1977. április 25-én született Cipruson, Limassol-ban.
Három alkalommal képviselte Ciprust az Eurovíziós Dalfesztiválon: 1996-ban, 2002-ben és 2005-ben.
17 évesen õ volt az elsõ ciprusi elõadó, aki háromszoros platinalemezzel büszkélkedhetett – egy olyan albummal, amit Cipruson vettek fel, nem pedig Athénban, ahol a görög zenei ipar található. Ezalatt a rövid idõ alatt nagy sztár lett szülõföldjén és Görögországban is. 1996-ban õ képviselte Ciprust az Eurovíziós Dalfesztiválon Oszlóban, Norvégiában „Mono Yia Mas” (Only for Us) címû számával.
A Dalfesztivál után megkezdte görögországi karrierjét olyan nagy hírességekkel, mint Anna Vissi és Sakis Rouvas. 1999-ben a híres ciprusi zeneszerzõ, Georges Theofanous kiválasztotta õt az elsõ görög fiúegyüttes, a ONE énekesévé. Az együttes nagyon közkedvelt és híres lett Görögországban és Cipruson is, albumuk platinalemezzé vált.
2002-ben Konstantinos újra részt vett az Eurovíziós Dalfesztiválon Tallinn-ban, Észtországban - mint a ONE énekese képviselte Ciprust a „Gimme” címû számmal, mely a hatodik helyen végzett. 2003. szeptemberében szólókarrierbe kezdett, megjelent „H agapi sou paei” (Love becomes you) címû albuma, mely a toplisták élére került, elsõ helyezett lett, majd aranylemezzé vált Cipruson.
Constantinos nagyon híres zeneszerzõvé és dalszövegíróvá is vált, több görög énekesnek írt dalokat. 2004. szeptemberében megjelent második szólóalbuma, az „Idiotiki parastasi” (Private show), mely Cipruson aranylemez lett, Görögországban pedig a rádiók kedvencévé vált.
2005-ben „Ela Ela” (Come Baby) (Έλα Έλα) címû dalával szólóénekesként tért vissza a Dalfesztiválon, Kijevben az 1991-es ciprusi fellépõvel, Elena Patroclouval és a 19. helyen végzett. Ebben az évben jelent meg harmadik önálló albuma, „Giros tou Kosmou” címmel. 2006-ban pedig egy maxija, „Thes na Kanoume Schesi?” címmel.
Érdekességek:
- Õ volt az elsõ férfi, aki a görög Vogue címlapján szerepelt.
- Nagy csodálója George Michaelnek, Madonnának, Whitney Houstonnak és Anna Vissinek.
- Szerinte Sandra Bullock a legszebb nõ a világon.
- Szeret edzeni, olvasni, szörfözni az Interneten és zenét hallgatni.
1978. november 5-én született Nicosiában, Cipruson, habár szülei Keryneiából származnak – ahonnan elmenekültek a török invázó elõl 1974-ben.
Mixalis elvégezte a Ciprusi Zeneakadémiát (Royal College of London), ahol zongora-, gitár- és zeneelmélet-diplomát szerzett.
Nagyon korán kezdte zenei karrierjét, 3 lemeze is platina lett.
1998-ban õ képviselte Ciprust az Eurovíziós Dalfesztiválon, „Γένεσις” (Yenesis - Genesis) címû saját szerzeményével, mellyel 11. helyezett lett.
1998 decemberében Athénban, Yiorgos Hadjinassios zeneszerzõvel és Michales Bourboulis dalszerzõvel együttmûködve megjelentettek egy albumot, a „Άγγιγμα ψυχής”-t (Angigma Psychis - Touch of Soul), mely platina lett. A lemez dalai az azonos néven futó TV-sorozatban csendültek fel, közülük 2 pedig a mûsor fõcímzenéje lett – „Άγγιγμα Ψυχής” (Angigma Psychis - Touch of Soul), „Το Σώμα Που Ζητάς” (To Soma pou Zitas - The Body You Seek).
2000 márciusában Mixalis kiadta elsõ szólóalbumát, a „Παράξενη Γιορτή”-t (Paraxeni Giorti - Strange Celebration), melyen több zene- és dalszerzõ is közremûködött. Az albumról sok dalt az év „legnagyobb slágerei” között tartottak számon. A „Μόνο Στα Όνειρα” (Mono Sta Onira - Only in Dreams) címû dal több héten keresztül vezette a görög rádiók játszási listáit. 2 másik dal, a „Παράξενη Γιορτή” (Paraxeni Giorti - Strange Celebration) és a „Και Θα Χαθώ” (Ke tha Hatho - I’ll disappear) hasonló sikereket ért el. Az album dupla platina lett, a fiatal énekes-dalszerzõ zenei karrierjében pedig határkõ. Novemberben élõ mûsorokkal jelentkezett Athénban.
2001 elején kiadott egy maxi CD-t, a „Δεν Έχω Χρόνο”-t (Den Eho Hrono - I Have No Time). Hamar listavezetõvé és platinalemezzé vált. Egy évvel késõbb Haris Alexiouval közösen lépett fel. Nyáron elõször turnézott Görögországban.
2002 õszén kiadta második szólóalbumát, a „Κρυφό Φιλί”-t (Kryfo Fili - Secret Kiss), mely háromszoros platina lett. A lemez olyan hatalmas slágereket tartalmaz, mint az „Είσαι Εδώ” (Ise Edo - You Are Here), a „Το Σ'αγαπώ” (To S’ Agapo - I Love You), a „Χωρίς Αναπνοή” (Horis Anapnoi - Breathless), az „Η Εκδρομή” (I Ekdromi - Excursion) és a „Καπνός” (Kapnos - Smoke). Ezzel az albummal megalapozta karrierjét a görög zenei életben, mint az egyik leghíresebb görög énekes-dalszerzõ és ígéretes elõadó. 2002 nyarán ismét Görögországban turnézott, télen pedig Dimitra Galanival osztotta meg a színpadot.
2003-ban kiadta „Μόνος Μου” (Monos Mou - All Alone) címû maxiját, melyen 5 dal található. Háromszoros platina lett. Az „Αν Μου Τηλεφωνούσες” (An Mou Tilephonouses - If You Called) óriási sláger lett, hónapokig vezette a rádiók listáit és még mindig az egyik legkedveltebb ballada Görögországban. 2003 nyarán a görög turnéján 63 koncertet adott.
A „Monos Mou” címû maxi borítója.
Mixalis három díjat nyert a hivatalos görög zenei gálán 2003-ban, négyet pedig 2004-ben, köztük a legjobb férfi elõadónak járó díjat is.
2004 áprilisában kiadta harmadik szólóalbumát, az „Ακατάλληλη Σκηνή”-t (Akatalili Skini - X Rated Scene), amely felülmúlta és fokozta eddigi sikereit. 2004. október 30-án õ képviselte Ciprust Varsóban egy nagyszabású ünnepségen, ahol 10, Európai Unióhoz újonnan csatlakozó ország jelent meg.
Az „Akatallili skini” címû album borítója.
2004 nyarán Görögországban turnézott és elénekelte az Athéni Olimpiai Játékok záródalát. Télen nagyjából 100 fellépése volt Athénban és Szalonikiben a nagyra becsült Paschalis Terzis-szel.
2005 nyarán ismét Görögországban turnézott, melyet szeptemberben a Lycabettus Színházban fejezett be, a Lycabettus hegyen, Athénban. A koncertet rögzítették. Októberben elsõ alkalommal utazott Ausztráliába, ahol 3 koncertet adott.
Novembertõl 2006 áprilisáig Antonis Remos-szal lépett fel.
2006 márciusában kiadta elsõ élõ albumát, melyet a Lycabettusban adott koncertjén rögzítettek. Az albumon 3 új dal is szerepel - a „Δε Φεύγω” (De fevgo - I'm not Leaving), „Δεν Είμαι Εδώ Για Κανένα” (Den ime edo gia kanena - I'm Not Here For Anyone) és a „Μοιάζουμε” (Miazoume - We're Alike). Mindegyik sláger lett. A koncertalbum DVD-n is megjelent, fényképekkel és a színfalak mögötti pillanatokkal megspékelve.
Áprilisban Kanadában és az Egyesült Államokban turnézott George Dalaras-szal. Májusban Szalonikiben lépett fel Natasa Theodoridouval. Nyáron Görögországban 50 koncertet adott. Augusztusban megjelent „Όλα ή τίποτα” (Ola i tipota - All or nothing) címû maxija.
2006 decemberében kiadta negyedik stúdióalbumát, a „Φίλοι και Εχθροί”-t (Fili ke ehthri - Friends and Foes), olyan nagy slágerekkel, mint a „Να Είσαι Εκεί” (Na ise eki - Be There), a „Αισθήματα” (Esthimata - Feelings) és a „Χέρια Ψηλά” (Heria psila - Hands High). 2006. december 15-én a Vox-ban lépett fel, Athénban.
2007 márciusában közremûködött egy német rock banda, a Reamonn albumán és „Tonight” címmel kiadott egy görög dalt Elena Vrahalival. Ez a dal megjelent a Reamonn „Wish” és Mixalis „Φίλοι και Εχθροί” (Fili ke ehthri - Friends and Foes) címû albumán is.
Júniusban kiadott egy újabb maxi CD-t, a „Πιο Πολύ”-t (Pio Poli - More) 4 dallal: az új dalt („Pio poli”), egy Passion remixet a „Pio poli”-ból, a „Tonight” duattet a Reamonnal és egy moszkvai elektro mixet a „Heria psila”-ból. Nyáron megkezdte görög turnéját, miután befejezte fellépéseit májusban a Voxnál.
Albumok:
Ciprus:
• Senario (1995)
• O Mihalis Hatzigiannis traguda Doro Georgiadi (1997)
• Anonimon patridon (1997)
• Epafi (1998)
• Genesis (1998) (cd-single)
• I mikres mas istories (2001) (cd-single)
Maxi CD-k:
• Mono sta onira Versions (2001)
• I titli tou telous (2001)
• Den eho hrono (2002)
• Monos mou (2003)
• R-20 (2004)
• Oniro zo (2005)
• Ola i tipota (2006)
• Pio Poli (2007)
Közremûködött a következõkben:
• Aggigma Psihis (1998)
• Parakseno fos - Haris Aleksiou
• I orhistra tou pemptou galaksia
• OST Treasure Planet (2002)
• Vale mousiki (2003) - Despina Olympiou
• Ehume logo (2004) - Despina Olympiou
• Ola sto fos (2004) - Eleftheria Arvanitaki
• Os eki pou i kardia bori na anteksi (2005) - Natasa Theodoridou
• Pedi akoma (2006) - Eleni Peta
• Vrohi ton asterion (2006) - Glikeria
• Pame makria (2006) - Kostas Makedonas
• Ine kapies agapes (2nd edition 2006) - Pashalis Terzis
• Mazi Horista (2007) - Despina Olympiou
Díjak:
• Pop Corn 2001: Legjobb új elõadó
• Arion 2003: Legjobb pop elõadó, Legjobb pop album, Legjobb énekes
• Arion 2004: Legjobb dal (Monos mou), Legjobb laikos énekes, Az év legjobb énekese, A legtöbbet eladott maxi CD tulajdonosa (Monos mou)
• Mad Video Music Awards 2004: Legjobb pop videoklip (Monos mou), Legjobb mûvész videoklip (To Parti), Az év legjobb videoklipje (Monos mou)
• Arion 2005: Legjobb énekes, Legjobb popénekes, Legjobb popalbum (Akatallili skini), Legjobb pop album (Gia sena), Az év legjobb albuma (Akatatallili skini)
• Mad Video Music Awards 2005: Az év legjobb videoklipje (Gia sena)
• Status 2006: Az év legjobb férfi énekese
• Arion 2006: Legjobb dal (Na minis edo)
• Cyprus Music Awards 2006: Legjobb görög dal (De fevgo),Legjobb görög maxi lemez (Oniro zo)
• Status 2007: Az év legjobb zeneszerzõje
• Cyprus Music Awards 2007: Legjobb férfi elõadó, Legjobb CD (Fili & Ehthri), Legjobb maxi lemez (Ola i tipota)
• Mad Music Video Awards 2007: Legjobb pop videoklip (Ola i tipota), A legjobb férfi videoklip (Ola i tipota), Az év legjobb videoklipje (Ola i tipota), A legtöbbet játszott elõadó
Mixalis néhány dalának fordítását megtaláljátok itt a Hellaszon a Zenék, videók, dalfordítások topik: legelsõ hozzászólásában Stratos kalóz jóvoltából!
(Stratos: Köszönjük az újabb nagylélegzetû mûvet! Remélem, a sokszor Mixalis Xatzigiannis-nak írt nevet a Tartalomjegyzékemben nem az X, hanem a H betûnél keresitek! Mert a Michalis/ Mihálisz keresztnév! És én Magyarosan a vezetékneveket szoktam elõre írni, talán így könnyebb ráakadni az elõadóra - egyébként is csúnyán hangzana így: "Mixa..." ugyanis - takonyt jelent...)
Remélem, Kriszta nem bánja, hogy kiegészítettem az általa leírt életrajzot. Mixalis a másik kedvencem Thanos Petrelis mellett, nagyon tehetséges elõadónak tartom.
Köszönöm!
Igazad van, Stratos, megtévesztõ lehet, hogy Mixalisnak írtam. Sajnos utólag már nem tudom átjavítani a fordításban.
Stratos: Nem is kell átjavítani, mivel a YouTube-n is így szerepel...! (valószínûleg olyan görögök rakhatták fel így, akik nincsenek teljesen tisztában a latin betûs átírással... és csak felhívtam a a figyelmet eme pontatlanságra!)
Xryspáról már én is próbáltam infót keresni (angolul), de sajnos nem találtam.
De sok énekessel is ugyanez a helyzet.
Ennek köszönhetõen lassan azoknak az életrajza jön, akiket nem vagy csak felületesen ismerek.
Stratos: Persze, "Xryspá"-ról annyit, hogy számunkra Õ is inkább - Hriszpa...
Jó ez a kép!
Találtam egy nagyon poénos videot, amint Sakist éppen egy élõ szereplésén "megtámadják" a csajok..., õ maga elég lazán egy nevetéssel lereagálta a dolgot..
http://www.youtube.com/watch?v=7zdis8veBmQ
Nem ide tartozik, de szerintem mindegyik élõben énekelt, kivéve Elena Paparizou, az biztos nem élõ volt, meg Anna Vissi is kérdéses. (Bár nem ez a lényeg)
Amúgy Magyar Ilonánál ott vannak Sakis Rouvas legutóbbi lemezeinek dalai!
Hallgassátok meg õket, nagyon jók! Imádom ennek az embernek a hangját!!!! Lehet, hogy kicsit populárisab zenét csinál, de sokban felismerhetõek a klasszikus görög vonások!
Az elsõ lesz Thessalonikiben, hogy megveszem a hiányzó CD-it, DVD-it
Van egy szuper weboldal, ahol az épp aktuális hónap zenéit hallhatjátok, mp3as, ha ipodra felteszitek, mindent megjelenít (album fotója, cím, számcím, stb...)
George Dalaras napjaink egyik legnépszerûbb görög sztárja. Az 1950-ben, Pireuszban született Dalaras édesapja az 1920-30-as években virágzó rembetika híres buzukisa volt.
A "görög blues"-nak nevezett zenei mûfaj - a Rembetika -, a görög-török háborút követõen a török menekültek kávéházi muzsikájaként terjedt el a görög kikötõvárosokban, a stílus újjászületése George Dalaras 50 Years of Rembetika címû albumához köthetõ. A mûvész azóta a görög zene ünnepelt sztárja lett, eddig 65 szólóalbuma jelent meg, és olyan hírességekkel dolgozott együtt, mint Al Di Meola, Paco De Lucia, Goran Bregovic vagy Sting. Deserted Villages címû új lemezének dalait az albán harmonikás-zeneszerzõ, Dashko Kurti szerezte, akinél csak kevesek ismerik jobban népének zenei tradícióit.
Dalaras április 29-én a Mûvészetek Palotája Bartók Béla Nemzeti Hangversenytermében lépett fel: “Fellépésein hazájában hetven-nyolcvanezres stadionok telnek meg, s bár ezzel a Mûvészetek Palotája nem "konkurálhat", az bizonyos, hogy a görög zenekultúra kiemelkedõ alakja a helyiek közös ünnepévé emelte a napot. (forrás: www.mupa.hu)
Giorgos Papastolou különbözõ együttesekkel, és sok próbálkozás után (1995-ben Thessalonikiben), gyermekkori jóbarátjával és iskolatársával Giorgos Parodisszal elhatározza, hogy egy jó zenekarban kellene ötvözni a lírát és a zenét, és ezzel kívánván megvalósítani teljesíthetetlennek tûnõ, gyermekkori álmukat, egy együttest létrerehozni; ΜΠΛΕ / BLE néven.
Megkeresik Natasa Aleksiout, aki hegedûjével szintén csatlakozik hozzájuk. Most már csak egy jó énekes hiányzik. Keresik,
és meg is találják Theodosia Tsatsou személyében, ígyhát megalakult végre a ΜΠΛΕ zenekar!
1996. júliusában az eddig ismeretlen zenekar - megmutatván demóját Giannis Petridisnek - , sikeres szerzõdést köt a Virginnel, és megkezdõdik a stúdió munka Thessalonikiben: a Giorgos Mániousszal, és a Magnanimus stúdióban Giorgos Pendzíkisszel.
1996. novemberében jelenik meg az elsõ albumuk «ΕΝΟΧΕΣ» -"Lelkifurdalások /ill. ? Bûntudat" címmel, és a kritika elismeréssel fogadja az új hangzást, ami ekkor születik, jelenik meg a görög zenében, és szövegben.
A lemez hamar platina lett, hiszen a közönség gyorsan megszerette a lemezen hallható; "Bûnösök", a "Félek", és a "Te sehol sem élsz" címû számokat.
S ezzel a stílussal, új utakat törnek a sok, õket követõ, zenei stílusokkal kísérletezõ együttes elõtt.
1997. márciusán az énekesnõ: Theodosia Tsatsou kilép az együttesbõl, s szóló karriert kezd. Ez a hír villámként sújtja barátait, és e miatt sokan azt hiszik, hogy ez az együttes feloszlását fogja jelenteni.
1997. novemberében, nagy meglepetést okozva, a BLE együttes, a nevével azonos: MPLE (KÉK) címû albummal, összegyûjtött dalaikkal jelenik meg, s az énekes elõadók (Giorgos Papapostolou, és Filippos Pliatsikas) közt, megjelenik Dzsordzsia Kefalá is. A Dzsordzsiával megjelenõ új album, bombasztikusan nagysikerû, megsemmisítõ hatású lett, így az együttes felkérte e hihetetlen jelenléttel, és elõadásmóddal rendelkezõ énekesnõt, hogy vállalja el a továbbiakban is az együttes énekesnõjének, frontemberének szerepét, aki igent is mond erre.
Három album is követi ezt az idõszakot, és ezzel nemcsak megtöri azt hagyományt a görög zenetörténetben, hogy ha egy együttes tagja kiválik a csapatból, az az együttest feloszlását is kell, hogy eredményezze, hanem az ezt követõ példátlan sikerrel, ellenpéldát mutat!
A ΜΠΛΕ (Ble) együttes tagjai:
Γιώργος Παπαποστόλου – μουσική / Papaposztólu Jorgosz - zene
Γιώργος Παρώδης – στίχοι / Paródhisz Jorgosz - szöveg
Νατάσα Αλεξίου – βιολί / Alekszíu Natasa - hegedû
Τζώρτζια Κεφαλά – φωνή / Kefalá Dzsordzsía - ének
(A koncerteken az alábbi zenészek szoktak még közremûködni:
Χρήστος Κουτσούρης (τύμπανα)/ Kucúrisz Hrisztosz - dobok,
Πάνος Παπάζογλου (κιθάρα) / Papazoglu Pánosz -gitár,
Χρήστος Κλάρος (μπάσο)/ Klárosz Hrisztosz - basszusgitár,
και Νίκος Νικολόπουλος (κιθάρα – πλήκτρα) és Nikolópulosz Nikosz - gitár/billentyûs hangszerek)
Az alábbi dalaik kiemelkedõ sikerûek, és nap mint nap játsszák a különbözõ rádióadókon is:
«Φοβάμαι/ Félek», «Ενοχές/ Bûntudat», «Εσύ δεν ζεις πουθενά/Te sehol sem élsz», «Κόκκινο φιλί/ Vérveres csók», «Έλα να δεις / Jöjj és láss!», «Τρελός/ Õrült», «Πιάνω φωτιά / Lángra kapok», «Δε θέλω/ Nem akarom», «Κοίταξέ με δυο φορές / Nézz rám kétszer!»
A több aranyalbummal és zenei elismeréssel rendelkezõ kemelkedõ csapat, méltán ismert Görögország szerte.
Az utóbbi években megjelent CD-jeik:
2004: KITAXE ME DIO FORES / (Nézz rám kétszer!)
2005: STA MAVRA EHO DITHI / (Fekete ruhát öltöttem)
ETSI THELO EGO NA ZO / (Így akarok élni)
ELA NA DIS / (Jöjj, és láss!)
ENOHES / (Bûnösökhelyett: Lelkifurdalások / Vagy méginkább: Bûntudat? )
2006: «Όνειρα σου τραγουδάω» ONEIRA SOY TRAGOYDAW
("Álmokat énekelek neked" - ez az albumuk a 60-adik!!!)
Stratos: Köszönet érte Kriszta! Remélem, nem baj ha megint belekalózkodtam... Gyorsabb voltál, mint gondoltam , holnap viszont én fogok jobban teljesíteni, és már tudom kit teszek fel ide
(Én is tudom ki lesz az! )
Hogy bírod ezt a gyilkos munkatempót ebbe a 40 fokba ?
(Nem veszem észre a lázas munkatempótól... sõt! Mintha fáznék! )
Ezek tényleg jó számok...
Csak vigyázz, mert itt az "ενοχές" szó nem azt jelent hogy bûnösök, hanem azt hogy lelkifurdalás!
Tudom, hogy a szótar mást mond - hallgassátok meg egyszer a számot, figyeljetek a szövegre, és majd kiderül... VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=vjfNFzph74s
Stratos: Na, ezért örülök, hogy "igazi" görögök is csatlakoztak a fórumhoz
Valóban sokszor fordul elõ, hogy miután lefordítottam a számot, a dal címérõl kiderül, hogy teljesen mást jelentéssel bír, mint amit elõször képzeltem róla!
Hiszen a szövegkörnyezet is rávilágíthat erre, míg csak a kiragadott egy-egy szótöredékbõl, nem mindig könnyû rájönni némelyik kifejezés jelentésére!
Sokszor, a költõi képektõl, és szimbólumoktól hemzsegõ dal, vagy csak némi hétköznapi zsargon is teljesen mást jelenthet egy magamfajta "nyelvtörõtõl" (aki fejével töri a nyelvet, mint valami fejtörõt... ezt jól megmagyaráztam! )
Ezért szeretem részemrõl az olyan dalszövegeket, amelyikben van ugyan költõiség, de attól még számomra is érthetõen kifejezi, mit is akar mondani...
8 évesen kezdett klasszikus gitár leckéket venni. Majd 22 évesen kitüntetéssel dipomázott a National Odeumban. Klasszikus gitár mellett játszik még basszus gitáron, zongorán és outin/ srácok van ilyen hangszer? /.
Amíg iskolában tanult, felépett a Herod Atticus Odeonban és a Megaron hangversenyteremben Athénban. 6 évig tagja a Nastra csoportnak és a Marsippos klasszikus tánc csoportnak. 2 és fél évig vokál leckéket vett. 2004-2005 telén elkezdõdött szoló karrierje a Fame Storí 2-vel.
Fellép Thesszalonikiben és Athénban Giannis Kotsiras, Manoli Famello és Melina Aslanidou mellett.
Az elsõ single cd-je Ego gia sena, aminek zenéjét Giovanni Bella és Ginlio Rapetti szerezte, szövegét Nikou Moraiti.
2005-ben megjelent ME TO VLEMMA TIS KARDIAS 14 dalt tartalmazó nagy lemeze.
2007. áprilisában pedig legújabb nagy lemeze: ENA XADI ZESTO