Parga
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 61
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andra
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1308 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#19619 Üzenet linkje2007-01-30 13:36:30 

busaianikó!
Látom akcióba lendültél. icon_smile.gif Tényleg nem túl olcsóak az árak, de ahogy néztem a többi utazási iroda egyéni útjait, mindenhol sokkal drágább a szállás egyénileg, mintha velük is utaznánk.
Szóval a Sirent ajánlották legjobban? Köszi az infót, majd elolvasom tüzetesebben.
Lehet, hogy ha ott keresnétek szállást, akkor sokkal olcsóbban találnál, csak ez olyan lutri, mert ki tudja, hogy van-e olyankor szabad hely. Bár szeptemberben nagyobb rá az esély.

# 62
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rekuc
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
417 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#19697 Üzenet linkje2007-01-30 21:56:10 

Sziasztok! Andi és busaianikó!
Sztem nagyon jó hely Parga, én is eléggé szimpatizálok vele. Mi mindenképp az Aeolussal akartunk menni, csak azt még nem döntöttük el hogy Parga vagy Zakinthos.

Találtam még pár infot a kirándulási lehetõségekrõl, talán hasznát veszitek majd:

Igoumenitsa - Ioannina – Zagoria(nemzeti park)- Meteora kolostorok - Lefkas - Gliki – Parga:
Ezen kiadós körutazást saját, vagy bérelt autóval is meg lehet tenni.

Öblök: (Pargatól északra és délre)
Az öblök egy része teljesen magányos és érintetlen, de vannak olyanok is, amelyek a középpontban találhatóak kiváló szolgáltatásokkal. Különösen Sivota és Parga környékén találhatóak a csábító, hosszal elnyúló homokos szakaszok, kristálytiszta vízükkel, a fák általi árnyékkal és kicsinyke szigetekkel hívogatnak.
A tengerparton egymást váltják az erdõs, sziklás partok idilli homokos partjukkal, ezeket akár bérelt csónakkal is fel lehet fedezni. Igoumenitsától Prevezáig számtalan természtes naturstrand és sok nyugodt, magányos fürdésre alkalmas öböl található.
Parga strandjai is gyönyörûek, a látogatót minden alkalommal dilemmába ejtik, hogy éppen melyiket is keressék fel. A régió tiszta, frissítõ vizei az összes strand közös ismertetõjegye.
A látogató elõször azokkal a partokkal kezdhet, amik közvetlenül Parga városában találhatók pl: Kryoneri, Piso Kryoneri-Strand és nyilvánvalóan a Valtos-, Lychnos- és a Sarakiniko-Strand.
Idilli „intim” strandok terülnek el Parga tengerpartján sûrûn egymás mellett. A kisebb, homokos szakaszok azok számára alkalmasak, akik nyugodtan szeretnének napozni.
Különösen érdekesek a Lychnos öblében található barlangok. Az egyedüli, amire szükségük lesz egy csónak és sok idõ, hogy az elvarázsoló szépséget és nyugalmat élvezhessék.


SIVOTA: (Pargatól 25 km-re északra)
Egy kedves, zöld dombos vidék veszi körül a kicsi Sivota helységet, amely Pargatól 25 km-re északra található és Igoumenitsatól 35 km-re délre. Igoumenitsából indulnak kompok Korfura és Olaszországba is. A prevezai repülõtér további 110 km-re található déli irányba.
Sivota még mindig ismeretlen nyaralóhely, pedig sok gyönyörû öble és strandja van. A kicsi kikötõjébe gyakran érkeznek vitorlások, továbbá egy összehasonlíthatatlan atmoszférával rendelkezik, sok apró sziget fekszik itt is. A nyár hónapokban szervezett kirándulásokon van mód részt venni, pl. Pargara, Paxi és Antipaxi szigetére. A szórakozási és vásárlási lehetõségek adottak.

Perdika:
Egy pici helység, amely magasan a tenger fölött fekszik, ezért pompás kilátás kínálkozik a tájra és a szigetekre. Páratlan naplementében lehet itt része az embernek! Középpontjában található a piactér, kávézókkal és tavernákkal. A közelben fekszik a gyönyörû Ariffa és Karavostasi strandja.
Karavostasi az Epirus egyik legszebb strandja, és csak az elmúlt évek óta kezdik felfedezni a turisták. Nagyon nyugodt és csak néhány taverna található itt. Ezen kívül még ezen a strandok megfigyelhetõ egy pár hotel és néhány magányház.

Perdikai természeti park: (18 km-re északra Pargatól)

Perkika egyik legszebb részén a "Saint Athanasios" régióban található ez a természeti park. Itt vad állatok és magyarak egyaránt alkalmas élettérre találtak. A parkban található egy kb. 1000 éves híd, és egy régi vízimalom is.

Ezeket egy osztrák honlapon olvastam, bocsi ha kicsit hosszúra sikerült, de sztem mindenképp megéri felkeresni ezeket a helyeket, mivel nincsenek is messze Pargatól és nem az utazási irodák leszerzõdött helyei...

# 63
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andra
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1308 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#19707 Üzenet linkje2007-01-31 09:08:15 

rekuc!!!

Ezer hála és köszönet ezért a sok-sok fontos infóért!!!! Mennyi gyönyörû hely lehet Parga környékén is!! Az a 11 nap még kevés is lesz ennyi hely bebarangolásához!!!
Azt hiszem most már tutira ide megyünk nyaralni, ha összejön a rávaló!!!
Annyi remek kirándulási lehetõség van innen, de szerintem aki nem szeret csatangolni, magával Pargaval is meg lesz elégedve. Nem is tudom, hogy valaha is beleszerettem-e ennyire kép alapján egy városba. icon_lol.gif

Azt még jó lenne tudni, hogy milyen élet van ott és hogy milyenek az árak.

# 64
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nagyéva
Aktív fórumos
Aktív fórumos
107 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#19708 Üzenet linkje2007-01-31 10:08:15 

Sziasztok icon_biggrin.gif Én és a párom tavaly csodálatos napokat töltöttünk Pargán icon_exclaim.gif mindenkinek tanácsolom aki hezitál azon hogy oda menjen-e"igeeen" icon_lol.gif Ha kérdésetek van én szivesen válaszolok mindenre icon_eek.gif
# 65
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nagyéva
Aktív fórumos
Aktív fórumos
107 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#19712 Üzenet linkje2007-01-31 10:30:24 

Andrea!Pargán van élet! A parti sétányon mindent megtalálsz hajnalig lehet sétálni ,enni szórakozni icon_biggrin.gif Az árak Giros 1.5 Euro,de óriási adag sültkrumplival,mussaka 4 euró környékén van attól függ hol eszel .Kb más étermi ételek is 4-6 euró között mozognak.Egyébként Parga az Angol turistákra van ráálva tehát drágább valamelyest mint pl Parália ,Stavros ,OlimpicBeach,de kilehet birni!Valami kis angol tudás igényeltetik mert azt nagyon jól beszélik a lakosok.AZ Aeolus irodának van kitelepitett idegenvezetöje(magyar)aki sok mindenben segit.Aki szeret turázni itt 2 hét alatt sem tudja bejárni a vidéket!Anyi helyre lehet menni .REngeteg kiskápolna van az olajfás ligetben és gyönyörüek.Kis vonattal 8euróért elvisznek Ali Pasa várába ez fél napos program. Paxos szigeti kirándulásra 25 euróért visznek ,de vannak helyi hajók amik 15 euróért elvisznek de oda sorba kell álni.Ide egész napra kell menni de megéri mert csodás kék a tenger azon a részen ,és hatalmas barlangok vannak.Korfura is van program de az nagyon huzós mert kompal hosszú az ut.és drága mert Korfu megér egy nyaralást,nem futó városnézést.Ja és mivel Parga Velencei stilusban épült tehát hegyekbe vájt házak vannak igy mindenhova lépcsön vagy lejten lehet eljutni de nagyon romantikus icon_biggrin.gif 3strand közül lehet választani szerintem a legjobb a Valtos volt mert ott homokos rész is van.most ennyi icon_eek.gif sziasztok icon_biggrin.gif
# 66
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andra
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1308 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#19723 Üzenet linkje2007-01-31 13:10:14 

Kedves nagyéva!

Nagyon-nagyon köszi az infókat!!!!! Szerintem nem is drága hely.
Mi Vrasnán nyaraltunk tavaly, de a muszaka ott 5 euró volt, 2 a gyros, a kenyérre nem emlékszem. Azt hittem vadabb árak lesznek az angolok miatt.
A Valtos strandra nehéz eljutni? Lehet vizibiciklit kölcsönözni? Vagy valamilyen kisebb vizijárgányt?
A Paxos kirándulást már kinéztem egynek. Gondoltam Korfura is, de az elég drágának tûnik és mivel hosszú a hajóút, gondolom nem sok idõ maradna magára Korfura.
A víz tiszta Pargan? Lassan vagy hirtelen mélyül?
Bocsi a sok kérdésért, de nagyon szeretnék az idén eljutni ide és szeretnék minél többet megtudni róla. icon_lol.gif

# 67
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#19726 Üzenet linkje2007-01-31 13:20:51 

Sziasztok! Hú mennyi infót írtatok tegnap óta, mióta itt jártam. Köszi mindenkinek. Én is két könyvben néztem utána, és ezeket is láttam leírva, meg még más csodás helyeket, Ioannina környékén, és lentebb Prevezánál is. Autóval könnyebb lesz ezekre a csodás helyekre eljutni, mi valószínû, hogy egy napot Lefkadan is eltöltünk majd. De szeretném én is a Paxi-Antipaxi túrát is! Ioanninában magában a városban is sok múzeum, templom található, és ott a kis sziget, ahol Ali pasát meggyilkolták egy kolostorban, amit szintén szeretnénk megnézni. Szóval biztos, hogy nem fogunk unatkozni.
Viszont a szállásfoglalással még várunk kicsit, mert nem tudjuk pontosan ketten megyünk-e vagy hárman, márciusra talán kiderül, és szerintem szeptemberi utazáshoz még akkor is ráérünk foglalni. Legalábbis nagyon remélem!
Andra, sajnos én is úgy láttam, hogy egyénileg drágábbak a szállások, viszont ha autóval megyünk, akkor nem kell ott bérelni, és sok fakultatív programot is megspórolunk, úgyhogy mind a két változatnak van elõnye és hátránya is. icon_biggrin.gif
Én már írtam egy listát is a látnivalókról, de mivel sok mindent ti is ideírtatok, így nem nagyon tudok mit hozzátenni. Esetleg még ezt, amit egyik könyvben olvastam,hogy Preveza felé menet, Kassopé-nál ókori romok találhatók, és hogy ott olyan csodás napfelkelte, hogy még kirándulást is szerveznek emiatt oda Pargából! Lehet, hogy ezt sem hagyjuk ki?!

És aki autóval megy, annak ott a csodás Zagoria vidék, ahol gyönyörû Nemzeti Park, régi hidak, és vadregényes hegyek fogadják a turistákat!

Szóval megérne akár egy hónapos utat is, ha tehetnénk, nem igaz? icon_biggrin.gif

# 68
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andra
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1308 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#19729 Üzenet linkje2007-01-31 13:40:32 

Szia busaianikó!
Hát igen, nagyon fellendült a Parga topic, pedig milyen kis ismeretlen városka volt. Eddig. icon_lol.gif
Maga a város is nagyon szép, de az is nagyon vonzóvá teszi, hogy annyi, de annyi helyre el lehet menni. A másfél hét tutira kevés lesz ahhoz, hogy mindent meg lehessen nézni. Ide tényleg kellene 1 hónap minimum!!! icon_lol.gif VAgy kétszer kell visszamenni, hogy befejezd azt, amibe belekezdtél. icon_lol.gif
Az biztos, hogy ezeket az infókat kinyomtatom, ha megyünk.

# 69
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#19763 Üzenet linkje2007-01-31 17:15:38 

Sajnos csak most tudok ígéretemhez hû lenni és megkeresni nektek kedves Andra és Anikó az általam (katalógusban) látott szállásokat:

Van egy szuper oldal (igaz német, de nézelõdni jó) ahol egy csomó párgai apartman van:
https://www.happy-greece.com/reload/reload.htm?../Hotels_Parga.htm

Egyik jónak kinézõ az Astridis Garden:


Az ára nincs kiírva, mailben lehet kérdezni. Tavalyi ár szeptemberbõl: kb. 290 Euro/hét/szoba és nem fõ!


Aztán van a Pavlos Vergos studió


ezt egyéb gyönyörû társaival itt találhatjátok meg:
https://www.tobo-reisen.ch/Hotel.html

Az, hogy ezek német oldalak, nem jelent semmit,mert az apartmanokat a görög tulajnál foglaljátok e-mailben.

# 70
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#19765 Üzenet linkje2007-01-31 17:36:34 

Még egy halom nagyon jó dolgot ésszegyûjtöttem nektek, és mire ide beírtam, kivetett a net. Most kezdhetem elõlrõl icon_sad.gif

Apartman Dolphin: Dolphin Apartments. 48060 Lichnos - Parga - Epirus Tel.: (0030) 26840 32439,-32573 Fax: (0030) 26840 32574. Apartments incl.: Balcony with sea view ...
és egy oldal angolul: http://www.parga-epirus.com/

egy szuper cím, ahol egy halom szállás van és mindnek ott a címe, elérhetõsége, tehát lehet személyesen érdeklõdni: http://www.gto.gr/eng/accomm/loc/tlist.php?loc=Parga&prov=PREVEZA

és egy még jobb görög oldal sok-sok szálláscímmel:
http://www.calypso.gr/accomoda.....ll&lang=en

van még egy csomó, de nem akarom ezzel teleírni a topikot

# 71
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#19766 Üzenet linkje2007-01-31 17:37:50 

És még annyit, hogy nagyon jó helynek tûnik a Parga közelében fekvõ Sivóta is. Ott is nézzetek szállást. Sokkal eldugottab, nyugisabb hely, de közel Pargahoz. Aki autóval megy, annak nem lehet gond.
Most látom, hogy Rekuc írt már róla...nem baj, akkor én csatolok képet.

képek egy fotogalériából, ezen a címen:
https://www.sivota.de/galerie-sivota-griechenland.htm
ugyanitt vannak szállások is



Giovanni apartman, Sivota:

# 72
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#19768 Üzenet linkje2007-01-31 17:53:04 

Studio Edem, Sivóta, jól néz ki, de már nem teszek be több képet, nézzétek meg a saját honlapján:
http://pachistravel.com/Edem%20Studios.htm

# 73
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#19769 Üzenet linkje2007-01-31 18:02:31 

Anikó és Andra, vessétek bele magatok a leírások rovat Ionnina és a Zagória falvai c. bemutatóiba, akkor rájöttök, hogy mik rejlenek ezen a környéken. Sejtem, anikó már megtette icon_smile.gif
# 74
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#19774 Üzenet linkje2007-01-31 20:52:08 

Andi! Nem is tudom, hogy köszönjem meg, hogy ennyi mindent találtál nekünk. Még idõ kell, hogy végignézzem, de mikorra foglalni kell, tuti, hogy találok valamit. Lehet, hogy épp ezekbõl, amit ajánlottál.
A leírásokból én már mindent ki is nyomtattam, amit ajánlottál, sõt még hozzá is olvastam. Tényleg annyi gyönyörûség rejlik azon a részen, amirõl még nem is nagyon hallottam. Idén is még eddig szinte csak a Peloponnészoszról szóló dolgokat bújtam, eszembe sem jutott, hogy ez a rész is Görögország és akkor csak szép lehet!

Még egyszer köszi, neki is állok nézelõdni gyorsan! icon_biggrin.gif

# 75
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andra
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1308 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#19781 Üzenet linkje2007-02-01 08:42:10 

Kedves vojandi!

Mennyi szuper infóval láttál el te is bennünket, nagyon köszi!!!!!!
Máris olvasom a leírásokat ezekrõl a helyekrõl. Nem is gondoltam, hogy Görögországnak ez a része ilyen gyönyörû!!!
Ha ricsi nem kezd róla áradozni, még ma se tudnám, hogy hol van Parga.
Köszi Andi a segítséget!

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3 4 5 6 ... 745 746 747   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu