Lefkada
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
Hozzászóló Üzenet
# 5821
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Firkamano
Törzstag
Törzstag
1840 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#116501 Üzenet linkje2009-09-04 13:50:08  Válasz a #116497. hsz-ra

Szia!

Vassilikinél nem fürödtünk, mert minden nap nagy szél volt, és olyankor nem szeretek vízes lenni, mert fázok még a napon is, és az elrontja a kedvemet.

Egremni felülről szép, sikerült jó képet csinálni róla, hétvégén teszem fel a képeimet, majd meglátod. Igaz nem lesz totál egyenes a kép, a víz lefolyik a fotóról, de remélem azért a lényeg látható rajta icon_biggrin.gif

Ami nekem feltűnt, hogy szinte az összes nyugati parti strand ugyanolyan, csak egyiken 2 szikla van oldalt, másikon 4, a harmadikon egy sem. De totál ugyanaz. (nagyon szépek, csak ugyanolyanok) icon_smile.gif
Vagy csak szerintem?? Te is így láttad, vagy neked azért sikerült alapvető különbségeket felfedezni?

# 5822
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csavargo
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
28 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#116497 Üzenet linkje2009-09-04 13:33:59  Válasz a #116495. hsz-ra - strandok Előzmény #116495

Ag. Nikitas bal fele nekünk is bejött, de én nagyon élveztem Egremnit, Milost, Girát, Vassiliki sziklás részét is (és Aghiofilit, amíg meg nem jelent az első vízitaxi). Igazából ha egy parton nincsenek napágyak, tavernák, zene, tömeg, de tiszta a víz, én már tökéletesen elégedett vagyok. icon_lol.gif A víz színével meg nem tudtunk betelni...
# 5823
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#116496 Üzenet linkje2009-09-04 13:30:08 

Jajaj, látom, zajlik itt az élet.

Kónyu!
Bocsika, de indulás előtt végigolvastam a fórumot, kérdeztem, meg minden. Arról valóban volt szó, hogy bizonyos helyek elérhetők gyalog, de azt senki nem írta, hogy járgány nélkül mennyi helyre lehet eljutni! És, mivel jómagam tömegközlekedő, bóklászó nyaraló vagyok, fontosnak érzem, hogy ha esetleg egy hozzám hasonló kósza szellem idetalál, egyértelműen lássa, mi a pálya (mert pl. lásd Skopelos topic, ahol következetesen kijelentik, hogy Ag. Ioannis csak kocsival - én meg nem győzöm írni, hogy két lábbal jártam ott...). Hát ennyi.

A legszebb részek gyalog és busszal nem elérhetők? Mire gondolsz?

A hajóutakról nem árt személyesen érdeklődni, mert szezontól és időjárástól függően kisebb változtatások lehetnek - mindhárom nagy hajón.

Ezt mondjuk talán fölösleges volt hozzá tenned, mert épeszű ember magától is rájön, meg ennyi erővel mindenhez hozzátehetnénk. (Mert a motor most x, holnap x-2, de tegnapelőtt x+1). Amikor meg befizeted a kirándulást, még úgysem tudod, milyen időben hajózol ki másnap (sokadik nap) reggel... és azt sem hiszem, hogy az Apollonosok majd több napon kínálnák a hajókázást (logikus okokból kifolyóan). Napestig folytathatnám a példákat, de minek? Nem vagyunk hü***gyerekek.

De azért köszi, hogy minden szavamba belekötöttél (nekem is).
---------------------------------------------------------------------------------

Verka!

Ahol mi jártunk busszal:

1. Nidri - Lefkas (kb. 30 perc)
- és onnan gyalog szélmalmok, Fleva Bay, Gira, és a hídon vissza. Baromi hosszú, fárasztó, árnyékmentes, sokat fürdős, szép volt.

2. Nidri - Kathisma (közel másfél óra)
Kathismáról gyalog vissza Ag. Nikitas és Milos, majd Ag. Nikitasból busszal haza. (Ha több napod van, és sok erőd, akkor Kathismáról a Kalamitsi öböl 4,5 km a másik irányban. Nekünk sajnos már nem fért bele az időbe.)
Ez közvetlen járat, tehát egyben veszed meg a jegyet, de előfordulhat, hogy Lefkasban az össze utasnak át kell szállnia egy másik buszra. A jegyet mindig őrizzétek meg, mert Lefkas után újra ellenőrzik!

3. Nidri - Vassiliki (kb. 1 óra).
És onnan gyalog Aghiofili.

4. Nidri - Vlicho (5-10 perc).
Onnan gyalog Dessimi, majd a félsziget végén álló templom.

Paja tájékotatása alapján a jegyek ára egységesen 1.70 - mi egyszer sem fizettünk annyit... Lefkasba és Vlichoba 1.40 volt, Kathismára 3.10, Ag. Nikitasról hazafelé 30 centtel olcsóbb, Vassilikibe 1.80.

A menetrend most szept. elején változott, szóval arról már nincs infom (de az apartmanban kifüggesztett már nálunk is elég elavult volt). Gondolom, az utazási irodákban lesz friss (vagy akár a neten is), mi Lefkasban, a buszállomáson kaptunk egyet. Arra figyeljetek, hogy akár egyik napról a másikra is kihúzhatnak járatokat... icon_smile.gif

A fentiek egyébként fedik is a sziget három vonalát:
Lefkas - Vlicho/Kathisma/Vassiliki.
Természetesen az útba eső településeken megállnak (integetni nem árt), csak arra figyeljetek, hogy némelyik rövidebb útvonalon jár (de ezt érthetően jelzik).

# 5824
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Firkamano
Törzstag
Törzstag
1840 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#116495 Üzenet linkje2009-09-04 13:28:33  Válasz a #116493. hsz-ra Előzmény #116493

Én csak majdnem nem láttam a vízesést.

Akkora pókok lógtak mindenfelől, hogy megálltam, és nem mentem tovább (már az elején).
Mondtam páromnak, menjen, fényképezzen, majd megnézem képekről.
Na de nem hagyta magát, vagyis nem engedett a hisztimnek, és "felcipelt". A törölközőbe bugyoláltam magam, összegörnyedve a legkisebb méretre úgy mentem a vízesés felé.
Hát mit ne mondjak sokan hülyének néztek, de egyszerűen remegtem a félelemtől, hogy mikor ugrik rám egy pók. icon_biggrin.gif

De végül ott is voltunk, csak sajnálom hogy sok turista volt éppen akkor, és nem tudtam olyan képet csinálni mint amilyet terveztem.

És melyik volt a kedvenc strandotok? Nekünk Ag.Nikitas méghozzá a legbaloldalibb fele (ha a vízzel szemben állsz). És persze porto katsiki, csak sokat kellett utazni érte.

# 5825
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csavargo
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
28 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#116493 Üzenet linkje2009-09-04 13:20:20  Válasz a #116490. hsz-ra Előzmény #116490

No, visszakerestem, és láttam, hogy valóban mindenkit darabokra szednek, ha rosszat ír. icon_lol.gif

Nekünk most szerencsénk volt az idővel (eltekintve az első nap egy órán keresztül ömlő esőtől). Anno mi pont Zantén "jártunk pórul", egy napig bitang rossz idő volt (ugyanebben az időszakban), és a tenger is sok helyen cidris volt (itt klassz meleg mindenhol). Úgy tűnik, lassan már a statisztikákra is fittyet hányhatunk.

Az emberek néhol valóban érdekesek voltak, és nem feltétlenül viszonozták a köszönést - mi ez Nidriben tapasztaltuk, amit betudtam a tömegturizmus hatásának. Amikor képeslapokat nézegettünk, őrült módra kirohant a bácsika (és bár még egyhez sem értünk hozzá), elkezdte rendezgetni az egészet... hát otthagytuk. Viszont hál' istennek sok pozitív tapasztalatunk is volt ezen a téren (is).

Szemét valóban sok volt (jártunk olyan hegyi ösvényen is, ami egy szemétteleppel vetekedhetett). Nekem ez már sajnos "hozzátartozik" Görögországhoz. Egyszerűbb eldobni, úgy tűnik (és ez nem feltétlenül és csak a turisták sara).

A vízeséshez nem jutottunk el. icon_redface.gif Utolsó délutánra hagytuk, és mivel rugalmasan kezeltük a programunkat, teljesen máshová bóklásztunk el. Sajnos az egy hét nem elég mindenre. icon_cry.gif Nem bánom, hogy kimaradt, mert sok szépet láttunk, és nagyon jókat fürödtünk.

# 5826
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Firkamano
Törzstag
Törzstag
1840 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#116490 Üzenet linkje2009-09-04 13:08:19  Válasz a #116488. hsz-ra Előzmény #116488

Csavargó,

köszi az infót.
A Keleti parton csak egy helyen mentem be a vízbe, nem szeretem az egyszerű vizeket, illetve a szállásunk is ott volt, így a parti zuhanyzás nem volt létszükség.

A nyugati parton lett volna jó, mert olyankor egész nap úton voltunk, jó lemosni magunkat mielőtt felvesszük a ruhát.
De mindig volt nálunk 1,5 literes csapvíz, így ezt is megoldottuk.


Hogy tetszett a vízesés???

# 5827
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csavargo
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
28 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#116488 Üzenet linkje2009-09-04 13:00:11  Válasz a #116486. hsz-ra Előzmény #116486

Okézsoké, visszakeresem a véleményedet.

Zuhanyt megmondom őszintén, nem kerestünk. icon_smile.gif Vagyis csak Kathismán és Dessimin (mert ezekről olvastam itt), de mivel elsőre nem láttuk meg, nem is foglalkoztunk vele.
Egyedül Perigalinál tusoltunk. A lombok között van a csap, sasszemmel ki lehet szúrni. icon_lol.gif

# 5828
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Firkamano
Törzstag
Törzstag
1840 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#116486 Üzenet linkje2009-09-04 12:55:14  Válasz a #116482. hsz-ra Előzmény #116482

Csavargó!

Ha bvisszanézed a hozzászólásokat, július 12 után írtam, akkor értünk haza.

Nyugi, én elfogadom és nem kötöszködöm, hogy Lefkada nektek jobb volt mint Zakynthos, nekünk épp fordítva. Zakynthos az álom nekünk, és jövőre éppen ezért vissza is megyünk.

Majd ha lesz időd, olvasd el mi miatt nem zártam annyira szívembe Lefkadát. De Lefkada védelmében (hogy jót is írjak): a strandjai jobban tetszettek mint a Milosi strandok. Valószínűleg én vagyok az egyetlen ilyen ember icon_biggrin.gif

# 5829
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Firkamano
Törzstag
Törzstag
1840 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#116483 Üzenet linkje2009-09-04 12:51:39  Válasz a #116480. hsz-ra Előzmény #116480

Csavargó!

Én már nem félek, nekem mindenhol leszedik a fejem, ha negatívat írok, már csak nevetek az egészen,

viszont egyvalamire kíváncsi lennék, kérlek írd meg, hogy Lefkadán melyik strandokon találtatok zuhanyzót.

Sajnos mi egyiken sem, állítólag vannak, csak én voltam túl béna a megtalálásukban icon_biggrin.gif

# 5830
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csavargo
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
28 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#116482 Üzenet linkje2009-09-04 12:46:10  Re:

firkamano írta:

Nekem nem volt ekkora szerencsém, én bizonyos dolgokon fennakadtam, ezért nem volt 100%-os a nyaralás, vagyis olyan mint Zakynthoson volt.


Mi volt a gond? (Hátha más okulhat belőle?) Azért érdekel, mert én is jártam Zantén, és nekem (nekünk) Lefkada abszolút überelte.

firkamano írta:

Én még mindig azt mondom, az ember messziről kerülje el az utazási irodákat, az a biztos.


Egyetértek! icon_smile.gif

firkamano írta:

És Csavargó, ne engedd, hogy felidegesítsenek itt, az értelmes ember látja az első pillanattól fogva mi a helyzet, a többieknek meg nagy fityisz! (ahogy nagymamám mondaná) icon_biggrin.gif

Köszi. Most már én is látom. Hülye voltam, hogy leálltam (csak az a fránya önérzet...) icon_lol.gif

# 5831
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csavargo
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
28 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#116480 Üzenet linkje2009-09-04 12:42:30  Válasz a #116474. hsz-ra Előzmény #116474

Szia ZA07!

Ezt azért nem merném így kijelenteni, hogy nem talált megfelelő idegenvezetőt, mert borzalmasan sokan nagyon boldogok voltak vele. Én csak annyit írtam, hogy alapvető hiányosságai voltak (ami engem érintett) - az elszállásolás és hazaindulás megszervezésénél (valamint pár modorbéli "baki"). Vigyázz, hogy fogalmazol, mert leharapják a fejed! icon_wink.gif
(Hozzáteszem, más irodákkal, máshol szintén nem feltétlenül álltak a helyzet magaslatán az idegenvezetők, de az érkezés/indulás csak most volt borzalmas - és ez egyébként kis odafigyeléssel javítható lenne. Nem bírom, ha birkának néznek, és itt keményen erről volt szó. Az Apollonról majd az utazási irodáknál írok.)

# 5832
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
ZA07
Aktív fórumos
Aktív fórumos
288 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#116479 Üzenet linkje2009-09-04 12:41:08  Válasz a #116477. hsz-ra Előzmény #116477

Szia Firkamano!

Ki kell, hogy javítsalak igenis van olyan iroda, akinek jó a kinti idegenvezetője. Méghozzá Toloban: Ági és Kriszta (Grand Tours-Ibusz)
De ez itt már lassan off.

# 5833
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Firkamano
Törzstag
Törzstag
1840 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#116477 Üzenet linkje2009-09-04 12:36:29  Válasz a #116474. hsz-ra Előzmény #116474

Sziasztok!

Szerintem nincs olyan utazási iroda akinek tökéletes lenne a kinti idegenvezetője.
Mondjuk én egy normális embert sem ismerek icon_biggrin.gif

Örülök Csavargó, hogy ennyire tetszett kint minden, és ilyen jól sikerült a nyaralásotok.
Nekem nem volt ekkora szerencsém, én bizonyos dolgokon fennakadtam, ezért nem volt 100%-os a nyaralás, vagyis olyan mint Zakynthoson volt.

Én még mindig azt mondom, az ember messziről kerülje el az utazási irodákat, az a biztos.

És Csavargó, ne engedd, hogy felidegesítsenek itt, az értelmes ember látja az első pillanattól fogva mi a helyzet, a többieknek meg nagy fityisz! (ahogy nagymamám mondaná) icon_biggrin.gif

# 5834
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
ZA07
Aktív fórumos
Aktív fórumos
288 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#116474 Üzenet linkje2009-09-04 12:26:32 

Szia csavargó!

Ezek szerint az Apollon nemcsak Toloban nem talált megfelelő idegenvezetőt, két éve Nei Poriban is megjártuk velük. Még jó hogy egyénileg utazunk mindig így nem vagyunk kiszolgáltatva az idegenvezető hangulatváltozásainak.
Igazad van, inkább Lefkada szépségeiről írjatok és ne menjen át a fórum személyeskedésbe.

# 5835
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csavargo
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
28 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#116473 Üzenet linkje2009-09-04 12:01:01  Válasz a #116429. hsz-ra Előzmény #116429

... moderálva...

Privát üzeneteket ne idézzetek be!

Jox

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
<   1 2 3 ... 388 389 390 ... 570 571 572   >


Copyright © 2003-2026 Hellasz.hu