Olympos (Olümposz)
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Fontosabb látnivalók
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#10478 Üzenet linkje2006-07-03 14:00:57  Olympos (Olümposz)

Az Olympos

Thesszália és Makedónia határán áll az Olümposz, Görögország legmagasabb hegye. Égbe nyúló csúcsait az év nagyobb részében hó borítja.
Hacsak nem vagyunk megszállott, edzett gyaloglók vagy hegymászók, be kell érnünk az Olümposz puszta, bár méltóságteljes látványával.
Rendszerint felhõkbe veszõ csipkés csúcsai a hegyvonulat és a tenger közti keskeny síkságról törnek az ég felé. Az Olümposz erdõs lejtõit tisztán látni az athén-theszaloníki autópályáról, ha utunk erre vezet, a látvány miatt érdemes megállni egy közeli parkolóban. Délen az út a szárazföld belseje felé, a Tempe buja völgyébe kanyarodik, itt választja el a Piniósz folyó az Olümposzt társától, az Osza-hegytõl.
Bár az Olümposz név az egész hegyvonulatra utal, legmagasabb csúcsát - egyben Görögország legmagasabb hegyét -, a Mitikaszt (2917 m) is rendszerint Olümposzként emlegetik. Itt volt a görög istenek mitikus lakóhelye, egészen 1913-ig ember nem is mászta meg. Ma, legalábbis nyáron, kemény, de járható kétnapos túrát jelent gyakorlott, edzett és jól felszerelt alpinistáknak.
A Hellén Hegymászó Klubnál a közlei Litokhoronban bérelhetünk hegyi vezetõt, vagy foglalhatunk szállást egy menedékházban.


# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Virag
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#12516 Üzenet linkje2006-07-24 18:21:06  Olympos (Olümposz)

Sziasztok!!

Én nagyon szeretnék eljutni idén aZ Olümposzra. Azt szeretném ha valaki segítene abban, hogy oda egyénileg is, vagy csak csoportosan, szervezetten lehet feljutni?
Egyáltalán van belépõ? vagy ott szabadon mindenki megy fel a hegyre és kész? Szóval hogy mûködnek ott a dolgok? Sehol nem találtam ezzel kapcsolatban leirást. Szóval a legfontosabb hogy én teljesen egyénileg a saját kocsimmal akarok odajutni, és nem utazási irodán keresztül, szervezetten.
Légysz segítsen aki tud!!!!

Köszi

# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka
Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#12519 Üzenet linkje2006-07-24 19:19:06 

Kérdés meddig akarsz eljutni. Mi eddig csak saját autóval mentünk fel kétszer. Az autópályán haladva Litohoro felé kell lekanyarodni, majd a város elõtt nem sokkal jelzi a tábla merre menj. Innen az elsõ pihenõház 7 km-re van, de bõven van még ekkor elõtted út. Van egy szakasz amikor lefelé kell menni. Ez azért emlékezetes számomra, mert tavaly itt gondoltam, hogy eltévedtünk, és az idén a sógor itt "kiálltott megálljt", hogy jó irányba megyünk-e. Éppen elõtte boritékoltam, hogy a másik autóban most esnek gondolkodóba. icon_lol.gif icon_lol.gif
Van az út végén még egy nagyon rossz út, nos itt azért nem szivesen találkoztam volna szembe jövõ autóval. Az út végén egy nagy parkoló vár, innen csak gyalog vagy szamárháton lehet felmenni a tényleges csúcsra. Na ezt mi már mindkét alkalommal kihagytuk. De lehet sétálni és nagyon szép itt is minden. A többit majd mások.

# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#12521 Üzenet linkje2006-07-24 20:21:09 

Szia Virág! Amit Rebeka leírt, az mind úgy van, hallgass rá, mert nagyon szép út visz felfelé. De elõtte vagy utána pedig Litochoroban ha leparkolsz, akkor vezet egy kiépített gyalogút be a szurdokba. Egy jó félórás séta, de nagyon kellemes hûvös helyen, és gyönyörû amerre mész, úgyhogy azt is iktasd be a programodba, ha lesz kedved, és erõd. Belépõ nincs itt sem, a városban szerintem meglátod a táblákat, hogy merre menj, és utána már el sem tévedhetsz. Mi nagyon kellemesen töltöttük el az idõt. Az út végén találod a "Zeusz fürdõkádjának" nevezett helyet,igaz, hogy a vízesés az nyáron már ki szokott apadni egy kicsit, de úgy is gyönyörû látvány a fehér sziklákkal. Remélem megtalálod és tetszeni fog!? Jó kirándulást!!!
# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Keke
Aktív fórumos
Aktív fórumos
266 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#12543 Üzenet linkje2006-07-24 22:45:36 

Virág!A Stavros menedékháznál nagyon szép a kilátás ne hagyjátok ki és Litochoroból egyáltalán nem megerõltetõ az út az Enipeasz szurokban.Kiépített út vezet,gyönyörû!!!!!!!!Litochoro is nagyon hangulatos hely,érdemes kicsit sétálni a városban.
# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka
Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#12566 Üzenet linkje2006-07-25 10:14:29 

Litochoro autóval is megér egy "misét", bár kezdõknek nem ajánlatos. icon_lol.gif Mi mindkét alkalommal tettünk egy kisebb kört a szûk kis utcákon, bár nem volt elõre betervezve. icon_lol.gif Tavaly a kisteherautóval érdekesebb volt, néha nem tudtuk biztosra, hogy be tudjuk venni a kanyart, azaz beférünk-e. icon_lol.gif Az csak hab a tortán amikor még szembõl is jönnek, és egyik autónak vissza kell tolatni. icon_wink.gif icon_lol.gif De az idén személyautóval és kisebb helyismerettel mát könnyebb volt. De nem rémisztek senkit: ezt a manõvert nem szükséges elvégezni, bõven elég a fõtérig bemenni, leparkolni, onnan gyalog tovább.
# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Juhi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
818 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#13106 Üzenet linkje2006-08-01 11:24:55 

Sziasztok!
Most olvasom mit írtatok az Olymposról.
Mikor ezeket a hasznos tanácsokat adtátok én akkor sétáltam ott. icon_lol.gif
Nekem emlékezetes szép utam volt. Gyönyörõ a szurdok, és a kilátás. 1x még biztos vissza térek oda.

# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#13214 Üzenet linkje2006-08-02 11:06:02 


# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#13336 Üzenet linkje2006-08-03 14:56:35 








# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka
Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#13341 Üzenet linkje2006-08-03 15:59:18 

Lejjebb azért sokkal szebb, sokkal zöldebb. Ennyire magasra talán nem is vágynék. De mint látom az istenek sem egészen itt laknak, hisz nem látom õket sehol. icon_wink.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka
Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#13361 Üzenet linkje2006-08-03 21:08:31 

Bocsi, de nekem innen azért jobban tetszik a hegy.

# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jeki5
Aktív fórumos
Aktív fórumos
77 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#13368 Üzenet linkje2006-08-03 23:27:21 

sziasztok!

Rebeka te már annyi jó választ adtál a bugyuta kérdéseimre, úgyhogy gondolom hozzád intézem ezt a kérdésemet is icon_razz.gif
azt nem tudod véletlenül, hogy a Litochoro-i vonatállomás messze van-e magától Litochoro városától? csak mert mi nem tudunk vezetni, és ezért vonattal mennénk litochoróba, onnét pedig elsétálni a zeusz kádjáig.
a stavros menedékház kb milyen magasan van, illetve kb mennyire a Zeusz kádjától?
a másik kérdésem, hogy Litochoro strandja ugye a Plaka?

köszönöm a válaszaidat elõre is!

# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Turcsi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
7 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#15777 Üzenet linkje2006-09-29 21:37:06 

Szia jeki!
Most tévedtem ide,és gondoltam hátha aktuális még a kérdésed.A vasút nincs túl közel Litochorohoz,és természetesen hegyre fel vezet az út.Végülis ha nekivágtok az Olimposz meghódításának, akkor nem túl hosszú Litochoroig az út.Jármûvel kb.1000 m-ig lehet följutni,onnan egy jó nagy túra a 2000m-en lévõ turistaház.Útközben már hó foltokkal is találkozhattok(lehet hógolyózni és csúszkálni is).Mi augusztusban találtunk havat.A turistaháztól még egy jó túra a Skala csúcs,ahonnan kb.fél óra a Stomio(2911m).
Gyönyörû túra és elég megerõltetõ is.Mi a parkolóból indulva megjártuk 1 nap a Stomiót oda-vissza, pedig fotel edzette izomzattal rendelkezünk.
Ma már ismét nekivágnék,mert erre a helyre is igaz az,ami Görögországra.Lehet élni nélküle,de nem érdemes!
Kellemes pihenést kívánok!
Turcsi icon_redface.gif

# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#17940 Üzenet linkje2007-01-05 13:09:17 








# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#17944 Üzenet linkje2007-01-05 13:28:46 

Egy az egyben, mintha az Alpokból lennének ezek a képek. Gyönyörûek. Az Olymposzon szégyenemre még nem jártam, de hát ez van,ha mindig szigetekre megyünk icon_smile.gif
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Fontosabb látnivalók
1 2 3 4 5 6 7 8   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu