Mit vigyünk magunkkal?
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Általános tapasztalatok
Hozzászóló Üzenet
# 31
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6352 Üzenet linkje2006-04-10 18:14:38 

Sziasztok!

A Rodosz-topikban megkezdett "útlevél"-témához szeretnék szólni.
Szerintem, mindeki azt visz magával, amit jónak érez. Én személy szerint szívesebben viszem az útlevelem, mert azt ismerik, a kártyás formájú személyikre meg még furcsán néznek.

És mivel a többi, amit ezzel kapcsolatban írni akarok, nem ide tartozik, folytatnám a "dumcsi" topicban.

Andi

# 32
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6354 Üzenet linkje2006-04-10 19:16:31 

szjozsi írta:

Miért is?

ez valami berögzült kelet európai félelem?


1. Mert én úgygondolom, hogy így nyugodtabb a nyaralás.

2. Múlt évben olvastam olyat, hogy az új személyire nem adtak ki autót az autóbérlésnél;
(és hogy az Olasz határnál nem engedték át az új személyivel...)

# 33
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szjozsi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
5 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#6355 Üzenet linkje2006-04-10 19:21:54 

>1. Mert én úgygondolom, hogy így nyugodtabb a nyaralás.

Miért? Még él benned a kelet európai beidegzõdés?

>Múlt évben olvastam olyat, hogy az új személyire nem adtak ki autót az >autóbérlésnél;

A beutazásról volt szó nem az autóbérlésrõl.

>és hogy az Olasz határnál nem engedték át az új személyivel...

Ha ezzel azt akarod mondani, hogy 2004 május 1 után valakit arra hivatkozva nem engedtek be Olaszországba mert nem volt nála az útlevele csak a személyie, akkor vagy jelentõsen félreinformált vagy , vagy hazudsz. Jóindulattal az elsõre gyanakodom.
Ha ilyen történne, az a közösségi jog súlyos megsértése lenne amelyet egyetlen határõr sem tesz meg. Eddig sem 2004 május 1 utánm és ezután sem.
Sõt még azt sem kérdezheti meg hova mész és meddig leszel. Ha ezt teszi panaszt tehetsz az Európai ombudszmannál.
Józsi

# 34
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6356 Üzenet linkje2006-04-10 19:50:11 

Én általában javasoltam az útlevél vitelét, idézem magam:
"Én is azt javaslom, hogy akinek van érvényes útlevele, vigye magával, nem foglal az olyan nagy helyet és ezt biztos, hogy elfogadják mindenhol..."

Igen, volt ilyen eset, valószínûleg nem viccbõl írta le az illetõ, ha jól emlékszem az index fórumán.

Gondolom örömmel meghallgat bármelyik határõr, hogy kioktasd, miután visszamentél az útlevelleddel többszáz km-t és van még kedved hozzá. Vagy nyaralás helyett mehetsz az ombudszmanhoz is.

# 35
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
HJudit
Aktív fórumos
Aktív fórumos
306 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#6357 Üzenet linkje2006-04-10 21:00:48  Útlevél vagy személyi???

Kedves Jox! Kedves Józsi!
Tudom, hogy nem itt a helye, de ez a pár sor kikívánkozik... Szeretek elõrelátó lenni és az útlevél mellett teszem le a voksom. El kell, hogy férjen. Valószínû, senki nem "egy szál ingben" utazik, csak teszi vhová a pénzét, egyéb iratait, foglalás visszaigazolását stb? Mi a cél, ha nyaralni megyünk? A lehetõ legkevesebb kényelmetlenséggel, gondtalanul eltölteni a kikapcs.-ra szánt idõt. Vagyis megelõzni az esetleg felmerülõ problámákat. Józsi! Te mindíg, minden szabályt pontosan ismersz és be is tartasz? Lehet, hogy "az egyszeri határõr" nem jogosan tart fel, kötözködik - útlevelet keresve - de nem jobb megelõzni az ilyen fennakadást? Mi a probléma a beidegzõdésekkel? Vannnak. Jók is, rosszak is. Néha a rossz beidegzõdéseink jó dolgokat is elõidézhetnek. Én nem bánom, hogy "kelet-európai" kultúrában nõttem fel! Sõt. Büszke vagyok rá. Azért, útlevéllel vagy anélkül Mindenkinek kellemes tervezgetést, álmodozást kívánok az utazásig!!! Üdv Judit

# 36
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6358 Üzenet linkje2006-04-10 21:02:29 

Egyetértek Judittal. A "dumcsi" rovatba írtam errõl bõvebben.
Andi

# 37
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Moncsi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
18 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#6664 Üzenet linkje2006-04-22 13:51:38 

Csak úgy infóképpen én is közölném útlevéllel kapcsolatban,hogy a neten olvastam ezzel az üggyel kapcsolatosan azt az infót,miszerint aki beutazik,annak a visszaúttól számítva három hónapig érvényes útlevéllel kell rendelkeznie.
Én bementem az utazási irodába,ahol lekötöttük az utat és ott is azt tanácsolták,hogy jobb,ha van útlevél.Nem szívesn kockáztatnám a nyugit!

# 38
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
HJudit
Aktív fórumos
Aktív fórumos
306 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#7676 Üzenet linkje2006-05-29 21:07:34  Fontos kellék estére.....

Kedves utazók! Én lassan már csomagolok és rakom össze fejben, mi mindennek kell majd elférni az autóban icon_rolleyes.gif Aki most utazik elõször, jó, ha tudja, rengeteg szunyog lehet a tengernél is!!! Érdemes ellenük valamit csomagolni...... Mi Sartin igen nagy hasznát vettük.
# 39
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7702 Üzenet linkje2006-05-30 13:24:26 

Érdekes amit írsz, én nem egyszer voltam már tengernél, de sehol nem tapasztaltam szúnyogot, nemcsak Görögországra gondolok, hanem más ország tengerpartjára is értem ezt. Lehet én is berakom, mert eddig erre nem is gondoltam. icon_lol.gif icon_lol.gif
# 40
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
édes
1000. Fórum tag
1000. Fórum tag
273 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7703 Üzenet linkje2006-05-30 14:53:37 

Tényleg ne feledkezz meg róla,de ha nem viszed,nem baj,ott is megveheted.Az én tapasztalatom szerint amit a görögöknél vettünk -kis üveges,konektorba dugható-jobb volt mint a RAID,amit itthon vettünk.Egész éjjel be vot dugva,de biztos ami biztos alapon be fújtuk magunkat OFF-fal is.
# 41
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7722 Üzenet linkje2006-05-30 22:13:56 

Kriszta, nagyon szerencsés vagy, hogy eddig kerültek a szúnyogok, nekünk már sok álmatlan éjszakát okoztak, mert persze éjszaka gyötörnek.
Mi tavaly végre megtaláltuk a szert, ami bevált, az pedig az Authan spray volt, amivel magunkat kell bespriccelni. Nekem eddig még semmi más sem zavarta el õket....
Andi

# 42
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7730 Üzenet linkje2006-05-31 08:13:51 

Szia Andi, és Édes!

Nem tudom, akkor lehet, hogy közel vagyunk mindig a tengerhez/kb.200-500 m belül a szállás/, és a sós levegõ is üldözi õket el. Vagy annyira elfáradunk már éjszakára, hogy nem gond ha zúgnak is. Nekem az a lapocskásak nagyon beváltak még itthon is, így azt viszem, már pénteken is magammal, ezért jó, hogy írtátok itt ezt, mert bizony a listámon ez lemaradt.

Köszi nektek! icon_biggrin.gif

# 43
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andra
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1308 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7738 Üzenet linkje2006-05-31 10:33:09 

Sziasztok!

Én is az útleveles megoldásra szavaznék, biztos, ami biztos. Nem egy nagy valami, hogy ekkora teher legyen elvinni.
Viszont egy jó tanács!
Mindenképpen jól nézzétek meg az útlevél érvényességét, mert tavaly a határnál leszállítottak egy nõt a buszról és visszaküldték, mert nem volt meg a 3 hónapos érvényesség a visszautazástól számítva.
Úgy látszik ezt tényleg nagyon szigorúan veszik.

# 44
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andra
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1308 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7739 Üzenet linkje2006-05-31 10:37:34 

Kriszta35 írta:
Érdekes amit írsz, én nem egyszer voltam már tengernél, de sehol nem tapasztaltam szúnyogot, nemcsak Görögországra gondolok, hanem más ország tengerpartjára is értem ezt. Lehet én is berakom, mert eddig erre nem is gondoltam. icon_lol.gif icon_lol.gif


Mi vittünk tavaly lapkás konektoros szúnyogírtót és jól tettük, mert voltak szúnyogok. Nem is tudom, hogy vízpartnál hogy nem találkoztál még velük. icon_eek.gif
A teraszon nagyon rossz volt esténként, mert oda nem vittünk semmilyen szabadtéri szúnyogírtót és nem tudtunk kiülni sokáig, mert egybõl megrohamoztak minket. icon_lol.gif
Az idén már felkészültebb leszek és kinti szúnyogriasztót is fogok vinni.

# 45
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7749 Üzenet linkje2006-05-31 13:51:06 

Szia Kriszta!

Nem tudom, min múlik, mert én is voltam már vízhez igen közel, meg távolabb is. Inkább szerintem azon múlik, mennyire zöld a környék...de leginkább a szerencsén icon_smile.gif Vagy csak nem szeretnek téged annyira a szúnyogok. icon_smile.gif
Én remélem, hogy az idén nem jut ki nekünk annyi, mint tavaly...
Andi

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Általános tapasztalatok
<   1 2 3 4 ... 58 59 60   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu