Hazaköltözni Görögországból
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : -- Off topic --
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Atosz
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1762 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#153037 Üzenet linkje2010-10-13 12:21:22 

Ez az egész így már egy kicsit a 22-s csapdájának tűnik,de biztos,hogy kell lenni megfelelő megoldásnak...
Gondolok itt egy radikálisabb lépésre,de a tippet a nyilvánosság előtt már nem írnám le...
Az a"lépek valamerre" megfogalmazásod közelít ahhoz amire én is gondolok.

# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#153038 Üzenet linkje2010-10-13 13:22:51 

Szia!

A hozzászólásaidból az látszik, hogy te mindenképpen szeretnél hazajönni, ráadásul olyan kényelmes helyzetben vagytok, hogy ezt az egzisztenciátok veszélyeztetése nélkül meg tudjátok tenni, úgyhogy ha a férjed hajlandó költözni, akkor miért is ne vágnátok bele?

Az itthoni nettó egy főre jutó átlagbér ~500 euró. Ebből nem lehet luxuskörülmények között élni, de egy kétkeresős család 1000 euró körüli összegből azért kijön. Ehhez képest az 1500 euróból azért el lehet éldegélni. De ha mégsem lenne elég, akkor még mindig vállalhatok munkát.

# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andra
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1308 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#153041 Üzenet linkje2010-10-13 15:19:15  Válasz a #153033. hsz-ra Előzmény #153033

Kedves Athinaa!

Még fiatalabb koromban engem is elvarázsolt Görögország, meg is ismerkedtem egy görög fiúval és nagoyn ki akartam költözni.
Neki több esze volt, mert rákérdezett, hogy és télen, mikor nincs olyan nagy élet és napsütés, hogy érezném magam? Vagy milyen lenne barátok, szülő nélkül? És akkor elgondolkodtam, hogy milyen lenne és rájöttem, hogy bármennyire imádom ezt az országot, teljesen más kint élni, mint 2 hetet ott tölteni.
Amúgy egy magyar pincérnő mesélt nekem egyszer még Asprovaltan, hogy ő is férjhez ment egy görög férfihoz és bár nagyon kedveseknek tűnnek, de ez csak a túristáknak szól. Férjként ugyan ezeket mesélte el, amiket te is leírtál. Ott a nők úgymond cselédnek vannak titulálva, nekik nem sok mindent lehet, bezzeg a férfiaknak.
Szóval ő is megbánta, hogy egy göröghöz ment hozzá. Más világ, más kultúra, más neveltetés, más életszemlélet.
Meg tudlak érteni, hogy hogy érezheted magad ott, de gondolj bele, hogy fordított helyzetben hogy fogja a férjed érezni magát itt?? Lehet, hogy ugyan úgy, ahogy te most ott.
Nem irigyellek, nem könnyű döntés előtt állsz. Tanácsot persze nem adhatunk, de hidd el, hogy itthon is szörnyű a helyzet. Alig van munkalehetőség, ami van, azt se nagyon fizetik meg, itt is tiszta idegroncsok az emberek, szerintem csöbörből-vödörbe kerülnél. Bár kétségtelen, hogy 1500 euróból azért meg lehet élni itthon.

# 19
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Athinaa
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
15 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#153049 Üzenet linkje2010-10-13 17:08:47  Válasz a #153041. hsz-ra Előzmény #153041

Szia, kösz a választ. A baj az, hogy ha cselédnek néznének, kevesebb lenne legalább a felelősség. A házvezetőnőnek ugyanis felelősségei vannak és mindent rajta kérnek számon. És olyan házvezetőnő aki mellett nincsenek cselédek, személyzet, mindent maga tervez és végez..hát tudod.. Ez minden görög házban így van. Ennek van előnye is, ugyanis a pénz is és legtöbbször a döntés is az asszony kezében, viszont rettenetesen fárasztó és idő előtt öregítő. Ezért gondtalanok a férfiak..persze vannak kivételek, főleg az új generációban..
# 20
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Josza2
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1775 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#153056 Üzenet linkje2010-10-13 18:18:27  Válasz a #153049. hsz-ra Előzmény #153049

Kedves Athinaa!
Nem tudom mióta élsz kinn, de az utóbbi néhány évben itthon is nagyon megváltoztak az emberek. Nem nagyon barátkoznak elidegenedtek. Sajnos a válság itt is erősen érezteti hatását és tartok tőle, hogy nem vagyunk a folyamat végén. A közösségek halódnak. Mindenki a saját családja, egyre nehezedő megélhetését próbálja egyre kisebb eredménnyel fenntartani. Nincs energia és türelem a másikra. A legtöbben csukva tartják az ajtójukat mások előtt. Ezzel nem elijeszteni akarlak, csak nem akartam, hogy esetleg túlzott illúziókat táplálj az itthoni viszonyokról.
Beloianniszon kívül még Ráckeve, és Százhalombatta és Szentendre az a hely Budapest közelében, ahol nagyobb számú görög közösség él. de Budapesten van legnagyobb kolónia. Ezekkel van kapcsolatom és, ha Budapestre, vagy környékére jönnétek, tudnék segíteni, velük kapcsolatot találni. Kérdés, hogy mégha a lakás és pézügyi lehetőségek kialakulnak is, párod mennyire tud nálunk gyökeret verni. Más kultúra, teljesen más szemlélet és életstílus vár itt rá. Sok görög él itt nálunk. Nekik sikerült.
Addig is tanítsad magyarul!
Nehéz döntés előtt állsz. Nem irígyellek érte.
Üdv: Josza

# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Athinaa
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
15 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#153057 Üzenet linkje2010-10-13 19:24:49  Válasz a #153056. hsz-ra Előzmény #153056

Szia josza, köszi neked is. Hát igen, ez nagy kérdés, de sztem a párom jönne menne, nem ülne ott folytonosan. Meg hát nyáron vissza lehet jönni 2 hónapra. A nagyobb kérdőjel nekem a gyerek körül van..mennyire okozhat ez neki törést. Nincsen amolyan nagy baráti köre, nem igazán érdekli, elmegyünk-e vagy sem, de azért felzárkózni a magyar nyelvvel és beilleszkedni..hát. Vajon nem maradna le annyira, hogy ezzel a továbbtanulását elpeckázom? Mert sajnos tanulni NEM SZERET! lehet még jobban megutálja, a sok nehézség miatt?icon_sad.gif Nagyon sok kérdés, nehéz döntés, de folytonosan kutatom a válaszokat. Írjak Vekerdinek?......
# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Josza2
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1775 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#153062 Üzenet linkje2010-10-13 21:37:48  Válasz a #153057. hsz-ra Előzmény #153057

Kedves Athinaa!
Figyelmedbe ajánlok egy linket, hogy fel tudjon készülni a kedves férjed az itthoni görög kisebbség életéből:
http://www.nemzetpolitika.gov.hu/kateg-90-1-magyarorszagi_gorogok_orszagos.html

# 23
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szirom
Törzstag
Törzstag
580 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#153063 Üzenet linkje2010-10-13 21:40:32 

Én a helyetekben talán tennék egy próbát, bérelnék egy lakást pár hónapra esetleg itthon, úgy könnyebb képet kapni a dolgokról. Mit szólsz?
# 24
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Athinaa
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
15 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#153066 Üzenet linkje2010-10-13 22:10:20  Válasz a #153063. hsz-ra Előzmény #153063

Josza köszi! Szirom, köszi de nem lehet. Gyerekem van, aki iskolába jár, hogyan mehetnék csak úgy pár hónapra haza? Meg ha lenne arra pénz, hogy béreljek pár hónapra csak úgy valahol lakást, akkor nem is kéne az egészen gondolkodnom:) Ennek végleges döntésnek kell lennie, így a távolból meghozva..
# 25
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andra
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1308 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#153074 Üzenet linkje2010-10-14 12:11:33  Válasz a #153057. hsz-ra Előzmény #153057

Kedves Athinaa!

A suli kérdés is nehéz lesz, úgy látom. De én úgy tudom, hogy Magyarország arról híres, hogy nagyon erősek az iskolái, nagy a követelmény, szerintem már túlzás is. Nagyon le vannak terhelve a gyerekek. Nem tudom, hogy Görögországban mekkora a követelmény, de szerintem itt elég nagy. Ha a gyerkőckéd nem szeret tanulni (mondjuk sok gyerek nem szeret icon_smile.gif) akkor lehet, hogy ez neki nem lesz könnyű menet. icon_sad.gif

# 26
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ok
Aktív fórumos
Aktív fórumos
89 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#153075 Üzenet linkje2010-10-14 13:49:29 

Szia Athinaa!
Biztosan nehéz döntés előtt állsz, de szerintem a körülmények mérlegelése közben azért ne feledkezz meg magadról sem, és azt is nézd hogy neked mi lenne jó! Sajnos sokan abba a hibába esünk, hogy mindig a környezetünkre vagyunk tekintettel és megfeleldkezünk Önmagunkról. Itthon sem könnyű az élet, de neked idegenben biztosan nagyon nehéz. A gyerekek nagyon gyorsan tudnak alkalmazkodni az új körülményekhez. Nekem vannak görög barátaim, akik bizony el sem tudják képzelni, hogy ne itt éljenek, pedig van aki több országban is élt hosszabb ideig és férfi emberről van szó. Egyébként Ráckevét tudnám javasolni, nagyon szép kis város a Csepel-szigeten, és a rendelkezésetekre álló összegből biztosan tudnátok egy helyes kis házat venni. Szép a környék, nincs messze Bp-től és többféle nemzetiség is előfordul itt, akiket nagyon hamar a szívükbe fogadnak, feltéve ha nem ellenséges a viselkedése az idekerülőknek.
Nagyon szurokolok neked, hogy a mindenki számára legjobb döntést meg tud hozni! Csak bátran!!!

# 27
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Athinaa
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
15 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#153079 Üzenet linkje2010-10-14 17:35:41  Válasz a #153075. hsz-ra Előzmény #153075

Köszi mindkettőtöknek! Igen, sajnos a gyerek nem szeret tanulni, illetve szeret, de azt ami neki tetszik:) Most a sulitéma az, ami eldöntheti a dolgokat. Leírom ide, másnak is hasznára válhat. keresgélésem közben arra bukkantam, hogy pl. Szegeden nagyon sok idegen állampolgárságú gyerek tanul. Magyar anyanyelvűek ugyan, de ua. a kategóriában vannak mint amiben az én gyerekem lenne, akinek csak görög űllampolgársága van. Felhívtam a konzulátust, ahol nem tudtak megfelelő választ adni, utána az oktatási hivatalhoz fordultam. Itt azt mondták, hogy ugyan 9. osztályba a felvételi kötelező a magyar gyerekeknek, azonban minden iskolának van szabad döntési joga is, ami azt jelenti, hogy minden igazgató hozhat külön döntést arról, felvesznek-e egy gyereket vagy sem, esetleg felvételi nélkül. Most konkrétan akkor azt kell tennem, megkérdezni konkrét iskolákban, hogyan állnak ehhez hozzá, mert az elég gáz lenne, ha hazamennénk, egy évet kihagyna a gyerkőc, majd elhúznák a felvételin, mert nem tudja eléggé a magyar nyelvtant. Ráaádásul a felvételik ugye januárban vannak, ami azt jelentené, ha mi nyáron átköltöznénk, januárig csak pár hónap lenne, ami alatt fel kéne zárkóznia magyar nyelvből és magyar matekből, ahhoz, hogy ne 2 év, csak 1 év maradjon ki. Ha nem tudom a felvételi nélküli beiratkozást biztosítani, esetleg olyan feltételekkel, hogy 2szer járja a 9-t, akkor sztem nem fogjuk tudni kivitelezni és várnunk kell az egyetemig:( Ha egyáltalán..
# 28
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vikso
Aktív fórumos
Aktív fórumos
482 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#153087 Üzenet linkje2010-10-14 21:09:48 

Kedves Athinaa!

Egy kicsit helyedbe képzelve magam igy gondolkodom:

-Hiába élek több éve már Görögországba, nem tudom megszokni, haza vágyom. Férjem, és a gyerekem támogatnak. Még ha szerencsém is van - munkában, a lakás megoldásában, akkor is a család összetartása sok figyelmet, erőfeszitést kiván tőlem. Akkor is haza akarok menni, és megyünk!

-A gyerekem, a férjem már idevaló, tényleg olyan nehéz elviselnem az ittlétet? Ha azt az erőfeszitést, munkát ami otthon rám várna, itt tenném? Ha például többször haza utaznék, vagy netán megoldom, hogy magyarországról jönnének látógatók, és ezzel közel hoznám a hazai világot?
Megnyugnék én is, és a családom is a megszokott környezetben élne.

Bocsáss meg, mások sok, gyakorlati dolgot leirtak, tőlem ennyi tellet.

# 29
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ildi40
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
48 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#153088 Üzenet linkje2010-10-14 21:10:51 

Szia! Sajnálom,hogy félre értettél,én nem féltem tőletek a munkahelyet,mert nincs mit.!!!Én csak az itteni helyzetet akartam neked érzékeltetni,hogy itt se rózsás az élet.Mi már 20 éve nem jutottunk el színházba.Kb.egy éve nem bírjuk meghívni a barátainkat a dunántúlról,mert nekik se futja,hogy ide jöjjenek és mi se tudunk 10-15ezer ft-ot egy két napra elkölteni.
De ha boldogtalan vagy ott,és úgy érzed itt boldogabb lehetnél akkor légy önző és vállald be.!!!A gyerekek könnyebben tudnak alkalmazkodni és ha látják,hogy te is boldog vagy biztos ők is érezni fogják a hatását.
Szerintem a pénz fontos,de mivel nekem sose volt sok,így is nagyon jól eléldegéltem a párommal és voltak és lesznek mindig emiatt álmaink.Ha pedig gyötröd magad mert boldogtalan vagy,akkor annak az egészség lesz az ára,előbb-utóbb.És az fontosabb,mint az anyagiak.Tapasztalatból mondom.
Nehéz döntés,de hallgass a szívedre!Szerintem te már ezt úgy is érzed.

# 30
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Athinaa
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
15 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#153096 Üzenet linkje2010-10-15 07:42:18  Válasz a #153087. hsz-ra Előzmény #153087

Szia Vikso, persze igazad van, de hát a piszkos anyagiak.. A hazautazáshoz pénz kell, a vendégfogadáshoz ugyancsak. Volt olyan időszak, hogy 4 évig nem tudtam hazautazni. Az utóbbi időben kicsit gyakrabban mehettem de mindig valami ügyintézés kapcsán és pár napra. Azért köszi a gondolataidat, mindenen újból elgondolkodom!
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : -- Off topic --
<   1 2 3   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu