#1128032009-08-05 21:18:05 Válasz a #112625. hsz-ra
Szia Geot,
Olvastam Perithia-t a beszámolódban, de nem voltam benne biztos hogy a régi, elhagyott részén is voltatok-e, vagy csak az "új" Perithia-ban, a lakott faluban?
Mi felmentünk robogóval a Pantokrator-ra, szegény kis robogó megküszködött vele, de feljutottunk. Nagyon szép volt.
Ja és még amit ajánlok, az Sinerades falucska, van egy kicsi néprajzi múzeum is, nincs hivatalos nyitvatartása, hanem egy öreg nénike nyitotta ki nekünk aki ott üldögélt az egyik szomszédos házacska előtt. Volt vmi minimális belépődíj, de szerintem érdekes volt.
Aki járt már a Kamini apartmanban Kavos-on, attól kérdezném, hogy mennyire hallatszik oda a discó-k, bárok zenebonája. Nyitott ablak mellett mennyire elviselhető?
Közelében lévő supermarket, kisbolt, autókölcsönző?
Strandja tényleg olyan szép mint amilyennek leírják?
Kavos belvárosa reggel tényleg olyan szemetes?
Van olyan része is ami nem bulizós?és lehet esténként nyugodtan sétálni?
Ha van v.kinek képe Kavosról, vagy a Kamini apartmanról?
Nagyon tetszett a beszámolód!!!! Szeretném kérdezni, hogy idén megint Benitses lesz a cél?
Mi két nappal utánatok érkezünk Korfura és Benitses után 1-2km-re lesz a szállásunk, szerintem valahol a Kaiser híd környékén. Azt kérdezném még, hogy van tuti helyetek Benitsesben ahonnan motort béreltek?
#1128762009-08-06 12:51:27 Válasz a #112859. hsz-ra
Szia Csezsu!
Köszönöm szépen neked is!
Igen, most is Benitses a cél, és van is egy kölcsönző, ahonnan már kétszer béreltünk robogót, talán idén is onnan fogunk, de ez még nem biztos, mindenképpen körbenézünk.
Mi mindenképpen olyat szeretnénk, aminek van hátul doboza, és legutóbb csak 1 ilyen járgányuk volt. Lehet, hogy szeptemberben nagyobb lesz a választék.
(Nekünk a sisakok miatt nagyon fontos a hátsó csomagtartó doboz, hogy ne kelljen cipelni egész nap, az egyiket oda betesszük, a másik meg jó esetben befér az ülés alá. Útközben meg törölközők, táskás lehetnek benne.)
Megpróbálom leírni, merre található.
Ha a fővárosból érkeztek Benitsesbe, akkor a falu végefelé lesz, de nem teljesen a végén, a jobb oldalon.
Még a tengerparti (tehát bal oldalon lévő ) nagy rózsaszín hotel előtt. Azt hiszem.
2 éve egy földszintes házacska, illetve iroda volt, előtte parkolnak a robogók.
Elég sok kölcsönző van ott, lehet, hogy ez a leírás nem a legpontosabb. Sajnos ennél jobban nem emlékszem.
Ha hazaérek a munkahelyemről, keresek képet a társaság logójáról, hátha kiderül abból a nevük, azt is beírom majd.
Szia "Zso" !
Nagyon megörültem a beszámolódnak, tetszett is!!!
A két darab motoros tökfödő (ilyen félsisak) nekünk eddig mindig befért (kis tuszmákolással) az ülés alatti csomagtartó-lyukba.
(Ennyi év kellett, hogy felfogjam a neved a Peugeot-szervízben várakozva. Eddig évekig azon töretem az agyam, miért van a geo (mint föld) végén egy t is.
Sziasztok! Most jöttünk haza Korfuról nekünk tavaly óta fix szállásunk van egy apartmanban Moraitika után a Lefkimi felé vezető úton. Olvastam, hogy volt akinek nem tetszett a sziget ez a része, ehhez nem akarok hozzáfűzni semmit mert mi nem sokat szoktunk Moraitikán tölteni. Három éve nyaralok ott, de asszem csak Messongiba voltam a parton az tiszta volt. Mi Agios Georgios partján szoktunk fürdeni az tiszta és homokos is. Ezen kívűl idén majdnem 450km mentünk a szigeten 10 nap alatt szóval eléggé bejártuk. A köves szép partok az északi részen vannak ami nekünk tetszett. Az apartmanban ahol alszunk tisztaság van mindig, nagyon kedves barátságos a tulaj, esténként ki szoktunk ülni beszélgetni velük, iszogatunk idén vittünk pár üveg bort így, a nyaralás ideje alatt megismertettük velük a hazai tájak borait Ami idei tapasztalat volt, hogy kevesebben vannak a szigeten nyaralók itthonról és talán egy kicsit koszosabb is az egész sziget mint az előző években. Az árak pl.Moraitikán olcsóbbak mint az északi részen és vásásrolni pedig a "Dimitra" nevű marketekben érdemes ezt ők AHMHTPA néven írják ki kb kék/piros felírat a helyiek is ott vásárolnak vagy a DEILAS-ban. Majd megírom a beszámolókban a többit. A szállásunkat pedig azoknak akik kocsival mennek, vagy autót bérelnek csak ajánlani tudom az elérhetősége nálam van, tudok képeket is küldeni róla.
#1129072009-08-06 16:39:31 Válasz a #112902. hsz-ra
Konkrétan ez: "Éttermek közül még a Messongiban lévő kis tavernát emelném ki ahol magyarul is beszélnek. Könnyen megismerhető a muskátlik és a paprika füzérek miatt." hol található?
kroly! A neve MARILENA taverna a főút Moraitikán élesen balra kanyarodik a Gemini szálló felé, tovább kell menni a sarkon van egy 3'K nevű super market ott van vele szembe. Idén is ettünk ott finom volt most is.