Kárpátoszi mesék
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Élménybeszámolók
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#45461 Üzenet linkje2007-09-20 20:08:55  Kárpátoszi mesék

Míg Jox hazajön a nyaralásból, és felteszi majd a beszámolóm, addig ide írogatok töredékeket.

Az Olympic Airlines propelleres masinája a 60 évekre emlékeztet. Beszállunk. A pilótafülkének nincs ajtaja, utána jön a csomagtér, amit két oldalt nagy lukacsos háló választ el a folyósótól, ott vannak a csomagjaink. Azután van egy ajtó, azt becsukják, ott elóvarázsol a lazán felöltözött stuward egy összecsukható széket magának és már száll is velünk a borzasztó hangos kávédaráló. Kapunk egy pohár kólát és egy kis csomag mézes-fahéjas csipszet is. 20 perc alatt Karpathoson vagyunk. Semmi különbséget nem éreztem a propelleres gép és a sugárhajtásúak repülése között.

# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#45468 Üzenet linkje2007-09-20 20:53:57 

Hazafelé betérünk egy fotó-cd üzletbe. Valami görög popmixes cd-t vennék, de csak egyéni elõadok lemezei vannak, azok is jó borsos áron, 24-27 Euro körül. Az üzlet tulajdonosa végül megkérdi, mit keresek. Most nincs mixe, jövõ héten jön új kollekció – mondja – de neki van sok mixe, menjünk utána. Bevezet egy hátsó helyiségbe, ahol a fényképeket hívják elõ és elõvarázsol a számítógépbõl egy csomó jó görög zenét, amelyiket csak akarom válasszam ki, mindre rákattint, hallgassak bele. Végül ír nekünk egy cd-t tíz Euróért. Repesek a boldogságtól, mert az egész városban ez az egyetlen bolt, ahol cd-t lehet kapni, én pedig mix nélkül nagyon szomoróan tértem volna haza (kérdés, hogy jó lett-e a cd, még nem hallgattunk bele).

Na ez a sztori annyira megtetszett, hogy volt egy olyan érzésem, hogy minden napra fog jutni valami hasonló szorti...és pár napig így is történt. .



Legutóbb vojandi szerkesztette (2007-09-22 17:04:06), összesen 1 alkalommal
# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#45473 Üzenet linkje2007-09-20 21:09:07  Válasz a #45468. hsz-ra Előzmény #45468

Tényleg jó ez a sztori Andi! Nekem régrõl van egy hasonló, még amikor Olimpyc Beach-en nyaraltunk. Akkoriban ment egy szám nagyon minden rádióadón, de nem is tudtuk ki énekli, és üzletekben nem is láttunk hasonlót. Egyszer az egyik boltban megszólalt, rögtön kérdeztük, hogy van-e ez a lemez, az eladó benyúlt a pult alá, és egy írott kazettát (még akkor nem nagyon voltak cd-k) elõvett, hogy ez az!!! Ideadta valami potom áron, itthon még sokáig a kedvencem volt!!! Szerintem nagyon rendesek, mert így olcsóbban hozzájutunk és lehet, hogy sokkal hamarabb, mint ahogy hivatalaosan kiadnák!!! icon_lol.gif icon_lol.gif
# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#45474 Üzenet linkje2007-09-20 21:09:37 

Bocsi a kis off-ért, hiszen ez nem karpatosi mese, csak muszáj volt leírnom. icon_smile.gif
# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#45536 Üzenet linkje2007-09-21 17:04:38 

Olymposzból leatózunk egy szép völgyön át Diafániba, ami az elõbbi kikötõje. Itt bezzeg megépítették az aszfaltutat, hiszen a helyieknek is sokat kell lejárniuk a kikötõbe. Diafáni egyszerû, jellegtelen tengerparti település. Körbesétáljuk és indulunk visszafelé, útközben úgy döntünk, ha már van a dzsipünk, letérünk Awlóna felé. Ez egy kis település egy elhagyatott, nehezen megközelíthetõ völgyben. Az földút minõsége pozitívan segédkezik a nagy adag ebéd felturmixolásában és megemésztésében. A tágas völgyben kõfalakkal elválasztott telkek vannak. A legtöbbjükön csak kiégett fû látható. A könyv is írta, hogy ide csak télen térnek vissza a falu lakói, nyáron elmennek máshova dolgozni. A pár földön, ahol még zöldséget mûvelnek, idõs házaspárok hajlonganak. Mindenki úgy megnéz minket, mintha az ûrbõl jöttünk volna. Egyszer egy feketébe öltözött idõs asszony jön velünk szembe, már éppen zoomolok rá a poros szélvédõn keresztül, amikor máris mellette haladunk el, és nagy fogatlan vigyorral üdvözöl minket. Nem sikerült lekapnom. Rögtön utána meglátok egy népviseletes nénit, aki partfissal veri le a szõlejét a terasza feletti lugasról. Amint ágaskodik, kikandikál köténye alól, a szoknyájára csatolt mobiltelefon. Ez lenne aztána legjobb paparazzi fotóm, de ez sem sikerül. A „Handy-nagyit“ azóta is emlegetjük. Pár perc múlva már fordulunk is vissza az úttalan úton. Egyszercsak látjuk, hogy a fogatlan, fekete ruhás mami egy pick up-on ül hátul és lógatja a lábát. Hurrá, most aztán lefotózom! Mikor meglát minket, elkezd integetni és kézzel-lábbal mutogat, hogy õ leugrik a pick-upról és beül hozzánk. Erre ráizgulok, hiszen így már tutira lesz fénykép! Megállunk, lepattan, kitessékel engem az autóból, és bemászik hátulra. Kérdem: Olymposz? Nem. Mondja: Diafani. Mivel éppen onnan jövünk, nincs kedvünk még egy kört odamenni. A mami a hátunk mögött megállás nélkül karattyol nekünk valamit görögül, néha átvált angolra. Csúcsfazon! Egyszercsak mutogat, hgy álljunk meg, ki akar szállni. Elrohan a dzsiptõl úgy 20 méterre egy kerítéshez és leakaszt egy nejlonzacskót, majd ismét beszáll és elmagyarázza angolul, hogy a zacskóban egy cipõ van. Mikor elérjük a keresztezõdést, szól, hogy tegyük ki, majd stoppol másik autót. Kitesszük, megkérdem a nevét: Eleni. A miénket hallva újabb mese jön görögül, az õ férje is Michaelis (volt) – ennyit még meg is értünk. Megkérem, hogy csináljunk egy közös fotót. Azt mondja, nem lehet, mert nincs rajta rendes cipõ, csak egy vajszínû, szakadt tornacipõ. Tovább kérlelem. Rááll, leveszi a fejkendõjét, megigazítja a haját, felteszi a kendõt újra rendesen, majd batyujával megpróbálja eltakarni a tornacipõjét és mondogatja, hogy nem „nice enough“, ahogy kinéz. Totál megszeretem a mamit egy pillanat alatt. Kár, hogy ilyen hamar kiszáll.
# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hellili
Aktív fórumos
Aktív fórumos
82 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#45537 Üzenet linkje2007-09-21 17:28:59 

Mibõl szállt ki szegény anyóka.Bár az öreg nénikéknek nehéz a felfogásuk.
# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#45538 Üzenet linkje2007-09-21 17:33:00 

Hogy érted, hogy mibõl szállt ki? A mi kocsinkból icon_smile.gif mert mi mondtuk, hogy nem megyünk Diafániba, nem is várta el tõlünk.
# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hellili
Aktív fórumos
Aktív fórumos
82 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#45541 Üzenet linkje2007-09-21 17:41:08 

Egy probléma megoldása mindig két vagy több embertõl függ.Szerintem a félreértések megbeszélésére van a kérdés.Ha a ti kocsitok akkor abból.
# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#45555 Üzenet linkje2007-09-21 20:28:40 

Ma véletlenül rátalálunk a tegnap meg nem talált reptér mögötti eldugott útra. Ez a le- és felszálló pályával párhuzamosan halad a kerítés mellett, majd egy homokkõ fennsíkon kanyarog és ezernyi leágazással vezet különbözõ álomstrandokhoz. Megnézünk hármat, majd megpillantjuk álmaink öblét. A strand mélyen az õt átölelõ homokkõszirtek védelmében bújuk meg. Homokos, aprókavicsos, a környezõ sziklafalakban, kapukat mosott az idõ, a víz kristálytiszta és az egész strandon csak két pár van. Ezt válaszjuk. Lemegyünk a homokkõfal tövébe, ahol a víz kisebb barlangokat vájt ki. Mivel M. mindig az árnyékot keresi, betelepszünk egy ilyen mélyedésbe, mint valami õsemberek. A fejünk felett boltosulú homokkõfalat teljes egészében több százezernyi õskori kagylólerakódások díszítik. Egyedi az egész. A víz kb. 3 méterre kezdõdik tûlünk. Meztelenre vetkõzünk (mint ahogy ezt a másik két pár is teszi) és messzire beúszunk a sziklák közé, átúszunk két sziklakapu alatt, látunk érdekes halakat, egy murénát (vagy kígyót?) is, ami kb. egy méter hosszú lehet, muréna feje van és fekete testén sárga foltok láthatók. Na ennek nem szívesen megyünk a közelébe. Egy szûk lukon is átúszunk, itt hozzáérünk a sziklafalhoz, helyesebben az azt borító apró levelû, nyálkás növényzetet. Mikor átérünk leér a lábam, megállok a búvárszemüveget levenni és észreveszem, hogy tele van a tenyerem azzal a kis növénnyel. Ledörzsölöm, de tapad, mint a bogáncs, és valahogy, vételtelnül egy mozdulattal az arcomba kenem. Érdekes, hogy a kezemet nem csípte, de az arcomat igen. Három csípés ért, egyik a felsõajkamat. Olyan érzés, mint a csaláncsípés. Az ajkam pillanatok alatt gumicsónakká duzzad, majd a fél arcom lezsibbad, pontosan úgy, mint a fogorvosnál, egy nagy adag Lidocain injekció után. Míg a bajommal vagyok elfoglalva, M. a térdét mutogatja. A lukon való átúszáskor az egész térdét érintette az a növény és máris ezernyi piros pont dagad rajta, míg az egész térde egy vörös labdává nem nõ. Nagy ég, csíp a sérülés, de engem inkább a fél arcom zsibbadása izgat. Próbálunk nem foglalkozni az egésszel és élvezni a csodálatos ittlétet. Idõvel sikerül is nem a zsibbadásra gondolni. Élvezzük a mezítelenséget, a nap símogató sugatait, a szellõt, a testünk minden zugát megírintõ, gyógyhatású tengervizet. Maradnánk itt sokáig, de elfogy az innivalónk és az autót is vissza kell vinni 7 órára....
# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#45584 Üzenet linkje2007-09-22 16:22:22 

Lassan van egy olyan érzésem, hogy "A csak ülök és mesélek" c. mûsor szereplõje vagyok icon_smile.gif remélem olvassa is valaki a zagyvaságaimat.

Este az elõzõleg a kikötõben kiszemelt halas vendéglõbe megyünk vacsorázni. A felszolgálónõ olyan fapofa, érdektelen, hogy az szinte már idegesítõ. Ráadásul úgy megy oda a szomszéd asztalhoz az étlapot kivinni, hogy egy kenyércsücsköt rágcsál, egyik kezében a háta mögé rejti és teli pofával beszél. Én ilyet még nem láttam! Az étlapon ismét (mint más más esetben is) sokkal kevesebb étel szerepel, mint a kinti hirdetõtáblán. Van amelyiket egyszerûen csak áthúzták. Már egy hete vagyunk itt és minden nap azt tervezem, hogy stifadót fogok enni, de eddig sehol sem volt. Szóval kiválasztom az étlapról a gavroszt. Számoszon, ha ezt rendeltem, kaptam egy nagy adag (kb. 10-12 db) panírozott apróhalat sültkrumplival. M. valami érdekes nevû halat választ. Elõételt is rendelünk: szágánákit. Ez otthon, a helybéli görög étteremben egy paradicsomos fokhagymás mártásban, agyagedényben sütött apró garnélarákos étel a tetején feta sajttal.
Sokára hozzák ki az ételt. Szágánáki – teszi elénk a nõ ez egyetlen szelet rántott emmentáli sajtot. Én ezt nem értem, de lassan komolyan elmegy a kedvem minden ételtõl itt, mert sosem kapom azt, amit szeretnék. Ja és csak most jut eszembe, hogy ha Kárpátoszon Spritot rendeltek, akkor elõbb nézzetek jól körül, hogy a többi asztalon original dobozos üdítõ van-e, vagy kis zöldüveges. Utóbbi ugyanis (mint ahogy az elsõ vacsoránknál kiderült) kárpátoszi saját gyártmány és a citromos Prill mosogatószerhez hasonló íze van.! Megesszük a rántott sajtot, majd jön a fõ fogás. 8 darab kis halat kapok egy tálon minden köret nélkül, M. pedig kb. 8 szál sültkrumplit és egy szelet halat, amin egy csomó zsíros mócsing van és maga a hal nyers (mondjuk szereti a sushit, de ez még sushizabálóknak is sok). Én rendelek még egy sültkrumplit magamnak külön. Mire azt kihozzák, addigra a többit már megesszük. Szóval a desszertem a krumpli. Totál éhesek maradunk. De kárpótlásunkra hoznak egy házirakit, ahhoz bezzeg már mosolyog a fapofa nõ. Azzal viszont én nem lakom jól. 25 Eurót fizetünk! Csalódottságunkat ki sem tudom fejezni, ráadásul becsapottnak érezzük magunkat és egyre jobban az az érzésünk, hogy itt szivatják a turistákat, utána meg jól a markukba röhögnek. Ennyi pénzért éhesen jövünk el- ez nem normális. Otthon mindig 2 embernek való adag van egy tálon, sosem tudom mind megenni. És még olcsóbb is sokkal!

# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#45585 Üzenet linkje2007-09-22 16:47:59 

vojandi írta:
...csak ülök és mesélek...

Csak ámulok és bámulok. icon_wink.gif

# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#45586 Üzenet linkje2007-09-22 16:51:42 

Szia h.apci!
Köszönöm, hogy oldottál magányomon icon_smile.gif

# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#45587 Üzenet linkje2007-09-22 17:01:55 

Szia Andi!

Írjál csak ! Én eddig mindent elolvastam. icon_wink.gif

# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#45588 Üzenet linkje2007-09-22 17:05:17 

A Cd-t azóta 3x meghallgattam, szuper, nagyon tetszik! icon_smile.gif
# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mono
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
646 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#45595 Üzenet linkje2007-09-22 18:57:30 

Vojandi,nagyon érdekes és tanulságos a beszámolód,köszi icon_smile.gif
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Élménybeszámolók
1 2 3 4   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu