Autóval Görögországba
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
Hozzászóló Üzenet
# 181
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Totó

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
43 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#6668 Üzenet linkje2006-04-22 14:50:43 

Sziasztok!

Hát elég bizarr, amit mondtok a gázolajjal kapcsolatban... Mi két dízelautóval futnánk neki az útnak (Tolo) ráadásul éjjel. Gondolom a nagy kutak (OMW, Shell) akkor is nyitva vannak. Tud valaki infót, hogy melyik a legutolsó ezek közül Szerbiában. Relatív 8-900 km-t elmennek a gépek egy tankkal, de ugye az üzemanyag csak olcsóbb a szerbeknél és a macedónoknál, mint Görögben. Meg centizni sem érdemes. Kutakon kártyát fogadnak, ugye? Macedóniában nincs is ilyen márkásabb kút? Ha van, merrefelé? Kérdezek ám... icon_lol.gif

Továbbra is áll a kérdés: Június 23-án éjjel utazik valaki Greece-be?

# 182
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kakadu

Törzstag
Törzstag
1130 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6771 Üzenet linkje2006-04-27 06:09:55 

Amit én ismerek az a Nis elõtti autópálya kapu elõtt kb 10 km-el egy ÖMW kút. Kártyával is lehet fizetni és már nagyon messzirõl látszik, mert a tetején lézer show van icon_razz.gif
# 183
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Totó

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
43 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#6798 Üzenet linkje2006-04-28 11:21:10 

Sziasztok!

Kösz az infót Kakadu! Annyi infót kaptam már, hogy igazán nincs mitõl tartanom.

# 184
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
M-g1

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
5 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#6812 Üzenet linkje2006-04-28 20:51:21 

Sziasztok!

Beleolvastam a topikba, találtam benne jó dolgokat, pedig párszor már megjártam Görögországot.
Pesttõl kb. 250 kmre van egy OMW kút, tavaly adták át. Pesttõl kb 500ra van a másik, mindkettõ nagyon tiszta, jól felszerelt, szinte minden van ami csak kellhet út közben. Természetesen mindkettõ non-stop, és lehet Visa kártyával fizetni, most éppen 85 dinárba kerül egy liter 95ös. Nekem bejött a bankkártyás fizetés, elég kedvezõ áron számolta a bank.
Macedoniában is elfogadják a bankkártyát a nagyobb kutaknál, de ott még nem tankoltam, mert simán kibírja a görög határig, és amikor már közeledek Görögország felé, akkor már nem nagyon érdekel minnyibe kerül a benzin, csak ott legyek már!
Remélem tudtam egy kis segitséget adni, jó utat Mindenkinek, aki nekivág a túrának!
Üdv!

# 185
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox

Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6813 Üzenet linkje2006-04-28 21:10:53 

Mikor érdemes elindulni, illetve a magyar határhoz érkezni?
Hajnalban, reggel, délután, este vagy esetleg éjjel?

Én az éjszakai vegy korahajnali induláson gondolkodom.

# 186
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Totó

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
43 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#6821 Üzenet linkje2006-04-29 10:02:20 

Mi este indulunk, mert egy nap az út Tolóig. Bízom benn, hogy éjszaka a traffi-hadjárat sem olyan erõs, na meg a forgalom sem. Olvastam egy tanácsot, hogy 7 elõtt érdemes Evzoninál lenni, mert utána megindul a török invázió a nyár legtöbb hétvégéjén.
# 187
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kakadu

Törzstag
Törzstag
1130 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6833 Üzenet linkje2006-04-29 18:58:36 

Mi az elsõ nap a Meteorákig szeretnénk lemenni Grevena felé.
Úgy tervezem, hogy a délutáni szunyókálás után este indulunk, én is reggelre szeretnék Evzoninál lenni pont a törökök miatt.
De annyira személyfüggõ, családfüggõ, hogy mikor érdemes elindulni, a családi béke a legfontosabb icon_biggrin.gif

# 188
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox

Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6836 Üzenet linkje2006-04-29 19:20:59 

Én világosban szeretném levezetni a szerb - macedón (vagy bulgár) útvonalat, ezért gondolkodom a (vasárnap) hajnali induláson (hétfõtõl foglaltam le a szállást). Bár szerintem elõtte nem nagyon lesz alvás.
Mi a Halkidikin, Toroniban kezdünk, azután megyünk délebbre.

# 189
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
M-g1

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
5 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#6860 Üzenet linkje2006-05-01 11:54:11 

Hali!
Jox, hallotál már Toroniról? Én tavaly ott töltöttem 2 hetet, nem túl pezsgõ ott az élet! De a legfontosabb, hogy rengeteg vizet vigyetek, mert az ottani víz nem alkalmas a fogyasztásra, még forralva sem a helyi lakosok szerint. Rettentõ szaga van, mi még fogmosásra, fürdésre is inkább ásványvizet használtunk a kényes helyeken. Mi augusztus végén, szeptember elején voltunk, a faluban két gyrosos, három étterem, és 2-3 super market volt, amibõl a fele bezárt a második héten. Én szeretem, ha csend van és nyugalom, de azért én beleuntam egy kicsit.

# 190
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Totó

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
43 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#6869 Üzenet linkje2006-05-01 16:35:38 

Sziasztok!

Valaki rutinos autós segítsen nekem! Hogyan mûködik a pénzváltás a határokon. Szükség van szerb és macedón dínárra is. A határokon megoldható mindez? Éjszaka is? Vagy esetleg itthon is be lehet szerezni a szükséges mennyiségû valutát valahonnan? Köccike.

# 191
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka

Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6871 Üzenet linkje2006-05-01 17:15:27 

Célszerû a határon váltani, mi legalábbis mindig ezt tesszük. Nos a macedón határon nem tudom mi a helyzet, de a szerbhatárnál van éjszaka is pénzváltó. Azt nem garantálom, hogy forintot is váltanak, de eurót mindenképpen.
# 192
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kicsike

Aktív fórumos
Aktív fórumos
143 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6873 Üzenet linkje2006-05-01 20:23:54 

Szia m-g1! Örömömre szolgálna,ha egy kicsit bõvebben is írnál Toroni-i élményeidrõl-a Toroni topikban- én ugyanis junius 2-án megyek oda nyaralni és szeretnék minél többet tudni errõl a helyrõl. Elöre is köszönom.
# 193
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35

Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6874 Üzenet linkje2006-05-01 20:30:59 

Én a dinár váltásához eurot javasolnék, a jobb árfolyam miatt. De ahogy itt már írták a tankolásnál elfogadják a kártyát is, és akkor nincs ilyen jellegû probléma.
Bár én midenképpen viszek készpénzt, amit a határon szeretnék váltani, mert sose lehet tudni... icon_wink.gif

# 194
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka

Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6890 Üzenet linkje2006-05-02 16:04:33 

Nos nem csak a tankoláshoz kell hazai valuta, hanem az autópályához is. Elfogadják persze az eurot is, de úgy többe kerül a dolog. Másrészt mi a gázolaj hiánya miatt nem azt néztük, hogy elfogadják-e a kártyát, hanem hogy hol kapunk üzemanyagot.
De külföldön csak a dombornyomásos kártyát fogadják el ismereteim szerint. Vagy rosszul tudom? Ha így van erre jó gondolni!

# 195
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka

Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6891 Üzenet linkje2006-05-02 16:08:13 

Csak a poén kedvéért: az autópályánál nem is lehet sehol kártyával fizetni ugye? Magamban levetítettem: mögöttem hosszú sor, én ütögetem a PIN kódot és amilyen lassú némely terminál hosszú perceket várunk a cetlire. icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif Kétpéldányban ugye. icon_wink.gif icon_biggrin.gif
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
<   1 2 3 ... 12 13 14 ... 1324 1325 1326   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu