#1355402010-05-25 18:37:22 Válasz a #135534. hsz-ra
Szia bitang,
Nálam is EUB a nyerő ahogy számoltam, de persze ez főleg az autósoknak mivel 4200ft-ért benne van a balesetből valamint a műszaki hibából adódó mentés. Ja és a hazaszállítás is.
És én is javaslom mindenkinek, hogy kössön nem azért mert kérik mert ott max fizet az illető némi euro-t. Ha nem mert mi van ha történik akár egy kis baleset amihez már orvos kell. Hamar pár száz euro-nál járhat az összeg.
Nekem 2006 ban volt, hogy belerúgtam egy tengerisünbe mikor úsztam és a sarkamba vagy 50 tüske ment tövig és le is tört a vége tehát esélytelen volt saját kezűleg kihúzni. A doki kiszedte kis bemetszésekkel, leragasztotta és elküldött tetanuszér a patikába így csak azt kellett volna fizetnem, de ha bemutatom itthon a blokkot akkor azt is visszakapom.
#1355592010-05-25 20:23:16 Válasz a #135558. hsz-ra
Szerintem biztos tudsz. Mi régen mindíg kötöttünk igaz az autóklubnál javításra-szállításra-vonat vagy repjegy , hogy haza tudjunk jönni ha baj lenne. Ez egy csekk tömb volt de még soha nem használtuk. Mostanában már nincs ilyenünk.
Sziasztok!
Én úgy tudom, hogy csak akkor lehet autóra utasbiztosítást kötni, ha a sofőrre, vagy személyre is kötsz...
Illetve csak olyan fokozatú/típusú biztosítást lehet kötni a kocsira, amilyen az autóvezető/vki utasbiztosítása.
Lehet, hogy ez a szabály biztosítónként eltér, de az Allianznál így van.
Mi ott szoktuk megcsináltatni.
#1355792010-05-25 22:16:05 Válasz a #135518. hsz-ra
Szia
Ém 2008-ban totálkárra törtem a kocsimat így a nyaralás után az kint maradt.
A biztositó le sem sz.........ta a fejem nem hogy fizetett volna.
Így csak azt tudom kindenkinek ajánlani, hogy a fúzionált grupama és otp garanciát mindenki kerülje nagy ívben.
A legjobb ajánlat amit ithon autómentőstöl kaptam hogy haza hozza a kocsit az 480 ezer Ft volt.Ennél csak többet kértek volna.
A legjobb megoldás az volt, hogy Solymáron béreltem egy trélert napi 25 000 Ft-ért és én mentem ki érte így megusztam kb 180 000. Ft-bol. amit természetesen senki nem fizetett vissza sőt még a kinti szállításra kifizetett 300 €-t sem.
Ha valaki köz a kocsira kiegészítő biztositást akkor nagyon járjon utánna, hogy az mire terjed ki.
Hogy ki hol köt azt mindenki maga döntse el de én azóta csak az Allianz-nál kötök.
Tömören kb ennyi.
Ja és kell egy görögül beszélő ügyvéd aki a papirokat elintézi mivel a saját autóját mindenki oda viszi ahova akarja mindaddig amig mozgásképes.
Ha tréleren van akkor már papirok kellenek a rendőrségtöl amit kilépéskor a határon lekell pecsételtetni mert a macedónok nem engedik be stb és kell hogy legyen a roncsnak érvényes biztosítása.
Szia Nagyimre64!
Nem gyenge kis utazás lehetett...
Én is/mi is ezért választjuk az Allianzt. Nem mindig a legolcsóbb a legjobb.
Idén is végigolvastam jónéhány biztosító ajánlatát, de egyikben ez nincs, másikban az.....
Nem szeretem a biztosítókat, de ha már nyaral az ember, akkor az nyugodtan teljen még akkor is, ha valami baj történik.
Hát én erre azt mondom kinek ez a jó kinek meg a másik... Nem fogsz olyan biztosítót találni amiben minden benne van ami neked kell.. Pont ez miatt van annyi biztosító, mert mindegyik mást máshogyan ajánl.. Olyan meg nem hiszem, hogy lesz ami mindenkinek kielégíti minden vágyát...