Nekünk nincs ilyen negatív tapasztalatunk.
Persze mi csak északon voltunk Makrigialos, Katerini, Paralia, Olympos környékén (Skiathoson meg sört ittunk). Ugyan nem csapvizet ittunk, bár a kávét abból készítettük. Azon a környéken nem kell tartani a csapvíztõl. Még a fogunkat is abban mostuk (ugyanis, ha nem iszod, de abban mosol fogat, hát akkor is fennállhat ...)
Persze mi nagyon merészek voltunk, mert a frissen fejt és csak lehûtött tejet is forralatlanul ittuk meg (nem tudatlanságból). Régen is így ittuk falun a nagyszüleimnél nyaralva, valószínûleg immunisak vagyunk.
Az Olympost megkerülve bele-bele kostóltunk az úton található forrásokba (Tembinél nem, mert a folyó sem volt tiszta) és a Meteóráktól (Kalambaka) néhány km-re Grevena irányába egy nagyon finom és hûs forrásból ittunk (jól emlékszem, mert itt mentem bele megálláskor egy nagy kátyúba, ami miatt most tavasszal jött elõ a szálszakadás a gumicserénél), aztán körbe az olympos körül is voltak források, de langyos volt a víze, így ihatatlan volt. Nem csoda, hisz 47°C volt.
Az Olymposon, felfelé félúton is langyi volt egy forrás, de ami Prioniánál található az fenséges ízû és hideg víz. Azt nagyon ajánlom mindenkinek, mert olyat nem ihat sok helyen.
Fontos az óvatosság, de azt látom, hogy a "tájékoztatásban" is elõre tört az üzlet
Tehát mit is viszünk?
Természetesen egy csomag (akár már felbontott) fertõtlenítõ kendõt, hiszen 1-2 hétig csak mi fogjuk összefogdosni a dolgokat, másokét meg elõtte letöröljük.
És úgy élünk mint itthon, azaz elsõ a kézmosás! ...
, ****az ottani infrastruktúra kiépítettsége ; szinvonala még a helyiek igényeit sem elégíti ki a kívánt mértékben ...
Számolni kell az egyre gyakoribb és hosszabb " hõhullámokkal " és hatásaival****
Az igaz, hogy jobb felni mint megijedni, de azert annyira nem pocsek az itteni infrastruktura, hogy a helyiek igenyeit sem elegitene ki... teljesen egyetertek azzal hogy az egyre hosszabb hohullamok okozhatnak gondot az elelmiszerek tarolasa szempontjabol is, ezert kell vigyazni azzal mit es hogyan eszunk. Aki nincs szokva hozza annak akar egy atlagosnal olajosabb etel is okozhat problemat, igy celszeru kicsit kiboviteni az uti gyogyszertarunkat. Ezt mar biztos lerituk sokszor de fontos, hogy legyen szunyogriszatonk es rovarcsipesre valo krem is ( a kis drakulak almatlanna tudjak tenni az ejszakat), ja es nam art a tengerben viselheto szandal sem igy el tudjuk kerulni pl., hogy tengeri sunbe lepjunk...[/quote]
Sziasztok!
Nekünk még Görögországban soha sehol (kb. 15 nyaralás) nem volt az ivóvízzel problémánk, itthon viszont már nem tudom meginni (kiderült hogy túlérzékeny vagyok a klórra). Úgy mondják, ott más a víz keménysége, és ez van akinek gondot okoz, de nem fertõzött. Kagylótól viszont Spanyolországban lettünk már nagyon betegek, pedig szállodában ettünk! Késõbb az utazás kiállításon láttam egy eü.s standot, ahol nagy betûkkel hirdették, hogy a Földközi-tenger kagylóinak 60 %-a !!! hepatitissel fertõzött! Ez még akkor is sok, ha csak a fele igaz! Úgyhogy saját tapasztalatom alapján a kagylót szeretõknek csak ajánlani tudom, hogy oltassák be magukat!
..Úgyhogy saját tapasztalatom alapján a kagylót szeretõknek csak ajánlani tudom, hogy oltassák be magukat!
Ne rioagass, légy szíves; kagylóvacsorával szeretnék kezdeni Kakadu ajánlása szerint Makrigialosban! Errõl (és az oltásról általában) már volt itt szó egy éve is... A kagyló esetében akkor kiderült, hogy ha rendesen megfõzik, vagy sütik, még ha fertõzött volt is, ártalmatlan lesz, tehát csak nyersen, félig fõzve-sütve veszélyes! Akkor kitárgyaltuk a hepatitisz változatait is... A lényeg: semmi komoly vész, de elsõ a tisztaság, és az óvatosság (nem össze-vissza enni-inni bárhol mindent)... Az oltás nem árt, de szerintem nélkülözhetõ, bár ezzel akkor sem értett egyet mindenki...
..Úgyhogy saját tapasztalatom alapján a kagylót szeretõknek csak ajánlani tudom, hogy oltassák be magukat!
Ne rioagass, légy szíves; kagylóvacsorával szeretnék kezdeni Kakadu ajánlása szerint Makrigialosban! Errõl (és az oltásról általában) már volt itt szó egy éve is... A kagyló esetében akkor kiderült, hogy ha rendesen megfõzik, vagy sütik, még ha fertõzött volt is, ártalmatlan lesz, tehát csak nyersen, félig fõzve-sütve veszélyes! Akkor kitárgyaltuk a hepatitisz változatait is... A lényeg: semmi komoly vész, de elsõ a tisztaság, és az óvatosság (nem össze-vissza enni-inni bárhol mindent)... Az oltás nem árt, de szerintem nélkülözhetõ, bár ezzel akkor sem értett egyet mindenki...
h.apci !
Igazad van ! Az a baj , hogy nincs arra garancia , hogy pl. a pincér " tiszta kézzel terítsen ....stb.-ezek a kis undok ágensek
mindenhol ott vannak !
Szerintem , aki tervezi , hogy viszza-visszajár Hellashonba jobbanjár , ha beoltatja magát ; - nekem azóta nem volt
Nem akarlak riogatni, de a férjem többekkel egyszerre kb. 15 éve kapott hepatitist, olyat, amit egy kamionos hozott be Szaúdarábiából (ezt úgy nyomozták ki amíg a László Kórházban volt, mert elõször nem is tudták megállapítani, hogy melyiket kapta meg), és azt mondták, hogy a fertõzés a fogorvostól indult szét, de nem a fogorvos volt a hibás, mert a hepatitis vírus nem mindig pusztul el a sterilizálásnál, magasabb hõfokot is túlélhet. Én nem értek hozzá, nem is akarok riogatni, nekem ezt mondták a kórházban. Talán betéved egy hozzáértõ, aki errõl többet tud.
Én pedig Spanyolországban egy kagylós paellás evészet után lettem rosszul, de mivel ez búcsúvacsora volt, sokáig nem kötöttem össze a nyaralásommal a hetekig tartó állandó rosszullétet, és mire (hetek múlva ) elmentem orvoshoz, már csak a nyomait tudták kimutatni.
(Egyébként azért nem gondoltam erre, mert messze nem voltam olyan rosszul, mint a férjem anno.)
A Hepatitis A- t lehet megkapni rossz higiéniai körülmények miatt. Az összes többi vér és testváladékok által terjed.
Egyébként a védõoltásról: Mikor megszülettem a nagymamim a fertõzõn feküdt valamilyen hepatitis miatt, úgyhogy egybõl oltva lettem, valamint Hepatitis B elleni védõoltást kaptam már. Nekem egy mezei vírus okozott májgyulladást, amitõl másnak a hasa megy 2 napig. Magyarországon ugyanannyi esélyed van rá, hogy megkapd a Hepatitis A-t, mint Görögben. (Ez az én véleményem)
Kétségtelenül fontos dolog a szemetes zacskó, de szerintem bevásárláskor ellátnak annyival, hogy nekünk még került haza is bebõle!
Ettõl függetlenül egy guriga közepes méretû szemetes zacskót mindég viszünk mi is.
Igazad van. Ha csak egy üveg ásványvizet veszel akkor is kapsz zacsit, méghozzá jó erõset.
Még annyit szólnék a témához, hogy mi minden alkalommal viszünk magunkkal egy kis müanyag üvegben Domestost és a beköltözést azzal kezdjük, hogy a mosogatót, az edényeket és a fürdõt mindig lefertõtlenitjük. Inni ásványvizet szoktunk, de fõzéshez nyugodtan lehet használni a csapvizet.
Tudom ez nem a reklám helye, de, nagyon ajánlom mindekinek, gyerek felnõtt, az aloe first spray-t, napégés, csipés, meduza, minden sérülés esetén kiváló gyogyir. Minden sebre fõleg napégésre prima, nekünk bevált.