Makrigialos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5112 Üzenet linkje2006-02-17 09:49:50 

A Dias Apartmanhotel egy háromszintes épület. Egybe van építve egy hotellel, aminek szintén Dias a neve, de nincs közük egymáshoz. Legalábbis nem tudni. Van kávézó az épületben, és a teraszon is egy büfé. Jártak oda a faluból, de jobban csak az ottlakó vendégek. A fõnök magyarul is beszél, nagyon kedves volt. A felesége magyar, de õ csak a második héten volt ott, szerintem Õ jobbára itthon lakik. A taverna a másik hotel alatt van, de az drága, viszont a parton vannak nagyon jó tavernák, ahol magyar étlap is van. De azt azért tudjad, hogy ez elég kicsi hely, van ugyan két disco is, de ott jobbára szól a zene, viszont nem nagyon táncol senki, inkább csak bár jellegû a dolog. Viszont közel van Paralia, Olympic Beach, Szaloniki, úgyhogy ha valaki szórakozásra vágyik, az talál lehetõségeket. Pihenésre viszont tökéletes hely, szerintem. És kirándulások kiindulópontjának is. MI is autóval most be akarjuk járni még azokat a helyeket, ahová tavaly nem jutottunk el.
Ja, és helyben a fõnök minden kedden szervezett ismerkedési estet, ami grill party volt egyben. Zenével, görög tánccal, finom vacsorával. Nagyon jól éreztük magunkat. Mind a két alkalommal részt vettünk. 6 euró volt fejenként. Szerintem nem drága. Egyenlõre ennyi jutott eszembe. Ja és minden szobában van szines TV, a klímáért fizetni kell, de arra augusztusban voltunk, és akkor sem volt szükség. A TV görög adókkal van tele, de Duna TV az volt, bár elvoltunk mi a göröggel is. Ha valami még eszedbe jut, kérdezz, szivesen válaszolok.

# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5113 Üzenet linkje2006-02-17 09:51:39  Itt egy kép a Dias Apartmanhotelrõl


# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5114 Üzenet linkje2006-02-17 09:53:59 

Szia Kriszta! Még reggel van úgy látszik. Mindent elfelejtek. A boltokról kérdeztél még. Üzletek a falu központjában vannak, az egy picit messzebb van a hoteltól, de nem vészes. Végül is csak csak egy utca, ott van csomó szupermarket, meg ajándékboltok, de nem egy kimondott turista központ. Szerencsére. Robogót lehet bérelni, az egyik üzletben. Autót nem.
A tenger az kb. 50 m-re van, de az épületbõl nem igazán látni, talán csak a tetõszobából, mert körbe van építve. De annyi, hogy lemégy az utcán és ott van. Homokos part, emiatt nem annyira tiszta, átlátszó a víz, de kellemes.

# 19
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5115 Üzenet linkje2006-02-17 09:55:36 

Szia Jox! Most egy picit másképp néz ki a terasza, meg úgy tûnik, mintha itt még nem lenne mellette a másik hotel, de azért nagyjából így néz ki.
# 20
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5117 Üzenet linkje2006-02-17 11:43:21 

Azt tudom, hogy nézki, hiszen a Diasnak van honlapja is ami a németeknek készült, és ott van belsõ képek is. Csak hát a tapasztalat, az ami eredeti, és nem lehet kiszínezni. Azt mondták az utazási irodában, hogy színvonalas hely, csak hát elég olcsón sikerült a szállást fizetünk, és némi kétely maradt bennem, hogy biztos ok. minden ennyi pénzért.

A távolság nem probléma, hogy kocsival megyünk. Csak kiváncsi vagyok mi van a faluban, de tavaly voltam Paralián, nos azt kivülrõl ismerem mi hol van, és mennyiért. A homokos part az nagyon jó, én imádom, és a srácok miatt is azt kerestem fõként.
Az hogy a tulaj tud magyarul is az nagyon király, így akkor kevrhetek már négy nyelvbõl egy normális mondatot icon_lol.gif .
Azért még rágyûrök a görögre is, hátha éppne még eljutunk odáig szükség lesz rá, az angol, és német mellett.

A környéket én is beakarom járni, mert ezen a részen még nem voltam, és Rebi már sok mindet talált róla.
Sajnálom, hogy elõbbi turnusba mentek, de lehet annyi szerencsém lesz, még indulásig hátha sikerül ide írnod, mik történtek veletek.

A kedd esti ismerkedõs grill partyira pedig akkor igyekszünk oda is érni.

Tavaly Paralian is egy menüt 5 euroért meglehetett kapni, gondolom itt se lesz sokkal több, mint a hotel Európa tavarnájába.

Még annyit ti hol vacsiztatok, melyik tavernába fõznek jól finomat??

Köszi Anikó!!

# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka
Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5121 Üzenet linkje2006-02-17 15:14:02 

Anikó!
Én is láttam a hotel honlapját is, de gondoltam egy lehet a tulaj. Ezekszerint lehet, hogy mégsem? Ismerõs itt neked valaki? icon_smile.gif
Mi valszeg a harmadik emeleten fogunk lakni, így lehet rá esélyünk, hogy a tengert nézhetem a reggeli kávém kortyolgatása során. icon_lol.gif

# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5125 Üzenet linkje2006-02-17 16:57:47 

Kedves Kriszta és Rebeka! Van itt egy kis félreértés. A német honlap az a Dias Hotelé, amirõl írtam, hogy a szomszédban van, a fotón látható családé. Ismerõsek, mert ebédeltünk náluk is, de ott rengeteg német és angol lakik javarészt. A Dias Apartmanhotel az, ami a Jox féle fotón látható. Az ottani fõnök a beszámolómban látható, ami itt olvasható a Hellasz.hun. Az utolsó képek között van, kettõnk között. Ideszúrnám, de nem tudom hogyan kell ide fotót tenni, még elég kezdõ vagyok. De errõl a Diasról is találhatttok jó képeket a www.utazas.info oldalon. Az biztos, hogy a jó apartmant mutatja. A hotel biztos elegánsabb, de mi nem vágyódtunk oda. Nagyon jó volt, a mi helyünk is. Nagyon jó tavernát találtunk, de sajnos nem jut eszembe a neve. Azt tudom, hogy lefelé menet balra befordultunk és az elsõ taverna volt. Nagyon finomakat ettünk ott. Még a pizzájuk is isteni, ha éppen nem görögre vágytok. Igazából ezen kívül még egy helyen ettünk, ahol egy kisbaba volt a cégéren, de ott nekünk nem tetszett annyira a kiszolgálás sem, és a kaja sem. A faluról egyébként rengeteg mindent találhattok az Androméda honlapján, még térképet is a faluról. Érdemes megnézni, bár nem tudom szabad volt-e ezt ideírnom. Ti mikor mentek pontosan, csak azért, hogy ha hazaértem, akkor gyorsan írok ide nektek majd valamit. Már alig várom. Mármint azt, hogy menjek. Hazaérni ráérek éppen.
# 23
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5127 Üzenet linkje2006-02-17 18:14:18 

Kedves Anikó!

Azzal tisztában vagyunk, hogy mi hova megyünk, csak az volt homályos eddig, hogy a két Diasnak közös a tulaja, vagy sem. De ezekszerint nem egy emberrõl van szó. icon_wink.gif

A belsõ képeket, tényleg az Androménánál láttam, és az appartman elosztását. Szóval mi oda megyünk, és nem a hotelba, ahol a szobák vörös színû kiegésztitõket tartalmaznak icon_lol.gif .

Mi június 26án indulunk, hétfõn, mivel 27tõl lehet elfogalni a szállást.

Akkor még belefér egy kis információ csere, mikor jöttök majd vissza??

Köszi

# 24
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5128 Üzenet linkje2006-02-17 21:12:07 

Kedves Kriszta! Sajnos mi korábban megyünk. Azért sajnos mert most az egész nyaralás nem úgy alakul, ahogyan terveztem, de nem baj. Mi június 12-én indulunk, mert 13-ától kell elfoglalni a szállást. 20-ig van lefoglalva, de, ha sikerül, akkor még 2-3 napot maradnánk. Lehet, hogy lesz üres szoba, vagy a fõnök tud ajánlani valamit. A két hét az már nem fér bele, de ez a pár nap még jó lenne. Úgyhogy biztos fogok írni indulásotok elõtt.
# 25
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5144 Üzenet linkje2006-02-19 19:40:07 

Szia Anikó!

Az nagyon jó lesz, ha sikerül még itt értekezni, mi is azon gondolkodunk, hogy szombaton elindulunk Görögországba, igaz,Nea Potidea lenne a cél, és onnan Makriba. icon_wink.gif
A családomnak nagy kedve van hozzá, de nekünk is sok 2 hét, annyi idõt nem tudunk eltölteni szabin, ennyire távol.

Mostmár a várakozás ami nagyon rossz, fõleg, hogy ma már sütött a nap is!! icon_lol.gif

Szió

Kriszta

# 26
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5146 Üzenet linkje2006-02-19 21:21:00 

Szia Kriszta!
Nem olyan sok az a két hét. Tavaly legalábbis nagyon gyorsan eltelt, de az idén sajnos nem fér bele, de az egy hét meg annyira kevésnek tûnik, hogy azért szeretnék még 1-2, esetleg 3 napot ráhúzni, de mi úgy, hogy tovább maradnánk, és nem elõbb mennénk. Most olvasgattam az autóval Görögországba részt, és kicsit tartok attól, hogy egyedül menjünk. De június még tényleg annyira messze van, hogy addig hátha valaki még kerül, aki arra jön. Jó lenne! Ti már nagyon tapasztalt utazók vagytok. Én még csak hatodszor megyek most Görögbe. Hozzátok képest ez semmi.

# 27
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka
Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5154 Üzenet linkje2006-02-20 16:19:12 

Anikó!
Nem vagyunk mi oly tapasztalt utazók, csak erõsen fertõzöttek és gyógyíthatatlan Görögország imádók! icon_lol.gif Legalább is beszéljek csak a saját nevemben. Görögországba autóval még eddig kétszer utaztunk, elõtte buszoztunk. Elsõre egyedül mentünk neki az útnak, menet közben alig találkoztunk magyarokkal, a magyar vámos lehülyézett minket, hogy nem váltunk vízumot, be merünk menni Bulgáriába. icon_eek.gif
Így neki indulva szinte meg sem mertünk állni útközben, de félelmünk alaptalan volt, gond nélkül vettük a dolgot. A nyáron barátainkkal vágtunk neki, útközben sok magyarral, köztük ismerõsökkel találkoztunk ( és még több törökkel icon_twisted.gif ), gond szintén nem volt. Útközben segítõkészek voltak az emberek, azt leszámítva, hogy a szerbeknél alig kaptunk gázolajat számomra máig rejtélyes ok miatt. Benzin az volt. icon_rolleyes.gif
Sokan szidják a rendõröket, nekünk eddig nem volt velük gondunk. Tény, elvem az, hogy más országban is be kell tartani a szabályaikat, én vagyok a vendég. Ha nem vállaljam a következményeket. De minket a bulgár rendõr is elengedett, bár gyorsabban hajtottunk a megengedettnél. A szerb kollega pedig meglátva a rendszámtáblámat intett, hogy mégis inkább menjek tovább, illetve egyszer mosolyogva integettek, hogy azért vegyek vissza a tempóból az egyik kisebb településen. Tény, másoktól nem ilyen tapasztalatokat olvasok.
A neten megtalálhatók a részletes útleírások, néhol még a rendõr helye is fel van tüntetve, és tényleg ott álltak! icon_lol.gif Honpolgáraink meg nagy tömegekben hömpölyögnek az utakon turnus váltások idején, és külföldön sokkal segítõkészebbek vagyunk egymással szemben baj esetén.
Szóval ne aggódj ha mégsem lesznek utitársak. Bár hidd el sok magyarral fogsz találkozni út közben, fõleg ha turnusváltásra mentek, hisz utána szeretnétek tovább maradni.

# 28
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5167 Üzenet linkje2006-02-21 19:38:02 

Kedves Anikó!

Én is csatlakozok a Rebeka által írt, dolgokhoz, de én idén mégcsak másodjára megyek Görögországba!!! icon_lol.gif
De valamiért ezen a lapon maradt, valószínû nem véletlenül icon_lol.gif

Azt kell hogy írjam, elfecséreltem az idõt, egy másik mediterrán országra, Olaszországra, amit már bánok. Igaz, hogy én is mint a legtöbb magyar utazó, Paráliával keztem, de olyan élményeim vannak, kellemes, és szép, amit a másik országban többszöri nyaralás után sem éreztem. És ami a legfontosabb, a tenger... Olyan csodálatosan tisztát, soha nem tapasztalam, és Makriba azt mondják, még tisztább lesz, mint amikor Paralián én voltam.
Most pedig, hogy az út be van fizetve, alig bírok a fenekemen ülni, annyira indulnék már. icon_lol.gif
De elõtte még lesz, egy "ferde" utam, amit már ismét csak bánok, hogy azt az idõt is inkább Görögországban kellene eltölteni. icon_cry.gif

Tudod, az lenne az igazán klassz dolog, ha a Diasban találkozhatnánk Veled, nem pedig itt az írásoddal majd június végén.

Szia

# 29
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5169 Üzenet linkje2006-02-21 20:01:02 

Kedves Kriszta és Rebeka!
"Sajnos" én is megfertõzõdtem Görögországgal, családom szerint már betegesen, de annyira szeretek ott lenni, hogy szinte már oda van honvágyam. Vagyis olyan érzésem van, ami csak az lehet. Nagyon várom már én is az utat, fõleg hogy már befizettük mi is az utat. Állandóan a görög oldalakon lógok. Már nem nagyon tud semmi lekötni. Tegnap is végignéztem a tavaly felvett utazásunkat, hogy kicsit nosztalgiázzak. De utána csak rosszabb lett.
Legelõször én Athénban voltam, és utána Nea Plagián. Azóta sem olvastam sehol róla. Ha sikerül idén ellátogatunk oda. A Kassandra félszigeten van. Térkép szerint nincs túl messze autóval Szalonikitõl. Kiváncsi vagyok rá, hogy megismerem-e még? Korfun kétszer voltunk, de az nem annyira görögös nekem, bár szép volt. A szárazföldi rész az jobban megbabonázott, bár jövõre szeretnék Eviára is eljutni, ha már idén nem sikerült.
Tényleg jó lenne a Diasban találkozni, bár az idõpont szerint nem valószinû. Hátha legközelebb összefutunk valahol, mert én még sokszor szeretnék Görögországban elõfordulni. Gondolom Ti is. A tengerrel tavaly nem tudom mi volt, mert bármerre jártunk mindenhol hatalmas hullámok voltak, és elõtte ezt még nem tapasztaltam. Mikor Olympic Beachen nyaraltunk ott annyira tiszta, áttetszõ volt, hogy valami csodálatos tavaly pedig ott is hatalmas hullámok fogadtak. Makrigialoson is egyszer akkora hullámok jöttek, hogy még a parton is fentebb kellett mennünk elõle, de ez csak egyszer volt. REmélem nem csalódtok majd a helyben!? És remélem nem engem okoltok, ha esetleg így lesz?!

# 30
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka
Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5174 Üzenet linkje2006-02-21 21:09:42 

Anikó!
Csalódás remélem nem fog érni. Ha már Görögország rossz nem lehet! Makri sem lehet rossz, nekem még Parália sem okozott nagy törést! icon_lol.gif Mi szeretjük a nyugodtabb helyeket, autóval mobilak vagyunk. De a választás nem a beszámolód alapján esett erre a helyre, csak meggyõzött a döntésem helyességérõl. Már csak azért a két hétért érdemes élni ezeken a nyírkos, borús napokon. Kedvem lenne számolni a napokat, csak félek még túl nagy szám jönne ki, ezért még csak a hónapokat tartom nyílván. icon_biggrin.gif De ez már a készülõdés idõszaka, egy új idõszámítás kezdete! icon_lol.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3 ... 104 105 106   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu