Utazás gyerekekkel
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
Hozzászóló Üzenet
# 1
Vendég
Figyelmeztetve
- Figyelmeztetve -



Nincs beírva úticél.
#4413 Üzenet linkje2006-01-12 21:18:13  Utazás gyerekekkel

Sziasztok!

Nyáron szeretnénk elmenni Görögországba nyaralni a gyerekekkel.
5 gyermekünk van (3-9-9-11-14) évesek.

szerintetek busszal vagy inkább repülõvel ajánlatos velük útnak indulni?
Köszi!
anita

# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4418 Üzenet linkje2006-01-12 22:01:33 

Szia Anita!

Jó, hogy nyitottál egy új topicot. Gratulálok hozzá.
Remélem sûrûn fogsz nekünk írni a többi topikba is.

***


Nehéz kérdés.
A buszos út nagyon hosszú, fõleg a 3 éves gyermeknek.
A repülõs út kb. 2 óra plussz a becsekkolás az is kb. 2 óra, de nagy élmény a gyerekeknek a repülõ.
Igaz, árban sokkal húzósabb, mint a busz.
Én a repülõt ajánlanám, de biztos lesznek itt olyanok akik a buszost fogják ajánlani.

# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
édes
1000. Fórum tag
1000. Fórum tag
273 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4426 Üzenet linkje2006-01-13 07:09:48 

Anita,
Jó reggelt!Én eddig csak busszal utaztam,de azt tapasztaltam,hogy a gyerekek jobban birták az utat mint a felnõttek.Az utat repülõvel gyorsabban tennétek meg,de ha az egészet összeszámolod,kb 10 órát nyersz.A repülõ nem biztos,hogy 3-4 elõtt elindul,és ott ülhetsz a reptéren.A várakozás a legrosszabb fõleg haza felé.

# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4427 Üzenet linkje2006-01-13 07:51:56 

Szia Édes!

Ez nem teljesen így van, mert indulás elõtt 2 órával visznek ki a Repülõtérre.

# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4429 Üzenet linkje2006-01-13 09:26:05 

Szia Anita!

Szerintem is jól bírják a gyerekek a buszos utat. Soha nem volt gond velük, pedig szinte minden utam alkalmával voltak a buszon. Ha a Halkidikire szeretnétek menni, oda nem sok értelmét látom a repülõnek. Nem nyersz vele sok idõt, ha repülõvel mentek, viszont sokkal drágább. Csak a reptéri illeték, és az esetleges transzfer majdnem annyiba kerül, mintha a buszozás költségét fizetnéd ki. Azt a pénzt el lehet költeni az üdülés alatt is.

# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4432 Üzenet linkje2006-01-13 09:50:02 

Szia Anita!

Én tavaly olyan busszal mentem ahol sok gyerek volt, és hasonló korúak mint a tieid Paraliára. Legfiatalabb 4 éves kislány volt, de a srácoknak hangjuk se volt, még a felnõttek, némelyike elég csúnyán és tülremetlenül viselkedett.

Állítani merem, hogy talán a gyerekeket fogják zavarni a felnõttek viselkedése, ha busszal mentek. De nagyon jó a busz sok látni való van.
Az én fiam aki 8 éves volt nagyon élvezte, és nagyon nagyon jól bírta.

A repülõnél tényleg számíts rá, mint ahogy a barátnõmék is jártak a nyáron, igaza van Ferrarinak, hogy csak 2 órával elõbb kell kint lenni a reptéren, de a barátnõmék gépe 2 órát csúszott. Akkor indult Tunéziából a repülõ amikor már ott kellett volna Feri hegyen elnnie. Szóval 4 óra várakozás, számukra a 3 éves, és 8 éves gyerekkel idegölõ volt.
Hiába volt játék, és egyéb dolog amivel lekötötték volna a figyelmüket, de az izgalom nagyon nagy úr, fõleg ha gépen még sosa ültek.

Remélem tudtam segíteni a tapasztalatommal. icon_wink.gif

Szia

# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4433 Üzenet linkje2006-01-13 09:53:13 

Szia Valcsi!

Lehet, hogy igazad van.
Még busszal soha nem utaztam csak autóval és repülõvel.

# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4435 Üzenet linkje2006-01-13 10:07:27 

Szia Ircsi!
Nekem azért is ez a véleményem, mert egy kollégám Sartiba utazott repülõvel, és nem elég, hogy a gép eredetileg délután indult, hanem csak 8 órás késéssel. Addíg ott szenvettek a reptéren bechekkolva. Ráadásul a reptéri büfék árai pofátlanul magasak, és ugye ilyen nagy késésnél valamit enni, és inni is kell. Az pedig benne van a pakliban, hogy késések vannak, mert általában nem menetrendszerinti járattal viszik az irodák az utasokat a megfelelõ helyre, hanem chartergéppel.

# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka
Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4443 Üzenet linkje2006-01-13 13:24:43 

Hát én elsõsorban az 5 lurkóhoz gratulálok, ill. a ti bátorságotokhoz! Én a 3.-hoz is nyuszi voltam.
Mi egyszer mentünk busszal a gyerekeinkkel, a kicsi akkor pár éves volt. Nem volt semmi gond. Elõre megbeszéltük, hogy mi várható ( mi voltunk azelõtt kettesben busszal), vittünk játékokat az útra, semmi gond nem volt. Egy család gyerkõceit viseltem nehezen, de õk láthatólag nem ismerték a nevelés fogalmát. Velük mindenhol gond lehetett volna.

# 10
Vendég
Figyelmeztetve
- Figyelmeztetve -



Nincs beírva úticél.
#4475 Üzenet linkje2006-01-13 19:55:58 

Sziasztok!

Köszönöm szépen mindenkinek a gyors válaszokat. Én is görög-imádó vagyok. Még 1997-ben voltam nyaralni Stavrosban, azóta sok minden történt az életemben, ami nem tette lehetõvé, hogy megengedhessek magamnak egy külföldi nyaralást.

de most idén, ha minden jól megy, akkor elmegyünk.

Rebeka: az öt gyermek a következõképpen jött össze.
Nekem elsõ házasságból egy fiú, párom elsõ házasságából egy fiú, két lány. Majd a legkisebb a közös szerzemény.
A kicsit nem szeretnénk itthon hagyni, mert halálra idegeskedném magam 10 napig nélküle.

Mindenkinek további szép estét kívánok!!!!!!!
sziasztok
Anita

# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Foxi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
93 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#4493 Üzenet linkje2006-01-14 09:55:28 

Kedves Anita!
Ha nyugodt természetü a pici gyerek, akkor minden további nélkül vágj bele a buszos utba. Egyik évben együtt utaztunk egy kb. 4 éves kislánnyal, aki az egész ut során szebben viselkedett mint sok felnõtt. Szinte csodálkoztam is, mert ilyen jól nevelt gyerekkel nem sürün találkozik az ember. Minden esetre nagyon hosszu az ut, és embert próbáló. A nagyobbakkal biztosan nem lesz gondod. Sok sikert.
Foxi

# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Mia_
Aktív fórumos
Aktív fórumos
338 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4502 Üzenet linkje2006-01-14 17:03:50 

egyelõre engem nem érint a téma, de azért elmondom a véleményem, remélem nem gond. icon_smile.gif
nincs a választási lehetõségek között az autós utazás, de ha lenne, egészen biztos, hogy azt választanám.
a repülõ mellett szól az utazás esetleges rövidsége, viszont egy gyerkõcnek - szerintem - sokkal több cuccot kell pakolni 1-2 hétre, mint egy felnõttnek. akár ruhából, vagy bármibõl, amit el lehet képzelni, lehet hogy gond lenne hogy mi menjen a kézipoggyászba az útra, mennyi kg-s bõröndöt lehetne feladni a gépre, stb. gond lehet még az is, hogy lehetetlen idõben megy majd a repülõgép, gondolok arra, hogy pl éjszakai utazás, kora este helyett elindul a gép este 11-12 körül, hajnali érkezés a szálláshoz, 5 gyerekkel idegölõ lehet, akkor is, ha jól neveltek és bírják a strapát. ennél még egész éjjel buszozni is jobb lehet, ha elfáradnak úgyis elalszanak a székben.

# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Foxi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
93 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#4505 Üzenet linkje2006-01-14 21:55:15 

Sziasztok!
Én ugy gondolom, hogy a repülõut 1-2 óra ami nagy élmény a gyerekeknek, ezért az esetleges várakozás dacára is jobban birják, mint buszozni egyvégtében 12-15 órát. Legideálisabb autóval menni.
Foxi

# 14
Vendég
Figyelmeztetve
- Figyelmeztetve -



Nincs beírva úticél.
#4512 Üzenet linkje2006-01-15 09:04:36 

Jó reggelt mindenkinek!

Mi is gondoltunk az autós változatra. De nagyon utána kellene néznem mindennek, mert teljesen tapasztalatlanok vagyunk.
elõször is kellene bérelnünk egy olyan autót, ahol heten elférünk.
Arra is gondoltunk, hogy az unokatesómékkal betársulnánk, akkor mondjuk egy kisbuszt kellene keríteni. De legalább lenne a férjemnek váltótársa a vezetésben (nekem nincs jogsim).

Azt sem tudom, hogy a szállást hogyan kell magánúton lefoglalni.
Ki kellene számolni, hogy mennyi lenne a benzinpénz.

Persze látom az elõnyeit is, bárhol meglehet állni bármikor. A gyerekek miatt ez nem utolsó szempont, mert állandóan pisilni kell majd nekik. Fõleg a picinek.
Azt sem tudom, hogy pl. a határon milyen élelmiszereket lehet átvinni.

Ezer meg ezer kérdésnek kell utánajárnom.

Bocs, most be kell fejeznem, nemsokára visszanézek.
Mindenkinek szép napot!!!!!
Anita

# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Foxi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
93 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#4513 Üzenet linkje2006-01-15 09:17:58 

Kedves Anita!
Szerintem jó ötlet lenne a kisbusz. Anyagilag lehet, hogy olcsóbb, mint ha 7 fõre kifizetitek a buszköltséget, ami személyenként kb. 20-25 ezerFt.
A szállást minden utazási irodában foglalhatsz. Egyébként egyáltalán nem olyan bonyolult az egész mint gondolod. Sokan megtették az utat, biztosan segitségedre lesznek.
Üdv.Foxi

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
1 2 3 ... 48 49 50   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu