Sarti
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 15886
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gáborpapo
Aktív fórumos
Aktív fórumos
204 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238297 Üzenet linkje2016-04-21 19:28:02  Válasz a #238290. hozzászólásra

A Spanos jó választás! Szép az apartman. Átlagos konyhai felszereltséggel. Ha jól emlékszem van a közelben kis bolt és pékség is. Nincs túl messze a központtól sem
Egy bőséges friss péksüteményes reggeli után ebédre csak jó hideg gyümölcsre esetleg egy jó gyroszra vágyik az ember. Vacsora időben meg ott vannak a jobbnál jobb éttermek!
Én még nagyon tudnám ajánlani az öszvér túrát is!
Felejthetetlen élmény a hegyekben szamaragolni és piknikezni. Krisztosz sarti egyik közismert figurája. Megismerni jellegzetes bajúszáról.
Sartiból Sykia felé elindulva egy felüljáró után le kell térni a fő útról. Ott van egy " halott város" valamikor ide terveztek egy települést már megépítették az utakat az alapokat lépcsőket de aztán valami miatt nem lett semmi az egészből. Utak a semmiből a sehova! Érdemes megnézni. Mi robogót béreltünk .

# 15887
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
1962
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
37 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#238328 Üzenet linkje2016-04-23 18:38:44 

Szeretnék infót a Stamatis apartmanról ,ha valaki lakott már ott kérem irja meg a tapasztalatait. Köszönöm előre is.
# 15888
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
1962
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
37 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#238329 Üzenet linkje2016-04-23 18:42:18 

Szeretnék infót a Stamatis apartmanról ,ha valaki lakott már ott kérem irja meg a tapasztalatait. Köszönöm előre is.
# 15889
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vicosz
Törzstag
Törzstag
688 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238338 Üzenet linkje2016-04-24 07:53:56 

A Stamatis apartmanház Sarti beachen a főútnál /sajnos túl közel hozzá/, a legutolsó ház a tenger felőli oldalon, közvetlenül a Barracuda ház szomszédságában van. Egy kívül-belül szépen, igényesen, célszerűen felépített, berendezett, de nem luxuskivitelű ház. Sok apartmanban megfordultunk már, én 4-es osztályzatot adnék neki mindent összevetve. A part sincs messze, kb. 200 m. Ez a ház egy pici dombra épült, a víz könnyen megközelíthető a Hallydé apartmanház mellett futó kis utcán.A ház fellső szintjén lakik a tulaj a családjával, és fennt van egy 5 ágyas apartman, itt voltunk mi. Ez nagyon szép, és kényelmes 2 szobás, két oldalra terasszal. Az alsó szinten egy légteres apartmanok vannak, körben a ház aljában, 8 db 2-3-4 ágyasak. Első nap mikor még üresek voltak, bekukucskáltam, nem túl nagyok, de nem is túl szűkösek. Az útra nézőket délután süti a nap. Minket eléggé zavart éjszaka z út előtt száguldozó, nagyon sok autó hangja, úgyhogy a harmadik éjjel már kértük a légkondit, mert a zajtól mi nem tudtunk aludni, a nyitott ajtó mellett. Egyébként a szobába a teraszról lehet bejutni, és van elhúzható szúnyoghálós ajtó is. A tulajt és családját napközben nem sokat látni, inkább csak a reggeli órákban, meg késő este. Az én 7 éves kislányom összebarátkozott az ő kb. 5 éves kislányukkal, már a második napon. Nagyon érdekes volt, mert a görög kislány szinte semmit nem szólt, de az enyém eléggé talpraesett, úgyhogy feltalálták hamar magukat, a második héten már bejárt hozzánk a kislány /az ágyon ugráltak kézenfogva/A legközelebb eső strandrész nagyon szuper. Csillogó homok kb.600 m- hosszan, a sziklák felé, befelé a falu felé a part egy darabig homokos, utána aprókavicsos. A víz kb 30 m-ig nem mély, kisgyerekeseknek ideális. Van kb. a parttól 10 m-re egy homokpad, végig a sziklákig, ott volt hogy kilátszott a homok, ha éppen apály volt, és nagyon jó kis hullámok keletkeztek a szélén. Az utolsó 2 napban szuper jól hullámzott a víz, nagyon élveztük, olyan volt mint egy hullámfürdőben. Teljesen csendes víz csak 2 nap volt, szinte egyáltalán nem volt hullámzás.
A beach gyalog, sétálva kb. 15 perc a központtól, a village résztől 10 perc. A Stamatishoz közel, lefelé a vízhez, a parton van egy étterem, egy szupermarket hol sok minden van, de kenyeret csak délelőtt lehet kapni. Nagyon közel van kb 25 m-re tőle az Evros étterem, mi itt nem ettünk csak elvittünk gyrost pitában, 2 eu, finom volt, de kisebb adag, mint bennt a faluban, a főútcán, az Ovelix-el szemben, az Agiao gyorsétterem csirkés girosa ízlett a legjobban a lányaimnak, és rengeteg hús volt benne. Esténként bementünk az autónkkal a falu főutcájáról is megközelíthető új nagy áruházba, valamivel olcsóbb mint a régebbi kis boltok, viszont itt pl. nem voltak azok a finom péksütik mint a "bakery"-kben, a pékségekben. A croassant sok helyen üresen készítik, ha csokisat szeretnél, kérni kell külön, és egy géppel nyomnak bele csokit. Ez mindegyikünknek nagyon ízlett. Tintahalat egyszer ettünk de Marmarasban, nekem kellett megenni, a család nem díjazta /kicsit gumiszerű, de az íze jó volt/ inkább a sült apróhalakat ették. Mi két hetet voltunk, ebédre főztünk, kihasználva a déli hőséget, amikor kinnt a parton szinte elviselhetetlen volt a hőség.
Este 9 körül mentünk inkább a faluba, csavarogni, giroszozni, ücsörögni a parton. A nagy parkolónál az úton vannak kis hajóhinták, meg kisvonat 1,5 eu-ért, de inkább kisebb gyerekeknek, de van csúzda is. Ott egyik este egy periu indián csapat zenélt, megálltunk, hallgattuk őket, tetszett, lehetett venni cd-t is nem tudom mennyiért. Benn a faluban sok üzlet van, élelmiszer, húsboltok, stb. kérdés? icon_smile.gif

# 15890
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
KissLaszlo
Törzstag
Törzstag
1068 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#238342 Üzenet linkje2016-04-24 18:09:54 

Volt már valaki az Anesti apartmanban?
milyen?

# 15891
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Saturn
Aktív fórumos
Aktív fórumos
277 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#238343 Üzenet linkje2016-04-24 18:23:58  Válasz a #238342. hozzászólásra Előzmény #238342

Jó pár éve voltunk. Előnye: csak átsétálsz az úttesten és már a beach-en vagy icon_smile.gif. Csendesebb, mint benn a faluban, de minden elérhető közelségben. Az a 15-20 perces séta a központig nem vészes gyalog sem, de ha autóval vagytok, akkor meg semmiség. Az emeleti, tengerre néző szobák biztosan nagyon élvezetesek, de a földszinten is van kis kiülő terasz. Úgy tudom, felújították az épületet, mert a mi szobánk nagyon gáz volt....Felszereltségét tekintve az alap dolgok itt is rendelkezésre állnak. Közvetlen mellette van egy kis bolt is.
# 15892
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
KissLaszlo
Törzstag
Törzstag
1068 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#238345 Üzenet linkje2016-04-24 20:41:46  Válasz a #238343. hozzászólásra Előzmény #238343

Köszi az infóticon_smile.gif
Egyenlőre csak nézegetünk, jártam már többször Sartin, tudom hol van, csak az állapota érdekelne, hogy fel van-e újítva, vagy nagyon gáz.
Nekünk az a rész tetszik a legjobban Sartin.

# 15893
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Siki
Aktív fórumos
Aktív fórumos
65 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238346 Üzenet linkje2016-04-24 20:44:51 

Anesti

A tavai év végén valamit újítottak rajta mert már az ibusz sem akarta bérelni.
Nagyon jók az anesti árai de...
Nem véletlen.
Gyönyörü a kilátás a tengerre néző erkélyről.
Tapasztaltam hihetetlen gyönyörű.
Viszont az egyik legmelegebb apartman amiben eddig sartiban voltunk.
Nincs klima tv de még szunyoghálo sem.
Talán wi fi már van de nem esküdnék meg erre sem.
Volt ugy nem volt melegvíz, de késöbb a hidegnek is
Örültünk volna, de helyette csak sós viz folyt amit többször jeleztünk az utazási irodánknak.
Semmit nem tudtak tenni....
Szóval nagyon jó elhelyezkedés jó ár de én többet nem.
Van olyan szobáljuk, hogy az erkélye a szomszéd ház falára néz....
Kár hogy ennyire nem érdekli a tulajt mert kis ráfordítással nagyon jó szállás lehetne.
Üdv
Siki

# 15894
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kozso
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238356 Üzenet linkje2016-04-25 20:33:51 

Sziasztok !
Tudna nekem valaki néhány hasznos infót mondani az Ilias apartmanról (a galériásba mennénk).
Köszi szépen

# 15895
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vicosz
Törzstag
Törzstag
688 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238360 Üzenet linkje2016-04-26 07:55:10 

Ilias 2004-es apartman kicsi szoba, kicsi erkély... Kicsit messze van az ó falu résztől, kb 7-800m, A terasz a távoli hegyekre, és a közeli gazos telkekre néz. A fürdő helyiség kicsi és minden fordítva működik, a kapcsolók összevissza, a zuhanycső sem lefele lóg, hanem felfele, Az ajtó kívülről csak kulccsal nyitható, így, ha azt benn hagyod... Egyébként minél kevesebbet kell benne tartózkodni icon_smile.gif a redőnyöket le kell ereszteni, a nap csak este tűz be. A háziak barátságosak.
# 15896
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
KissLaszlo
Törzstag
Törzstag
1068 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#238396 Üzenet linkje2016-04-28 20:30:15  Idézet innen: #238356

Kozso írta:
Sziasztok !
Tudna nekem valaki néhány hasznos infót mondani az Ilias apartmanról (a galériásba mennénk).
Köszi szépen


Mi egyszer voltunk a Ilias-ban.
Szerintem egy teljesen jó apartman, rendben van minden, megfelelő méretű helyiségek, tiszta, újszerű, közel az ó-faluhoz. Szinte minden közel van.
Egyetlen hátránya van, amellett, hogy nem a tengerre néz, hogy egész délután oda süt a nap és meleg van az erkélyen, viszont van klíma.

Ez nem a galériás apartman volt!!!

Én mennék máskor is ebbe az apartmanba.

# 15897
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Stomi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
52 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238412 Üzenet linkje2016-04-29 12:13:26 

Sziasztok !

Júliusban készülünk az Anna 2 apartmanba.
Sajnos nem sok infót találtam róla a neten.
Kérném,hogy aki járt már ott írjon róla néhány sort.

Köszönöm !

# 15898
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Évuska
Aktív fórumos
Aktív fórumos
242 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238443 Üzenet linkje2016-05-02 11:49:21 

Szia Kozso!

Ha írsz egy e-mail címet tudok fényképeket küldeni az Ilias galériás apartmanjáról.
Üdv.: Évuska

# 15899
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebus
Aktív fórumos
Aktív fórumos
171 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238446 Üzenet linkje2016-05-02 14:44:45 

Szia Stomi! Mi voltunk az Annába, de nagyon régen, talán 2001-ben. Emlékeim szerint, nagyon jó kis apartman, a fsz. 3 ágyasba voltunk. Minden közel volt, a tengerpart egy utcányira a központ is, a pékség egy saroknyira, tehát sztem tökéletes hely. A tengerpart gyorsan mélyülő volt, ezért egy kicsit távolabbi partot választottunk. Azóta biztosan sokat fejlődött Sarti, de nagyon klassz hely, visszamennék szívesen. Ha van kérdésed még szívesen válaszolok. Üdv: rebus
# 15900
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Stomi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
52 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238456 Üzenet linkje2016-05-03 11:58:11  Válasz a #238446. hozzászólásra Előzmény #238446

Szia !

Köszönöm a megnyugtató választ!
Sajnos tényleg kevés infó van róla.
Kisgyerekekkel megyünk.Milyen messze van a sekély partrész?

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3 ... 1059 1060 1061 ... 1105 1106 1107   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu