Mani
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Peloponnészosz
Hozzászóló Üzenet
# 46
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szirom
Törzstag
Törzstag
580 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#106865 Üzenet linkje2009-06-29 07:40:52 

Néztem Kokszi szállását és itt több klassz is van még. Mondjuk nekünk vízhez közeli kell a gyerkők miatt:

http://www.kardamili-greece.co.....udios.html

(Meg mi nem akarunk itthonról foglalni, csak erősen tájékozódni.)

# 47
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kokszi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
332 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#106997 Üzenet linkje2009-06-29 19:58:36 

Szia Kitty ! Ismerem az apartmant , előző utunkkor már körbe néztem a környéken , igy bátran le is foglaltam . Most is van 2-3 település ahol megnézek egy pár szálláshelyet a jövőre gondolva. üdv:kokszi
# 48
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kitty
Aktív fórumos
Aktív fórumos
282 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#107041 Üzenet linkje2009-06-30 09:19:09  Válasz a #106836. hsz-ra Előzmény #106836

Szia Kokszi! Köszi az infót, nézegettem, találtam is köztük többet ami tetszik. Sajnos a Manitraveles nem nyitható meg, de az előbbi jó! Nekünk nem számít annyira a tenger közelsége, mivel mind felnőttek leszünk, autóval és csak 2 max. 3 éjszakát szándékozunk eltölteni. Megyünk tovább Monemvasia és Toló felé. Sajnos nagyon rövid ez az egy hét a Peloponészoszra.
# 49
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kokszi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
332 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#118827 Üzenet linkje2009-10-05 19:34:03 

Vathia alatt egy öböl.
Hegyi falu a kelet Manin.

# 50
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Anti425
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
35 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#124246 Üzenet linkje2010-01-24 21:51:39 

üdv! icon_cool.gif
# 51
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#124848 Üzenet linkje2010-01-30 22:40:28 

Egy hihetetlen szépségű sziklás strandról vettünk képeslapot a Mánin. Nem volt rajta a hely neve, csak annyi, hogy "Itilo", ezért e helység közelében kerestük. De nem találtuk meg.

Amikor pár hónapja végignéztem a google earth-thel az egész Peloponnészosz partszakaszát, akkor találtam panoramio képeket erről a strandról, bár egyik sem volt olan szép, mint az én képeslapom, amit be kellene szkenneljek nektek...

Szóval annyit már kiderítettem, hogy ez a sziklastrand úgy 500 méterre délre fekszik Agios Dimitriostól és 3,5 km-re délre Agios Nikolaos, tőle délre pedig egy smert barlang, a Katafygi Cave található. Keresek szorgosan képeket e sziklastrandról, ha lesz, beteszem, ha valaki pedig gyorsabb (ügyesebb) nálam, nyomhatja... icon_smile.gif

# 52
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#124849 Üzenet linkje2010-01-30 22:48:26 

Folytatás:
Tőle délre egy Trachila nevű, nehezen megközelíthető, nagyon idilli kis falvacska fekszik.

Végül találtam pár képet a panoramion a strandról:









Ez pedig az előzőben említett barlangról:



# 53
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#124853 Üzenet linkje2010-01-30 23:08:33  Válasz a #124849. hsz-ra Előzmény #124849

Szia Andi!

A múltkor én is végignéztem ezt a partszakaszt és csodálkoztam is, hogy Trachlia környékén mi ez a sok kép ezekről a sziklákról, de a leírásod alapján nem jöttem rá, hogy erről van szó. Igazából az sem esett le nekem akkor, hogy ez egy strand. icon_smile.gif

# 54
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kokszi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
332 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#125462 Üzenet linkje2010-02-07 14:40:21 











Dél-Nyugat Mani . Mezapos falu és a környező partok . icon_exclaim.gif

# 55
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#125463 Üzenet linkje2010-02-07 15:04:36 

Köszi Kokszi a képeket!
Ez az e hely, ahol a falu szélén az autóban ülve vártuk, hogy alábbhagyjon a zivatar, és végül nemjutottunk el ide. Könnyű volt a sziklás partszakaszt megtalálni? Az idén nem szeretném kihagyni.

# 56
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Hadiandi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
420 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#125508 Üzenet linkje2010-02-08 13:23:53 

Sziasztok!
Az idei nyaralásunk egy részét ezen a környéken szeretnénk eltölteni. ( a többit meg elafonissoson ) Megrögzött "Manirajongóktól" icon_smile.gif szeretnék tanácsot kérni. Mani legszebb strandjait szeretnénk 5-6 nap alatt bejárni, (napi 1, esetleg 2 strand) Kardamylitől-Gythioig. Szerintetek merre keressünk majd szállást, hogy viszonylag minden viszonylag közel legyen? (én Liméni körül gondoltam, elég központ helynek látom) És melyik strandokat ajánljátok?
kokszi ez a sziklás nagyon GYÖNYÖRŰŰŰŰ!!!!

# 57
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kokszi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
332 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#125530 Üzenet linkje2010-02-08 19:51:44 


EGY STRANDOLHATÓ ÖBÖL A KELET MANIN

MARMARI KÉT HOMOKOS ÖBLE,A KÉT ÖBÖLKÖZÖTT A SZIKLÁN A PÁR HÁZBÓL ÁLLÓ FALU
Strand:
Kardamyli:kavicsos, nem zsúfolt
Kardamyli és Stoupa között 2 pici hangulatos öböl ,kavicsos
Stoupa:Kalogria beach,városi strand,zsúfolt homokos
Agios Nikolaos,Dimitros,Trachila. Nagyon csöndes falvak. lebetonozott medence korlátos strandok,pici kavicsos öblök.
Limeni és a körülötte lévő falvakban klasszikus strandra nem emlékszem.
Diros barlangoknál,homokos,kavicsos öblök.
Majd sokáig semmi,csak olyan öblök mint ami az első képen van.
Gerolinemas:Mesebeli falu,kavicsos néptelen strand.
Marmari: Szintén mesébe illő falucska,két hatalmas homokos öböl,néptelen .A keleti oldalon talán ennyi az említésre méltó.
Nyugati oldal:
Páliros alá a térképem jelöl egy strandolható partot ,a neve.Kokkinogaia.nem jártam ott.
Porto Kagio: pár házas falu,a part homokos,kavicsos /eléggé él a víz/ Szirom itt nyaralt, ő biztos többet tud róla.
Kokkalánál van egy üdülő rész, a strandon nem voltam.
Kotronas.3 strandolható öböl,Az út szó szerinti végén ,egy finom homokos,lassan mélyülő,áramlatoktól mentes,a környező partokhoz képest melegebb vizű strand van .Néptelen.
Gythio-Agarenas között van egy kiváló partszakasz.
A Mani strandok ,sajnos nem a legszebbek között vannak nyilvántartva.De csöndes,elvonulós strandolásra azért van egy pár.
Szállás ügyben én Kardamyli,Stoupa és Gythio környékét ajánlanám. Itt van túlkínálat.A többi falu annyira pici,hogy kevés a hely és azok is nagyon stilusosak,éppen ezért jellemzően dupla áron vannak.Gerolinemasban láttam még 50euró körüli árat. Aeropoli is jó lehet. A Gythio környéki részen Mavrovounit többen is dicsérték,jó a part,közel van a gyönyörű Gythio. Hátránya,hogy a keleti parthoz picit többet kell autózni. A több szépség pedig szerintem itt van. Viszont a nyugati oldal hegyi falvai is nagyon hangulatosak.
Ha tudok segíteni,több képpel ,vagy a még személyesebb véleményemmel akkor írj privit.
Üdv:kokszi

# 58
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kokszi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
332 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#125531 Üzenet linkje2010-02-08 20:00:14 

Bocsánat !Az előző beírásban össze kevertem a keleti és a nyugati oldalt.
# 59
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Hadiandi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
420 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#125570 Üzenet linkje2010-02-09 14:50:36  Válasz a #125531. hsz-ra Előzmény #125531

Kokszi, köszönöm a választ.
de ezek olyan szép partok, miért nem tartjátok őket jónak? van esetleg amit ajánlanátok helyette? (ugyanúgy Elafonissos fix, és elé valami 5-6 nap.) nekem a google earthön bejöttek ezek a strandok, de már Verka is mondta, hogy szerinte sem a legjobb választás icon_sad.gif mindenesetre érdekel a véleményetek, mert Ti már láttátok.

# 60
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kokszi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
332 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#125585 Üzenet linkje2010-02-09 18:42:27 

Szia hadiandi!
Ezek tényleg nagyon szép partok.Én imádom a Manit,nekem megfelelnek a partjai ,strandjai is. Azonban itt nem ez a fő szám. Az a hihetetlen báj, csend és nyugalom ami itt van, engem mindig elvarázsol. Görögország szárazföldi részén ez a félsziget szerintem egyedül álló. Ha fontos a jó strand ,és a szép környezet akkor én Stoupát ajánlom. A kalogria beach nekem annyira nem tetszett,de a városi stand az nekem bejött. Stoupában viszont sokan vannak.Ha viszont picit rosszabb strand is belefér és a csend ,a nyugalom számít, akkor bármelyik belső Mani falu tökéletes választás. Stoupát a külföldi irodák már úgy hirdetik mint nálunk pl.:Tolot. Annyira azonban még nincs nagy baj.Szállás is sok van a környéken. Nekem kedvenceim a város fölötti zöldellő hegyoldalban lévő apartmanok. Nekem Kardamyli és Stoupa környéke olyan mintha Toskánát és a Makarskai riviérát gyúrták volna egybe. Én Kardamylit vagy Stoupa környékét választanám a helyedben.
Jövő nyáron ,ha újra megtehetem ezt is fogom.
Mikor utaztok?
Üdv.:kokszi

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Peloponnészosz
<   1 2 3 4 5 6   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu