Sarti
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 8740
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dormin
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
11 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#165350 Üzenet linkje2011-06-13 13:41:11 

Sziasztok!
Június 17-én este indulunk Sartira autóval. Olyan kérdésem lenne,hogy melyik határátkelő gyorsabb? A Tompai vagy a Röszkei? Tudom kicsit naiv a kérdésem,de biztos tud valaki nekem segíteni.
Válaszotokat előre is köszönöm!

# 8741
Kijelentkezve--
-törölt nick 12762
Törzstag
Törzstag
1456 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#165355 Üzenet linkje2011-06-13 15:09:47  Válasz a #165350. hsz-ra Előzmény #165350

Egyik átkelő sem "gyorsabb"

Elindulás előtt érdemes itt tájékozódni a kialakult kocsisorról:

https://www.vam.gov.hu/displayDoc.do?elementId=6720

A törökök sajnos már ismerik mindkét alternatívát icon_sad.gif

# 8742
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gyula15
Aktív fórumos
Aktív fórumos
88 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#165356 Üzenet linkje2011-06-13 15:12:09  Válasz a #165230. hsz-ra Előzmény #165230

Szia Csilla!

A biftekit is érdemes megkóstolni. Olyan mint nálunk a fasírt, csak másképpen van fűszerezve. Szerintem finom. Hogy mit hol érdemes enni? Az szakács függő is. Sok helyen változnak szezononként a szakácsok. Vannak szerb és magyar szakácsok is.
Mi általában azt nézzük, a lehetőség szerint, hogy a görögök hol esznek. Mert ott valószínű hogy az ő szájuk íze szerint főznek.
Hmmm... én (mi) rántott húst meg pörköltet nem szoktam a görögöknél enni. icon_biggrin.gif Ott görög kaját eszem és Mythost iszom! icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

# 8743
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Beszter
Aktív fórumos
Aktív fórumos
327 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#165372 Üzenet linkje2011-06-13 17:26:40 

Szia Dia!
Tudnál írni részletesen a Kipriotisról?Idén oda megyünk az 5 fős apartmanba.Minden érdekelne!Kaptam már róla néhány infót,de minél több annál jobb!!Felszereltség stb.
Előre is köszike!! icon_biggrin.gif

# 8744
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Beszter
Aktív fórumos
Aktív fórumos
327 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#165373 Üzenet linkje2011-06-13 17:30:28  Re:

Gyula írta!
Mi általában azt nézzük, a lehetőség szerint, hogy a görögök hol esznek. Mert ott valószínű hogy az ő szájuk íze szerint főznek.
Hát Gyula,ezzel tökéletesen egyetértek!!!! icon_biggrin.gif icon_smile.gif

# 8745
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gimoth
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
28 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#165432 Üzenet linkje2011-06-14 08:45:53  Válasz a #165258. hsz-ra Előzmény #165258

Szia!
Mi is most indulunk pénteken! A Kosmas jó ház szerintem, de ha elfogadsz egy jó tanácsot, kerüld a Sithon Travel embereit, különösen Leót! Nekem a 9 éves kislányomat taperolta, molesztálta, igy ha idén meglátom a közelében egy percre is, kitekerem a nyakát!
Csak azért keresnek majd, hogy befizess mindenhova, hol vásárolj, hogy nekik jó legyen! Mi is beleszaladtunk, de aztán találkoztunk a Taousanis-os fiúkkal, akik nem a jutalékért hajtanak, hanem azért, hogy jól nyaralj! Mindig megmondják a tutit, és nem vernek át! Peti és Zoli mindenben segit, forduljatok hozzájuk bátran! Egyébként Sarti tetszeni fog, mert nagyon szép! Mi is nagyon várjuk a pénteket!
Mi a Villa Máriában leszünk, közel a főtérhez, ahol a Taousanis Tours is van!
Kellemes pihenést, és sok napsütést! icon_lol.gif

# 8746
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gimoth
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
28 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#165433 Üzenet linkje2011-06-14 08:52:09  Válasz a #165356. hsz-ra Előzmény #165356

Húúúúú! A bifteki nagyon finom, de van amit sajttal töltenek! Na az nekem nem jön be! icon_cry.gif De az Emanuelle-ben a parton, meg a Neraida étteremben szintén a parton (a kukoricasütögetős néninél kell lemenni a partra) akkorát adnak, mint egy jól megtermett Bécsi-szelet! icon_lol.gif
Ott a Neraidában a gyros is fantasztikus, mert ott nem a fagyasztott tömböt teszik fel sülni, hanem ott rakják össze, pácolják!
Jaj de éhes lettem! Pénteken indulunk!!!! icon_lol.gif

# 8747
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ginaaa79
Törzstag
Törzstag
688 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#165435 Üzenet linkje2011-06-14 09:06:21  Re:

"Mi általában azt nézzük, a lehetőség szerint, hogy a görögök hol esznek. Mert ott valószínű hogy az ő szájuk íze szerint főznek."

Mi láttunk görögöket olyan kajákat enni, amik nincsenek az étlapon. Lehet nekik külön étlap van. Egész sok fogásos menüt hoztak ki nekik, mi csak lestünk. Úgyhogy lehet túristáknak külön étlap van, a szokásos kajcsikkal, én tavaly 9 nap után untam a sült krumplit mindenhez. Az apartman tulajunktól kérdeztem, nincs-e valami tészta is, és jó volt végre azt is enni. Annak ellenére ugye, hogy sok helyen magyarul is oda voltak írva a dolgok az étlapra.
A fasírtot én is láttam, de azt hittem olyan, mint a magyar, ezért nem kértem, legközelebb kipróbálom, hogy változatosabb legyen.

# 8748
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kszifiasz
Törzstag
Törzstag
528 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#165458 Üzenet linkje2011-06-14 13:06:11 

Sziasztok. Tegnap este hazaértünk. Az útról: A határokon pár perc alatt átjutottunk.Oda 15-óra, vissza 14-óra volt. Szerbiában tankoltam 132.90 volt egy liter 95-ös.A fizetőkapuk: 4-2.5-8-2 euro. Macedonián megállás nélkül átmentünk, egy helyen kellett csak lassitani,ott egy szerb és egy osztrák autó csattant, de erről nem akarok részleteket irni,elég annyi,hogy egy pillanatra elment a kedvem a vezetéstől. A kapuk:1-1.5-1euro. Sarti pont olyan csodás mint tavaly. A viz kellemes, fürdőzésre pont jó. Az időjárás tökéletes, hétágra süt a nap.A szállásról:(kipriotis) Az apartman modern első emeleti, hegyre néző két szobás. Ágyak jók,Phillips lcd tévé,kb 12 görög adással.Több helyen ettünk gyrost, mind megfelelő volt, általába 2.50 euro. Óriás palacsinta 2-2.50. Tényleg nagy. Észak felé elmentünk egészen Vourvourouig, mig a másik irányba Nikitiig. Számtalan helyen fürödtünk,rengeteg kagylót szedtünk.Motorcsónakot reggel 10-17-óráig lehet bérelni 70 euro+üzemanyag, de sajna megint nem sikerült mert csak vasárnapra lett volna. A halott várost megnéztük, érdekes egy hely.Sok fényképet készitettünk, de mivel négy gépen van kell egy kis idő mire felrakom. Szombaton átmentünk Toroniba, de az időjárás kicsit megtréfált minket. Vasárnap csak délután tudtunk fürdeni, este megint eső. Hétfő reggel szintén nem túl barátságos időjárásra ébredtünk, igy döntöttünk az indulásról. Mindent összevetve nagyon jó volt.
# 8749
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
T.Márta
Törzstag
Törzstag
850 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#165461 Üzenet linkje2011-06-14 13:16:13  Válasz a #165458. hsz-ra Előzmény #165458

ezek szerint emelkedtek az autópálya díjak?!
# 8750
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kszifiasz
Törzstag
Törzstag
528 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#165469 Üzenet linkje2011-06-14 13:42:41 

T.Márta Nem tudom, ez volt az első autós utam. Mindenhol felirtam mennyit fizettem
# 8751
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kszifiasz
Törzstag
Törzstag
528 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#165474 Üzenet linkje2011-06-14 14:25:25 

Beszter. Az apartmanról:modern, elsö emeleti kétszobás, egyik szoba franciaágy, másik két egyszemélyes, nagy erkély, hegyre néző kilátással. A tengernek sajna háttal. A bejárattal szemben az előtér a konyha, átlag felszereltség. Poharak, tányérok, egy serpenyő, egy nagy lábos.Az egyik szobába phillips lcd tv, kb 12 görög adással. Az elhelyezkedése: templom lépcsőn fel át az udvaron kijáratnál első utca fel. 50-méter jó kis emelkedő. Esti vacsi (gyros-mythos) után nem kellemes fel menni. Kilátás jobbra hegy, előtted fenn panoráma cafe bár még magasabban van, balra ófalu, de ellátni majdnem sarti végéig. Az elsőn ezen kivül csak kétágyas van kettő, Valószinü ti a másodikon lesztek, fel akartam menni fotózni, de ott görögök voltak. Hülyén nézett volna ki, hogy be kéreckedek hozzájuk. A tenger 100 méter. Az ófalu is kb annyi, üzletek, közért, pékség pár percre. A negativum: reggel, délelőtt nem volt melegviz. Borotválkozás, lábosba melegitve, csapba öntve. Este 11-után egyszer probáltam, szintén nem volt.12-21-ig mindig van. Reggeli ébresztőről a harang gondoskodik ugy háromnegyed hétkor. Pók az van egy pár,molylepke, légy szintén, szunyog érdekes módon kevés volt. Délután oda süt a nap, ki lehet nyitni a napernyőt. Készitettem fotókat a házról, kivül belül, ahogy tudom felrakom. Ha még eszembe jut valami irok.
# 8752
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Beszter
Aktív fórumos
Aktív fórumos
327 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#165477 Üzenet linkje2011-06-14 14:41:41 

Szia Kszifiasz!
Üdv itthon,bár gondolom Te már mennél is vissza!!!
Örülök,hogy gondoltál rám és már írtad is a beszámolót!
Fotókat megköszönöm,de még van 17 napom,úgyhogy csak nyugodtan, ráérsz!
Egy fontos kérdés:itt is rezsó van ,vagy rendes villanytűzhely sütővel?Mert a katalógus képein azt lehetett látni és szempont volt a választásnál.

# 8753
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kszifiasz
Törzstag
Törzstag
528 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#165478 Üzenet linkje2011-06-14 14:46:26 

Szia Beszter. Igazad van mennék vissza, talán sikerül is. A tűzhely egybe van épitve a hűtővel, meg a vizcsappal. Vagyis csak rezsó, nincs sütő.
# 8754
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csilla1977
Aktív fórumos
Aktív fórumos
118 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#165510 Üzenet linkje2011-06-14 19:13:03  Válasz a #165478. hsz-ra Előzmény #165478

Sziasztok!

Sajnos rossz hírem van . Most mondtam vissza a nyaralásunkat icon_cry.gif , mivel az útitársaink meggondolták magukat és még sem jönnek. Mi meg nem akarunk egyedül 2 kisgyerekkel neki vágni a messzeségnek. icon_evil.gif

Nagyon beleéltük magunkat, de ez van. Az utazási iroda rendes volt, mert szinte semmit nem von le és még segítenek is repcsis utat keríteni. így ugyanebben az időpontban Korfu, vagy Zakynthos van becélozva.

Tehát ha v.ki keresi a Diasnál július 23-tól a Sarti beach apartmanhotelben KLÍMÁS icon_lol.gif 4 személyes apartman (2db) felszabadult.

Örülök, hogy megismerhettelek benneteket. Benézhetek még időként?

Mindenkinek jó utat! Sok-sok puszi Csilla

Gyulám az a mythost v.hol bepótoljuk!

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3 ... 582 583 584 ... 1105 1106 1107   >


Copyright © 2003-2026 Hellasz.hu