, az iroda ezt a költséget nem tudja elszámolni, viszont ha hivatalosan szedi akkor ez nála bevételként jelentkezik. Ez egy nyár folyamán elég nagy összeget hoz ki úgy gondolom. De ezt a Krisztának nyílván nem kell ragoznom, ezt nálam sokkal jobban érti. icon_lol.gif
A végén: azt gondolom hogy ez nem a sofõrök szégyene, ha ott helyben kell ezeket az összegeket beszedni. Az iroda szerintem kissé képmutató a sofõreivel szemben, hisz nyilván tisztába kell lennie ezen költségekkel és mint munkaadónak errõl is gondoskodnia kellene, ha elvárja hogy az út zökkenõmentes legyen. Vagy nem jól látom?

# 20
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6222 Üzenet linkje2006-04-05 20:18:35 

A kajálással kapcsolatban nagyon oszton Rebeka véleményét. nincs annál jobb, mint amikor az ember szemfüles és be tud vásárolni friss tengeri kütyüket és (mivel én ilyesmit itthon is gyakran készítek) tudja is, hogyan kell elkészíteni. Én szívesen fõzöcskézek a nyaralás alatt is. Korábban elvittem fél Magyarországot, manapság már csak a fûszereket viszem magammal, a többit ott vesszük meg. icon_smile.gif
Andi

# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6231 Üzenet linkje2006-04-06 07:02:02 

Sziasztok!

Úgyanaz a tapasztalatom, mint a Rebinek, sokszor állítottak meg a rendõrök, pár pillanat volt az egész. Én örültem, hogy volt ez az 5 euro, amit indulás elõtt már 1 hónappal odaadtuk, és az utazási iroda kérte, nem pedig a sõförök. Igen az árbevételek könyvelésénél, elég érdekes lenne az APEH részérõl is ha lenne egy ilyen fõkönyvi szám. Csak úgye a költség része hiányozna, mert nincs az a marha sõför aki számlát kérne a rendõrtõl vagy a vámostól icon_lol.gif . Nem beszélek itt az extraprofitról amit mutatna a mérleg, ez miatt. Szóval ezt senki nem fogja beállítani a mérlegbe. Ennyit a szakmai részrõl. A másik elõttünk mindig a Panorámásak voltak a határátkeléseknél, és csak annyi idõt vártunk, amennyi a pecsételésekkel telt el. A többi busz, nem tudom melyik iroda, külön volt állítva, lehet õk nem fizettek, nem tudom mi volt az oka.
Engem személy szerint nem zavar ez az eljárás.

Lehet Édes nektek olyan nagy szerencsétek van, hogy ilyenre nincs szükségetek. Az, hogy melyik irodával voltam, az már sokszor leírtam, a megfelelõ topikokba. Nem ide való téma.

Üdv:

# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
édes
1000. Fórum tag
1000. Fórum tag
273 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6232 Üzenet linkje2006-04-06 07:26:38 

Nem szerencse dolga.Volt 1x haza felé bérelt sofõrünk,a rendõrõk sokszor megállították,fizetett is,de tõlünk mégsem kért semmit.Nem is adtam volna.Tavaly a török inváziót elkaptuk hazafelé,és a határon 150 euróért a busz elõre mehetett,de ez sem érintett minket.Ugyanis a sofõrök célja is,hogy gyorsan megjárják az utat.Azt láttuk,hogy minden határnál ajándékot osztogatnak,mondhatni ez a vám,de az utasoknak ehez semmi közük.És ez így van rendjén,akármit is mondasz.
# 23
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6235 Üzenet linkje2006-04-06 09:00:50 

Én nem azt írtam, hogy helyeslem, csak örültem a zökkenõmentes határátkelésnek, és útnak, és ha ez a függvénye akkor nem zavar.

Ezekszerint, a magyar nyelvhelyességnek megfelelõen nemtudok fogalmazni!!!!????

# 24
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szjozsi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
5 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#6315 Üzenet linkje2006-04-09 09:22:27 

Én ezt a hivatalos választ kaptam:

Az Európai Unióhoz történõ csatlakozás napjától a közösségi jog szerint a magyar állampolgárok is élvezhetik a személyek szabad mozgása alapszabadságának fontos részjogosítványát, a személyazonossági igazolvánnyal történõ utazást: az Európai Gazdasági Térség tagállamai területére a beutazás, ill. ezen államok területén történõ utazás érvényes magyar személyazonossági igazolvány birtokában is lehetõvé vált. A magyar állampolgárok az EGT tagállamokba az 1991. április 1-je elõtt kiállított személyi igazolvánnyal (kemény borítójú, népköztársasági címerrel), az 1991. április 1-je után kiállított személyi igazolvánnyal (puha borítójú, köztársasági címerrel), a 2000. január 1-je után kiállított személyazonosító igazolvánnyal (kártya formájú, mûanyag), illetve 2000. január 1-jét követõen kiállított ideiglenes személyazonosító igazolvánnyal is utazhatnak.
(A személyazonossági igazolvánnyal történõ utazásra, beleértve az átutazást is, az EGT-n kívüli harmadik államokba csak abban az esetben van mód, ha azt nemzetközi szerzõdés kifejezetten lehetõvé teszi. Erre jelenleg kizárólag Horvátország és Svájc esetében van mód. A magyar állampolgárok valamennyi forgalomban lévõ magyar személyi igazolvánnyal, ideértve a régi típusú, füzet alakú igazolványt, valamint az ideiglenes személyi igazolványt is, beutazhatnak Horvátországba. Svájcba csak az új típusú, kártya formájú személyazonossági igazolvánnyal lehet beutazni.)
A személyazonosító igazolvánnyal nem rendelkezõ kiskorú magyar állampolgárok (tehát a 14. életév betöltése elõtt) továbbra is csak önálló, érvényes útlevél birtokában utazhatnak külföldre.
A tagállamok polgárainak az Unión belüli utazásaihoz természetesen változatlanul érvényes az útlevél is. Ezen és a hivatalosan elismert, illetve nyilvántartásba vett személyazonosító igazolványokon kívül azonban más okmányok – például jogosítvány – nem használhatók.
Forrás:
www.kulugyminiszterium.hu
Üdvözlettel:
EUvonal

# 25
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6316 Üzenet linkje2006-04-09 11:48:09 

Szia szjozsi!

Más az elmélet és más a gyakorlat.
Lehet utazni személyi igazolvánnyal is, de macerásabb.
Az útlevélvizsgálat pár perc, viszont a személyi igazolvánnyal félreállít és elviszi valahova, mert azt nem igazán ismerik. Amikor mi voltunk ez így volt.

# 26
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szjozsi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
5 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#6336 Üzenet linkje2006-04-10 08:23:27 

szia
hát kollégámnak a régi papírt a németek nem vizsgálták jobban, mint a kártyásat.
A kérdés nem az volt hogy mi macerás, hanem hogy lehet e utazni bármilyen magyar személyivel, vagy nem. A válasz: lehet.

A kártyás személyinél pedig semmi macera nincs. Teljes jogú utazási dokumentum az Euban.
Jozsi

# 27
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6339 Üzenet linkje2006-04-10 09:12:51 

Bocs, de nem azt írtam, hogy nem lehet személyivel utazni.
Csak a személyes tapasztalatomat írtam le, hogy macerásabb, ha már kötekedünk akkor ez nem is ebbe a topikba való.

# 28
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szjozsi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
5 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#6344 Üzenet linkje2006-04-10 13:23:59 

te azt írtad, hogy más az elmélet és a gyakorlat. Csak arra akartam rámutatni, hogy ez nem igaz. Elméletileg és gyakorlatilag is lehet utazni bármilyen érvényes személyivel Görögországba.

Egyébként az útlevél igenis sok helyet foglal. Felsõ ingzsebbe nem fér el, vagy táskában kell magaddal vinned vagy nadrégzsebbe gyömöszölni. A kis kártyás személyi meg simán elfér az ingzsebben.

# 29
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6346 Üzenet linkje2006-04-10 14:35:36 

Én is azt javaslom, hogy akinek van érvényes útlevele, vigye magával, nem foglal az olyan nagy helyet és ezt biztos, hogy elfogadják mindenhol...
# 30
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szjozsi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
5 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#6348 Üzenet linkje2006-04-10 15:17:56 

>Én is azt javaslom, hogy akinek van érvényes útlevele, vigye magával,

Miért is?

ez valami berögzült kelet európai félelem?

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Általános tapasztalatok
<   1 2 3 ... 58 59 60   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu