Mi az otp travelel megyünk és még valaki akki Salgótarjánbol indul
-törölt nick 16363 | #173811 | 2011-08-22 12:12:05 | Válasz a #173764. hsz-ra
" Szóval meg is értettem,miért vagytok ti Sarti-fanok "
mi már 5x nyaraltunk Sartin 6 év alatt,,,,s az idén el kellett menni Kefalóniára, Lefkadára, így egy picit le tudtam szakadni róla, s menni kell
Pargára, de lesz Sarti amíg élek....Köszi az értékes beszámolódat, együttérzek veled, nekem is mindig vérzik a szívem................ hazajövetelkor
-törölt nick 16363 | #173814 | 2011-08-22 12:28:37 | Válasz a #173445. hsz-ra
frenzi írta:"A nagy parkoló egyik sarkán lévő cukrászdában isteni finom a fagyi és a krémes sütik, ki ne hagyjátok"
a beliissimo cuki, nekem is a kedvencem, azoka sütik ott.......kihagyhatatlan
Szia!
Szomorú,hogy a Halott várost sehol nem hirdetik,én is itt olvastam róla és kszifiasz leírása alapján tökéletesen megtaláltuk Tehát:Sartitól déli irányban autózol (Toroni felé)és kb.20 km-re van.Fogsz látni egy kis hidat az út felett (eltéveszteni nem lehet).Közvetlen a híd után balra a földút,arra rákanyarodsz,majd azon végig.Amikor ez a földút már betonútban folytatódik,az már a Halott város.Van ott egy kecskefarm is és nagyon sok utca van,némelyik levisz a tengerig,az ott a Christina Beach (mi addig nem autóztunk le).Elég misztikus az egész...Táblát ne keressetek,mert nincs kiírva az úton,hogy "na erre van a Halott város"
Szia MrDana!
Remélem azért a némi negatívum ellenére csak jól éreztétek magatokat?!
Abban igazad van,hogy nagy volt a tömegnyomor(bár mi a parton ezt nem tapasztaltuk)de az is inkább este,eleinte nekem sem tetszett,pedig én nagyon szeretem a nyüzsgést-zsongást aztán megszoktam...és sokszor mentünk el a lányommal sétálni még reggel meg leskelődni a boltokban Az Ovelixbe utolsó este sikerült csak bejutnunk,akkor is az utca közepén volt az asztalunk de nem volt probléma
Egyetlen igazi negatívumot tudnék mondani (ami igazából az sem volt az),amikor a Narancsparton voltunk.Már 9-kor kimentünk,hogy legyen helyünk a legnagyobb öbölben,ahol van a büfé is,alig voltak,meg is vettük,amit kellett tisztességesen,hogy a napágyakon feküdhessünk,aztán kb.3 óra múlva odajött a pincérféleség,hogy valamit még fogyasztanunk kell(ene),mert jönnének ide mások is (akkorra már zsúfolásig megtelt,na az igazi tömegnyomor volt Na mi ezen felpukkadtunk,mert ilyet még soha nem tapasztaltunk görögben,mondtuk is,hogy "na a híres görög vendégszeretet"...és felcuccoltunk és távoztunk inkább és nem kértünk semmit,rögtön 10-en lettek a helyünkön Aztán végül is nem volt ez olyan nagy tragédia,úgyis dögmeleg volt
A másik,hogy tényleg nagyon sok szerb volt de a görög határőr mégis a magyarokat szedte ki a határon a sorból
Fájó szívvel búcsúzom a topic-tól és a jó társaságtól.
Paralia-ra sorsoltak ki minket, most már ott tájékozódom.
Minden jót nektek és további kellemes nyarat!
Fájó szívvel búcsúzom a topic-tól és a jó társaságtól.
Paralia-ra sorsoltak ki minket, most már ott tájékozódom.
Minden jót nektek és további kellemes nyarat!
Sziasztok
krisztin és cecil!
Az ülésrend a busznál fog kiderülni, mert mindig az utolsó napokon állítják össze szerintem amikor már végleges az utaslista.
De hát ez annyira mindegy, bárcsak ott tartanánk már.
Hány fokos most a tenger, tudtok valami infót?
Köszönöm annak a kedves Magyar honfitársunknak, aki segített nekünk!
Történet: Augusztus 6-án délelőtt, az utolsó fizetős kapu előtt Görögország felé összeütköztem egy macedón emberrel az autópályán a kerekem defektes lett, a jobb eleje szétment. A szimpatikus fiatalember megállt segíteni,kicserélte a kereket,segített kommunikálni a bennszülöttel. Ha magadra ismersz a történet alapján újra megköszönöm segítségedet, lehet,hogy az idegesség miatt akkor nem tudtam rendesen megköszönni neked.
Az esemény folytatása: Az ott lakó ezer eurót kért, és akkor nem kell rendőrség, én kértem! Kb. egy óra múlva a helyszínre érkezett, lehet,hogy rokonok voltak mert összeölelkezett a rendőrrel,velünk nem sokat foglalkoztak. Fényképezés után be kellet mennünk valamelyik (kb. 60 km-re) lévő városba, ott szondázás és jegyzőkönyv felvétele történt (hogy mit írtak bele nem tudom). A szonda 0.000-ás eredménnyel zárult. Ezt követően egy kis városi bíróságra invitáltak minket, ahol már elvették az útlevelünket. Délután megjelent a "bírónő" a titkárnője kíséretében, amikor is érdekes szituáció alakult ki, mind a ketten néztük egymást és saját anyanyelvünkkel beszéltük egymáshoz icon_smile.gif. Próbáltam segíteni nekik francia,spanyol és orosz nyelven, a végén egy franciául tudó embert hoztak.E közben beszéltünk a magyar nagykövetség munkatársával, aki nagyon segítőkész volt, megnyugtató, rendes csak jót tudok róla mondani, aki beszélt a bírónővel is. Ezután felgyorsultak az események: gyorsan kifizettetek 130 eurót (bírói költség, fénymásolás, helyszíni fényképezés) és megnyugtattak,hogy ez még egy olcsó eljárás volt. A posta és a bank zárva volt,ezért fizettem a helyszínen. Végülis délután hat órakor folytathattuk törött autóval az utunkat, éjfél előtt megérkeztünk Sartiba. Csak a makedón határőr kérte, az autóról szóló dokumentációt. Ezt követően két gyönyörű hetet eltöltöttünk a félszigeten,ezt leszámítva mindenkinek csak ajánlani tudom.