Görögországban élek
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Általános tapasztalatok
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#17449 Üzenet linkje2006-12-12 14:03:05 

Azért azt vegyük figyelembe, hogy barbinak ott volt egy férfi az oldalán, aki mindenben segítette, támogatta. Más így kimenni (gyerekkel vagy anélkül), mint a nagy bizonytalanban, csak úgy. - szerintem
# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csutek
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1801 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#17454 Üzenet linkje2006-12-12 15:16:42 

A nyáron már szóba került egyszer, hogy milyen az ha valaki átköltözik egy másik országba. Akor leírtam már, hogy az is nehéz, ha a hazádban egy másik települést választassz új otthonodnak.
Én Debrecenben éltem 8 éves koromig, aztán Budapestre költöztem a szüleimmel. A nyarakat a nagymamámnál töltöttük a szülõvárosomban. Minden évben sírva mentem haza, annyira utáltam Pesten lakni.
15 éve költöztem Szoboszlóra és 10 kemény év telt el addig, amíg elfogadtam a helyi viszonyokat. Kb. ennyi idõbe telt, amíg az emberek már nem tartottak idegennek és nem neveztek "a pesti nõ"-nek. Itt mindenki furcsának találta azt, hogy a férjemmel közösen döntünk mindenrõl, közös kasszán vagyunk. Itt sok feleségnek fogalma sincs arról, hogy a férje mennyit keres. A legtöbb férfi semmibe veszi a feleségét. A nõnek nincs szavazati joga, mindenben az "Ura" dönt. Mindig kiráz a hideg, ha azt kérdezik tõlem, hogy hol van az uram. Ha azt mondom, hogy nekem férjem van, mindenki beképzeltnek tart.
Úgy gondolom, Görögországban is hasonlóképpen kezelik a nõket vagy az idegenbõl érkezõket.Szerintem már fel sem venném, ha a görögök ferde szemmel néznének rám.
Azt még hozzátenném, hogy a mostani lakóhelyemen is sok a túrista aki szívesen élne itt.

# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rekuc
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
417 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#17456 Üzenet linkje2006-12-12 16:52:45 

Sziasztok!

Egyetértek az elõttem szólokkal, Görögország tényleg nem egy álomhely, mint ahogy a turisták gondolják. A görögök a tengerbõl+ a sok, sok régészeti leletbõl, romokból élnek, és ahhoz képest nem is rosszul! Képzeljétek el mi lenne ha nem lenne tengerük...
Igazad van Vojandi hogy aki nem hiszi el ami Barbie ír az tényleg álomvilágban él!

Viszont azon le vok döbbenve h nincs óvoda+bölcsi, ez nagyon fura!

Sztem turistaként megéri Görögországot választani, mert hihetetlen szép, de hogy ki nem költöznék, az biztos! 1-2évre még talán, de örökre nem az tuti.


Köszi Barbie a sok infot amiket megosztasz velünk!

# 19
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#17458 Üzenet linkje2006-12-12 17:23:50 

Köszi szépen Barbie! Bocsi, hogy ezzel terhellek, de tényleg nagyon jó lenne, mert szerintem annyira nem látogatják a turisták, hogy semmi infó róla.
Annak idején nem én szerveztem oda az utat, így nem tudom hogy keveredtünk oda a társasággal.
Köszi még egyszer, majd figyelem a topikot, hogy tudsz-e meg róla valamit, vagy nem?

Érdekes volt amiket írtál Szandinak! Azt pl. nem is tudtam, hogy ott nem járnak a gyerekek óvodába. Ez teljesen új volt számomra.
Mindig hall az ember valami újat, igaz? icon_biggrin.gif

# 20
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csutek
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1801 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#17459 Üzenet linkje2006-12-12 17:24:00 

Nekem nagyon szimpi, hogy a gyerek 6 éves koráig a családdal van. Sokkal jobb a gyereknek a bölcsi nélkül. Jó lenne, ha a mi gyerekeink sem kényszerülnének ilyen helyzetbe. Sok gyerek azért olyan sûrün beteg, mert túl korán szakítják el az anyukájától.
Azt mindig tudtam , hogy a gyerek szent és sérthetetlen a görögök számára.

# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#17461 Üzenet linkje2006-12-12 17:36:52 

Szia Csutek! Igen nekem is szimpatikus a gyerek dolog, hogy családon belül megoldják a gyerekek felügyeletét, de nálunk ez ugye lehetetlen a munkahelyek miatt.
De milyen igazad van Csutek abban, hogy itt nálunk is hasonló helyzetek vannak vidéken, mint ahogy írtad is! Teljesen másképp viszonyulnak itt is egy "bevándorlóhoz", mint aki teljesen helybéli. Ezt Te már a saját bõrödön megtapasztaltad. Én ott élek, ahol gyerekkoromat is töltöttem, de rengeteg "idegen" lakik már itt, akik itt vettek házat, és hallom sokaktól a véleményt róluk, ami nem kicsit elfogult velük szemben!!
Úgyhogy ehhez nem kell külföldre költözni, elég csak itt helyben is! Sajnos!

De mindezek ellenére azért még szerethetjük a görögöket, vagyis inkább Görögországot, hiszen szépsége örök, és legalábbis bennem nem változtat meg semmit az eddig leírtak, hiszen manapság sajnos mindenhol hasonló nehézségeket lehet tapasztalni. icon_biggrin.gif

# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#17462 Üzenet linkje2006-12-12 17:44:23 

Csutek, jót mosolyogtama soraidon. Tudom, hogy ez így van, de ahogy megfogalmaztad, mosolyt csalt az arcomra. icon_smile.gif
Anikó, neked írtam pár honpal címet a dumcsiba Nea ....izé nem jut eszembe...-vel kapcsolatban.
Ezt az óvodás dolgot még a barátnõm sem mondta, akinek görög férje van. Õ is már görögnek számít amúgy. Olyan szinten beszéli a nylevet, hogy azt a helyi dialektust beszéli, mint amit a fiú, ahonnan õ való. Így ha nyralnak és szóba elegyednek otthiniakkal, azt kérdik az én magyar barátnõmtõl, hogy honnan valósi Görögországból. icon_smile.gif

Andi

# 23
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andra
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1308 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#17465 Üzenet linkje2006-12-12 18:56:01 

Igazad van vojandi, úgy biztosan egy kicsit könnyebb, ha van valaki, aki segít ott kint.
Annak idején ott Paralián megismerkedtem görögökkel is és egyszer mondtam, hogy milyen szívesen élnék itt. Az egyik görög srác próbálta felnyitni a szemem, hogy biztos, hogy tudnék-e ott élni?
Hiszen akkor nincsenek ott a barátok, a család, ha valami nem stimmel, nincs, akihez mehetnék panaszkodni, azon kívül télen teljesen más Görögország.
Akkor ott a napsütésben, a pálmafákkal körülvett tengerparton én ezekre nem is gondoltam.
Azt hiszem, hogy én nem lennék elég bátor belevágni abba, hogy külföldre költözzek. Az egyik barátnõm Amerikába ment ki hosszú évekkel ezelõtt és ma már rendben van az élete, de nagyon megszenvedett õ is azért, hogy ott tartson, ahol most tart.
EGyik felem irigyel egy kicsit benneteket, hogy volt merszetek belevágni, a másik felem viszont nem, mert tudom, hogy nem olyan egyszerû nektek ott kint.

# 24
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andra
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1308 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#17466 Üzenet linkje2006-12-12 19:05:12 

Csutek, igazad van, még itthon is nehéz egyik városból a másikba költözni. Mi annak idején a volt férjemmel terveztük, hogy a Dunántúlra költözünk, de nem birtuk itt hagyni a családot. Ha oda képtelenek voltunk elmenni, hogy is mehetnék külföldre. Biztos, hogy honvágyam lenne.

Az uram megnevezést én sem szeretem. Olyan, mintha azt fejezné ki, hogy valaki parancsol nekem, azt pedig nagyon nem szeretem. Éppen ezért valószínûleg nem tudnék Görögországban élni, mert nem az a típus vagyok, akit hagyja, hogy uralkodjanak rajta. icon_lol.gif
Le is csapnám a kis görögöt, ha nem engedné, hogy beleszólásom legyen valamibe is. icon_redface.gif icon_lol.gif
Biztos, hogy nehéz lehet idegen helyen és nagyon sok idõbe telhet, mire elfogadnak és te is megszokod a helyet.

# 25
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andra
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1308 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#17467 Üzenet linkje2006-12-12 19:08:01 

rekuc, én is csak úgy tudnám elképzelni, hogy mondjuk egy nyarat töltenék kint Görögországban, aztán hazajönnék.
Amúgy sok magyar csinálta azt, hogy szezonra kiment dolgozni, aztán amit megkeresett a szezon alatt, abból élt itthon télen.

# 26
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csutek
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1801 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#17468 Üzenet linkje2006-12-12 19:08:33 

Engem Görögország nagyon vonz. Ha tényleg felszámolnék itthon mindent, csak ott tudnék letelepedni. Ha a mostani lakóhelyemet el tudtam fogadni, az is menne. Gyerekként is érdekelt minden ami görög. Elmúltam 30 éves, amikor elõször ott jártam. Víziszonyom van, úgyhogy biztosan nem a tenger vonz. Jártam már sok országban, de sehol sem érzem azt a lelki nyugalmat, mint görög földön. Ha tényleg létezik elõzõ élet, én az egyikben biztosan Görögországban éltem.
Szerintem ezeket a dolgokat már leírtam egyszer.

# 27
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andra
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1308 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#17469 Üzenet linkje2006-12-12 19:11:04 

Anikó!
Persze, hogy szeretjük továbbra is a görögöket, engem még nem bántott meg egyik sem, sõt, nekem eddig még csak jó tapasztalataim vannak velük kapcsolatban. icon_smile.gif
Amíg ez nem változik, továbbra is imádom az országot is és a görög embereket is. icon_smile.gif

# 28
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Barbie
Aktív fórumos
Aktív fórumos
102 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#17470 Üzenet linkje2006-12-12 19:11:25 

Na jaszasz!!!! Végre itthon vagyok,nyugiban tudok fórumozni. Jut eszembe,holnaptól nem tudok a gép elé jönni,mert képzeljétek el,hogy meghalt a párom családjából valaki,és most tudtuk meg.Holnaptól keményen 40 napos gyászt tartanak,böjttel,szakállnövesztéssel.Az a legrosszabb az egészben,hogy én soha nem láttam azt a valakit,nem ismertem,mégis rám is vonatkozik a gyászolás....!!!!FELHÁBORÍTÓ. Úgyhogy ha gépeznék,vagy egyáltalán szórakoznék,az most nagyon nagy bûn lenne..... (hiszik ezt ÕK) Ilyenkor szoktam magyarul átkozódni,meg sûrûn emlegetem a párom édesanyját... Így jártam,de amint tudok jelentkezek,addig is gyüjtsétek nekem a kérdéseket!Különben is,most még itt vagyok,most írjatok! BARBIE
# 29
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andra
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1308 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#17471 Üzenet linkje2006-12-12 19:13:56 

Csutek,
Nekem egész gyerek korom óta az volt az álmom, hogy Görögországba egyszer eljuthassak. Akkoriban az még elég elérhetetlennek tünt.
27 évesen tettem elõször a lábam az országba és elsírtam magam, annyira boldog voltam és még akkor is alig akartam elhinni, hogy ott vagyok. Ez a szerelem pedig a mai napig megmaradt, oda húz a szívem minden nyáron.
De ettõl függetlenül nem tudom, hogy tudnék-e ott élni.

# 30
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andra
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1308 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#17472 Üzenet linkje2006-12-12 19:16:28 

Szia BArbie!
Hát ez tényleg elég kitolás. Õk így gyászolnak?
És ez most azt jelenti, hogy 40 napig nem tudsz jönni????
Hát az ilyen dolgokat nem tudom, hogy mennyire tudnám tolerálni. icon_confused.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Általános tapasztalatok
<   1 2 3 ... 25 26 27   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu