Spanyolország
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47422 Üzenet linkje2007-10-23 15:50:11 

Szia Momo!

Hihetetlen a párhuzamunk! Elsõ külföldi utam volt (mármint tengerhez és szülõk nélkül), 1994. július 15-25. Pineda de Mar. És én is 19 éves voltam (majdnem)!!!! Rám rettentõ nagy hatással volt. Teljesen belezúgtam a tengerbe és a pélmafákba. Mi buszos kiránduláson csak Barcelona-Montserrat voltunk. Hárman utaztunk a volt osztálytársaimmal (egyik még ma is a brátnõm)...szeretek visszaemlékezni erre az útra. Nagyonjó volt! Odafelé megnéztük Velencét, a visszaúton pedig Monte Carlot.

# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lloth
Aktív fórumos
Aktív fórumos
209 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47450 Üzenet linkje2007-10-23 18:54:36 

Sziasztok "Utazásmániások"! icon_wink.gif

Hihetetlennek tartom, hogy Tenerifén gondolkodtok, tesztek-vesztek, kedves Andi és Atosz! Csak mert nekem is megfordult a fejemben egy ilyen utazás két nagy munka között (jövõ nyárra), merthogy változatlanul el vagyok havazva, de azért próbálok beleolvasgatni a hellaszba.
Esetleg pár gondolatot nekem is tudnátok emilben küldeni, hogy merre nézegessek ez ügyben?! Köszönnék minden kis infót elõre is.
Mert hogy kicsit off legyek, azért már foglalkoztat a jövõ nyár: esetleg Rodosz? Vagy Santorini és Mykonos (vagy valamelyik másik kisebb közeli sziget)? Vagy Kefalónia? Esetleg Tenerife vagy Mallorca? Hát egyenlõre ennyi van terítéken... De errõl majd késõbb a megfelelõ topikban majd értekezem...

Addig is üdv nektek:
lloth

# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47451 Üzenet linkje2007-10-23 19:12:49 

Szia lloth!
Én Atosznak egy kisebb bemutatót írtam Teneriférõl mailben. Ha ez érdekel, szívesen elküldöm, de abban nem tudok segíteni, hogy hol keresgélj.
Én Rodoszra többet nem megyek, így mást sem küldök oda icon_smile.gif Santorinire könnyebben eljutsz Magyarországról, mint Mikonosra és elõbbi szebb is. Kefalóni nagyon szép, oda még én is menni fogok. Mallorcán még nem voltam, de nagyon szeretnék, csak egy baj van vele, hogy nagyon nehéz olyan kis eldugodt nyugisabb helyet találni, amire mi vágyunk. Mallorcát a németek a 17. német tartományként emlegítik. Nem csak azért, mert olyan sokan mennek oda nyaralni, hanem,mert olyan sokan mennek oda élni, vagy áttelelni a nyugdíjasok. Utóbbit elõszeretettel ûzik a Kanári-szigeteken is (áttelelni).
Jó lenne, ha beszûkítenéd a kört, hogy csak két hely között vacillálj icon_smile.gif mert ennyi között magam sem tudnék dönteni.
De elsõsorban meg kell szabni, hogy mik azok a kritériumok, amik körül a naralás forog, esszerint már ki lehet zárni pár jelöltet. icon_smile.gif

Én Tenerifével elfogult vagyok, mert teljesen bele vagyok zúgva, mint ahogy a párom is, ezért nem akarok részrehajló tanácsokat adni. icon_smile.gif

# 19
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Atosz
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1762 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47455 Üzenet linkje2007-10-23 19:56:31 

Szevasztok lányok!

Na én el sem hiszem,hogy Iloth kiszabadult a havazásból,igaz a svageréknél hull a hó.Ilothkám ritka lettél,mint a napsugaras éjszaka, a
Hellaszon.De mint többször is irtam ez mindenkinek a magánügye,de
egyet azért ne felejts majd el: KEFALÓNIA,ha oda kerül a helyzet.Ez egy
ajálnlat és baráti,én bejártam, és az akkori Korfu után ez most az elsõ.Igaz Rhodost is bejártuk,de nem lett az elsõ helyezett,mint Zante sem.Ha a természet a környezet dominál nálatok, akkor én ezt a szigetet
ajánlom Ithakával spékelve...Görög is,gyönyörû is és még nincs letiporva,
agyon szemetelve.Hangsúlyozom ez csak az én és a nejem véleménye.
Szantorini,hát van olyan sziget,csak hányzik belõle a zöld szin...Szeretem a zödet,hát most tehetek róla?

Szióka: Atosz icon_smile.gif icon_wink.gif

# 20
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Atosz
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1762 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47456 Üzenet linkje2007-10-23 20:14:17 

Majd el felejtettem Iloth! Ha netán szóba gyün nálatok is a "Kanári-szigetek,akkor Andi ebben perfekt, én csak fûtõ vagyok... icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_cry.gif

De ha Kefát akarod, akkor mán arról tudok barcogni,mint egy "Õszbak".

Most már befogom az etetõm. icon_biggrin.gif icon_wink.gif

# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47465 Üzenet linkje2007-10-23 21:48:17 

Én is Kefallóniát választanám az említett görög szigetek közül...de az most a spanyol topik, ezért ne kanyarodjunk teljesen el! Most úgy általában írom, hogy nálunk az elmúlt években eleinte a történelmi és városok adta látnivalók domináltak, de sokkal ngayon hatással vannak rám a természeti csodák. Az utóbbi években már inkább ez irányban mozgunk (Asszem a Peloponnészosz volt az utolsó kulturális utazásunk.)
Mallorca és Tanerife is zöld!!! Elõbbi közelebb van, talán olcsóbb is, remek strandokkal büszkélkedhet. Utóbbi pedig nem a strandolnivágyóknak való. Tenerife tele van kihívással és az eddig összesen 21 ott eltöltött nap után is olyan listát írtammár a látnivalókról, amire a mostani két hét sem lesz elég. De nem is akarjuk elsietni, hiszen még megyünk!!!! icon_smile.gif

# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lloth
Aktív fórumos
Aktív fórumos
209 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47488 Üzenet linkje2007-10-24 09:46:29 

Köszönöm mindkettõtök véleményét!
Ti tapasztaltabb utazók vagytok, mint mi, és egészen hasonlóan gondolunk sok dolgot, úgyhogy lehet, hogy hallgatok rátok... persze lehet, hogy nem... icon_wink.gif Mert hát annyi sok-sok szép hely van és olyan nehéz választani! Igazság szerint a nyarat végig utazással töltenénk, de hát ugye sajna nincs rá lehetõség...

Egyébként kedves Atosz: a havazás egész év végéig nem nagyon hagy alább, de hát ez van, kell a della jövõ nyárra, úgyhogy azért nem bánom a sok melót. És azért hozzá-hozzá teszek hellaszhoz, ha nem ismétlem a többieket!

üdv:
lloth

# 23
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mono
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
646 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47516 Üzenet linkje2007-10-24 19:00:04  Válasz a #47422. hsz-ra Előzmény #47422

Valóban hihetetlen a párhuzamunk,engem meglepett amikor olvastam a soraidat,de tetszett....és valóban kellemes visszagondolni arra a bizonyos 1-sõ nyaralásra. icon_smile.gif
# 24
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#58377 Üzenet linkje2008-04-27 20:55:05 

Irtam par szot a blogomba az eddigiekrol. Szeretetteljes udvozlet mindenkinek Teneriffarol!!!
Andi

# 25
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Noni
Aktív fórumos
Aktív fórumos
211 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#58388 Üzenet linkje2008-04-27 21:57:19  Válasz a #58377. hsz-ra Előzmény #58377

De jó Nektek Andi! 40 fok!!! Hm! Itt a fele ...Érezzétek nagyon jól Magatokat és pihenjetek is!
# 26
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kristi
Törzstag
Törzstag
845 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#60075 Üzenet linkje2008-05-11 20:47:34 

Szia Andi!
Olvastam a blogod,kíváncsian várom a folytatást icon_exclaim.gif
Remélem nagyon jól éreztétek magatokat,és sok szépet láttatok idén is.
40 fok nem semmi....Barátnõmék is teljesen elvoltak ájulva helytõl,de azért Görögország nekik is hiányzott icon_biggrin.gif
Elárulhatnád,halat,rákot,hogyan készíted el,lehet és is kipróbálnám Karpathos-on icon_wink.gif

# 27
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#60078 Üzenet linkje2008-05-11 21:15:46 

Szia Kristi!
Nagyonjól érzetük magunkat!!!!
Halat. rákot Görögországban még sehol sem kaptam, mert ezekben a kis üdülõfalvakban nincs halpiac, vagy más hely,ahol friss árut lehet venni, a mélyfagyasztott meg nem ugyanaz. A 2006-os tenerifai útunk után az ételek-italok topikban leírtam...de most nem keresném meg, leírom neked priviben. Mindennek a lényege a fokhagyma. icon_smile.gif
Andi

# 28
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kitty
Aktív fórumos
Aktív fórumos
282 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#69948 Üzenet linkje2008-07-05 23:33:19 

Sziasztok! Mi ugyan ebben az évben már nyaraltunk Toloban, de aug.28-tól megyünk ujra, most Mallorca a cél. icon_lol.gif Tenerifén már jártunk, csodás sziget, de nagyon kiváncsiak vagyunk Mallorcára is. Járt már ott valaki közületek? Jó lenne pár hasznos infó. Sajnos csak egy hétre megyünk, így a lehetõségeink elég szûkre szabottak.
# 29
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Debi81
Aktív fórumos
Aktív fórumos
377 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#77180 Üzenet linkje2008-08-15 18:56:54 

Sziasztok!Tudna nekünk segíteni valaki spanyol fordításban?Egy munkavállalási szerzõdés, és egy állandó lakcím-fordításáról lenne szó?
# 30
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsebkuty
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1375 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#85646 Üzenet linkje2008-11-21 14:13:53 

Sziasztok!A héten a Spektrumon mindennap 12.20kor volt a Mediterráneum gyöngyszemei sorozat,a héten Barcelona,Ibiza,Mallorca volt benne,valami eszméletlenszép mind külön-külön,eddig a látottak alapján Chania volt a kedvenc ,,világvárosom"de mikor megláttam Barcelonát,hhháááttt......ámultam és bámultam,milyen gyönyörű minden szeglete.A jövő héten folytatódik a sorozat,ha valaki meg tudja nézni,Monaco lesz hétfőn,aztán kedden a Francia-riviéra.Ha érdekel benneteket,mindenképpen nézzétek meg,szuper műsor,60perces.Üdv!!
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
<   1 2 3 ... 43 44 45   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu