Autóval Görögországba
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
Hozzászóló Üzenet
# 511
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Gabikir

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
18 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#11528 Üzenet linkje2006-07-14 23:09:06 

Üdv!

Megint én vagyok. Nem találtam erre megfelelõ topicot, ezért ide írom. A héten vettem egy fémdetektort, és érdekelne, hogy Görögországba ki lehet-e vinni, illetve használni? A félreértések elkerülése végett, nem az ókori görög cuccokat akarom keresgélni vele,(erre nem is igazán alkalmas), hanem mint a filmekben, mikor a fürdõzõk elvonultak, a tengerparton keresgélni elhagyott ékszerek után. Csak pusztán poénból. Szóval ha valaki esetleg tud valamit ennek a használatáról, írjon!

Köszi!

# 512
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35

Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#11531 Üzenet linkje2006-07-15 07:16:19 

Szia Panni!

Nálunk amit te bemásoltál számolás teljesen meg dõlt. Igaz mi 65 l tankkal vágtunk az útnak, de Nis elõtti utolsó kútnál csak 33 L!!!!!! ment bele, és amikor kiértünk Görögországba akkor félig volt a tank, így az össztankolásból azt le kéne vonni, szerintem. Mi ahogy számoltuk, oda vissza+autópályadijakkal, 56ezerbe került az út 4 fõnek+csomagok+klíma. Ez szerinem jóval kevesebb, mint a 80ezer.
A másik amikor hazaértünk, akkor is félig volt a tank.

Kiváncsi vagyok, hogy csináljátok meg az útat tankolás nélkül, mi ezt nem mertük bevállalni. Arra számítsatok, hogy Macedóniában normális kút nincs, szóval ezt is mindenki maga tudja, hogy a kocsiját minek teszi ki, mi nem autómentõvel akartunk hazajönni. A görög határ után pedig nem is emlékszem kútra, csak a Szaloniki, Parália szakaszon láttam elõször kútat.

Mindenkinek jó utat kívánok!

# 513
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Koviedit

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
2 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#11534 Üzenet linkje2006-07-15 08:18:35  Metamorfossi

Szia Panni!

Nagyon örülök, hogy írtál örömmel venném, ha írnál a helyrõl információt.

Mi Blue Dolpfinban fogunk megszállni és 28-ig maradunk.
Várom válaszod a koviedit@citromail.hu mail címre.

Köszi: Kovi Edit

# 514
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox

Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#11540 Üzenet linkje2006-07-15 10:11:11 

A bankkártyákkal kapcsolatos hozzászólásokat áthelyeztem ide: https://www.hellasz.hu/forum/viewtopic.php?t=179
# 515
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Papné Zsuzsi

Aktív fórumos
Aktív fórumos
64 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#11551 Üzenet linkje2006-07-15 12:24:04 

Teljes mértékben igazad van. Aki be meri vállalni, hogy Macedónián keresztül nem tele tankkal megy az nagyon bátor. Gondolok itt a negatív hírekrõl. Az úton odafele menet mi is az utolsó OMV kútnál álltunk meg, ami nagyon kulturált és tiszta. Ott tankoltuk tele az utót, És abban is igazad van, hogy Görögországban a határ után jó darabig nem láttunk töltõállomást.
Az utiköltség nekünk is olyan 60-65 eFt körül volt, mi csak az utópályadíjakat számoltunk és az is euróban fizettük, így "csak" 16 euróval fizettünk többet. Az üzemanyagra meg norma szerint számoltunk. Mi is 4-en voltunk (igaz egy 16 hónapos, és 10 éves gyerekkel, de több csomag, babakocsi, utazóágy ... stb. soroljam), de mi is klimáztunk odafele nem is annyira mert éjszaka mentünk, de haza reggel 8-kor indultunk és végig használni kellett a klimát. A mi autónk egy 1,6-os 4-es Golf,.
De ezért jó, hogy így elmondjuk a tapasztalatainkat, mert aki még most indul az tud mibõl mazsolázni. Nekünk utazás elõtt kötötték be az internetet, így ezekrõl a fórumokról nem hallottam, csak az utazás után. Sok hasznos információt olvashat az ember. Igaz nekünk sem volt semmi problémánk, de azt hiszem bátrabban indultunk volna el, mindezek birtokában.

# 516
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mvera26

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
26 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#11563 Üzenet linkje2006-07-15 19:37:40 

Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy Macedóniában tényleg kötelezõ-e a hullazsák? Most hallottam, hogy a zöldkártya és láthatósági mellény mellé állítólag ezt is kérték:
# 517
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Papné Zsuzsi

Aktív fórumos
Aktív fórumos
64 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#11587 Üzenet linkje2006-07-16 00:29:08 

Most hülyéskedsz ugye? Ez nagyon morbid. Esetleg irjam is rá itthon a nevem, hogy nekik azzal se keljen küszökdni, ja és hogy hova kell a tetememet hazaküldeni?
# 518
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35

Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#11591 Üzenet linkje2006-07-16 07:17:56 

Sziasztok!

Amikor mvera kérdését megláttam, csak fogtam a hasamat icon_lol.gif . Tavasz óta tényleg sok kérdés merült fel, hogy mit kérnek a hatóságok Szerbiában, vagy Macedóniában, de ez még eddig senkinek nem jutott eszébe. icon_lol.gif

Szerintem, ez csak kacsa, nem hinném, hogy ez kötelezõ lenne a jogsi és zöldkártya mellé. Tõlünk ilyet nem kértek, és tényleg rossz viccnek is tartanám, ha ez a kérdés felmerülne bárki részérõl, útközben.
De az a legjobb, ha a külügy honlpaján, a Macedónia részt elolvassátok, abban minden lényeges infó megtalálható, én ott ezt nem olvastam.

Zsuzsi!

A reakcióid nekem nagyon tetszenek, a stílusod közel áll hozzám, így tovább!!
Az úti költséget amit ide beírtak, azon én is megálltam, és azért számoltuk újra, nehogy már a buszos út olcsóbb legyen mint autóval, és látom nálatok sem jön ki ez a magas összeg. Persze én még az eurot elfogadható árban vettem, így jött ki nekünk ennyire.

# 519
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
HJudit

Aktív fórumos
Aktív fórumos
306 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#11594 Üzenet linkje2006-07-16 09:03:58 

Lehet, hogy a bemásolt kalkulációban azért olyan magas a tankolási költség - úgy látom, oda-vissza utat összesít - mert sokat kirándultak az utazók Görögországban. Egyik kolléganõm a családjával 2000 km-t utazgatott csak kinn!
Macedoniában a Makpetrol kutakat - ha szükséges - meg lehet nézni, barátaink tankoltak ilyennél.
Gabikir!
Írsz a fémdetektorról, azt nem tudom, h. lehet-e vinni, használni. Itt még nem hangzott el, de ha valaki használ radardetektort, azt Görögországban ne tegye, mert tilos. Nekünk nagy segítség volt Szerbiában, Macedoniában, tényleg jelezte a "díjbeszedõket" icon_eek.gif. Írtam már korábban, hogy szeretnek az egyenruhások hidak, felüljárók alatt "hûsölni", erre jó figyelni. Odafelé Nis környékén, egészen Doljevacig erõs rendõri jelenlétet tapasztaltunk.

# 520
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Gabikir

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
18 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#11595 Üzenet linkje2006-07-16 09:40:37 

HJudit írta:

Gabikir!
Írsz a fémdetektorról, azt nem tudom, h. lehet-e vinni, használni. Itt még nem hangzott el, de ha valaki használ radardetektort, azt Görögországban ne tegye, mert tilos. Nekünk nagy segítség volt Szerbiában, Macedoniában, tényleg jelezte a "díjbeszedõket" icon_eek.gif. Írtam már korábban, hogy szeretnek az egyenruhások hidak, felüljárók alatt "hûsölni", erre jó figyelni. Odafelé Nis környékén, egészen Doljevacig erõs rendõri jelenlétet tapasztaltunk.


Köszi! De ilyen rendõr detektorom nincs sajna. icon_biggrin.gif Pedig jól jönne...

# 521
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
édes

1000. Fórum tag
1000. Fórum tag
273 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#11598 Üzenet linkje2006-07-16 13:07:30 

Kriszta,
azért az is biztosan számiít,hogy dízel autóval voltatok,nem?Mert kevesebbet is fogyaszt.

A mostani euro állása szerint az itthoni benzin árhoz viszonyítva,jobb euroért tankolni .Bár fene tudja!

# 522
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35

Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#11599 Üzenet linkje2006-07-16 13:19:03 

Szia Édes!

Nekünk, nincs gázolajos kocsink, mi is benzint tankoltunk. De szerintem minden férfi ember kitudja számolni, mennyit fogyaszt a kocsija, és menyi km tesz meg.

Ha a mostani eurot vesszük alapul, sajnos azt kell mondanom, hogy görögbe a shell kútnál ennyiért kapsz benzint mint itthon.

A Judit feltétezése szerint, pedig ahhoz nagyon kevés a 80ezer, hogy kint is kocsikázon az illetõ. Mi ennél sokkal többet tankoltunk bele a kocsiba.

De gondolom ti is csináltatok már egy számolást, hisz lassan indultok Sartiba, de jó lesz nektek!!! icon_lol.gif Olyan gyorsan el telik ez a hónap, hogy csak nézük, sajnos.

# 523
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox

Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#11601 Üzenet linkje2006-07-16 13:22:37 

Mi legutóbb 8000 km-t autóztunk csak Görögországban, de szerintem ezt nem kell beleszámolni az útiköltségbe.
Az útiköltség a szálláshelyig, oda és a vissza útról szól.

# 524
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
édes

1000. Fórum tag
1000. Fórum tag
273 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#11610 Üzenet linkje2006-07-16 15:44:58 

Bocs Kriszta,
csak megvoltam gyõzõdve,hogy dízeles autóval mentetek,mert tavaly ilyennel voltatok és gond volt a tankolás,és érdeklõdtél hol lehet gázolajat tankolni.

Már napok óta csak számolunk,olvasunk,készülünk.Már kevesebb mint 3 hét és már itt sem vagyunk.

# 525
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
HJudit

Aktív fórumos
Aktív fórumos
306 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#11645 Üzenet linkje2006-07-16 20:26:23 

Hahó Gabikir!
Hát most olvasom csak mit is írsz???? Rendõrdetektor az nekünk sincs.... icon_lol.gif icon_lol.gif Talán más lenne a fakabátok sejtösszetétele??? és spéci mûszerrel elõre lehetne jelezni?
Nekünk radardetektorunk van, az az, amit tilos Görögországban használni....

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
<   1 2 3 ... 34 35 36 ... 1324 1325 1326   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu