Elafonisos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Peloponnészosz
Hozzászóló Üzenet
# 226
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kokszi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
332 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#147212 Üzenet linkje2010-08-02 21:14:05 

Szia Kvu !
Én eddig kétszer másfél órát töltöttem Monemvassiában . Ez mindkétszer délelőtt volt. Szerintem nem "olyan Moemvassia". Legközelebb Molai és Skála. Ezt már említettem. Ezek viszont gazdagabb narancs termő vidéken lévő városok, amik nem túl hangulatosak. Ahogy Tolo sem az. Ha nagyon vágysz Elafonissosra, akkor rengeteg tartalmas úti céllal összelehet kötni. A félszigetre a bulizós turistás helyek hál istennek még nem jellemzőek.
A nyugati Jón part az szinte végig homokos. Ha össze keverted ,/ahogy én is szoktam/ és a keleti part Monemvassia és környéke érdekelne Akkor az vegyes ,de inkább sziklás. De azért pár szép homokos öböl itt is van.
Elafonissos kedvéért szerintem kár ekkora utat megtenni. Bátran körül kell nézni a félszigeten is.
kokszi

# 227
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kitty
Aktív fórumos
Aktív fórumos
282 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#147227 Üzenet linkje2010-08-02 21:59:01  Válasz a #147121. hsz-ra Előzmény #147121

Szirom! Igen, Kato Nisi az a hely, ahol a Panaghia beach van. Nagyon szép az a strand is, de nincsenek olyan homokdűnék mint a Simosnál. Szélcsendes, teljesen sima, türkizszínü a víz. Sok kagylót, csigát szedtem. Ezen a részen még napozóágyak sincsenek. Rajtunk kívül alig volt pár ember ott. Egy amerikában élő, indiai asszonnyal beszélgettem, nekik is nagyon tetszett a sziget. icon_biggrin.gif
Az odafelé vezető úton sok modern, új építésü ház van, nem csúnyák, de semmi görögös nincs benne.

# 228
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#147231 Üzenet linkje2010-08-02 22:20:08  Válasz a #147178. hsz-ra Előzmény #147178

Kvu,

Monemvassia szerintem egy jó kis félnapos program, de én nem laknék ott, mert annyira kiesik mindentől és macerás autóval közlekedni, parkolni azon az egy úton, ami a kapuhoz vezet. Mondjuk biztos nagyon hangulatos lehet este ott lenni, de nem hiszem, hogy az a tipikus bulizós hely lenne; sztem amikor az egynapos kirándulók hazamennek, akkor nem maradnak ott túl sokan. Persze valami élet tutira van, mert van ott egy-két kisebb hotel, de nem hiszem, hogy túl nagy. Meg hát ott helyben strand sincsen, szép homokos meg a környéken sem egyáltalán. Azon a keleti oldalon sztem inkább a kavicsos partok jellemzőek.

A nyugati oldal végig homokos, ebből a szempontból jó lenne nektek. (A Peloponnészosz topikot javaslom fotók ügyében újra, ott találsz friss képeket erről a partszakaszról!) Amolyan óriási, végtelen homokpartokat képzelj el, lassan mélyülő, nyílt tengert. De ezügyben kérdezd pl. Szirmot, ők most jöttek haza onnét. De az már nem 100 km-en belül van. És bulizós helyet meg nagy éjszakai életet ott nem fogsz találni.

A legnagyobb élet sztem a déli részen, Koroniban lehet (de akik már voltak ott, légyszi javítsanak ki, ha tévedek). Ott van egy jó nagy homokos partos strand is, a város képeken nagyon szépnek néz ki, van egy vár, kikötő, szóval minden adott ahhoz, hogy éjszakai élet is legyen. Én ezt javasolnám nektek bázisnak, ha elmennétek messzebb a Peloponnészoszon, szerintem annál nagyobb tengerparti város a környéken már csak Kalamata, de arról én nem tudok semmit, mert eszembe sem jutott odamenni, így nem is néztem utána.

Mikor indultok egyébként? Azt írtad, hogy főszezon, tehát akkor nemsokára?

# 229
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#147234 Üzenet linkje2010-08-02 22:29:01  Re:

Kitty írta:
Szélcsendes, teljesen sima, türkizszínü a víz.


Már amikor. icon_wink.gif Nekünk ilyen volt... de látom a neten a képeken, hogy milyen szélcsendben, nagyon szép... icon_smile.gif


# 230
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Josza2
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1775 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#147235 Üzenet linkje2010-08-02 22:31:08  Válasz a #147178. hsz-ra Előzmény #147178

Monemvassiát én sem javasolnám bázisnak. Azon túl. hogy nincs strandja, nagyon drága lehet ott a szállás.
Én még Gythiót is tudnám javasoni kiindulási pontnak.

# 231
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#147247 Üzenet linkje2010-08-03 06:54:22 

Hogy nincs strandja? De van! De ez nem az a topik, ez ELafonissos, szóval át a Pelop. topikba. icon_smile.gif
# 232
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szirom
Törzstag
Törzstag
580 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#147313 Üzenet linkje2010-08-03 13:32:25 

Kvu-nak még: Verka írta talán, hogy Stoupa. Szerintem ha kis nyüzsit is akartok, homokos partot is, akkor az jó választás lehet! Gyerekekkel mentek? Szép a fekvése, a víz kristálytiszta, a parti sétány nyüzsis, de nekünk azért így is barátságos volt, beljebb pedig kertvárosias és gyönyörű a növényzet. Kicsit sok az angol, de itt nem viselkedtek úgy, mint amit Krétán láttam. Nem csak egy strand van, lehet válogatni icon_smile.gif Mi szerintem elég jó helyen is laktunk tavaly, ha gondolod, folytassuk a Peloponnészosz-topikban!
# 233
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kitty
Aktív fórumos
Aktív fórumos
282 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#147359 Üzenet linkje2010-08-03 18:03:33  Válasz a #147231. hsz-ra Előzmény #147231

Verka! Kalamata esstében azt mondanám, hogy ízlések és pofonok! Nekünk nagyon tetszett, Andinak egyáltalán nem. Hosszu pálmafás tengerparti út vezet a hegyek lábánál, mellette a strand, de az elég nagy kavicsos, nem homokos. [/b]
# 234
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lujza
Aktív fórumos
Aktív fórumos
56 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#147390 Üzenet linkje2010-08-03 21:03:39  Válasz a #147247. hsz-ra Előzmény #147247

Szia Andi!
"Lassú víz partot mos...."
Végre kaptam visszajelzést Jannistól, megint beigazolódott a megérzésem...
Két hete megbeszéltük vele angolul hogy 21-től lesz öt napunk Nála, most azt mondta 22-ig maradnak akik ott vannak, tehát csak akkortól van szállás.
(Valahogy nem megy nekik ez a szállásegyeztetés dolog.)
Tehát csatlakozunk a helyben szállást keresők táborához. icon_lol.gif
Most azon gondolkodom, hogy tényleg a hétvégére nem is megyünk át csak utána ahogy Kokszi javasolta.
Verkának köszönöm a képfeltevő tanácsot, már majdnem sikerült is!
(Csak lenne 24 óra helyett 28 egy nap.)

Néztem Monemvasián szállásokat, mert nem akarok messziről menni Elafonisosra. Van esetleg más ötletetek?

# 235
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvu
Aktív fórumos
Aktív fórumos
84 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#147404 Üzenet linkje2010-08-04 07:19:04  Válasz a #147231. hsz-ra Előzmény #147231

Szia Verka,
Az utazást aug 15-től szervezem, eddig görögországi nyaralásaink alkalmával 3 család utazott , most is így terveztem . Viszont az egyik család jelezte tegnap ,hogy nem biztos , hogy elengedik Őket szabira de mindenképpen szeretnének jönni velünk … Így egyenlőre az induló nap rugalmasnak tűnik sajnos 
Köszönöm a leírást eddig a sziget mellett Stoupa és nyugat Peloponessos tetszik , Tolo ahova eredetileg terveztem úgy néz ki kimarad .

Medi, Kitty
köszönöm a segítséget Kitiria szerintem akkor nem jó kiindulási pont, annyira nem vagyunk oda a hatalmas szélért.A Simos Beach viszont nagyon varázslatos ezt látnom kell.

Szirom, Vojandi
Csodásak a képeitek a szigetről és a kikötőfaluról , én egy –két távoli képen azt látom , hogy kb 150-200 házból áll , ez igaz lehet? Esetleg még néhány kép a falucskáról?

Kokszi és Josza2
Köszönöm nektek is a leírást , akkor Monemvassia bár gyönyörű de összességében szerintem nem éreznénk magunkat jól hosszabb ideig. Gythio a fényképed alapján szép kis városka a partja milyen lehet , ami azért a gyerkőcök miatt azért döntő számunkra.

# 236
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#147434 Üzenet linkje2010-08-04 11:20:27  Válasz a #147404. hsz-ra Előzmény #147404

Szia Kvu!

Akkor még az is lehet, hogy véletlenül összefutunk a Peloponnészoszon! icon_wink.gif 15-e után már mi is arrafelé leszünk, ha csak sztrájk vagy egyéb dolog nem kavar be (a nyugati parton jövünk lefelé a déli partig - de Elafonisos felé mi már nem megyünk el).

Jó utat Nektek!

# 237
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#147435 Üzenet linkje2010-08-04 11:25:03  Re:

Lujza írta:
Néztem Monemvasián szállásokat, mert nem akarok messziről menni Elafonisosra. Van esetleg más ötletetek?


Mármint Elafonisoshoz közeli szállásra...? Milyen paraméterek mentén? Sztem bárhol találtok arrafelé, nem hiszem, hogy gond lenne, válasszatok valami olyan helyet, ami majd megtetszik. Monemvassia miért nem az igazi?

# 238
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#147437 Üzenet linkje2010-08-04 11:26:53  Re:

Kitty írta:
Verka! Kalamata esstében azt mondanám, hogy ízlések és pofonok!


Oké, én nem is szóltam semmit, Kalamatáról a nevén és azon kívül, hogy tudom, hol van a térképen, az égegyvilágon semmit nem tudok. Nekem túl nagy város, úgyhogy eleve kihagytam mindenféle tervezésből.

# 239
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#147448 Üzenet linkje2010-08-04 12:11:17 

kvu írta:

Szirom, Vojandi
Csodásak a képeitek a szigetről és a kikötőfaluról , én egy –két távoli képen azt látom , hogy kb 150-200 házból áll , ez igaz lehet? Esetleg még néhány kép a falucskáról?


Elafonissos "város" icon_smile.gif a távolódó hajóról nézve:


és a túlpartról:

# 240
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvu
Aktív fórumos
Aktív fórumos
84 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#147586 Üzenet linkje2010-08-04 22:08:24  Válasz a #147434. hsz-ra Előzmény #147434

Szia Verka , Jó útat Nektek is !
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Peloponnészosz
<   1 2 3 ... 15 16 17 18   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu