Santorini
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
Hozzászóló Üzenet
# 46
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4479 Üzenet linkje2006-01-13 22:34:31 

Hogy Santorini gyönyörû az nem is kérdéses. De ha minden zúgát meg akarod nézni és nem csak a három fõ attrakciót: Firát, Pirgost és Iját, akkor bizony szerintebb tébb kell, mint 3 nap. És pont az ilyen eldugott zugokban lehet nagyon szép és érdekes dolgokat találni (mint a Thirassia sziget, vagy Emporio falu...)

Andi

# 47
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4480 Üzenet linkje2006-01-13 22:35:06 

Bocs a hibákért, de már leragad a szemem.
# 48
Vendég
Figyelmeztetve
- Figyelmeztetve -



Nincs beírva úticél.
#4482 Üzenet linkje2006-01-13 23:36:31 

Sziasztok!

Tényleg drága a Santorini-s kirándulás, de mi egyáltalán nem sajnáltuk rá a pénzt. Nem azért, mert annyi van belõle, hanem azért, mert amit ott láttunk, tapasztaltunk, az feledtette, hogy mennyibe is került!
Idén is Krétára megyünk, mert egyszerûen nem bírjuk ki nélküle és idén is átmegyünk Santorini-re! icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Amit onnan hoztunk bort még 2 éve, az arra vár, hogy a diplomaosztó után felbontódjék és megivódjék általunk! icon_smile.gif Idén viszont hozni kell egy másikat, hogy jövõre Laca diplomája örömére is tudjunk inni Vinsanto-t! icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Szerintem: ha egyszer valaki Krétán jár, és megteheti, hogy nem hagyja ki Santorini-t, az menjen el!
Megéri!

# 49
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Htimi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
60 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4483 Üzenet linkje2006-01-13 23:37:33 

izé, bocsi, Timi voltam!

icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif

# 50
Vendég
Figyelmeztetve
- Figyelmeztetve -



Nincs beírva úticél.
#4498 Üzenet linkje2006-01-14 15:28:30 

sziasztok icon_smile.gif

egy "ujonc" vagyok most itten .
Mult évben kint voltunk párommal utazás kiállitáson , és Santorinit megszeretni egy pillanat müve volt icon_smile.gif
Sajnos 2005-ben nem jutottunk ki , de idén ugy alakulnak a dolgok hogy igen icon_smile.gif
Szeretném megkérdezni , hogy ki melyik irodát ajánlja ?
Illetve hogy Busz vagy repcsi ?

ha jok az infoim mindkettõ lehetséges ...
elõre is köszönöm a válaszokat

# 51
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Htimi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
60 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4499 Üzenet linkje2006-01-14 15:48:07 

# 52
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4503 Üzenet linkje2006-01-14 19:46:36 

# 53
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jocii
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
2 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#4547 Üzenet linkje2006-01-15 19:31:53 

köszönöm a linkeket icon_smile.gif

Apollon Travelrol mi a véleményetek ?

# 54
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Asteri
Törzstag
Törzstag
725 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4552 Üzenet linkje2006-01-15 21:40:07 

Szia Jocii! Santoríni jó választás, nem szabad kihagyni! Az Apollonnal voltam én is Santorínin és nagyon jól éreztem magam.Mindennel meg voltam elégedve.Ha teheted, akkor idõben foglald le az utat, mert nekem tavaly már nem sikerült és másik irodával kellett mennem.Az is jó volt, csak nem Bp.-rõl indult a gép,hanem Pozsonyból. www.aeolus.hu
# 55
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Asteri
Törzstag
Törzstag
725 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4553 Üzenet linkje2006-01-15 21:49:14 

Jocii! Ha az Apollon-t választod, akkor ajánlom a KOSTIS apartmant Kamariban. Jó helyen van és nagyon tiszta. A tulajdonosok is ott laknak és mindenben segítenek, ha tudnak. Úgy tudom, hogy az Apollon nem indít buszt Santorínire.Sõt csak egy gép indul Bp.-rõl az Apollon gépe, hetente egy alkkalommal. Mindegyik iroda azzal utaztat, ezért nem volt már szabad hely, amikor én akartam menni velük tavaly.
# 56
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jocii
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
2 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#4572 Üzenet linkje2006-01-16 17:40:56 

Asteri:köszönöm icon_smile.gif
mi is a Kostissal szimpatizáltunk icon_smile.gif
árban és ahogy néztük a képeket minöségben si megfelelõ ...

ami ut lefoglalást illeti , az utazás kiállitáson szeretnénk lerendezni ...
mert ott szinte egészben át lehet látni az irodák kinálatatit , és még belefér a kedvezményes árba is , mert ez márc végéig szokot kb lenni.

# 57
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Asteri
Törzstag
Törzstag
725 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4581 Üzenet linkje2006-01-16 22:03:38 

Jocii! Mikor szeretnétek menni?Én szeptember 2. hetében és október elején voltam. Még akkor is nagyon jó idõ volt.
Szerintem a Kostis apartman van a legjobb helyen a többi apartmanhoz képest. Igaz nincs a tengerparton, de közel van mindenhez.Az Aeolus utazásiirodának nincsen apartmanja Kamariban, csak Perissaban.Szerintem õket is nézd meg, mert valamivel jobbak az árai.12 napot voltam velük annyiért, mint az Apollonnál lett volna 1hét akciósan.A kiutazást Pozsonyba az iroda megszervezte és benne volt az árban.Korrektek voltak, csak az nem tetszett, hogy az idegenvezetõ nem tudott magyarul(szlovákul,angolul és görögül tudott).Még annyi, hogy Kamariban köves a part, de Perissaban homokos.Mindkét helyen szép tiszta a víz.Még ami meglepõ volt, hogy nem találtam drágának Santorínit.Korfuhoz viszonyítottam, mert ott voltam júniusban.

# 58
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csilla*
Aktív fórumos
Aktív fórumos
58 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#4582 Üzenet linkje2006-01-16 22:31:08 

Sziasztok!

Én sajnos még nem jártam Santorinin, de a képek önmagukért beszélnek, nem fogm kihagyni az életembõl.
A következõ lapokat tudom ajánlani:
www.santorini.lap.hu, itt rengeteg információ van
A többi angol nyelvû, de itt is érdemes nézelõdni:
www.united-hellas.com/tourism/santorini
www.santorini.net
www.santorini.com
www.travel-to-santorini.com
www.greektravel.com/greekislands/santorini
www.santonet.gr
Jó nézelõdést! Csilla

# 59
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kiscsillag
Aktív fórumos
Aktív fórumos
237 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4859 Üzenet linkje2006-01-29 23:26:16 

Szantorini (Szantorin, Théra, Thira) a Kikládok közt délre a legmesszebben fekvõ sziget, mely Krétától északra 110 km-nyire található.
Már az i. e. II. évezredben föníciaiak telepedtek le a szigeten, akiket a Lakóniából kivándorló dórok szorítottak ki. Általuk a sziget virágzásnak indult és Afrikában (i. e. 631 körül) a Kyrene nevû gyarmatot alapították. I. e. IV. század végétõl a Ptollemaidák vették hatalmukba a szigetet, és Thérát tették a flottabázisuká. A középkorban a Kikládok sorsában osztozkodott. 1566-ban Piali pasa elfoglalta a velenceiektõl, majd oszmán uralom alá került, a törökök Degirmenliknek nevezték.
Érdekessége a sziget történetének az az i. e. XV. század derekán bekövetkezõ geológiai katasztrófa, melynek következtében a sziget közepén álló hatalmas vulkán kitört, és az utána bekövetkezõ szökõár óriási pusztítást végzett. Olyan nagymértékû volt a szantorini vulkánkitörés, hogy sokan ennek tulajdonítják a minoszi kúltúra pusztulását, valamint a Kréta szigetén bekövetkezõ hirtelen változásokat. Mások pedig azt állítják, hogy ehhez fûzõdik az atlantisz pusztulásáról szóló legenda. A hatalmas méretû vulkán kráterében felgyûlt víz közepén két vulkanikus szigetet ölel körül, mely közül az egyik, a Nea Kaimeni, ma már csak egy érdekes turisztikai látványosság. Az Aktoroni nevû falucska közelében találtak rá egy minoszi város romjaira.

# 60
Vendég
Figyelmeztetve
- Figyelmeztetve -



Nincs beírva úticél.
#4956 Üzenet linkje2006-02-04 00:40:28 

Joci! Az Apollontravel a legjobb iroda! Santorini jo választás !
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
<   1 2 3 4 5 ... 156 157 158   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu