Skiathos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Szporádok
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1189 Üzenet linkje2005-08-17 08:45:32 

Kedves Edina!

Nagyon jó nyaralást, és szép idõt kívánok. Remélem, ha hazajössz beszámolsz az élményeidrõl.
Üdv.:

# 17
Vendég
Figyelmeztetve
- Figyelmeztetve -



Nincs beírva úticél.
#1196 Üzenet linkje2005-08-17 11:54:13 

Sziasztok!

Köszi a jókivánságokat!
Az csak természetes, hogy elmesélem!
Akkor majd másfél hét múlva!
De még lehet, hogy onnan is írok, ha megtalálom az internetkávézót!

Sziasztok!
Edina

# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1201 Üzenet linkje2005-08-17 13:07:55 

Anonymous írta:
Sziasztok!

Köszi a jókivánságokat!
Az csak természetes, hogy elmesélem!
Akkor majd másfél hét múlva!
De még lehet, hogy onnan is írok, ha megtalálom az internetkávézót!

Sziasztok!
Edina


Szia Edina!

Pihenj csak, és menj minden felé. Olyan kevés úgy is az az idõ, amit ott tölthet az ember ebben a gyönyörû országban. Ráérsz beszámolni ha hazajöttél az élményeidrõl, de akkor nagyon várjuk.

Mégegyszer jó utat és kellemes nyaralást.

Üdv.:

# 19
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#3092 Üzenet linkje2005-10-28 13:11:43  Szkiathosz

Szkiathosz szigetének legszebb strandja Kukkunáries. Csaknem szomszédos Krasszival, azaz közismert nevén Banán-part, mely a núdisták paradicsoma. Az a tény, hogy ha pucéran fürdenek senkit nem érdekel bizonyítja, hogy a sziget lakói milyen kellemes és rugalmas emberek. A szigeten mindenki megtalálhatja az ízlésének megfelelõ strandot a 60 látogatott közül.
Kukkunáriesztõl egy kanyargós, forgalmas parti út vezet a 18 km-re levõ Szkiathos városba. Több tucat strand húzódik meg a part mentén. Soknál taverna vagy legalább egy büfé oltja a strandolók éhét, szomját. Ezek kevésbé zsúfoltak mint Kukkunáriesz.
A szigetet kiránduló hajók kerülik meg, így megnézhetjük a sziklás, egyébként megközelíthetetlen északi partot, ahol az egyetlen emberi település Kasztro. Ezt az elnéptelenedett 16. századi várost valaha egyetlen felvonóhíd kötötte össze a szigettel. A szigetlakók 300 évig ezen a széljárta szirtfokon húzták meg magukat, és az éghez fohászkodtak, hogy hajózzanak tovább a kalózok. A második világháború idején itt bújtak meg a Szövetségesek katonái. Manapság a túristákkal megrakott csónakok állnak meg itt, miután beeveztek három technicolor színû barlangba, és horgonyt vetnének Lalariában. Az itt lévõ kis öböl híres síma, kerek köveirõl. A hegyvidék földútjait robogóval, bérelt kocsival, vagy szamárháton járhatjuk be. A csacsigolás itt elég strapás, nem mindenkinek ajánlatos. A hegyi túrák csodás kilátást ígérnek, és megismerkedhetünk néhány kolostorral. Közülük a legszebb, és a városhoz is legközelebbesik az Evangelisztriasz, de érdemes elzarándokolni Kechriaszba és Kunisztrába is.
A forgalmas reptér végénél lévõ strand fölötti meredély tetején õskori település romjaira bukkantak, de érdemi ásatásokat nem végeztek, mint sehol máshol sem a szigeten. A nácik felégették a város jó részét, de a kikötõ nyüzsgése valamelyest kárpótol a szép mûemlékekért.
Szkiathosz városában nagy az éjszakai élet, fõleg augusztusban van rengeteg túrista. A város két dombja között futó Odosz Papadiamantisz fényei világítanak a legjobban, de ugyanez mondható el a vízparti sétányról is. Kissé visszafogottabb, és elegánsabb a légkör az Odosz Politechniu körül, valamint a kikötõ fölötti hangulatos, macskaköves utcákban.

# 20
Csilla
Figyelmeztetve
Vendég



Nincs beírva úticél.
#3540 Üzenet linkje2005-12-20 12:05:27 

Kalimera mindenkinek!
Szerintem is gyönyörû hely Skiathos! Hangulatos a fõváros a rengeteg tavernával, szûk utcácskákkal. És az odavezetõ hajóút egy másik nagyon kellemes élményem. Hihetetlen jó hangulat volt a hajón, na és persze tánc, metaxa... A kapitány, a táncosok és a legénység többi tagja is mindent megtett, hogy felejthetetlenné varázsolják az utat. Jövõre biztos újra elmegyek. Szeretném megnézni, hogy vajon ott mennyire pezsgõ az éjszakai élet.

# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#3637 Üzenet linkje2005-12-20 22:32:24 

A thesszáliai partok közvetlen közelségében fekszik Szkiáthosz. A szigeta 70-es években robbant be a nemzetközi idegenforgalomba.
# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csilla*
Aktív fórumos
Aktív fórumos
58 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#4583 Üzenet linkje2006-01-16 22:38:00 

Én az Elisabet Cruises által mentem Skiathosra, és nagyon jó, felejthetetlen élményekkel gazdagodtam!icon_smile.gif
Kedves Kapitány, és a Legénység, Táncosok! Mégegyszer köszönet Nektek a nagyszerû hangulatért és hajóútért, bár ezt nem tudjátok elolvasni...

www.elisabetcruises.com

Jó utat mindenkinek, aki oda készül!
Csilla

# 23
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4602 Üzenet linkje2006-01-17 19:57:57 

Sziasztok. Én új fórumos vagyok. Csak Skiathoshoz szeretném, hogy mi is az Elizabet II-vel voltunk Skiathoson. Gyönyörû volt. Felejthetetlen. Idén viszotn Eviára szeretnénk menni. Valaki tudna segíteni, hogy kivel menjünk, és hová?
# 24
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4606 Üzenet linkje2006-01-18 08:57:46 

Kedves Busai Anikó!

Én tudom ajánlani a Minos Travelt. Õk Evia szigetén belül Pefkibe szerveznek buszos utakat. Innen is át lehet menni Skiathosra, mert nincs nagyon messze. Címük: Minos Travel, 1023. Bp. Frankel Leó út 68. Tel: 336-0353
A honlapjuk: http://minostravel.hu

Egyébként van Eviás topik is itt a hellasz.hu-n, ott találsz némi infót a szigetrõl és Pefkirõl is.

Üdv.:

# 25
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4612 Üzenet linkje2006-01-18 17:03:26 

Kedves Valcsi!
Köszönöm az információt. Az az igazság, hogy az Õ honlapjukat már megtaláltam. Lehet, hogy éppen itt ajánlotta valaki és azt olvastam. Írtam nekik e-mailt, hogy kérjek ajánlatot, vagy katalógust, de nem kaptam még választ.
Az a baj, hogy én vidéken élek és nem tudok személyesen bemenni. Bár majd csak nyár végén, vagy szeptemberben akarunk utazni, addig biztos megtudok több mindent róluk. Vagy az Utazás Kiállításon. Azért köszi.
Anikó

# 26
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csilla*
Aktív fórumos
Aktív fórumos
58 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#4633 Üzenet linkje2006-01-19 14:36:40 

Szia Anikó!

A vidéki utazási irodák szokták értékesíteni pesti és egyéb székhelyû utazásszervezõk útjait. Biztos ott, ahol Te laksz, ott is van olyan iroda, amely értékesíti vmelyik iroda Eviára szervezett útját. De a kiállításon is biztos sikerrel fogsz járni.

Üdv: Csilla

# 27
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4687 Üzenet linkje2006-01-20 21:57:59 

Szia Csilla!
Köszi az infót. Igen tudom, hogy vannak ilyen irodák. Tavaly is így utaztunk. Csak egy kicsit bánt, hogy nem írtak vissza. Egyébként böngészek én szorgalmasan minden információt, amit lehet, úgyhogy biztos találok valamit még addig. Sajnos csak szeptember elején tudunk menni valószínûleg, úgyhogy addig nyugodtan meg lehet szervezni egy utat.
Üdv.: Anikó

# 28
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csilla*
Aktív fórumos
Aktív fórumos
58 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#4841 Üzenet linkje2006-01-28 18:36:13 

Sziasztok!

Ki volt szintén az Elisabet Cruises csapata által Skiathoson? Nektek is felejthetetlen élmény volt? És melyik irodával mentetek?

Üdv: Csilla

# 29
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Edina
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
6 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#4845 Üzenet linkje2006-01-29 14:12:14 

Szia Csilla!

Mi is az Elisabeth Cruisessel voltunk! Fantasztikus volt! Annyira örülünk,hogy erre a hajóra kerültünk, mert a magyaroknak a másk fele a másikra és õk egyáltalán nem áradoztak. De nekem nagyon tetszett a tánc, na meg a Metaxás buli. Fõleg,hogy mi másképp kaptuk a párommal! Te mikor voltál? Mi augusztus 22-én Paráliából mentünk a kirándulásra.Egyébként meg a Németh Travellel mentünk.

Edina

# 30
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kiscsillag
Aktív fórumos
Aktív fórumos
237 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4865 Üzenet linkje2006-01-30 01:20:59 

S.O.S!

Hiába keresek, nem találok viszonylag olcsó apartmant Skiathoson! Ha viszont végre találok egyet, kiderül, hogy már egész nyárra nincs hely!

Tudna valaki segíteni? A legjobb hely Skiathos város és Koukounaries környéke lenne!

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Szporádok
<   1 2 3 ... 12 13 14   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu