Autóval Görögországba
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
Hozzászóló Üzenet
# 196
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Totó

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
43 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#6895 Üzenet linkje2006-05-02 20:04:46 

Hali!

Nos, kedves Rebeca, vannak helyek, ahol kártyával is lehet pályadíjat fizetni. Ezek európa nyugati országai, elég gyorsan is ment. De jelen esetben valóban jobb, ha nálunk van a megfelelõ mennyiségû "hazai" valuta. A szerb-magyar határral kapcsolatban megnyugtattak, de hogyan szerzek macedón dínárt a balkáni éjszakában...?

# 197
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi

Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6897 Üzenet linkje2006-05-02 20:55:26 

Nekem ezen a téren nulla tapasztalatom van, mert e szakaszon még csak busszal mentem, de felkeltette az érdeklõdésem ez a kártya-dolog. Azaz, ti mertek ilyen országban kartyával fizetni bármit is?? Én a kártyám mindig itthon hagyom, mert úgysemmerném használni, annyi mindent hall az ember, hogy visszaélnek vele és mire hazajössz üres a számlád. Vagy csak én vagyok túl beszari? icon_smile.gif
# 198
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Totó

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
43 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#6899 Üzenet linkje2006-05-02 21:39:07 

Hi!

Én már "rengetegszer" használtam a kártyám külföldön. Nézzétek, ugyanaz, mint Magyarország! Szem elõtt a kártya, megnézni a gépbe milyen összeget ütnek. Aztán megnézni a checket is, a rajta szereplõ összeg egyezik-e az általunk gondolttal. 3-4 alkalommal ki lehet bírni ezt a tortúrát nem? Ráadásul így ráérünk majd augusztusban kifizezetni az üzemanyagot.

# 199
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35

Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6901 Üzenet linkje2006-05-03 07:31:36 

Sziasztok!

A kártyával kapcsolatban kb. 10 éve a barátunk az egyik spanyol szigeten lemaradt a charter géprõl, és szerencsére volt nála kártya így haza tudtak jönni, nos az õ kárán tanulva, 10 éve kártya nélkül ki se teszem az országból a lábamat. Sose lehet tudni, hogy mikor kelhet, és itthonról is tudnak rátenni pénzt baj esetén: Kocsival Görögország messze van, és lehet mûszaki gond, ami miatt több pénz kell. Én nem csak a tankoláshoz ajánlom, hanem vész tartalék esetén.

Itthon is lehet hallani kártya visszaélésekrõl, és ahhoz nem kell más országba menni, hogy leszedjék a pénzt róla. Szóval ez benne van, de mi nem így szoktunk elindulni. A lényeg eddig még nem volt rossz tapasztalatom a kártyás fizetéssel kapcsolatosan.

Tényleg csak ajánlani tudom, és a használatával, Totóval nagyon egyetértek, oda kell figyelni!!! icon_wink.gif

# 200
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari

Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6904 Üzenet linkje2006-05-03 07:53:46 

Sziasztok!

Egyetértek Krisztával. Általában annyi eurót visz az ember amennyit szán az útra, de a kártya nagyon jó dolog, váratlan kiadások adódhatnak és biztonságérzetet nyújt a kártya.
Én vettem ki róla pénz, de sajnos a váltásra már nem emlékszem, hogy mennyivel számoltak fel többet.

# 201
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kakadu

Törzstag
Törzstag
1130 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6906 Üzenet linkje2006-05-03 08:24:01 

Bocsáss meg, de nem is akarom érteni a kérdésedet; "Ti mertek ilyen országban kártyával fizetni?"
Pontosan mire gondolsz?
Mi indokolja részedrõl ezt a sértõ lenézést?

# 202
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
édes

1000. Fórum tag
1000. Fórum tag
273 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6907 Üzenet linkje2006-05-03 10:21:52 

BIZTOS VAGYOK BENNE,HOGY NEM SÉRTÕ,LENÉZÕ A KÉRDÉS.C S A K kérdés.Nem élõben hallod,hanem irva látod.És olyan hangsúllyal teheted fel amilyennel csak akarod.Próbáld meg csodálkozó hangsullyal feltenni,érezni fogod a különbséget icon_idea.gif icon_rolleyes.gif
# 203
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi

Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6915 Üzenet linkje2006-05-03 14:23:10 

Köszi a válaszokat icon_smile.gif

Kakadu, az "ilyen" szót úgy értettem, hogy egyáltalán valahol külföldön. Én minden külföldön bizalmatlan vagyok, mindegy, hogy "ilyen" vagy "olyan" ország icon_smile.gif De ahol állandóan meglopnak a rendõrök is, oktalan okokért, amiket nem is követtél el (gyorshajtás, mit tudom én még mi), ott én eleve jobban tartanék minden más dologtól is. Én lehet, hogy túl félõs vagyok, de én örülök, hogy nem kell "ezeken a vad népeken" át utaznom. Bocs, ha ezzel bárkit is megsértettem, de rengeteg mindent olvas az ember, és általában a rosszra jobban felfigyelünk, mint a jóra. Persze mindenhol történhet bármi.
Andi

# 204
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Totó

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
43 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#6917 Üzenet linkje2006-05-03 15:14:37 

Tisztelt hölgyek és urak!

Firtatjuk a kártyát, de volt egy megválaszolatlan kérdésem. Van valakinek tapasztalata macedón dínár szerzésében...?

# 205
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kakadu

Törzstag
Törzstag
1130 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6919 Üzenet linkje2006-05-03 19:26:23 

Minden határon van éjjel-nappal nyitva tartó pénzváltó.
# 206
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kakadu

Törzstag
Törzstag
1130 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6920 Üzenet linkje2006-05-03 19:30:31 

A rendõröknek ez a hozzáállása egész kelet-európára jellemzõ, a hazaiakra is. Még senki nem magyarázta el nekik, hogy õk nem törvény hozók, hanem alkalmazók. Ezer éve vezetek és sokkal több negativ tapasztalatom volt a magyar rendõrökkel, mint a külföldiekkel.
# 207
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Totó

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
43 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#6934 Üzenet linkje2006-05-04 13:16:57 

Hi!

Kösz az infót, kakadu. Rendõrökkel még nem gyûlt meg a bajom sem itthon, sem külföldön. Sõt, volt, hogy felvezettek minket a római éjszakában, mert eltévedtünk. Véleményes, de szerintem hozzáállás kérdése (kis nyelvtudás nem árt) az egész. Persze az is lehet, hogy nekem zidáig szerencsém volt...

# 208
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka

Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6944 Üzenet linkje2006-05-04 18:57:20 

Nem tudom, sorra olvasom és hallgatom a panaszokat a szerb és bulgár rendõrökrõl. ( A Macedónoknál még csak busszal voltunk) De ide vehetném egyes szomszédos országok rendtartóit. Lehet hogy nekünk eddig piszok nagy szerencsénk volt? Egyszer akartak megbüntetni Bulgáriában, de egyértelmûen túlléptük a sebességhatárt. De aztán ott is elengedtek minket, szó szerint rájuk kellett utána tukmálni pár doboz cigit. icon_lol.gif Nos be kell vállalni, vagy megszegem a szabályaikat és vállalom az esetleges büntetést, hisz sietek az uticélom felé, vagy betartom az ott szabályos KRESZ-t. Nekem eddig mindig az jött le, hogy ha valakit büntettek oka volt. Ja, hogy a szerbeknél is macerás, hogy a bekötõutaknál 80-as tábla van? Vagy hogy a bulgároknál is sok a 40-es tábla? Ez mind igaz. És mérnek is szigorúan, akár éjszaka is.
Egy szó mint száz: nyílván ott is vannak bosszantó rendõrök, de hol nem? Én nem féltem akkor sem, ha egyedül mentünk is. Igazából inkább megnyugtatnak éjszaka, ha látom õket, legfeljebb 1-2 órával késõbb érkezünk meg. Oly fontos ez?
Az biztos, jó pár éve a buszokat rendszeresen leállítgatták, pedig figyeltem: nem mentek gyorsan a sofõrjeink. Mára vagy változott a helyzet, vagy az autókat nem b****gatják annyit.

# 209
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Totó

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
43 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#6951 Üzenet linkje2006-05-05 08:58:19 

Szia!

Látod Rebeka, ilyen pozitív hozzászólásokkal növelni fogod a Görögországba induló magyar autók hadát. A régi beidegzõdéseket - bármilyen nehéz is - el kell felejteni.

# 210
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Maci

Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
139 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6953 Üzenet linkje2006-05-05 12:04:38 

Sziasztok!
Most megyünk elsõ alkalommal kocsival Görögországba.A kérdés: nemzetközi jogsi kell-e?

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
<   1 2 3 ... 13 14 15 ... 1324 1325 1326   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu