Makrigialos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 31
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5176 Üzenet linkje2006-02-21 22:23:54 

Kedves Rebeka! Én ugyanígy vagyok vele, hogy számolom a napokat, csak túl lassan telnek. Ti szoktatok számításokat végezni az utazással kapcsolatban? Benzinpénz, menetidõ stb.? Én most ezen gondolkodom, de még nem fogtam hozzá. Lehet, hogy nem ártana. Bár addig még annyi minden változhat. Most nézegettem a neten Nea Plagiáról valamit, mert az elõbb eszembe jutott. De csak 1-2 fotót találtam róla, nem sokat. Úgyhogy mindenképpen élõben kell megnézni. Jaj, annyira várom már a tavaszt is, de fõleg a nyarat, hogy szörnyû!!!! Írjatok sokat, hogy álmodozhassak addig is.
# 32
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka
Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5253 Üzenet linkje2006-02-26 18:08:00 

Anikó!
Természetesen mi is végzünk elõzetes számításokat, mert sajna nem vagyunk a pénznek úgy bõvében mint szeretnénk. icon_confused.gif De ki nincs így ezzel? icon_wink.gif Az idén valszeg nem diesel autóval vágunk neki az útnak, bár így kevesebb lesz a hely a csomagoknak, de tavaly nehezen kaptunk gázolajat. Az üzemanyag árak máshol olcsóbbak mint itthon, tehát ha hazai árakkal számolunk mindenképpen jól jövünk ki. Az autópálya díjak meg már tavasztól keringenek a neten, így mindenképpen kalkulálható, hogy az egyes országokban mennyi pénzt váltsunk át. Tapasztalataink szerint hazai valutával jobban járunk mint euróval. Ráadásul mi nem igen tudtuk elõre eldönteni, hogy az autónkat mely kategóriába fogják besorolni az autópálya kapuiban. De szerencsére személyautónak vették, így nem jelentett plussz költséget.
A menet idõ pedig változó, már írtam, hogy tavaly bizony úgy jártunk a törökökkel mint a torkos borz, és megérkezés után még szállást is kellett kerítenünk. De megoldódott, bár másnap csak põcikélni volt erõnk a parton.
De az utazás közeledtével már pontosabb terveink lesznek, szerintem sokan adnak jobbnál jobb tippet ezeken az oldalakon. Csak tartanánk már ott! Az vigasztal, hogy ott sincs még jó idõ, bár ennél a havas esõnél biztos jobb lehet.

# 33
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka
Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5254 Üzenet linkje2006-02-26 18:11:47 

Most nézem a Hotel Dias honlapján: 10 fok van éppen. Hát az itthoninál sokkal jobbnak tünik! icon_cry.gif
# 34
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5256 Üzenet linkje2006-02-26 23:29:21 

Már elég késõ van, most néztem meg, mit írtatok. Látom, hogy mindenkinek elege van a hidegbõl. Én is nagyon unom már. Vágyom a melegre, bár a 10 fok még elég kevésnek tûnik. De tényleg jobb az ittenitõl. Mindenképp nézegetem majd az oldalt, mert még semmi tapasztalatunk autós utazásban, és innen kell majd tájékozódnom, úgyhogy remélem Ti is jó tippeket adtok majd. Elõre is köszi.
# 35
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5275 Üzenet linkje2006-02-27 17:47:13 

Szia Anikó!

Én is, illetve, a férjemmel együtt készítettünk költségvetést, mert ezt a várakozást, valamivel el kell ütni, még sok nap van hátra az indulásig.
Én sem a beszámolód alapján döntöttem Makri mellett, hanem a képek alapján, igazán megtetszett, fõleg, hogy a közelében vannak azok a helyek amirõl már itt olvashattam a másik topikokban. Mivel kocsival megyünk, így szeretném, bejárni a környéket is. Paráliát én sem tartom borzalmas helynek, inkább szórakoztatónak a tömeget, és a zsivajt. Éppen ezért mivel gyerekeim is izgõ mozógak, és a képek alapján elég szélesnek tartom a strandját, döntöttünk úgy , hogy ide, mert még ez van igazán közel kocsival Magyarországhoz. Az én hisztis fiammal pedig délebbre egyenlõre nem lehet indulni, ilyen rövid idõre.
Még visszatérve a költségvetéshez, be szoktunk kalkulálni váratlan helyzetekre, értem a kocsival kapcsolatosan, költõ pénzt/ az olaszoknál már ezt megtanultuk/. De ahogy én láttam tavaly hát lehet nem kell itt tartani. Ezt csak eszembe jutott.

A másik már néztem az utirányban a leírásokat, mint Bulgária felé, mint a Macedónok felé, nagyon jó, nagyon lehet használni. Mivel már jártam arra, így nagyon ismerõsnek találtam. Egyedül amit hiányolok, és ez már nem igazán tartozik ide, hogy tankolni hol lehet, nekünk egy tankkal nem megy ki az autónk, valahol majd meg kell állni, ezmiatt is.
Ezt jó lenne még majd valakitõl megtudni. Lehet éppen ti lesztek akik ide majd leírjátok.
Szóval kérlek, majd a benzinkútak milyen messze vannak egymástól figyeljétek már meg, és írjátok fel, nehogy nekem kelljen kitolni Görögországba az autót icon_wink.gif

# 36
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka
Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5280 Üzenet linkje2006-02-27 20:36:57 

Kriszta!
Mi tankolni Nisnél szoktunk, a határtól elég szokott lenni addig az üzamanyag. Az autópályán is vannak kutak, de mi a vége utánit vettük eddig igénybe. Bár ha most a másik autóval megyünk, aminek kisebb a tankja már lehet hogy célszerû Belgrádban megállni. Azt is kipróbáltuk már, nem volt gond. Bár ennek a fogyasztása is kisebb, majd meglátjuk. Elvileg most is elég lesz Nisnél megállni. De végig vannak kutak, válogathatsz a nagyok és az ottani kisebbek között. Macedóniában nem tudom mi a helyzet, de ha Szerbiában tankolunk simán vesszük az utat, mi Bulgáriában sem tankoltunk eddig, pedig az hosszabb út. Görögországban érdemes arra figyelni, ha hajnalban érkezünk nagyon nehéz nyitva tartó kutat találni. Ott ugye késõn kellnek a kutasok is! icon_lol.gif Volt már egy nehéz hajnalunk, amikor már nagyon világított a lámpa, már nagyon ott akartunk lenni, de minden kút zárva volt. Bezzeg megérkezésünkkor a bárok csak akkor zártak, de megvárta a tulaj amíg a párom megiszik egy jó hideg Mythost. icon_lol.gif
De tapasztalat, hogy célszerû pénzt váltani és nem euróban fizetni, mert elég vacakul váltják és vissza adni sem igen akarnak. Ugyan ez a helyzet az autópálya kapuinál is. Mire indulni kell már meglesznek az üzemanyag árak és az autópálya díjak is, lehet elõre tervezni. Ráadásul mi menetben kicsit bõvebben váltunk pénzt, vissza fele meg már jobban lehet kalkulálni.
A vésztartalékkal meg úgy vagyok, hogy az automatákban vehetek fel külföldön is pénzt a kártyámról.

# 37
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka
Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5283 Üzenet linkje2006-02-27 21:19:34 

Kriszta !

Ezen az oldalon pontosan megtudod tervezni az utadat
http://www.belfoldiszallasok.hu/index.php?inc=utvonaltervezo&ln=hu
ha beirtad makragialost akkor két választási lehetõséget ír ki
1 krétai
2 Tessalonikit ebben a pontban levan írva a távolság és az idõ is és még mindenmás csak angolul érdemes megnézni

# 38
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5286 Üzenet linkje2006-02-27 21:59:05 

Szia Rebi!

Jó ez az útvonal-tervezõ. Hasznos dolog lehet, persze lehet, hogy néha másfele kell menni, mint amit megad legrövidebb útnak.

# 39
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5297 Üzenet linkje2006-02-28 09:45:36 

Szia Rebi!

Köszi az útvonal tervezõt, mondjuk én az európait használtam eddig, de ezt is megnézem.

A bankkártyával kapcsolatosan, Makriba fogalmam sincs hogy van ilyen lehetõség vagy nincs, de Paralian, ha jól emlékszem egy bankautomata van, szóval erre is érdemes figyelni, de én is így akarnám csinálni, legfeljebb Szalonikibe is elmegyünk ezvégett, pluszba ha kell icon_wink.gif
A kútakat azokat én is figyeltem tavaly, de egy busz megállásaihoz nem lehet kalkulálni, ezért kérdeztem, de igazad van addig még biztos lesz itt írás errõl is. Ha tehetjük az OMV kútaknál álljunk meg, talán annak a minõsége megbizhatóbb.
Eurot én sem akarok váltani Szerbiában, dinárt viszünk, de ahogy a keresztárfolyamokat számoltam, itthon eurot érdemes váltani dinárra, annak jobb a váltása mint forint dinár, persze nem vagyok nagy matematikus lehet tévedek.

# 40
Vendég
Figyelmeztetve
- Figyelmeztetve -



Nincs beírva úticél.
#5308 Üzenet linkje2006-02-28 13:50:05 

Kriszta !

Az európai útvonal tervezõt kûld már át légyszi hogy hol találom meg amit én küldtem ez a michlein-né

üdv Zeus

# 41
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5312 Üzenet linkje2006-02-28 17:44:32 

Kedves Kriszta!
Úgy látszik én mindig lemaradok tõletek ezen az oldalon. Most is egy nappal késõbb látom, hogy itt voltatok. Köszi az útvonaltervezõt. Ki is nyomtattam. Én is kb. ilyen áron számoltam az üzemanyagot, csak mivel még nem voltunk autóval, így fogalmam sincs, hogy mennyit kell majd tankolnunk, azt hogy hol, meg végképp nem tudom. Illetve csak abból tudok következtetni, ahol a buszok megálltak tavaly is. Azt tudom, hogy voltak OMW kutak, majd ott szeretnénk megállni, és azt tudom, hogy kártyával lehetett fizetni, mert tavaly úgy vásároltunk egypár dolgot Szerbiában. Gondolom akkor tankolni is lehet majd kártyával. Úgy tervezem, hogy csak annyi dínárt, és dénárt váltunk, amennyi az autópályadíjakra kell. Bár lehet, hogy többet, mert ha esetleg nem lehet kártyával fizetni, akkor jobb, ha dínár van nálunk. Igaz? Azt sajnos én sem tudom, hogy Makrigialoson van-e bankautomata, mert nem volt rá szükségünk, de Paralia és Szaloniki is közel van, ha valakinek szüksége van rá. Már itthon váltotok eurót dínárra, vagy csak a határon? Mit javasolsz? Mindenképp leírom a tapasztalataimat, amikor hazaértünk, dehát még olyan messze van. Én már annyira tervezgetem a kirándulásainkat is, mert új helyekre szeretnénk elmenni, bár van, amit újra szivesen megnéznék. Majd meglátjuk. Végül is helyzetfüggõ a dolog. Annyi mindentõl függ egy ottani program. Bár nekem, ha a tenger a közelemben van már teljesen mindegy, hogy miképp alakul utána a dolog. Onnantól már nagyon rossz nem lehet a helyzet. Nem igaz? Az meg ott van, az biztos, mert láttam. És az a lényeg.

# 42
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5313 Üzenet linkje2006-02-28 17:47:59 

Kriszta! Bocsi, az elõbb elfelejtettem megkérdezni, ha nem titok, hogy hogyan alakult a költségvetésetek? Csak összehasonlításképpen szeretném tudni, mert a párom még nem nézte át, és én meg nem tudom, hogy jól számoltam-e az eurót, dínárt, dénárt stb. A végén már annyira összekuszálódtam, hogy lehet, hogy teljesen elszámoltam magam. Addig le sem merem írni, hogy én mennyit számoltam. Lehet, hogy kevés, de lehet, hogy sok. Köszi,
# 43
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zeus
Aktív fórumos
Aktív fórumos
189 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5316 Üzenet linkje2006-02-28 18:06:56 

Anikó!

Ezt az oldalt olvasd el http://www.utirany.hu/macedoni.....oknek.html

ill ezen a honlapon http://www.utirany.hu/ sok útleírást találsz ami segíti az utadat.
Mi ennek sok segítségét vettük 2005-ben.

üdv zeus

# 44
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5319 Üzenet linkje2006-02-28 20:37:58 

Akkor ismét Szia Anikó!

Igen az OMW kútak, nagyon szép tiszták voltak, és a lényeg a wc normális, magyar nõnek való!!! icon_wink.gif . Azt tudom, hogy az egyiknél játszótér is volt, ahol a fiúk nagyon jót játszottak még vártunk.

Én nem vásároltam semmit a benzin kútnál.
Az autópálya dijakat még nem láttam sehol ami már aktuális, arra csak a tavalyi alapján tudtunk kalkulálni. Az a Mia lapján és itt is megtalálható elég részletesen. Én is azért többet akarok váltani, hátha a család valamit még is megkiván.
Azt tudom Bulgáriába, már szinte mindent euroért lehetett megkapni, ahol megállt a busz.
Jut eszembe, nálunk a sofõrök a határnál váltottak eurot, és dinárt is. Az idegenvezetõ is nagyon ajánlotta, de én nem akartam úgy neki menni, hogy na én is ott váltok, mert mi van ha nem áll meg a busz...
Most ez a helyzet is változik.
A üzemanyagra kb. 70ezert számoltunk, de ez attól függ, hogy hova megyünk még Görögországon belül, és a vissza út hogyan lesz merre.
Költõpénzt azt még nem tudom mennyit viszünk, de minden este vacsit szeretnék, egy hangulatos tavernába, az muszáj, és utána fincsi fagyi vagy jégkrém. No és Parálián található boltok..., szóval sok kell icon_lol.gif .
De mint már itt írtuk, bankártyát is viszünk, mert Parálián van lehetõség erre is, sõt Katerinibe is.
Szóval én itthon váltok eurot, már figyelem az árfolyamokat, sajnos a múlt hét se kedvezett nekünk, és a választások is meghatározók lesznek. Szólok ha éppen kedvezõ árat tapasztalok.
Jelenleg mindegy hogy HUFról váltasz dinára, vagy eurból, nincs szinte különbség, sajnos. Biztos jó a számod, mert tényleg nagyot kell, hogy kapjál. Legalábbis én is erre jutotam, ami nem biztos, hogy jó.
De hátha van valaki bankos is köztünk, és kijavít bennünket! icon_wink.gif
A lényeg, hogy tényleg ott legyünk, és jól érezzük magunkat, 10 napon keresztül.


Szió

# 45
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5324 Üzenet linkje2006-02-28 21:15:20 

Kedves Kriszta és Zeusz!
Köszönöm az infókat. Az említett oldalakat már nézegettem és tényleg volt, amit ki is nyomtattam, majd viszem magammal az útra.
Hát tényleg jól számoltam "sajnos", mert én is üzemanyagnál 70000-re jutottam, plusz a költõpénz. Hát nem kevés sajnos, de mivel nem szeretnénk zavarba jönni, szerintem kell majd ennyi. Valahol én is olvastam, hogy a szerb határon átérve, rögtön valami kulturált WC-vel szemben van a pénzváltó, a macedónoknál szintén rögtön valami étteremmel szemben, ha jól emlékszem. Majd meglátjuk, hogy ott váltunk-e vagy még itthon. Én még nem nézegettem az eurót, de biztos, hogy figyelni kell, mert tavaly is sokkal elõbb váltottunk, és jól jártunk, mert utána már nem is ment le az árfolyam. Figyelni kell.
Szerintem tényleg úgy lesz, hogy legyünk már ott, és akkor ráérünk azon gondolkodni, hogy merre menjünk és mennyiért. Az árak ott Makrigialoson tavaly elég jók voltak az éttermekben is, bár össze-vissza kb. négyszer ettünk ott helyi étteremben, mivel gyakran úton voltunk. De azt tudom, hogy finomakat sikerült mindig találni. És nagyon finom koktélokat ittunk az egyik helyi bárban.
Sziasztok.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3 4 ... 104 105 106   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu