Autóval Görögországba
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
Hozzászóló Üzenet
# 271
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csabi5

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#7420 Üzenet linkje2006-05-24 08:17:14 

Szasztok!
Nézzétek meg a Macedóni.lap.hu-t!
Ismét vízum kell 07.01-tõl! icon_twisted.gif

# 272
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox

Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7421 Üzenet linkje2006-05-24 08:17:36 

Én általában Shell vagy BP kútnál szoktam tankolni Görögországban, de nem feltétlenül.
Szerintem is nagyjából mindegy, hogy hol tankolsz, inkább csak az árak és a környezet eltérõ az üzemenyag minõsége az általában jó.

# 273
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rattila76

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
37 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#7422 Üzenet linkje2006-05-24 08:51:21 

Megnéztem a http://macedonia.lap.hu/ oldalt és ott valóban a közlekedés résznél írja, hogy július 1-tõl újra vízum kell de semmilyen cikkre vagy rendeletre nem találtam utalást.
Szerintem ma felhívom a nagykövetséget, hogy mit tudnak mert a külügyminisztérium honlapjának ez a része nem volt hajlandó bejönni már nekem.
Mondjuk sajna benne van a pakliban hogy újra vízum lesz de én pont június 17-tõl megyek július 1-ig akkor visszafelé jöhetnék Bulgáriának amit nem nagyon szeretnék ! icon_evil.gif
Ha esetleg valaki tud valami konkrétat megköszönném ha megosztaná!!!

# 274
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rattila76

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
37 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#7423 Üzenet linkje2006-05-24 09:06:18 

És igen felhívtam a nagykövetséget! icon_smile.gif
Arról nem volt szó, hogy nem tudnak magyarul de kis meglepõdésem után elõvettem csodás angol nyelvtudásom és azt az információt kaptam, hogy nincs vízum kényszer ezután rákérdeztem, hogy július 1 tõl se lesz??
A válasz rövid volt "Azt még senki nem tudja!!"
Nos akkor azért pláne érdekelne, hogy a macedónia.lap.hu szerkesztõje honnan szerezte ezt az infot!!!

# 275
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
HJudit

Aktív fórumos
Aktív fórumos
306 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#7433 Üzenet linkje2006-05-24 12:54:54  Macedón vízumkényszer

Kedves Utazótársak!
Pár perce beszéltem a Követséggel. (06 1 336 0510, 0511) Június 15-én kapják meg az új rendelkezést a vízummal kapcsolatban. Vízumkiadás egy nap alatt is lehetséges. Ha valaki már elutazott és idõközben döntenek a július 1-jei visszaállításról, akkor lehetõség van a Thesszaloniki konzulátuson vízumvásárlásra. Egyéb részleteket nem tudok, de ahogy már korábban ígértem, amint friss hírem van, megírom Nektek is!!
A macedonia lapon meg lehet, hogy az alapján írják a júli 1-et, hogy a most érvényben lévõ - átmeneti!!!!! - mentesség akkortól szûnik meg. Tehát nem új rendelkezésrõl van szó, vagy valami bevezetésérõl hanem a mentességi idõszak júni 30-án jár le. Ezt biztosan sokan tudjátok már, de aki "friss" utazó, annak új info lehet... icon_biggrin.gif RAttila! Írtam Neked privit még a múlt héten (lehet, h. nem kaptad meg???) icon_cry.gif

# 276
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35

Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7437 Üzenet linkje2006-05-24 13:29:47 

Kedves Attila!

A Külügyminisztérium honlapján van ez az információ, hogy júluis 1-tõl újra vízummal lehet Macedóniába belépni, és szerintem a szerkesztõ onnan vette az információt.

A Külügyrõl, még februárban ha jól emlékszem, én is bemásoltam ebbe vagy a másik autóstopikba ezt az információt, sõt a Bulgáriába érvénybelépõ beutazási feltételeket is.

Nem téves az információ. És ahogy a Judit írja, ez még függõben van, hogy hosszabbítják, a dátumot, vagy életbe is lép július 1-jén.

Én se szeretnék 5-én Bulgárián keresztül autózni. Remélem, hogy megtudnak egyezni ebben az ügyben az országok. icon_wink.gif

# 277
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csabi5

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#7442 Üzenet linkje2006-05-24 14:08:17 

Kedves HJudit!
Nem nevezném magam "friss" utazónak, hisz majd 6 éve járunk ki autóval!
Az általam említett honlapon a vízumról április végéig 2 oldalnyi anyag volt fennt, amit május 1-gyel leszedtek!Utánna a mai napig nem láttam semmit errõl a témáról, és mivel ma megláttam gondoltam lehet, hogy FRISS az info! icon_biggrin.gif

# 278
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35

Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7446 Üzenet linkje2006-05-24 14:54:30 

Aki nem találja a Külügyminisztérium honlapján a Macedóniával kapcsoaltos oldalt, akkor itt a linkje, és sok hasznos tanács van rajta, és többek közt az autópályadijak is.


http://www.mfa.gov.hu/kum/hu/b.....sas%c3%a1g

# 279
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Totó

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
43 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#7447 Üzenet linkje2006-05-24 14:59:43 

Hi Evribodri!

Gondoltam tartok egy nagy összefoglalást a Balkánról. Mi 1 hónap múlva indulunk... Kérem a hozzászólásokat!

1. Macedón vízum:

Még bizonytalan. Jelen állapot szerint nem kell. Ez július 1-gyel változhat!!! Ha marad így, jó, ha nem, "választhatjuk" a bulgáriai kitérõt!

2. Autópályadíjak és üzemanyagárak (május 24!!!):

Szerbia: 430+430+1130+270 CSD Benzin95: 88,3 CSD,Dízel: 83,0 CSD
(Az pályadíjon most emeltek a piszkok! Vehetek 40 dínárt icon_confused.gif )

Macedónia: 50+80+60 MKD Benzin95:68,0 MKD Dízel:56,5 MKD

-Tankolni nevesebb kuton érdemes (shell, OMW), itt kártyát is elfogadnak.
-"Legnépszerûbb benzinkút": NIS OMW.
-Gázolaj problémak adódhatnak (nem tudnak adni).

3. Pénzváltás:

-Eurót elfogadnak, de sajátságos árfolyamon váltják.
-A határon non-stop pénzváltók mûködnek.
-Itthon a szerb dínár 3,25 ft az Exlusive Change-nél.
-Macedón dínár váltása a határon lehetséges.

# 280
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35

Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7448 Üzenet linkje2006-05-24 15:33:44 

Igen Totó, ez a lényeg, jól összeírtad, és használható, mi pedig 32 nap múlva indulunk!! icon_wink.gif icon_lol.gif
# 281
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
HJudit

Aktív fórumos
Aktív fórumos
306 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#7460 Üzenet linkje2006-05-24 19:55:39 

Örülök, hogy látlak, Kriszta! icon_wink.gif
Nehogy kedved szegje ám bármi is! Csak írj, úgy ahogy eddig.

# 282
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
HJudit

Aktív fórumos
Aktív fórumos
306 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#7461 Üzenet linkje2006-05-24 19:57:57 

Ja, azt elfelejtettem, hogy mi 23 !!! nap múlva indulunk!!!
# 283
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka

Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7462 Üzenet linkje2006-05-24 19:59:38 

Judit!
icon_wink.gif A Kriszta nem az az ember aki hagyja magát. icon_lol.gif Itt van, itt lesz, hisz szeretjük! icon_lol.gif Nagyon üres lenne nélküle a fórum.

# 284
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
HJudit

Aktív fórumos
Aktív fórumos
306 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#7466 Üzenet linkje2006-05-24 20:19:24 

Kedves Csabi!
A "friss" utazó kifejezésem mögött nem kell semmi negatívra gondolni. Bocs, ha bántásnak érezted volna. Én úgy gondolom, ha a követségen április közepén azt mondták, hogy június elején fogják tudni megmondani, lesz-e hosszabbítás, ma pedig azt mondták, amit már leírtam, nem hiszem, h. 100%-nak kellene venni a júliusi vízumkötelezettséget. Szerintem a követségi emberek nem vesztegetnék az idõt magyarázkodásra, hogyan, hol és mikor, mennyi idõ alatt szerezhetjük be a vízumot majd júni 15 után, hanem símán megmondanák, hogy újra kell, és menjünk igényelni, fizetni már most. Elhiszem, hogy a macedonia lapon új volt az info, de mégiscsak a követség a mérvadó!
Ahogy ígértem, megosztom majd, ha lesz új info.
Addig is Mindenkinek jó készülõdést, útvonaltervezést kívánok!
Üdv
Judit

# 285
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35

Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7467 Üzenet linkje2006-05-24 20:34:32 

Kedves Judit!

Nagyon aranyos vagy, hogy ezt írod, de úgy ahogy a Rebi írja ennél több kell, hogy én itt ne írjak!

A másik tudjátok mi jutott eszembe, arról még sehol nem olvastam: a Macedón közlekedési szabályokról, valaki tud írni valamit??
Judit ti is még abba az idõpontba mentek, hogy ott tudtok áthaladni.

Gondolok itt, a sebességekre, és pl. nálunk fényszórót kell használni nappal, ott van valami hasonló szabály, amiért esetleg büntetnének bennünket?? icon_wink.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
<   1 2 3 ... 18 19 20 ... 1324 1325 1326   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu