Görög ételek Magyarországon
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : -- Off topic --
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Mia_
Aktív fórumos
Aktív fórumos
338 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#15568 Üzenet linkje2006-09-24 20:47:51  Görög ételek Magyarországon

mivel nemsokára ünnepelni fogunk, azon gondolkoztunk, hogy mi lehetne erre alkalmasabb hely egy jó görög étteremnél? na de mégis melyik a jó? az emberek mondanak ezt is - azt is. egy jófajta étteremben 2 fõre 5000 ft alatt viszont nem nagyon lehet megúszni egy estét - ez pedig kicsit sok pénz ahhoz, hogy kockáztassunk.

szerintem írja le mindenki a tapasztalatát, tanuljunk egymástól. arra is kíváncsi vagyok, hogy milyen különbségeket véltek felfedezni a görög-görög és a magyar-görög tavernák között.

sõt, azt hiszem témába vág még akár a recept csere-bere is. icon_smile.gif

# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#15569 Üzenet linkje2006-09-24 21:00:41 

Szia Mia!

Én Budapesten csak két görög étteremben voltam, ebbõl az elsõ nagyon szuper volt, az a Clark Ádám térnél van egy kis mellékutcában, ahol a Dunaparton a 19-es villamos megy, onnan nyílik valahol. Az valami szuper volt, de ez volt már vagy 8 éve. Élõ, buzukis zene volt, akkoriban nem volt drága, arányos árai voltak és nagy választék volt.
A Mammut 1-ben felül is van egy, az is jól néz ki és fincsi is a kaja, de szerintem nagyon drága.
Van egy görög étterem ott, ahol a Nyugatitól mész az Oktogon felé és befordulsz a (Podmaniczky???) utcába, ahol a lovagi étterem is van, az elõtt a sarkon. Ott nem voltam, de egyik barátnõm nagyon dícséri.

Olyan kár, hogy Magyarországon nincs annyi görög taverna. Itt, Münchenben, kb. száz van, mind görög tulajdonban vannak és görög a személyzet és tényleg ha odamész, szinte Görögországban érzed magad. Nagyon nagy a választék és nem is drága. Mi most csütörtökön voltunk, én grillezett kardhalat ettem, a párom meg grilltálat...de hatalmas nagy volt és finom, 10 Euro volt fejenként.
Bocsi, hogy elkanyarodtam, hiszen ez rajtad nem segít, hogy itt mi van, és otthon mi nincs. De ezt én itt nagyon élvezem. Nagyszámú görörg kisebbség él itt és tényleg nem mû-hangulatúak ezek a tavernák, hanem cseppnyi görögországok, görög szigetek a munkás hétköznapok utáni egy-egy vacsorázós estén.

De remélem, írnak ide mások is, mert kíváncsi vagyok, hol van még Bp-n jó görög kajálda, meg arra is, hogy hol van normális gírosz és nem a lilakáposztával tele tömködött török izé. ?????

Andi

# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Mia_
Aktív fórumos
Aktív fórumos
338 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#15570 Üzenet linkje2006-09-24 21:06:25 

Nem kanyarodtál el, tulajdonképpen az is lehetne a topic címe, hogy görög ételek nem Görögországban. icon_smile.gif
irigyellek azért, hogy ott Münchenben ilyen sok lehetõséged van ilyesmire. azt hiszem, hogy Budapesten is egyre több görög taverna található, de az az érzésem, hogy ezek inkább azért szaporodnak, mert manapság divat táj-jellegû éttermet csinálni. rengeteg a kínai, japán, görög, olasz, mexikói, stb étterem - rántott húst úgyis süt mindenki otthon magának.

Én a Podnanicky utcai étteremrõl hallottam már jókat, de nem voltam még ott. Egyedül a rakparton lévõ éttermet próbáltuk ki. Jó volt benne az, hogy viszonylag normálisak voltak az árak, nagyon finom és rengeteg az étel, de nem volt olyan görögös a hangulat. igaz, hogy teltház volt, de akkor sem kellett volna személytelennek lennie - szerintem. az évfordulónkat ünnepeljük pár hét múlva, és mivel nem nagyon szoktunk étterembe járni ha nincs rá különös alkalom (nyaralásra spórolunk icon_smile.gif ), nem szeretnénk mellényúlni. icon_smile.gif

# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csutek
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1801 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#15577 Üzenet linkje2006-09-25 06:34:03 

Én évente 6-8 alkalommal jutok el Pestre, akkor is Anyut és a testvéreimet látogatom meg. Nincs idõnk étterembe járni.
Jó lenne ha vidéki görög éttermekrõl is olvashatnánk, ha vannak.

# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Juhi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
818 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#15579 Üzenet linkje2006-09-25 07:17:20 

Sziasztok.!
Én is voltam már a rakparti tavernában, nagyon jó volt és viszonylag olcsó. Most beszéltül meg, hogy januárban (születésnap-névnap) ott fogunk ünnepeni. Van egy másik valahol ennek a környékén de sajnos nem tudom a cimet. De majd meg keresem.
Csutek! Neked is keresek majd vidéki cimet is ha tudok.

# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csutek
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1801 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#15581 Üzenet linkje2006-09-25 08:04:32 

Köszi Juhi!
Sajnos alkalmanként csak 1-2 estét tudok Budapesten tölteni. Van 4 tesóm, akik rendszeresen összekapnak azon, hogy most éppen kinél töltsem az idõmet. Ráadásul van még néhány rokon, akik évente legalább egyszer szeretnének látni. Ilyen zsúfolt programba sajnos nem fér bele egy görög étterem.

# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#15582 Üzenet linkje2006-09-25 08:35:52 

Szia Andi!

A Clark Ádám térnél lévõ görög étterem az Apor Péter utcában volt, de sajnos már nem görög étteremként mûködik, pedig tényleg nagyon fincsi kajákat készítettek és igazi görögös hangulat volt.
A Mammutban lévõ étteremben is voltam, de nekem ez nem jött be annyira. Az Árkád üzletközpontban, és a Nagymezõ utcában is van görög étterem.
Puszi:

# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kiscsillag
Aktív fórumos
Aktív fórumos
237 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#15664 Üzenet linkje2006-09-27 11:05:36 

Sziasztok!

A Zorbas taverna (talán errõl beszéltetek korábban) nagyon hangulatos hely. Én a 18.szülinapomat ünnepeltem ott. Úgy van belül berendezve, mintha egy kis görög faluban lennél. A kaja viszonylag jó. Én speciál naxosi salátát ettem ami borzasztó volt. Azt nem ajánlom senkinek.
Összességében véve;a hangulat jó, van élõ zene, az étel is tûrhetõ és nem is nagyon drága. Bár ez lassan egy éve volt.

# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#15665 Üzenet linkje2006-09-27 11:24:39 

Sziasztok !

A Belgrád rakparton van a Dionnyssos étterem. Nagyon jó!

# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Juhi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
818 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#15678 Üzenet linkje2006-09-28 08:53:55 

Szia frrari!
Ott már én is jártam. Nagyon jó volt. Nagyon hangulatos belülrõl. Az a baj, hogy nem tudok sokszor menni, mert szívem szerint havonta legalább 1x mennék.

# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#15691 Üzenet linkje2006-09-28 12:11:26 

Szia Juhi !

Én viszont még a Zorbában nem voltam.
Az lesz a következõ, amit megnézek. És.... nem is olyan soká. icon_wink.gif

# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Juhi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
818 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#15694 Üzenet linkje2006-09-28 12:28:33 

Szia ferrari!
A soroksári Aushanban is van egy görög taverna. Ott is ettem már, nagyon finom volt, és viszonylag sokat kaptunk.
De azért az igazi görög taverna az valahol délen a tengerparton van.

# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#15697 Üzenet linkje2006-09-28 12:50:11 

Szia Juhi !

Igazad van, vannak jó utánzatok, de az igazi görögországi az mégis más!!
Pl. a kos-i Dionnyssos kicsit más, mint a pesti.

# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rekuc
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
417 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#16219 Üzenet linkje2006-10-14 11:15:18 

Az Örs vezér téri Árkádban is van egy görög ételbár de iszonyatos drága és nekem a kiszolgálók is elég unszimpinek tûntek!
# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
MONA
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
49 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#19796 Üzenet linkje2007-02-01 11:44:03 

Szia Rekuc!

Az Árkádban lévõ görög étteremrõl csak annyit,h nagyon pocsék a kajájuk.
De igazad van, a kiszolgálókat sem lehet pozitívan minõsíteni!
Szerintem nem sok köze van a göröghöz!

Viszont a József körúton van egy nagyon jó kis görög gyorskajálda, ami tiszta, szerintem aranyos és a tulaj imádnivaló görög figura!
Baross uti megállónál keressétek!
Tuti, nem bánjátok meg!

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : -- Off topic --
1 2 3 4 5   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu