Legszebb helyek
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Fontosabb látnivalók
Hozzászóló Üzenet
# 31
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2731 Üzenet linkje2005-10-10 13:15:22 

Nekem a nyáron Kos sziget nagyon bejött, hangulatos kis sziget, kedvesek, vendégszeretõk az emberek.
# 32
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2742 Üzenet linkje2005-10-10 15:44:03  Kos sziget

Tényleg nagyon klassz hely Kos szigete, és nagyon sok kirándulásnak lehet a kiindulópontja, pl. Kalymnos, Nisszirosz, Lipsi, Rodosz, Bodrum.
# 33
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2810 Üzenet linkje2005-10-12 18:17:26  Delphi


Delfi (Delphoi)

# 34
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2813 Üzenet linkje2005-10-13 00:00:28 

Apolló szentélye festõi környezetben épült a Parnasszosz hegység lankáin a Korinthoszi-öbölre nézve.
A régi görögök a világ központjának tartották, mivel a monda szerint Zeusz a világ két végérõl útnak indított egy-egy sasmadarat azzal.hogy keressék meg a világ "köldökét" és azok itt Delphoi /Delfi/ felett találkoztak.
A mükénéi idõkben Delphoi a földistennõ Gaia szent helye volt. Késõbb Themisznek, Démétérnek, majd Poszeidónnak hódoltak itt. A mükénéi kor vége felé honosodott meg Apollón tisztelete, és Õ lett a jóshely fõ istene, aki új utat mutatott népének.
" Ismerd meg önmagad" hirdette a templomának felírata.
Hellász minden részérõl jöttek ide királyok, hadvezérek megtudakolni, sikeres lesz-e a vállalkozásuk?
A szentély jelentõsége és az ajándékoknak köszönhetõen gazdagsága egyre növekedett és egyre több ún. kincsesház épült.
Kr.e 548-ban tûzvész, 373-ban pedig földrengés pusztította el íapollón templomát.

# 35
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Foxi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
93 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#2819 Üzenet linkje2005-10-13 09:16:23 

Sziasztok!
Most nyáron voltunk Delfiben. Mikor megláttam az õrült meredeken felhuzódó romokat, ugy éreztem, hogy képtelen leszek felmenni. Persze sütött a nap õrülten, még szerencse, hogy volt nálam kalap. Aztán nekivágtunk, mondanom sem kell, hogy az elsõ negyedóra után elfelejtettük a napsütést, mert annyira lenyügõzõ volt a látvány. Felmentünk egészen a stadionig, szóval elképesztõ volt, hogy azóta mióta ezt használták több ezer év eltelt. Utána megnéztük a muzeumot is ami szintén nagyon tetszett, az életszerü szobrokkal. Sajnos a gimnáziumi részt már nem tudtuk megnézni, mert mire itt végeztünk bezárt. Szóval nem is értem a görögöket, ott van rengeteg turista, és õket mindez nem érdekli, bezárnak.
Üdv foxi

# 36
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2823 Üzenet linkje2005-10-13 09:45:25 

Sziasztok!
Delphi fantasztikusan szép hely. Megéri a fáradságot felmászni a stadionig. Én majdnem szomjan haltam ugyan mire felértem a nagy melegben, de szerencsére egy kedves házaspártól kaptunk egy életmentõ dobozos Minthos sört. (Ezért tudok most írni ide). Mindenkinek ajánlom, hogy folyadékkal vágjon neki Delphi megtekintéséhez.
Üdv:

# 37
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2854 Üzenet linkje2005-10-13 16:36:45  A Meteorák vidéke...


A Meteorák vidéke...

# 38
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Janka
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
13 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#2924 Üzenet linkje2005-10-19 21:06:53 

Sziasztok!
A nyáron mi is megnéztük a Meteorákat. Csodálatosak. Sajnos belülrõl csak a legnagyobbat tudtuk megnézni, mert a többi vagy felújítás miatt, vagy bármilyen más ok miatt zárva volt. De azért rengeteg fényképet készítettünk.
Az a nap egy olyan kis sztorival indult, amit még sokáig fogunk emlegetni, ezért megosztom veletek is. Reggel korán akartunk indulni. Persze ez a csapat "apró szentjeinek" nem igazán tetszett. A kicsi fiam kijelentette, hogy " persze; azért nem aludhatunk még, mert anya meg akar nézni pár kavicsot". A gyerkõcöt csak annyiban javítottam ki, hogy a Meteorák nem tévesztendõ össze a meteoritokkal. Aztán elértünk a Meteorák lábához és felmutattam a "pár kavicsra" - talán mondanom sem kell, a fiam leesett állal és tátott szájjal nézte, csodálta a továbbiakban a tájat, a látnivalókat.
Lenyûgözõ látvány, egyben szinte a csodával határos, hogy ennyi idõ elteltével is ilyen szépnek és eredetinek meg tudták õrizni ezeknek az építményeknek a nagy részét. (Kár, hogy már jó néhánynak csak a nyoma maradt meg.)
Azt hiszem, hogy aki egyszer ide is eljut, az vágyik arra, hogy még többet lásson, megtudjon ebbõl a világból.

_______
Janka

# 39
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2939 Üzenet linkje2005-10-20 12:22:38 

Szia Janka!
Tündéri a történeted. Kívánom, hogy sok "kavicsot" mutass meg gyermekednek Görögországban. Van választék bõven, ha nem is olyan jellegû mint a Meteóra, de szépek.
Üdv.:

# 40
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2975 Üzenet linkje2005-10-22 15:48:00 

Sziasztok!

Én biztosan belebetegdnék, de legalábbis hisztériás rohamot kapnék, ha az én fényképezõgépem romlana el egy görög utazás során, mert a fotózás a hobbim! Ezért mi mindig két gépet viszünk és mindenbõl tartalékot is.

A legszebb helyek az én szememben azok közül, ahol már jártam:
egész Korfu, kiemelten Paleokastritsa; Krétán a Samaria-szurdok és Elafonissi; a Meteórák; Hydra; egész Thassos, fõleg a keleti partrész; egész Santorini, fõleg Oia város és a Thirassia sziget; Mykonos város; Naxos álom strandjai; A Peloponnészosz egész nyugati partszakasza, Lousios-völgy....és így tovább. Zakynthoszra én is szeretnék eljutni, abba az öbölbe, ahol a hajóroncs van. Mindenképp el kell jussak Rhodoszra is, de ez mégis csak valahol hátul áll a listámon, a tömeg miatt. Képek alapján még Karpathos is csodaszép és Samos...és persze egész Görögország!!! icon_smile.gif

Andi

# 41
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2976 Üzenet linkje2005-10-22 21:24:50 

Szia Andi!

Kár, hogy Rodosz a sor végén áll nálad.
Szép kis sziget. Nem Rodosz városban kell megszállni és nincs olyan tömeg. Én tavaly szeptember elején voltam és nem volt már olyan nagy tömeg. Érdemes megnézni: szép Rodosz város, Lindosz. a Pillangók völgye, a Hét forrás és nagyon szép kis eldugott öblök vannak.
Tudom ajánlani mindenkinek, biztos nem fog csalódni.

# 42
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2981 Üzenet linkje2005-10-22 23:17:40 

Szia Ferrari!

Azért Rhodosz nem az utolsóa listán, csak úgy értettem, hogy a jelenlegi terveim közt még nem szerepel, mert pár hely nálam elõrrébb áll, de Rhodosz sem maradhat ki. Szeretném Rhodoszt Karpathosszal kombinálni, egy hetet egyiken, egy hetet másikon.

Andi

# 43
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#3003 Üzenet linkje2005-10-25 09:16:59 

Szia Andi!


Gratulálok a fényképekhez, nagyon szép tájakat sikerült lencsevégre kapnotok. Tényleg szeretsz fényképezni.
Nem tudom kiemelni a négy garinitúra közül, hogy melyik is tetszett a legjobban.
Egyre jobban erõsödik bennem, a képeid láttán is hogy én is szeretnék egy körutazást jövõre.

Üdv.

Kriszta

# 44
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#3004 Üzenet linkje2005-10-25 09:41:08 

Szia vojandi!
Nagyon nehéz választani, hogy hová menjen Görögországon belül az ember, mert csodaszép tájak taláhatók mindenütt. Ajánlom figyelmedbe még Skiathos szigetét, mert gyönyörû. Szerintem tetszene Neked.
Samosról egy kis leírás.
Samos a szülõhelye Pythagorasnak, a nagy filozófusnak és matematikusnak. A sziget legnagyobb városa Samos, valamikor Vathy. Érdekes archeológiai múzeuma van Heraion (Héra istennõ temploma), és Samos ásatásainak leleteibõl. Pythagorion és Carlovassi is megér egy látogatást. A szigetnek sok érdekes faluja van a hegyekben, és a part mentén. Egyedi látnivaló a Mytilini hegység paleontológiai múzeuma.

Üdv.:

# 45
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#3010 Üzenet linkje2005-10-25 12:30:27 

Szia Kriszta35!

Nagyon köszönöm a dícséretet. Sajnos a képek a neten valahogy nem olyan élénkek, mint a papírképeim. Nekem valahogy szürkéne hatnak.

Szia Kvalcsi!

Már két éve, hogy vettem kettõ könyvet is Számoszról, ez alapján fogott meg a sziget. Én gyûjtöm az útikönyveket és térképeket is (nem csak Görögországról), de róla próbálok mindent begyûjteni, amit csak lehet és elolvasom mindet A-tól Z-ig.
Amúgy a magyar választékból a (szerintem) legjobb könyv, amiben az összes sziget benne van, a Panorámától a Görög szigetek.

vojandi

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Fontosabb látnivalók
<   1 2 3 4 ... 9 10 11   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu