Legjobb ételek - italok
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Általános tapasztalatok
Hozzászóló Üzenet
# 2086
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bebe
Aktív fórumos
Aktív fórumos
52 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#175663 Üzenet linkje2011-09-15 12:27:25 

Sziasztok! Hol lehet kapni náluk retsinát? Esetleg "rendes" görög joghurtot? (ja és milyen árakon)
Köszi

# 2087
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gombi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
132 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#175681 Üzenet linkje2011-09-15 17:40:02  Válasz a #175663. hsz-ra Előzmény #175663

Retsinát az Aldiban láttam tegnap, árat nem tudok.
# 2088
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#176035 Üzenet linkje2011-09-26 09:03:43  Válasz a #175663. hsz-ra Előzmény #175663

Van egy görög bolt Diósdon, ha visszalapozol a topikban, megtalálod!
# 2089
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tothrita
Aktív fórumos
Aktív fórumos
347 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#176041 Üzenet linkje2011-09-26 11:36:13 

Én rendes Feta sajtot keresek már egy ideje. Vajon van ilyen, vagy csak hasonlót lehet kapni? Olyat már vettem az Intersparban, ami hasonló volt, de az íze közel sem olyan. És azt nem tudja valaki, hogy az a sárga sajt, amit az éttermekben tesznek pl. musakára vagy sült húsra, az milyen fajta sajt? Lehet-e itthon kapni? Köszi!
# 2090
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lacimaci
Aktív fórumos
Aktív fórumos
67 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#176050 Üzenet linkje2011-09-26 14:27:48  Válasz a #176041. hsz-ra Előzmény #176041

Szia Toth Rita ! Talán Diosdon a Görög ABC-ben van eredeti fetasajt,esetleg utánvételen is elküldenék .üdv icon_smile.gif
# 2091
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Anoli4
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
14 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#176066 Üzenet linkje2011-09-27 08:48:46  Válasz a #176050. hsz-ra Előzmény #176050

Pesten a nagy vásárcsarnok alagsorában van egy görög bolt, esetleg ott meg lehet próbálni. Persze nem tudom hol laksz, de rá lehet kérdezni, biztosan van nekik valahol valamilyen elérhetőség, és akkor nem kell feleslegesen odamenni.
# 2092
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ildima
Aktív fórumos
Aktív fórumos
178 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#176069 Üzenet linkje2011-09-27 13:23:49 

Sziasztok!
Idén Pargán nyaraltunk és isteni előétel gyanánt Big Bean-t , vagyis nagyszemű fehérbabot ettem icon_lol.gif Valami felséges volt, de itthon nem találok receptet, hogyan kell megcsinálni icon_confused.gif Próbálkoztam paradicsom , oliva, hagyma, oregano felhasználásával, de nem lett olyan. Valaki tudna segíteni!!!!Megköszönöm előre is:)

# 2093
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tothrita
Aktív fórumos
Aktív fórumos
347 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#176070 Üzenet linkje2011-09-27 13:41:26 

Veszprémi vagyok icon_smile.gif Annyira azért nem fontos, hogy Pestre menjek érte. De ha ott járok majd, akkor betankolok az biztos.
# 2094
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Anoli4
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
14 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#176075 Üzenet linkje2011-09-27 15:16:16  Válasz a #176070. hsz-ra Előzmény #176070

Bocsi, nem tudtam, hogy Veszprémi vagy, akkor ez egy kicsit messze lenne. De én láttam többféle csomagolású fetát is, esetleg érdemes megpróbálni hátha valamelyiknek az íze közelebb áll ahhoz amire olyan szívesen gondolsz vissza. Én már most visszamennék egy-két hétre ha lehetne, annyira jól éreztük magunkat. icon_biggrin.gif
# 2095
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szirom
Törzstag
Törzstag
580 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#176076 Üzenet linkje2011-09-27 15:30:00  Válasz a #176069. hsz-ra Előzmény #176069

Ő lesz az szerintem (Ágninál amúgy is majdnem minden kaját megtalálsz):

http://www.gorogkonyha.com/2007/12/paradicsomos-oriasbab-sutoben.html

# 2096
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Blanki
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#176139 Üzenet linkje2011-09-30 09:09:37  Válasz a #20281. hsz-ra Előzmény #20281

Látom, hogy nem éppen mai a bejegyzés, de azért talán még aktuális lesz egyszera hozzászólásom. Jól tudod, a cipura egy hal (arany durbincs) és nagyon finom. A pálinka pedig cipuro. Mindössze egy betű a különbség, de mint tudjuk, ilyen apróságokon már más is elbukott. Most az is eszembe jutott, hogy valaki nemrég azt mondta, hogy ha éhséget érzek, akkor először igyak, mert lehet, hogy csak szomjas vagyok... hááát, akkor először cipuro, aztán cipura. :)
# 2097
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Aris
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
27 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#178037 Üzenet linkje2012-01-07 16:22:53 

Sziasztok!

A segítségeteket kérem, az ünnepek meglátogattak bennünket Görögországi rokonok. Érdekesség képen hoztak egy kis hazai ízeket, sütiket, édességeket meg ilyesmit, köztük kolbászt Krétáról.
Szóval ez a kolbász ecetes, de valami nagyon ecetes...kérdeztem, hogy lehet ezt fogyasztani, nyersen, főzve, sütve.
A leányzó nem nagyon tudta mert nem egy konyhatündér, de azt mondta szerinte sütni szokták.
Meg is sütöttem egy szálat belőle, de olyan borzalmasan ecetes volt, hogy a kutyáink kapták meg vacsira (szerencsére túl élték).
Biztos vagyok benne hogy emberek is esznek ilyesmit, mert sütés közben az illata nyomokban emlékeztetett krétai souvlatzidikokból ismert illatokra.
Szóval mit kell ezzel csinálni, beáztatni esetleg? Szellőztetni?

# 2098
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jorgos
Moderátor
Moderátor
515 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#194270 Üzenet linkje2012-08-21 23:51:00 

foxi írta:
KÖszönöm a válaszodat, és a felvilágositást bor ügyben. Stavrosba megyek, remélem ott is kapható mindkettő.
Házilag készitett és piacon árult olivaolajról mi a vélemény, érdemes-e ezt venni, vagy inkább a bolti.

Ha megbizhato az illeto, akkor a piacon arult olaj is jo.
Vigyazz, mert hamisitani szoktak az olivaolajat.
Stavrosban nem hiszem hogy mindketto kaphato.

# 2099
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
PierrKardán
Aktív fórumos
Aktív fórumos
375 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#194465 Üzenet linkje2012-08-23 23:26:07 

A héten Sartiban nyaralunk és ha Görögországban vagyunk, akkor mindig megragadom a lehetőséget, hogy saját magam barkácsoljak görög ételeket.

Az egyik kedvencem a midia tiganita. Megjegyzem, hogy a receptet évekkel ezelőtt találtam az interneten, ha valaki helybeli azt találná, hogy ilyen étel nincs is, azt is elfogadom icon_wink.gif

Ma piacnap van Neos Marmarasban, meg is látogattuk a piacot és bizony a fülünkön is csomagok lógtak, amikor eljöttünk icon_biggrin.gif

De akármennyi csomagunk is volt, amikor megláttuk, hogy van fekete kagyló, akkor vettünk belőle.



Otthon szépen meg is mostam alaposan.



Aztán ment a forró vízbe, amelyik szétnyílt, annak kiszedtem a húsát (volt pár, amelyik nem nyílt ki, azok mentek a kukába). A kagylóhúson sokszor van kis moszatcsomó, azt is le kell szedni róla!

A kagylóhúst kis olajjal és sóval fűszereztem, állt a fűszerben kb. fél órát. Utána az itthonról hozott finomliszt-kukoricaliszt keverékbe forgattam és forró olajban kisütöttem.



Közben a párom elkészítette a gremolátát (ismétlem, lehet, hogy nincs is ilyen, de én ezen a néven ismerem icon_wink.gif )

Szóval a gremolata (szerintem) finomra vágott petrezselyem, finomra vágott fokhagyma, kevés reszelt citromhéj, só és étolaj keveréke. A gremolátát a sült kagylóhúsra tettem és sültkrumplival fogyasztottuk.



Nekünk nagyon ízlett icon_lol.gif icon_lol.gif

Eléggé sokat kell bíbelődni vele ha eredeti kagylóból készítjük, de megéri. Ha valaki otthon tud venni fagyasztott kagylóhúst, akkor abból egyszerűbb elkészíteni. Nem jó, ha olyan kagylókonzervből készítjük, amelyikben van ecet tartósítószerként, mert az ecet sütés közben igen büdös tud lenni, másrészt az ecetes kagyló sütés után is ecetes ízű marad, ami nem kellemes.

Szóval bárki elkészítheti, nagyon finom mediterrán kaja icon_biggrin.gif

# 2100
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Foxi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
93 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#194475 Üzenet linkje2012-08-24 07:02:35  Válasz a #194270. hsz-ra Előzmény #194270

Köszi a választ, nem hiszem, hogy akkor érdemes piacon venni olajat, mert nem tudom megkülönböztetni melyik az eredeti és melyik a hamis. Egyszer nagyon régen Marmaras-ban vettem 2 litert, na az nagyon finom olaj volt.
Képzeld, most itt a lidl-ben görög hét lesz, és lehet kapni mazsolabort (Patras-i) 1000 Ft-ért, meg retcinát is 400-ért. Ezek után nem tudom, hogy érdemes-e kintről hazacipelni. Vagy amit kint lehet kapni az jobb minőségü lehet?
Ezenkivül mindig eszembe jut idehaza, hogy milyen jó volna eredeti babérlevelet venni odakint. Te tudod annak a nevét?
Nemsokára utazom, már nagyon várom. Mert a szivem mindig visszahuz, nem tudom megmondani, hogy miért, pedig nagyon sok helyen jártam már, szép, érdekes vidékeket láttam, de nekem Görögo. az etalon. És valahogy jobban szeretem a szárazföldi részeket. Mert nincs annyi angol stb. turista.
Üdvözöllek, Foxi

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Általános tapasztalatok
<   1 2 3 ... 139 140 141   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu