Paralia
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 11986
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
BAtesz
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245801 Üzenet linkje2017-07-29 12:19:37 

Sziasztok.
Mi most megyünk augusztusban először Paraliára.
Több kérdés merült fel bennünk.
Először is, mennyi költőpénzt vigyünk 4 főre (2 felnőtt+2 kölyök), ha normál "életvitelben" gondolkozunk?
Másodszor: többen mondták hogy az Ibusz által szervezett fakultatív programok drágábbak, mint a helyi utazási irodák ajánlatai. Tudtok ajánlani ilyen irodákat?
Harmadszor: szeretnénk quadot/ robogót bérelni..Olvastam, kb 25 euró..Hol lehet Paralián bérelni? ( kerestem a neten, de nem találtam)
Nagyon köszönöm!
A nap süssön Rátok!!
Attila

# 11987
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Netti992
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245811 Üzenet linkje2017-07-29 20:23:03 

Sziasztok!
Augusztus 29-én indulok Paraliába. Van esetleg valakinek tapasztalata a Blue Sea apartmanról? Olvastam egyes fórumokon a quados túrákról is. Erről tudna esetleg valaki bővebben mesélni? Köszönöm!

# 11988
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Turkish
Aktív fórumos
Aktív fórumos
128 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245813 Üzenet linkje2017-07-29 21:53:49  Válasz a #245801. hozzászólásra Előzmény #245801

Üdv,
kinek mi a normál életvitel... mi a múlt héten voltunk legutóbb, és napi 100€-ból kijöttünk (2 felnőtt+1 gyermek). Ebben benne volt a frappé és a juice a beach bárban, az ebédet a Giropagodában vettük (2 nagy adag+görög saláta 15€), üdítő, fánk napközben, illetve vacsorázni elmentünk étterembe, ez olyan 25-30€ volt. Kisebb ajándékokat vettünk a családnak, meg hazafele azért pár üveg bor és olívaolaj bekerült az autóba. Így jött ki a kb. 100€/nap.

Utazási iroda: én azon az 5-15€/fő árkülönbözeten nem spórolnék a helyedben. Valamit félreért az ember és nem ér oda a visszaindulási időpontra - nem csinálnak lelkiismereti kérdést belőle ha otthagynak...

Quadbérlés: több lehetőség is van, a Hotel Orea Elenitől OB felé is van, de a Caravel apartmenban is tud a tulajdonos segíteni. De nem túl erős járművek...

# 11989
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Robcsi03
Aktív fórumos
Aktív fórumos
160 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245829 Üzenet linkje2017-07-31 16:52:38 

Tegnap este értünk haza, a Makedonia szállás alatti étteremben nagyon kicsi adagot adtak enni, szerintem felejtős. A Lidliben aránylag olcsón be lehet vásárolni jó áron. A nejem volt Skhiathoszi kiránduláson, azt hiszem 35 euro volt. Magyar idegenvezetővel. Viszont nagyobb volt a Rendőri jelenlét, és jobban odafigyeltek mindenre.
# 11990
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Zolee84
Törzstag
Törzstag
563 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#245832 Üzenet linkje2017-07-31 22:51:51 

Szerintem Paralia abszolút a megfizethető kategóriába tartozik. Nem véletlenül sok szerb magyar,macedón célpont. A kedvező ár ellenére szerintem akadnak nagyon színvonalas opciók mindenféle kategóriában. Legyen az akár szállás, étterem,szórakozás...
A nappali és éjszakai élet is pezsgő. Ahány ember annyi véleménye,de azt gondolom mindenképpen érdemes kipróbálni és,ha bejön visszajáró leszel. icon_smile.gif

A lidlben nincs nagy eltérés a magyar àrakhoz képest,persze termék függő ez is. Szokták mondani ne a nyaraláson spóroljon senki,ha már megy. Viszont minden ember másért megy,eltérő igényekkel. Egy átlag magyar színvonalához szokott utazónak nem kell vastag pénztárca.

Azt gondolom aki teheti Macedóniában tankoljon és ennyi.
Az autóra figyeljen mindenki nagyon,mert sajnos sok magyar és nem magyar utazó életét keseríti még a meghibásodott technika. Indulás előtt gondos felkészülést és stresszmentes utazàst mindenkinek!

# 11991
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Afroditekatica77
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
6 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245905 Üzenet linkje2017-08-06 09:02:51 

Sziasztok!holnap indulunk paraliara apollon travel rena apartmanról tud valaki mondani valamit? Határokon mennyi a várakozás most? Valamit még azt szeretném kérdezni hogy paralián lehet e bankautómata valahol? Előre is köszi az infót
# 11992
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rep
Aktív fórumos
Aktív fórumos
216 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245907 Üzenet linkje2017-08-06 14:39:35  Válasz a #245905. hozzászólásra Előzmény #245905

Szia!

Sokszor voltunk már Paralián,azon belül a Rena apartmanban is.Nagyon jó helyen lévő,tiszta szállás.Tulaj Kostas álltalában délutántól mindig a szálláson van,ott is alszik,így maximális a biztonság.A part 5 perc,és a mi általunk legobb gyros pitás is a környéken a gyropagida.Fakultatívon ne ugorjatok be az i.vezetőnek,tavaly már a görög határon fellszállt a buszra és beszedte a pénzt.Kinti görög iroda olcsóbb,ha visszaolvasol fórumba,többen leírták,egyébként Skiathos a nyerő.

# 11993
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
KKK
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
5 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246557 Üzenet linkje2018-01-11 20:54:10 

Sziasztok!Szeretnék érdeklődni arról, hogy hogyan lehet csomagokkal felpakolva eljutni repülővel Thesszalonikibe, onnan Paraliára a szállásra. 15 éve voltunk Páralián busszal, de azt nem szeretnénk gyermekkel együtt. Nem találok tömegközlekedési, reptéri infókat, esetleg taxi, vagy bármi más lehetőséget. Bárkitől kérdeztem, azt mondta Paraliára csak busszal lehet menni.
Tudnátok segíteni pontos friss információkkal, linkekkel, menetrenddel, saját tapasztalttal, ismerőssel, bárhogy?
Nagyon szépen köszönök minden segítséget,amíg nem tudom, hogy el lehet jutni repülővel és még valamivel addig nem merek foglalni.
Köszönöm!K

# 11994
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
LaciésJulcsi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
19 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#246564 Üzenet linkje2018-01-12 12:07:55  Válasz a #246557. hozzászólásra Előzmény #246557

Szia KKK!

Thesszalonikibe repül a wizzair. A szaloniki repülőtérről a 78-as busszal elmész a végállomásig, ami a vasútállomásnál van. Ez kb 45 perc, forgalomtól függően. Buszjegyet a repülőtéren a a buszállomásnál lévő kis bódéban lehet kapni. Ha visszafelé is így jössz, vedd meg a jegyet a visszaútra is. A buszon lévő jegy automata nem ad vissza aprópénzt. A vasútállomásnál leszállsz és veszel jegyet a buszpályaudvarig. Itt is van kis bódé. A 8-as vagy a 40-es buszra felszállsz és elmész a távolsági buszpályaudvarig. Ez kb 10 perc. Bemész a jegycsarnokba és megkeresed a katerini feliratot és veszel jegyet. Kb 7 euro/fő. Megnézed a legközelebbi indulási időt és átsétálsz a buszcsarnokba. Megkeresed a buszon az ülőhelyed és irány Katerini. Katerini végállomáson kisétálsz az állomásról és jobbra elfordulsz, majd megkérdezel egy járókelőt, hogy hol van a Paraliára menő buszállomás. Kis séta és megtalálod. Bárkit megkérdezel, segíteni fog . Náluk ez így megy. Jegyet a felszállás helyén lévő automatából vagy a soförtől tusz venni. Max 1,5 euro. A paraliai busz a központig megy.
Másik megoldás: Szalonikiben a vasútállomáson veszel vonatjegyet Katerinibe. Leszállsz,kis séta és ugyanarra a buszra felszállsz ami Paraliára visz. Mindenhol kérdezz és segíteni fognak. Katerini vasútállomáson mindig van taxi. Kb 7 euro.
Röviden ennyi.

Kérdezz, ha tudok válaszolok. icon_smile.gif

# 11995
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
KKK
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
5 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246572 Üzenet linkje2018-01-12 22:37:37 

Kedves Laci és Julcsi!Nagyon szépen köszönöm az információkat, de van egy nagy gondom. Érdeklődtem, és kedden és csütörtökön egyszerűen nincs repülő közvetlenül Thessalonikibe, ez azért nagy probléma, mert a turnusváltás kedden van minden utazási irodánál.Megkérdeztem, nem tudnak módosítani. Kateriniből taxival megoldanánk, de odáig? Nagyon elkeseredtem.Tulajdonképpen nem ragaszkodnék Paraliához, de olyan helyet keseresk, ahonnan el tudok jutni Athénba.Fakultatív kirándulást csak Paralián biztosítanak Athénba.Már ott tartok, hogy marad Zakinthosz, de semmi információm nincs róla.Az egyik irodában Krétára akartak küldeni.Bármilyen ötletet, tanácsot, segítséget szívesen fogadok!
# 11996
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
LaciésJulcsi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
19 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#246574 Üzenet linkje2018-01-13 08:58:05 

Szia KKK!
Egyik megoldás: nem utazási irodával mész. Olyan napra foglalsz és addig, ahogy Neked tetszik.
Másik megoldás: hétfőn utazol Thesszalonikibe és egy éjszakára ott foglalsz szállást.

Paralián a helyi utazási irodákban olcsóbb fakultatív programot foglalni.

Görögország egy kis szervezést megér. icon_smile.gif

# 11997
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tercsaba
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
5 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246582 Üzenet linkje2018-01-13 17:29:58 

Szia KKK!

Mi augusztus 28-án indulunk 4-en egy 8 személyes kisbusszal Paráliára. Hányan vagytok? Merre laktok? Csatlakozhattok hozzánk, ha gondoljátok. Mi 2 hétre megyünk.
Csaba

# 11998
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tercsaba
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
5 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246583 Üzenet linkje2018-01-13 17:32:06 

Bocsánat, elfelejtettem megírni, hogy mi Szolnokról indulunk.
# 11999
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Emőke11
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
13 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246627 Üzenet linkje2018-01-22 18:18:41 

Sziasztok, szeretném megkérdezni, hogy találunk-e valahol pékséget Paralián, illetve van-e autóérlési lehetőség? Az Ermisben leszünk július végén. Köszönöm előre is a válaszokat
# 12000
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tercsaba
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
5 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246630 Üzenet linkje2018-01-22 20:38:07 

Szia, ahogy kijössz az Ermisből balra fordulsz, majd az első utcán szintén balra és az Apolló motorkölcsönző mellett van egy pékség. Több pékség is van, de ez van legközelebb. Egyébként kenyér, zsemle stb. a part felé indulva a sarki boltban is van. Autóbérlési lehetőség legközelebb Kateriniben van.
Csaba

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3 ... 799 800 801 802   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu