Két keréken
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Túrák, programok, sport
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petros
Moderátor
Moderátor
1413 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#52250 Üzenet linkje2008-02-05 10:19:09  Két keréken

A "Belföldi kedvenc helyeink" topic-ban elõkerült a bringás kirándulások "témaköre"
Ezért gondoltam, nyitok egy topikot, mivel azt hiszem egyre felkapottabb a kerékpáros turizmus itthon is! Nyugaton a csecsemõtõl az aggastyánig mindenki bringázik. Ezeket, a jó dolgokat sokkal érdemesebb átvenni tõlük, szerintem icon_razz.gif
Na és persze Görögországban is meg lehet ejteni az aktív pihenés eme változatát!

Infók, tanácsok, útvonalak...
Bringák, kiegészítõk, ötletek.....

Páme, páme! icon_wink.gif

# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csincsi44
Aktív fórumos
Aktív fórumos
235 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#52260 Üzenet linkje2008-02-05 14:15:38 

Pákozdról át Sukoróra a turistajelzésen (mikor mi ott jártunk,nyár eleje felé már voltak biciklis jelzések, lehet a vadi új turistatérképek már jelölik is...) onnan Lovasberény (ott meg lehet nézni a kastélyt, katona temetõt). Mi nem akartunk visszafelé baromi nagy dombot mászni, így a Vereb-Pázmánd-Kápolnásnyék-Velence-Pákozd útvonalon mentünk vissza. Végig aszfalton, ugyan itt is voltak húzós emelkedõk, de szerintem nagyon hangulatosak ezek a települések. Mikor Velencére értünk csobbantunk egyet, aztán irány Pákozd a déli parton.icon_smile.gif Azt nem mondom, hogy nem fáradtunk el, de érdemes volt.
# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Velõ
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
39 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#52414 Üzenet linkje2008-02-08 16:55:05 

én megveszekedett bringás vagyok, nem másznék bele a témába, mert órákig tudnék róla írni, csak annyi, hogy ha fogékonynak érzitek magatokat a dologra, és van némi edzettségetek is, akkor tavasszal mindenképp menjetek fel az erdészeti úton Pilismarótról Dobogókõre! Jelzik turistatérképeken, nagyon könnyû megtalálni. Tükörsima aszfalt, nulla autó (csak az utolsó 2 km-en, mikor becsatlakozik a fõútra Dobogókõ elõtt), van viszont hihetetlen nyugalom, patak, gyönyörû kilátás a végén, és ami a legfontosabb: nem túlzottan meredek, abszolút tekerhetõ emelkedõ vezet fel majdnem végig. Érdemes megpróbálni, ha ráérzel az egész ízére, lehet, hogy le se lehet majd rángatni a nyeregrõl, ég és föld a különbség a közúti és az erdei bringázás között!!
# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petros
Moderátor
Moderátor
1413 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#54637 Üzenet linkje2008-03-16 20:36:09 

Sziasztok!

Tegnap, kihasználva a szép idõt, sikerült 73 km-t kerekeznem két barátommal a Velencei-tónál. Hát elég nagy felelõtlenség volt részemrõl, mivel nem igen voltam edzésben... mondhatni abszolut nem...
De hál' Istennek, egy kis izomlázzal a combomban megúsztam icon_smile.gif

# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Geot
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1046 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#54641 Üzenet linkje2008-03-16 20:52:45  Válasz a #54637. hsz-ra Előzmény #54637

Szia Petros!

Végül hogy jutottatok le a tóhoz a 3 biciklivel?

Tegnap a kedvesemmel mi is kihasználtuk a jó idõt, de csak a Várba tekertünk fel, meg a városban kóricáltunk mindenfelé, összesen ~40 km lehetett.

(Valakit nem érdekel esetleg egy, még sosem használt "pipa"-márkájú férfi kerékpáros mez, L-es méretben? icon_lol.gif icon_lol.gif Elnézést, ez itt nem a reklám helye, tudom. icon_redface.gif)

# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gyanett
Aktív fórumos
Aktív fórumos
119 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#54644 Üzenet linkje2008-03-16 21:20:37  Válasz a #52250. hsz-ra Előzmény #52250

Idézet:
Na és persze Görögországban is meg lehet ejteni az aktív pihenés eme változatát!


Mi pl. Paraliáról átkerekeztünk Alikesbe a sólepárlóig. (kb 15 km) Nagyszerû kikapcsolódás a tengerparti "henyélés"-bõl. Kerekezel teljesen sík terepen, majd a sólepárló adta spa élmény közben pihenteted tagjaidat. icon_smile.gif
S miután ellazultál, kerekezhetsz vissza. icon_eek.gif

# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petros
Moderátor
Moderátor
1413 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#54646 Üzenet linkje2008-03-16 21:44:08  Re:

gyanett írta:
Idézet:
Na és persze Görögországban is meg lehet ejteni az aktív pihenés eme változatát!


Mi pl. Paraliáról átkerekeztünk Alikesbe a sólepárlóig. (kb 15 km) Nagyszerû kikapcsolódás a tengerparti "henyélés"-bõl. Kerekezel teljesen sík terepen, majd a sólepárló adta spa élmény közben pihenteted tagjaidat. icon_smile.gif
S miután ellazultál, kerekezhetsz vissza. icon_eek.gif


Na igen! ez az aktív turizmus!!! icon_razz.gif

# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Geot
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1046 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#70303 Üzenet linkje2008-07-07 21:57:37 

Egy elgondolkodtató videó.
Ütõs, csak szomorú, hogy mennyire igaz. icon_sad.gif

http://www.hirszerzo.hu/patrofiles/ptr_23.swf

# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Htrose
Aktív fórumos
Aktív fórumos
105 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#70327 Üzenet linkje2008-07-08 07:25:07 

Sziasztok!
Mi Stavrosban béreltünk az egész családnak biciklit. Borús volt az idõ aznap, hát ezt találtuk ki. 30 km-t lekerekeztünk a gyerekekkel, a kisebbik lányom 8 éves életében elõször tekert felnõtt cangán, én 20 éve nem ültem biciklin.
Nagyon jó program volt, mindenkinek ajánlom! A férjem, aki nem egy nagy sportember azóta be van zsongva, hogy vegyünk itthonra kerékpárt és járjunk biciglizni! Nem ismerek rá!
Ági

# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#70417 Üzenet linkje2008-07-08 11:55:21 


# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Geot
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1046 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#70427 Üzenet linkje2008-07-08 12:21:31 

Mi sokat biciklizünk itthon, talán egyszer majd Görögországban is kipróbáljuk. icon_smile.gif
# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#70432 Üzenet linkje2008-07-08 12:38:15  Válasz a #70427. hsz-ra Előzmény #70427

Kedves Geot!

Akkor Kos szigetre menj! Ott az egyik fõ közlekedési eszköz, mert nagyon alkalmasak a terepviszonyok erre. Szinte minden hol lehet is kölcsönözni bringát! icon_biggrin.gif

# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Geot
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1046 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#70435 Üzenet linkje2008-07-08 12:48:49  Válasz a #70432. hsz-ra Előzmény #70432

Kedves Valcsi!

Köszönöm az ötletet! icon_biggrin.gif Jól hangzik, hogy szívesen látják ott a bringával közlekedõket, viszont a hõõõõség kicsit visszatartana.
Azt hiszem, csak szeptemberben, vagy inkább októberben vállalnánk be. icon_lol.gif

# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#70447 Üzenet linkje2008-07-08 13:25:15  Válasz a #70435. hsz-ra Előzmény #70435

Koson fúj a Meltemi nevû szél, amely sokat enyhít a kánikulán. Nem érzed annyira a hõséget, így szerintem lehet bringázni nyáron is. Mi júniusban voltunk és bizony rengetegen tekertek.
# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#70487 Üzenet linkje2008-07-08 15:12:59 

Mi augusztus végén voltunk és a szél miatt nem éreztük azt a nagy hõséget.
Ennyi biciklist még sehol nem láttam, mint Kos szigetén.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Túrák, programok, sport
1 2 3   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu